Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737

Šokantan predlog: "Svi koji tvrde da je Isus Hrist Bog tri godine u zatvor"​

Ultraortodoksni Jevreji Moše Gafni i Jakov Ašer traže zabranu "deljenja hrišćanske ideologije" u Izraelu.



Izreke 30:4
Tko uzađe na nebo i siđe? Tko uhvati vjetar u šake svoje? Tko sabra vode u plašt svoj? Tko postavi krajeve zemaljske? Kako se zove i kako mu se zove sin? Znaš li?
Hvala na info.
Da, i to oni koji vjeruju da je Isus Krist Bog sa velikim B, iskreno se nadam da ovu vijest neće prenositi ASD anti-trini. pokret koji govori da je Isus Krist bog sa malim b ili da je samo Sin Božji i nikako ga ne smijemo nazvati Bog Sin iako Otac i Sin dijele isto ime a to je Bog sa veliko B, ne bi bilo ništa čudno da to naprave, no bilo bi normalnije da drže do svog vjerovanja ako su 100 posto uvjereni u svoje i u ono što su pisali do sad. Naravno mi ljudi nismo bogovi već samo prah zemaljski i svaki čovjek može pogriješiti, ali se treba i ispričati za svoju grešku i ne nastaviti ići tim putem ili može nastaviti biti uvjeren u svoje, ali onda moraš i držati do toga što govoriš i pišeš.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Nisam ništa krivo rekla Kainose niti jedan anti-trinitarac na ovome forumu koji je rekao da je Isus bog s malim b nije ništa rekao znači da drže to svojih principa i to je u redu, a ljudi koji godinama pišu po internetu kako Isus nije Bog već samo Božji Sin i kako je to poganski nauk jer Bog je jedan a to je Otac nemaju pravo objaviti ovaj članak ako imalo drže do sebe i svojih riječi, principa i uvjerenja, u protivnom se to zove gaslighting manipulacija, žao mi je ali je tako.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Nisam ništa krivo rekla Kainose niti jedan anti-trinitarac na ovome forumu koji je rekao da je Isus bog s malim b nije ništa rekao znači da drže to svojih principa i to je u redu, a ljudi koji godinama pišu po internetu kako Isus nije Bog već samo Božji Sin i kako je to poganski nauk jer Bog je jedan a to je Otac nemaju pravo objaviti ovaj članak ako imalo drže do sebe i svojih riječi, principa i uvjerenja, u protivnom se to zove gaslighting manipulacija, žao mi je ali je tako.
Opet kažem da si ubačeni špijun, znači godinama pratiš da ja pišem da je Isus Sin Božji i tek sada odgovaraš i još veliš da ja nemam pravo objaviti ovaj članak. Kad je Isus rekao da je Sin Božji Židovi su ga htjeli kamenovati jer se gradio Bogom. To je isto kad bi moj sin vanzemaljicma rekao da je sin čovječji i oni ga žele kamenovati jer se gradio čovjekom, jer je moj sin, čovjek, a ne životinja ili neko drugo biće. Znači imam pravo objaviti ovaj članak. Bolje se pitaj kako vi katolici vjerujete da je Isus rođen, u stvari vječno rađanje, još se rađa - bolje objasni tu fantaziju umjesto da se bakćeš adventistima i trojstvu. Evo ovaj čovjek je imao tumor, i vjerovanje u ispravnost Božanstva ga je spasila smrti. Njegov otac je bio priznati adv. pastor - on je napisao stotine stranica, o falsifikatima u Bibliji, spisima EGW, sve živo čovjek objašnjava.....i ja nisam nikada antititrinitarno učenje branio godinama po forumima, nešto malo sam pisao o tome....za razliku od slapa koji decenijama na svim živim forumima blati adventiste i EGW.....evo linka, čovjek je razotkrio sve, mislim da ima njegova skripta na njemački i engleski još

 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Evo ovaj čovjek je imao tumor, i vjerovanje u ispravnost Božanstva ga je spasila smrti. Njegov otac je bio priznati adv. pastor - on je napisao stotine stranica,

Ne može idiotskije. Evo čovjek je bio bolestan i ozdravio, a ovako vjeruje. Stotine puta teže bolesti u glavu, od njegovog tumora, imaju svi oni koji se na ovo 'nataknu'.

