Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Da, pripadam Crkvi koju je on Osnovao, onoj koja ima apostolsko nasleđe. Ima li u njoij grešnika? Naravno da ima, svi smo mi grešnic, a Crkva i nije klub savršenih robota, nego bolnica. U crkvu se ne ide da bi se kupovali poeni za neki zamišljeni istražni postupak, nego da bi se Bogu približilo, Njega slušalo, i duša izlečila, pre nego što bude kasno. Bog je čoveka stvorio ne da mu bude sluga i rob, nego namesnika na ovoj zemlji. Svojim grehom, mi smo zaslužili kaznu, jer smo odabrali da sebe postavimo na mesto koje nam ne pripada, da umesto namesnika, savladara posegnemo za samim prerogativima Boga. Uradili smo to jer smo dozvolili da nas zavede sotona. Pa ipak, umestoi da odreaguje onako kako bi čovek odreagovao (ne svakii čovek, ali veliki broj ljudi tako odreaguje) i uništi svoje stvorenje, svoju sliku, Bog iako proteruje čoveka iz svoje bilizine, ne prestaje da ga prati, čak i kada potapa svet, On obaveštava Noja. pre toga pod svojuz zaštitu stavlja čak i ubicu Kaina. Zašto? Da bi se igrao? NE. Nego zato što VOLI. Zato što je LJUBAV. Ne pravila, ne zakoni, nego LJUBAV. Na nama je da Tu Ljubav tražimo. Jer, zbog i za tu LJUBAV je i postao čovekom. Ta je LJUBAV odabrala potomke jednog čoveka da budu primer drugim ljudima, pa ipak, i oni svojom slobodnom voljom izokrenuše svoju misiju i odabraše pogrešan put, ipak, uprkos tome i zbog toga On silazi na zemlju, da lično pokaže šta čovek treba da čaini. Zato i govori: "Ja sam put, istina i život" Jer On to i jieste. Zato i uspostavlja svoje Mistično Telo ovde na zemlji. Crkva je to Telo. Ona zna ko je njena glava, zna da je On ONAJ KOJI JESTE, ne predstavlja ga anđelom, ne govori o njemu samo kao o čoveku, kao o stvorenju. Ona zna koja je njema misija. A mi, njeni delovi, takođe imamo misiju. Ne da sledimo Mojsija, nego Onoga koji je Mojsiju i dao dekalog.

Dobro jutro brate Darth,
Pazljivo sma procitao tvoj komentar i znam da ocekujes da te naopadnem kao sto ti mene jednako napadas, ali ovioga puta cu te ioznenaditi. Prvi deo tvoga komantara je dobar i veoma koristan za diskusiju. Jedino sto si se suprotstavio Dekalogu tvrdeci da je ljubav iznad zakona, a ja mislim da je i Zakon izraz Bozje ljubavui. Kad zakon ne bi bio dobar i koristan, zar mislis da bi ga Bog izrekao i napisao na ploacam zakona?

Medjutim takav duh mi se svidja i mi bislo mogli kaio ljudi da razmenimo misljenja bez da vredjamo jedni druge.

O drugom delu tvog istog komentara, ne zelim da diskutujem, jer on se upravo suoproti onome sto si u prvom delu izneo.

Voleo bih, naravno ako mozes, da budes konstruktivan, a ne samo destruktivan. Svet je prepunu kriticara i napadaca, ali malo ih je koji po Hristovom primeru stavljaju melem na rane koje krvare.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kad zakon ne bi bio dobar i koristan, zar mislis da bi ga Bog izrekao i napisao na ploacam zakona?

Original je izgubljen, razbio ga je Mojsije u besu kada je video kako se klanjaju Zlatnom Teletu. Ovo na šta se pozivate je Mojsije pisao. No da se vratimo na temu. Postoji jedan zakon, Božiji zakon koji je dat svim ljudima, bez obzira da li su potomci Abrahama ili nisu. Stariji je. Zakon dat Noju. Taj nas zakon obavezuje, a ne zakoni dati Mojsiju. Pa čak ni to nije bitno. Bitno je da sledeće. Ni vi, ni ja ni bilo ko neće spasenje dobiti po Mojsiju, ni po ovome ili onome nego po Isusu. Po milosti samog Boga. A jedan jedini uslov za to je priznanje da smo grešni. Ni jela, ni pila, ni dani, ni žrtve, ništa nas ne spašava. Samo Srce Iskajano. Njemu, Bogu ne treba ni istražni postupak, ni ovo ni ono, što bezumni dodaše i Njemu pripisaše.

