Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zato nema vise potrebe za takvim akcijama!

Ko kaže da nema, pa i sada gde se pređe granica Bog uništi narod, samo je to još na lokalnom nivou.

Mi smo u periodu milosti!

A šta je u SZ bio period nemilosti?

Zar ti tvrdis da je dosao da osudi i kazni?

A da nije kaznio Ananiju i Safiru. Ti si lupio besmislicu da je bilo šansi za ljude u Potopu, rekao si da nisu bili svi nepopravljivo loši,

Besmislica neviđena. Bog kazni tamo gde nema više šansi da ljudi prihvate istinu i da se pokaju.

Kao ovaj par, dakle ista nauka sada kao i pre. A milost su imali i pre.

Pa zamisli Hrista da je umesto da leci ubijao ljude? Jel Hristos nekoga ubio?

A jel neko od nas rekao da je Isus došao da ubija. Koja besmilica lupiš nešto sam što niko od nas nije rekao i kao ti nas ispravljaš.

To sto Tripo propoveda je 'antievandjelje'!

Vidiš koliko lažeš, na pokvaren način rasp. a gdje sam ja rekao da je Isus došao da ubije?

Ispada da katolicke zemlje kaznjava a protestantske miluje?

Naravno, bolje rečeno opominje, jeste najveća opomena kat. što i vidimo iz zvaničnih podataka koji nam dolaze.

Najgori će najviše da se biju. Tvoja nauka ej toliko jadna (u jednoj dimenziji) da moraš da izmisliš da sam ja nešto rekao.

Ako sam ja rekao da kazna i sada važi, što imam i dokaz u Bibliji ti odmah kažeš kako ja zastupam da je Isus došao da kazni.

Jadno i bedno.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Vidiš koliko lažeš, na pokvaren način rasp. a gdje sam ja rekao da je Isus došao da ubije?

Hoćeš reći, ne ubija Isus, ali mu ćaća nemilosrdno ubija? :)

Naravno, bolje rečeno opominje, jeste najveća opomena kat. što i vidimo iz zvaničnih podataka koji nam dolaze.

Zašto ste vi Adventisti sedmog dana, zbog koronavirusa, otkazali Generalnu konferenciju koja se trebala održati u lipnju ove godine, ako vas Isusov Otac štiti od koronavirusa?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ako sam ja rekao da kazna i sada važi, što imam i dokaz u Bibliji ti odmah kažeš kako ja zastupam da je Isus došao da kazni.
Ako kazna vazi, zasto onda nije kaznio rimljane koji su ubijali Hriscane?

Glupost od teologije!

Kao vas Bog sada stiti od nas, a nas kaznjava zato sto vas mi mucimo!? A zasto nije kaznio rimljane koji su pobili na hiljade Hriscana! To je tvoja besmislena teologija!

Hristos je ucio "nadvladaj zlo dobrim" i to je sprovodio sve do kraja kroz svoje ucenike! Oni su ljubavlju pobedili rimljane, a ne silom!

Ti sada tvrdis da on postupa drugacije?

Postupice on drugacije tek na kraju, kad istekne period milosti za sve narode, a ne pre toga!

I sad mi reci, jel istekao taj period milosti?

Cak i tvoja EGW je ovo znala, zato je i propovedala "zatvorena vrata", jer pre isteka vremena milosti, nema kaznjavanja! Ti nisi u skladu ni sa EGW! Propovedas ovde nebuloze!

gde se pređe granica Bog uništi narod, samo je to još na lokalnom nivou.
A sad je na "lokalnom nivou" a ne na "globalnom" drzavnom nivou? A pricao si kako 'blagosilja drzave bogatstvom' i napretkom i kaznjava drzave! A sad menjas pricu! Balansiras i pokvareno diskutujes!

Saka jada, ako su i bili za Boga ti tvoji protestanti su mu okrenuli ledja! Ako i treba nekog da kazni to je prvo njih, jer su po tebi oni vece svetlo imali nego mi!