.i ja nisam nikada antititrinitarno učenje branio godinama po forumima, nešto malo sam pisao o tome....za razliku od slapa koji decenijama na svim živim forumima blati adventiste i EGW.....

Ja samo istinu pišem, a to što ta istina blati adventiste i Ellen White, to sve govori o adventistima i Ellen White, a ne o meni,

evo linka, čovjek je razotkrio sve, mislim da ima njegova skripta na njemački i engleski još

Veliš, kad je tebe otrovalo, neka ih se otruje što više.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
on je napisao stotine stranica, o falsifikatima u Bibliji, spisima EGW, sve živo čovjek objašnjava....

Kako je objasnio činjenicu da je Ellen White divljački krala i kopirala tuđe tekstove, a jednako tako divljački lagala da nikada niti jednu riječ nije od drugoga uzela, osim od Boga?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
.....evo linka, čovjek je razotkrio sve, mislim da ima njegova skripta na njemački i engleski još

Kao prvo, protestiram da se ovdje postavlja i ostavlja ovakav đavliji izmet, kakav si ti ostavio. Kao drugo, zaista je istina da se u svakom otpadu, izmetu, kriju i dragulji, samo treba imati sreće i iskopati ih. Dakle, hvala ti za link, i naletjeh tamo na nekog 'šušljića', koji zaista 'šušljiče, pa nađoh da 'išušljika' i ovo, citiram:

Pošto Papa drži titulu „Vicarius Filii Dei“, te ogroman broj Protestanata shvata da ona znači 666.

Za sada hvala Kainosu i šušljiću, samo kratko da provjerimo:

VICARIUS FILII DEI = V(5) + I(1) + C(100) + AR + I(1) + U=V(5) + S + F + I(1) + L(50) + I(1) + I(1) + D(500) + E + I(1) = 666

Pogodak, ALI, VICARIUS FILII DEI nije papina titula. Papina titula glasi - VICARIUS CHRISTI, :) i ovo ne daje broj 666.

ALI, ima jedno drugo ime, ima jedna druga boginja koja se u ovo uklapa. Pogledajmo:

ELLEN GOULD WHITE = E + LL(50+50) + N + G + O + U=V(5) + L(50) + D(500) + W=VV(5+5) + H + I(1) + TE = 666 :mig:

P.S. A i je 'zđavlije' strane. I ona i njezini klanjatelji subotari.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Nije istina Kainose nisam nikakav špijun i zaista si neugodna osoba, zapravo nisam mislila uopće na tebe ali ti očito ne čitaš već samo što i kako tebi odgovara, nisam te uopće pratila niti ne znam tko si ti, niti me zanima tko si ti,osim što trolaš teme i optužuješ ljude jer tko sam ja tko je to tko je to to je slapov klon to je Izabeletin klon, 'ko je to 'ko je to - ma kokolo je, nemoj biti dosadan! Izgleda da te admin voli pa ti je sve dopušteno što je sramota, hvala na dobrodošlici da imaš srama i tog Kristovog duha o kojem pričaš bilo bi te sram kako se ponašaš, po Bibliji nije dozvoljeno lažno optuživanje, zaslužuješ moje sažaljenje jer sigurno je tužno živjeti stalno okružen teorijama zavjera i paranoji i da si jako važan pa te netko špijunira a prije će da bude jedan dva tri što govoriš to si ti.
Znam ja za tu priču o ozdravljenju i što s time, Ellen White je rekla da će i sam sotona raditi čuda i razna ozdravljenja na posljetku vremena a tako piše i u Bibliji što je puno važnije od spisa EGW, moguće da je Goranu pomogao Bog, ne poznajem ga lično, a iskreno se nadam da zapravo i jest dobar čovjek i da je sam Bog to učinio za njega, mene ne zanimaju takve priče već činjenice.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
moja preporuka da se pročita Goranova knjiga a nakon toga i studija o Goranovim tvrdnjama teologa Slavoljuba Vulićevića, pa onda sve samostalno provjerite, to je najvažnije da provjerite sve samostalno. Apostol Pavao je rekao da tako treba on nije bio bjesan na to da se sve provjeri već je pohvalio takvo ponašanje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
moja preporuka da se pročita Goranova knjiga a nakon toga i studija o Goranovim tvrdnjama teologa Slavoljuba Vulićevića, pa onda sve samostalno provjerite, to je najvažnije da provjerite sve samostalno. Apostol Pavao je rekao da tako treba on nije bio bjesan na to da se sve provjeri već je pohvalio takvo ponašanje.