On sve već zna. Sve. I ko smo, i kakvi smo. I koji smo put odabrali, i koga sledili. Sve.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Original je izgubljen, razbio ga je Mojsije u besu kada je video kako se klanjaju Zlatnom Teletu. Ovo na šta se pozivate je Mojsije pisao. No da se vratimo na temu.

Brate Darth, da znas da si me odusevio ovim tvojim komentarom. Tako brate da raspravljamo o veri, a ne da sakupljamo kojekave traceve.

Prvo, slazem se sa tobom da je prve ploce Dekaloga Mojsije razmio zbog toga stos u se klanjali zlatnom teletu.
Slazem se i sa tim da je Mojsije istesao ponovo dve ploce Zakona.
Medjutim, nigde ne pise da je to Mojsijev zakon. Da li si ti to negde nasao? ja jos nisam ako to imas daj mi da vidim.


Drugo, koje na novim plocama napisao boziji zakon? Mojsije ili Bog?
"I rece Bog Mojsiju: Istesi sebi dvije ploce od kamena kao sto su bile prve, DA NAPISEM NA TIjeM PLOCAMA RIJECI KOJE SU BILE NA PRVIM PLOCAMA, KOJE SI RAZBIO." 2. Mojsijeva 34,1.
Vidisa Darth, u pravu si da je Mojsije razbio prve ploce i da je on isklesao druge, ali prema ovom izvestaju, zar nije BOG NA NOVIM PLOCAMA PONOVO NAPISAO ONo STO JE BILO NA PRVIM PLOCAMA"
Ako je tako, onda to ni u kom slucaju nije Mojsijerv Zakona Nego Zakaon Onoga koji ga jhe napisao.


Postoji jedan zakon, Božiji zakon koji je dat svim ljudima, bez obzira da li su potomci Abrahama ili nisu. Stariji je. Zakon dat Noju.[/QUOTE]

Darth, ovo je veoma znacajna izjava.
Imas li ikakav dokaz, da je Bog dao zakon Noju? Ja znam za onaj tekst koji svedoci da je Noje drzao Bozje zapovesti isto kao i Avram, pre nego sto je Bog dao zakon Mojsiju. To mi je poznato da je Noje , kao i Avrm poznavao Bozji zakon, ali se ne secam nigde da je zapismo da je Bog dao zakon Noju, pa nije ni Avramo.

Sta mislis, zar nije Bozji zakon dat Adamu? Zar zapovest o zabranjenom drvetu nije jedna od zapovesti Dekaloga.
Jer ako Adam nije znao za zakon pa ga je prestupio, zar je zbog toga kriv?


Drugo, secas se kada je Kajin ubio Avelja i kad ga je Bog sreo i otkrio mu da mu je poznat zlocin koji je ucinio. Sta je kajin prizano:
"Krivica je moja velika da mi se ne moze oprostiti." 1. Mojsijeva 4,13. Ako Kajinu nije bio poznat Bozji zakon, na onovu cega je znao i priznao da je kriv?

Prema tome vidis da je Bog Adamu sopstio, usmeno svoj zakon. Kajin je po tome istom zakonu bio kriv. Po tom istom zakonu prepotopni svet je bio unisten zbog bezakonja kojima su se bili odali. Svakako si ciutao: "I napuni se zemklja bezakonja."
1. Mojsijeve 6.11.
Bezakonje ne mjoze postojati tamo gde nema zakona, ali posto im je Noje vreneo Bozjije zahteve a oni su ih odbacili i to je bilo njihopvo bezakonje.

Taj isti zakon Bog je napisao na kamenim plocama koje je Mojsioje stavio u hram u Svetinju nad svetinjsama.
Ne postoji drugi Dekjalog. To je izraz Bozijeg karaktera i Njegove volji i zbog toga sto su ljudi prestupili taj zakon, on se nije moga promeniti, jer to bi znacilod a se i Bog menja, Hristos je umro na Krstu da nas otkupo o osude koju nad nama irice pravedni Bozji zakon.