A ti kazes da vise kaznjava nas, nego njih! Sad menjas pricu i sa globalnog prelazis na "lokalno" kad ti odgovara! Totalna budalastina od teologije!

Em sto Bog ne kaznjava nikog pre vremena milosti, em sto za razvrat i nepravdu koju su svetu naneli treba prvo protestante da kazni!

Od virusa korona je umro vladika valjevski Milutin u 71 godini.
Ne zna se od cega je umro, jer danas ko god umre oni mu pripisu koronu! PCR test i obican grip detektuje kao koronu, i to je potvrdjeno! Ne postoji test na korona virus, on zapravo detektuje antitela koja se stvaraju i kod obicnog gripa! Zato je ta metoda nepouzdana! Umiru sve stariji ljudi koji bi inace umrli i od obicnog gripa! Ovi u italiji sto umiru, 50% im je pripisana korona a da je nisu nikada ni imali! I ovo nisu moje tvrdnje vec medicinske cinjenice!

Virus stvarno postoji, ali se jos dodatno pravi frka jer se korona pripisuje i ljudima koji imaju obican grip! Pa ih onda lece tj. ubijaju lekovima za sidu i malariju po Trampovom receptu! Zato i ima toliko umrlih, sto slede uputstva SZO, kojima je zapravo cilj da sto vise ljudi umre!

Naravno, ti bi voleo da je vladika umro od korone, uzivas u tome!

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ruši se idol, na idolopoklonički hram.

Ruši se i drugi toranj katedrale u Zagrebu: Preti da će da se obrušiti i oštetiti celu crkvu

Novosti
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ako kazna vazi, zasto onda nije kaznio rimljane koji su ubijali Hriscane?

Glupost od teologije!

Kao vas Bog sada stiti od nas, a nas kaznjava zato sto vas mi mucimo!? A zasto nije kaznio rimljane koji su pobili na hiljade Hriscana! To je tvoja besmislena teologija!

Hristos je ucio "nadvladaj zlo dobrim" i to je sprovodio sve do kraja kroz svoje ucenike! Oni su ljubavlju pobedili rimljane, a ne silom!

Ti sada tvrdis da on postupa drugacije?

Postupice on drugacije tek na kraju, kad istekne period milosti za sve narode, a ne pre toga!

I sad mi reci, jel istekao taj period milosti?

Cak i tvoja EGW je ovo znala, zato je i propovedala "zatvorena vrata", jer pre isteka vremena milosti, nema kaznjavanja! Ti nisi u skladu ni sa EGW! Propovedas ovde nebuloze!


A sad je na "lokalnom nivou" a ne na "globalnom" drzavnom nivou? A pricao si kako 'blagosilja drzave bogatstvom' i napretkom i kaznjava drzave! A sad menjas pricu! Balansiras i pokvareno diskutujes!

Saka jada, ako su i bili za Boga ti tvoji protestanti su mu okrenuli ledja! Ako i treba nekog da kazni to je prvo njih, jer su po tebi oni vece svetlo imali nego mi!

A ti kazes da vise kaznjava nas, nego njih! Sad menjas pricu i sa globalnog prelazis na "lokalno" kad ti odgovara! Totalna budalastina od teologije!

Em sto Bog ne kaznjava nikog pre vremena milosti, em sto za razvrat i nepravdu koju su svetu naneli treba prvo protestante da kazni!


Ne zna se od cega je umro, jer danas ko god umre oni mu pripisu koronu! PCR test i obican grip detektuje kao koronu, i to je potvrdjeno! Ne postoji test na korona virus, on zapravo detektuje antitela koja se stvaraju i kod obicnog gripa! Zato je ta metoda nepouzdana! Umiru sve stariji ljudi koji bi inace umrli i od obicnog gripa! Ovi u italiji sto umiru, 50% im je pripisana korona a da je nisu nikada ni imali! I ovo nisu moje tvrdnje vec medicinske cinjenice!

