Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Hajde čovječe bjaži, ja ti fino dao tvrdnju a ti vrijeđaš na osobnoj razini.

Čime sam te uvrijedio? Da si padavičar? Ali jesi. I ti i braća ti ovdje jeste padavičari po definiciji. Ako te bude interesirala definicija padavičara samo kaži.

Svima ovdje daješ dijagnozu da nas je đavo preuzeo.

Ni za to nisam ja kriv, nego vi jer ste se đavlu prepustili.

Jeli vi katolici vjerujete da je Isus rođen iz Oca i da je Bog od Boga?

Mi katolici ne krijemo svoju vjeru. Dostupan ti je KKC pa pročitaj. Znam da nećeš, đavo ti neda.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Šokantan predlog: "Svi koji tvrde da je Isus Hrist Bog tri godine u zatvor"

A sta je sa ostalima, sto muslimani ne idu u zatvor? Ocigledno im smeta samo Isus Hristos Bog! A vi ionako ne tvrdite da je on Bog, ne u pravom smislu te reci. Zapitaj se zasto im bas smeta Hristovo Bozanstvo..

Vrijeđaj tako pravoslavce, pa bi vidio kako bi ti oni odgovorili i ne samo to , nego bi te i potražili osobno.

Katolici i Pravoslavci se ne vredjaju, ne koji su pravi vernici.. Kod mene se bez problema odrzavaju zajednicke sluzbe.. Tako da.. Ne znam sta insinuiras.. Slap nije vredjao pravoslavlje..

eno ti neki pravoslavac pisao o Jasenovcu gdje ti veli da su vaši svećenici podržavali zločine i čovjek je dao još dobre dokaze. Ići ću kasnije potražiti što si mu odgovorio.

A kakve veze ima jasenovac sa verom, bas nikakve! Cinili zlocine neki svestenici, kao sto ima kukolja u svakom zitu.. Nisu svi svestenici takvi! Bespotrebno je to i komentarisati..

Svima ovdje daješ dijagnozu da nas je đavo preuzeo. Vrijeđaj tako pravoslavce

Pa to nije nikakva uvreda, to svi govore jedni drugima, sto si se zapalio brate? A dobro znas kako Slap pise.. Mislis da je bezimena neko koga znas? Pa tako ste i Taramanu optuzili da je to Slap! A ona cak brani adventiste a ti se ljutis.. Sta ti je?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Kršćanima prijeti nestanak u Svetoj zemlji


Kršćani Jeruzalema – grada koji je bio središte svijeta na srednjovjekovnim kartama – sada su maleni dio stanovništva, samo deset tisuća stanovnika Jeruzalema, manje od dva posto ukupnog broja stanovnika su kršćani, što je ogroman pad u odnosu na jedanaest posto koliko ih je bilo nekoliko desetljeća prije. Velika većina su palestinski Arapi, iako postoji i značajna armenska zajednica.

Jeruzalemski kršćani suočavaju se s istim problemima kao i svi Palestinci. Primjerice, ako se kršćanska djevojka iz Jeruzalemka želi vjenčati za nekoga iz Betlehema, par će možda morati čekati i do dvadeset godina na dozvolu koja će im omogućiti zajednički život u Jeruzalemu.

Uz to kršćanske zajednice se suočavaju s posebnim poteškoćama koje su rezultat niza aktivnosti radikalnih skupina židovskih doseljenika (često financiranih iz SAD-a) čiji su ciljevi u suprotnosti s kršćanskom kulturom. Problem nije u tome što radikalni Židovi predstavljaju većinsko izraelsko mišljenje – oni to ne čine – već u tome što izborni sustav u Izraelu omogućava manjim strankama da imaju nesrazmjeran utjecaj u političkom životu.

Bio sam u Jeruzalemu s drugim novinarima kao gost kršćanskih vjerskih vođa, koji su htjeli skrenuti pozornost na poteškoće s kojima se kršćanske zajednice suočavaju: grčki pravoslavni patrijarh Teofil III.; franjevački kustos (ili gvardijan) svetih mjesta fra Francesco Patton; bivši luteranski biskup Jeruzalema, Munib Younan; i latinski patrijarh, mons. Pierbattista Pizzaballa.

Postoje očiti problemi, posebice radikali koji zlostavljaju klerike. Primjerice, u studenom je armenskog patrijarha pljunuo izraelski vojnik dok je išao u procesiji s križem. Tako fizičko i verbalno zlostavljanje kršćana od strane radikalnih židovskih skupina pomaže stvoriti ono što biste mogli nazvati neprijateljskim okruženjem za kršćane.

Uz ovo postoji i veći problem jer izraelske vlasti predlažu da se uspostavi proširenje Nacionalnog parka oko Maslinske gore, područja koje je blisko povezano s Kristovim životom. Time bi dvadeset povijesnih kršćanskih mjesta bilo pogođeno. To je mjesto istočno od Starog grada.
--------------------------------

Jovan Fejzo će reći da ovako i treba. I još gore i više treba mlatiti kršćane, sretan bi bio Jovan Fejzo da se to dogodi. Najprije je Bog "podigao Muhameda i islam" da teroriziraju kršćane, jer su kršćani vrlo brzo nakon apostola postali hulitelji proglašavajući Isusa Bogom, desetak puta je ovo ponovio i ustvrdio Jovan Fejzo.

Tako će i ova najnovija nasrtanja na kršćane od strane radikalnih Židova, Jovan također pripisati Bogu, s tvrdnjom da Bog sada koristi radikalne Židove da kazni "hulitelje kršćane".