Prema tome ne mogu da postoj razlicita izdanja Bozijeg zakon, to nije kao novo izdanje neke tvoje knjige koju si objavio, pa si pronasao da nesto nije u redu pa popravio to i izdao nov, popravljeno izdanje. Bozki zakon je savrsen kao i Bog sto je savrsen.

Posto je ovaj komentar suvise dug, a svaka tvoja izjava je toliko vazna, ovde cemo stati pa cemo nastaviti kasnije drugi deo.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Posto je ovaj komentar suvise dug, a svaka tvoja izjava je toliko vazna, ovde cemo stati pa cemo nastaviti kasnije drugi deo.

Nije problem pisati duge komentare. No da se mi vratimo na temu. Ni vi ni ja nismo bitni. Pogledajmo unaokolo šta se dešava sa ljudima, kako se vera, i to posebno Hrišćanstvo izvrće ruglu, a sve to u slavu "ljudskih" prava i "sloboda". To je bitno, a ne dani, hrana, ovo ili ono. Ne pišemo o tome kako se porodica, kao osnovna ćelija društva, svetost u malom, uništava, kako se svake godine širom za pojedine ovde tako dragog "protestantskog" sveta izvrši holokaust nad ljudskim bićima samo zato što je neko kćerima Evinim rekao da je to njihovo pravo. Pišimo o tome kako ljudi gladuju, a "protestantski" zapad ih se seti samo kada goće da glumi vrlinu. Pišimo o zlu koje ne vreba iz onoga šta i kako unosimo u sebe, nego u nama samima. Pišimo o tome kako je čovek zamenio Boga samim sobom, i svojim "umom" i "pravima", a ne o tome da li je pravilno ovo ili ono. Pišimo o otuđenju među ljudima, praznini koju zombirani nose, a ne o receptima za dug život. O tome raspravljajmo, a ne o nametanju doktrine nastale u ljudskom umu.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
NASTAVAK
Posto sam obecao da cu nastaviti komentar o Darthovoj izjavi o zakonu, to sada cinim:

Darth:
Taj nas zakon obavezuje, a ne zakoni dati Mojsiju.[/QUOTE]
Darth tvrdi da nas obavezuje nekakav zakon dat Noju, a ne onaj koji je dat Mojsiju.
Da li sam te Darth dobor razumeo? Ti tvrdis da je Bog dao jedan zakon Adamu, drugi Noju, treci Mojsiju i da su oni RSAZLIVITI? Da li sam te dobro razumeo?

Pre svega, ne postoji vise VRSTA DEKALOGA, Bozji ZAKON JE JEDAN.
To je USTAV za nasu Zelju koji nas upoznaje sta je dobro a sta lose, sta je pravedno, a sta nije. On je dat da odredi pravedno vladanje stanovnika ove zemlje.

Po tom zakonu Adam je izgubio svoje gospodarsko pravo i svoj prvobitni dom u EDEMU.

Na osnovu toga zakona Kajin je zano da je KRIV zato sto je ubio svoga brata Avelja, A NIJE SE OSECAO KRIVIM KADA JE ZAKLAO JAGNJE.

Na osnovu tog istog zakona Pretpotopni svet je bio unisten zato sto su zemlju napunili BEZAKONJEM. Da nisu imali zakon, kako bi znali sta je bezakonje? Bezakonje ne postoji tamo gde nema zakona.

Taj zakon od Adama do Mojsija, nije postojao u PISANOM OBLIKU, nego je prenosen s pokolenja na pokolenje
USMENIM PREDANJEM.

Kako to znaom? Evo kako: "Jer ja znam, (rekao je BOG) da ce (Avram) zapovediti sinovima svojim i domu svojemu nakon sebe, da se drze puteva Gospodnjih i da cine sto je pravo i dobro, da bi Gospod navrsio na Avramu sto mu je obecao." 1. Mojsijeva 18,19.
Upravo uloga zakona je ta da pokaze sta je pravo a sta krivo.

Jedino tako je Bozji zakon od Adama do Mojsija bio cuvan usmenim prenosenjem na buducu generaciju.

Taj zakon je Avram dobro poznavao pre Mojsija. Evo dokaza:
"Zato sto je Avram slusao glas Moj i cuvao naredbu Moju, ZAPOVESTI MOJE, PRAVILA MOJA I ZAKONE MOJE." 1. Mojsijeva 26,5)

Vidite da ovde Bog izjavljuje da je Avram postovao Njegove ZAPOVESTI, PRAVILA I ZAKONE. To je dokaz da su svi ti zakoni pre Mojsija bili poznati ljudima.