Virus stvarno postoji, ali se jos dodatno pravi frka jer se korona pripisuje i ljudima koji imaju obican grip! Pa ih onda lece tj. ubijaju lekovima za sidu i malariju po Trampovom receptu! Zato i ima toliko umrlih, sto slede uputstva SZO, kojima je zapravo cilj da sto vise ljudi umre!

Naravno, ti bi voleo da je vladika umro od korone, uzivas u tome!


Brate, vidi kome ti odgovaraš i pokušavaš da dokažeš nešto:

"
Nebitno je što su bili dualisti. Bitno je što je njihova kritika crkvenog učenja bila odgovor na iskušenje ljudi toga vremena, a to je bila izražena autoritarnost i idolopoklonstvo, slepa vera u crkvene autoritete i oslanjanje na psihološki efekat ikona. O civilizacijskom značaju bogumila lepo je govorio naš naučnik Mihailo Pupin: "Istorija Bogumilskih borbi u Bosni pokazuje da su u prvim danima srednjevekovne autokratije Sloveni Balkana bili među prvima koji su se pobunili protiv osnovnih ideja srednjevekovne crkvene aristokratije. Pojednostavljenje crkvene strukture i povratak hrišćanskoj demokratiji bila je njihova težnja. Pobuna se proširila do severne Italije i južne Francuske, gde su Albižani i Valdenžani zahvaćeni duhom Bogumila. Konačno, Engleska je postala zaražena sličnim duhom pobune. Ovde je Viklif bio njen vođa. Viklifova izjava može da se sumira sledećim rečiman: Crkva mora odustati od svog bogatstva i svetovne moći i postati nalik Hristu. ... Udarac je konačno zadat kada je 1517. Martin Luter zakucao svojih devedeset pet teza na vrata crkve u Vitenbergu. Crkvena reformacija bila je prva manifestacija ovog istorijskog konflikta, i njen uspeh je pripravio put za promovisanje inherentnog individualizma u svim aktivnostima hrišćanske civilizacije, a posebno u onim naučnim. ... Sloboda je došla i svakako dovela do najsmelijeg intelektualnog i duhovnog preokreta u istoriji čovečanstva." (Mihajlo Pupin, Nova reformacija, 1927.)
(Misha, 2. april 2020 21:53)

Kod:
https://www.b92.net/zivot/komentari.php?nav_id=1669741#k32745445

A sve kao komentar na ovo:

Kod:
https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2020&mm=04&dd=02&nav_id=1669741
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Da, prvo mora da se svima objhavi evanđelje, da to evanđelje bude prihvaćeno, da se onda dogodi otpad od evanđelja (bilo voljni, bilo zato što će nekoga zavesti lažni proroci) a tek nakon što otpad naraste do neba, kreće Dies Irae.

I ti, kao što i treba to lpo pojašnjavaš, ali brate zaboravljaš da imaš posla sa milenijaristima , materijalistima, i bukvalistima. Onima koji od samog početka svog postojanja kao "crkve" histerišu o kraju sveta koji samo što nije, i kako će Bog "kazniti" sve koji ne poslušaju njihovo "evanđelje".

Darth, dokle ces ti lupati gluposti na ovom forumu? O kakvim "materijalistimsa ti lupetas"?
Ako iko na ovom forumu iznosi lazi to ste ti i Slape. U vama kipi mrznja prema drugim hriscanima, samo zato sto niste obraceni hriscani nego sablonisi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zašto baš Ameriku najviše sada napada virus? Jer se njene vlasti klanjaju prvoj zveri Vatikanu.

Sve što ima veze sa Vatikanom je najviše pogođeno bolestima.

Svetske ubice kod svog gazde.

Sve negativno iz Amerika vidimo u ovoj fotografiji.

Napredak, prosvećenost su plodovi protest.

Clinton bush pope funeral 4 6 05 (jpg)



clinton-bush-pope-funeral-4-6-05.jpg
 
Natrag
Top