Je li to izvjesni Goran Šušljić, od kojega sam gore komentirao njegovu priču o 'papi 666'. Ako je to taj, meni su stvari potpuno jasne. Mogao je on ozdraviti od stotinu karcinoma, ali taj čovjek je očito pogođen bolešću koja je gora od stotinu najtežih karcinoma zajedno. S tim čovjekom đavlina mlatara, jer samo takvi mogu notorne laži iznositi. Postoje i drugi bolesni ljudi, pa laprdaju svašta, ali đavlom opsjednute uvijek ćete prepoznati po tome što život potrošiše nasrćuci na Spasitelja i Boga Isusa Krista i nasrćući na Kristovu crkvu i sve koji su Kristovi.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Nije istina Kainose nisam nikakav špijun i zaista si neugodna osoba, zapravo nisam mislila uopće na tebe ali ti očito ne čitaš već samo što i kako tebi odgovara, nisam te uopće pratila niti ne znam tko si ti, niti me zanima tko si ti,osim što trolaš teme i optužuješ ljude jer tko sam ja tko je to tko je to to je slapov klon to je Izabeletin klon, 'ko je to 'ko je to - ma kokolo je, nemoj biti dosadan! Izgleda da te admin voli pa ti je sve dopušteno što je sramota, hvala na dobrodošlici da imaš srama i tog Kristovog duha o kojem pričaš bilo bi te sram kako se ponašaš, po Bibliji nije dozvoljeno lažno optuživanje, zaslužuješ moje sažaljenje jer sigurno je tužno živjeti stalno okružen teorijama zavjera i paranoji i da si jako važan pa te netko špijunira a prije će da bude jedan dva tri što govoriš to si ti.
Znam ja za tu priču o ozdravljenju i što s time, Ellen White je rekla da će i sam sotona raditi čuda i razna ozdravljenja na posljetku vremena a tako piše i u Bibliji što je puno važnije od spisa EGW, moguće da je Goranu pomogao Bog, ne poznajem ga lično, a iskreno se nadam da zapravo i jest dobar čovjek i da je sam Bog to učinio za njega, mene ne zanimaju takve priče već činjenice.
E sada je dosta. Ja sam postavio članak što predlažu neki ortodoskni Židovi za one koji vjeruju da je Isus Bog, a ti u odgovoru spominješ antitrnitarce, a ovdje veliš da ne znaš ko sam ja i u što vjerujem. Novi član foruma ne bi takvu grešku nikada napravio niti takvo što komentirao na moj post. Isto tako Jovanu veliš i Benjamin Wilkinson je vjerovao u trojstvo, gdje skoro osim mene niko ni ne zna tu činjenicu da Jovan voli jednu od njegovih knjiga. Da si bar čitala tu knjigu naučila bi da je subota sedmi dan koji se treba svetkovati, jer u toj knjizi Wilkinson iznosi vrijedne, rijetke činjenice o svetkovateljima subote kroz vijekove, a ne bi držala nedjelju koju podipuru tri stiha, koje je Bacchiocchi u svojoj knjizi "Od suobote do nedjelje" vrlo lako oborio. Drugo, ja nisam rekao da si ti neki Izabelin klon, to je mislim rekao Jovan. Kako god moram te pohvaliti jer studiraš pitanje trojstva u adventizmu. Reci mi koji od ovih pojmova ti nije jasan, pošto vidim da skoro sve znaš -
Klejtonovci na čelu sa Zdravkom Vučinićem (David Clyton), Nader Mansour, Adrian Ebens, Istina US, Aleksandar Petrović, Slavoljub Vuličević i na kraju nagradno pitanje na koje molim da slap pusti dotičnu damu da odgovori. Znači bez imena koje ime se krije iza "Institucija iz Cetinja", ako ne znaš, malo ću ti pomoći dodajući njegovu web-stranicu.
 
Natrag
Top