To potvrdjuje da je Bozji zakon postojao od pocetka, da je prenosen usmenim predanjem, a da je taj isti zakon Bog napisao na kamenim plocama i predao Mojsiju.


Prema tome postoji JEDAN BOZJI ZAKO ZA SVE LJUDE NA ZEMLJI I ZA SVA VREMENO.

Darth nastavlja:
Pa čak ni to nije bitno. Bitno je da sledeće. Ni vi, ni ja ni bilo ko neće spasenje dobiti po Mojsiju, ni po ovome ili onome nego po Isusu. Po milosti samog Boga. A jedan jedini uslov za to je priznanje da smo grešni. Ni jela, ni pila, ni dani, ni žrtve, ništa nas ne spašava. [/QUOTE]

Zao mi je Darth,ali ne mogu u svemu ovome da se slozim sa tobom.

Svakako da nikoga ne spasava Mojsije nego Hristos. U tome se slazemo.
Slazem se da sposenje ne dobijamo nasim zaslugama, nego Bozijom miloscu.

Medjutim, nije jedini uslovg da priznamo da smo gresni,
nego je potrebno DA SE POKAJEMO I PRESTANEMO DA GRESIMO.

STA JE GREH A STA NIJE, NIJE NAMA DATO DA ODREDIMO; TO JE ODRDIO SVEMOGUCI BOG SVOJIM ZAKONOM DEKALOGOM.

Upravo to je jedina uloga ZAKONa da nas upozna sa tim sta je dobro, a sta zlo, sta je pravedno, a sta pogresno.


ZATO NIKO NE TREBA DA DRZI BOZJI ZAKON DA BI DRZANJEM ISTOGA ZASLUZIO SPASENJE, ALI U ZNAK ZAHVALNOSTI ZA DAR BOZIJE MILOSTI KOJA NAS SPASAVA, MI SMO POZVANI DA NE BUDEMO VISE BEZAKONICI KOJI CEMO ZIVETI PO SVOJIM GRESNIM ZELJAMA CINECI BEZAKONJE, NEGO U SKLADU SA BOZIJOM VOILJOM KOJA JE IZRAZENA U DEKALOGU.

Prema tome, poslusnoscu Bozjem zakonu zahvaljujemo Bogu na daru Njergove milosti koja nas spasava. Ako nastavimo da zivimo u bezakonu, a bezakonje je prestup Bozjeg zakona, sami sebe osudjujemo na smrt. Jer na Bozjem Sudu merilo koje ce odrediti ko je pravedan ako nije, je upravo savrseni Bozji zakon koji je merilo Njegove pravde.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Eto sami ste svedoci, Darth je pokrenuo temo o Zakonu, na temi Religijske vesti.
Ja sam mu odgovorio sa sdv komentara, a on posto ne moze da pobije dokaze koje sam izneo, pobegao je sa teme i javlja se na drugim temama ali ne i na ovoj.
ZASTO?????



18. Božji zakon
Uzvišena nacela Božijeg zakona uoblicena su u Deset zapovesti i potvrdena Hristovim životom. Ona izražavaju Božiju ljubav, volju i ciljeve u vezi sa ljudskim ponašanjem i odnosima i obavezuju sve ljude u svim vremenskim razdobljima. Ova pravila su osnova Božijeg zaveta sa Njegovim narodom i merilo Božijeg suda. Posredstvom Svetoga Duha ona ukazuju na greh i bude potrebu za Spasiteljem. Spasenje je samo po blagodati, a ne od dela, a njegov rod je poslušnost Zapovestima. Ova poslušnost razvija hrišcanski karakter i donosi osecanje srece. Ona je dokaz naše ljubavi prema Gospodu i naše brige za naše bližnje. Poslušnost koja potice od vere ispoljava Hristovu silu da preobrazi život i u skladu sa tim jaca hrišcansko svedocenje.