Ponovimo još jednom - I za muhamedance i za radikalne Židove i za Jovana kršćani su hulitelji, jer su Isusa, kojega ovi Židovi nazivaju kopiletom i crknutim psetom, prihvatili i ispovijedali svojim Spasiteljem i Bogom.

P.S. Danas je Veliki petak, dan sijećanja na Muku i razapinjanja Spasitelja našega i Boga Isusa Krista. Možda će i danas poteći krv iz Isusovog boka kao prije dvije tisuće godina, jer reče Isus: što god učinite jednome od moje najmanje braće meni ste učinili. Tako će i danas mnogi na ovome svijetu za stvarno postati razapinjatelji Isusa Krista. To su ovi Židovi koji posljednjih mjeseci i godina pokušavaju zatrti svaki trag i Isusa i kršćana i njihovoj zemlji, i to su svi ovakvi, kakav je i Jovan, koji se veseli ovakvom progonu kršćana, tvrdeći da im je to zaslužena kazna kojom ih sam Bog kažnjava.

Dokaz ko je u pravu jeste pad tih zemalja i hrišćana pod islam, i tu se priča završava.

Bog jeste upozorio, preko nove religije. Da su ostali na svojim izvornim, biblijskim stavovima po ovom pitanju ne bi bili pokoreni.

Pokazao da su oni [muslimani] "bič" za otpale i zabludele hrišćane.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Opet svetovan i površan pogled na stanje u hrišćanskom svetu.

Zašto ti smeta moj govor, potkrijepljen činjeničnim dokazima, da kršćanima u Jeruzalemu prijeti nestanak? Hoćeš li da ja i drugi kršćani začepimo usta i ušutimo o tome? Zašto se sada odjednom protiviš, i ne paše ti moj govor o ovome, a ne tako davno objašnjavao si ovdje kako je to pravedna Božja kazna za hulitelje kršćane?

I što bi to bio duhovan pogled na stanje u kršćanstvu, ako je ovaj moj svjetovan i površan? Je li to možda malo dublja teološko-duhovna analiza i elaboracija čime su kršćani toliko uvrijedili Boga, osim što su čovjeka Isusa proglasili Bogom? Izvoli, Fejzo, iznesi ti svoj duboki duhovni osvrt na stanje u kršćanstvu.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Zato što gledaš ovo svetski. Uzdaš se u broj vernika, kukaš na ugnjetavanje, pozivaš svetovnu vlast da zaštite katolike. Mnogo je važniji kvalitet a ne kvantitet vernika. Ovo su sve svetovne brige a ne duhovne.

Uzgred, sada kukaš što nema sloboda a onomad si govorio kako demokratija i slobide su nešto zlo. Pa kako sad odjednom vapiš za većim slobodama za ''vernike". Zašto tražiš slobode, kada ti smatraš da su slobode i demokratija zlo?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zato što gledaš ovo svetski. Uzdaš se u broj vernika, kukaš na ugnjetavanje, pozivaš svetovnu vlast da zaštite katolike.

Sve si slag'o. Ja sam samo pokazao primjere na kakva ste zločinstva spremni svi vi antikristi, i pri tome izrazio svoje zgražanje da možete biti takvi. Ja sam tebi i o tebi švašta napisao, da si antikrist, ali niti jedanput nisam pozvao nekoga da te maltretira i ubije zbog toga. A ti likuješ na ubijanje kršćana od strane muslimana, pravdajući i nazivajući to Božjom "pravednom Božjom kaznom nad kršćanima koji su hulitelji".

Mnogo je važniji kvalitet a ne kvantitet vernika. Ovo su sve svetovne brige a ne duhovne.

A najkvalitetniji vjernici ste valjda vi muslimani koji hodočastite u Meku i Židovi koji hodočaste u Jeruzalem "moliti se vašim bogovima" da pobije što više kršćana.

Uzgred, sada kukaš što nema sloboda a onomad si govorio kako demokratija i slobide su nešto zlo. Pa kako sad odjednom vapiš za većim slobodama za ''vernike". Zašto tražiš slobode, kada ti smatraš da su slobode i demokratija zlo?

Ponavljaš laži. Pročitaj ponovo ovo gore.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737

Šokantan predlog: "Svi koji tvrde da je Isus Hrist Bog tri godine u zatvor"​

Ultraortodoksni Jevreji Moše Gafni i Jakov Ašer traže zabranu "deljenja hrišćanske ideologije" u Izraelu.
Moguće je da bi se tako nešto moglo desiti i u Americi ako se pozovu na Noahidski Kodeks, iako to je samo za sada teorija zavjere, no ništa nije nemoguće.

Jewish experts on the Noahide Laws say Christians can’t be Noahides unless they deny Jesus. You can’t be a Christian unless you believe Jesus is the Son of God and the second person of the Trinity. The Christian and Bible supported belief is that there is one Godhead of three persons: Father, Son and Holy Spirit. To Jewish leaders and Muslim leaders this Christian belief is considered blasphemy to the oneness of God and prevents one from becoming a Noahide.

:https://www.elizabethton.com/2020/05/29/rise-of-one-world-religion/
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Kakva je razlika između ove prijevare i ove dolje prijevare:

1671443484403-png.157656


Dodajmo još ovdje da ti prevaranticu i kradljivicu Ellen White smatraš 'boginjom' i njezin si klanjatelj.
 
Natrag
Top