Ovo verovanje temelji se na sledecim biblijskim dokazima.
(2. Mojsijeva 20,1-17; Psalam 40,7.8; Matej 22,36-40; 5. Mojsijeva 28,1-14; Matej 5,17-20; Jevrejima 8,8-10; Jovan 15,7-10; Efescima 2,8-10; 1. Jovanova 5,3; Rimljanima 8,3.4; Psalam 19,7-14)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Eto sami ste svedoci, Darth je pokrenuo temo o Zakonu, na temi Religijske vesti.
Ja sam mu odgovorio sa sdv komentara, a on posto ne moze da pobije dokaze koje sam izneo, pobegao je sa teme i javlja se na drugim temama ali ne i na ovoj.
ZASTO?????
Ne igrajte se Marko i ne glumite naivčinu. Nisam ja započeo nikakvu temu o zakonu, tako dragu sledbenicima Ellen Gould White, pa posle pobegao, vi ste počeli i daljle prodajete maglu o zakonu koji se na Hrišćane ne odnosi. Niko od vas adventista, tačnije EGWista nikada ne pominje Nojin zavet, zakon dat Noju, praocu svih ljud nakon potopa. Zašto? Zato što u njemu nema Shabata, nema onoga što se odnosilo samo i isključivo na fizičke potomke Jakova-Israela. Nema propisa o ishrani. Nema svega onoga što vi neo judaizatori bez obrezanja smatrate neophodnim i učoite da je uslov spasenja, uprkos onome što je preko Svetoga Apostola Pavla, preko prvog Sabora u Jerusalemu, Bog, Duhom Svojim - Svetim Duhom preneo.

Ono što sam ja postavio, je pitanje zašto se ne raspravlja o stvarima koje se očigledno tiču vere, o stvarima koje vidimo svuda oko nas. Ali, vi kao i uvek što adventisti rade, lukavo čekate da neko samo pomene Mojsijev zakon pa da se uhvatite toga i time pokušavate da dokazujete svoju doktrinu. Na vašu žalost, ne uspeva.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ali, vi kao i uvek što adventisti rade, lukavo čekate da neko samo pomene Mojsijev zakon pa da se uhvatite toga i time pokušavate da dokazujete svoju doktrinu. Na vašu žalost, ne uspeva.

Onda ni reči Božjoj ne uspeva da dokaže išta, jer reč Božja upravo ide linijom da dokaže silu Božju koja menja čoveka, vodi ga putem posvećenja i od njega stvara novo moralno biće.

Dakle, nije stvar u zakonu, već u predanju i obraćenju, novorođenju, i posvećenju, iz kojih proizilazi poslušnost i moralan život u skladu sa zapovestima.

Ko pokušava da dokaže suprotno, on se bori protiv Boga, i radi posao neprijatelja sotone.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ko pokušava da dokaže suprotno, on se bori protiv Boga, i radi posao neprijatelja sotone.

Ti kaza, a ja ti kažem da sve što vi tvrdite nije od Boga, nego od sotone. Datum drugog dolaska, i nametanje zakona datog samo Izraelcima, i negiranje obezanja kao dela tog zakona, i negiranje pakla, i duše, i istražni postupak, umanivanje Logosa i svođenje Njega na anđela, izmišljanje "zdravstvenog zakona" i mnoge druge stvari, sve to je od sotone.

Crkva ne pripisuje Bogu ono što On nikada nije rekao. Vi to činite, vaša "proročica" je to činila. Vi izvrćete pismo, mi ne. Dakle ko je sledbenik sotone? MI, koji nikada nismo Bogu u usta stavljali budalaštine, ili vi kojima je "proročica" tvrdila da je Bog pogrešio. Ko je od vernika Crkve ikada tvrdio da mu je Isus lično rekao da je trebao da dođe pa promenio mišljenje jer je Crkva navodno zatajila? Mi ili vi? Ko zaboravlja da je u Otkrovenju šest anđela? Mi ili vi? Ko tvrdi da je anđelima potrebna zlatna kartica (da nije možda american express?) kao znak raspoznavanja? MI ili vi? Kako možete da govorite o zakonu kada Zakonodavca predstavljate kao budalu koja jedno govori drugo radi a treće misli?!!! Pedeset kontradikcija sa Biblijiom imaju izjave i učenja one koju držite ravnom Noji, Abrahamu, Mojsiju, Elijahuu, Isaiji, Amosu.... 50, a dovoljna je samo jedna jedina da vas prikaže lažnima. Samo jedna jedina. I vi se pozivate na zakon?!
 
Natrag
Top