Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne moze se govoriti o 'izlivanju sudova' pre objave evandjelja! Lepo ti pise u otrkivenju! Trojica andjela objavljuju evandjlje (trostruku andjeosku vest), pa tek onda ide izlivanje sudova!

A ovde Tripo i Laodikeja propovedaju sudove pre vremena, i prizeljkuju drugima smrt!

Vaznije je da se pozabavis time, nego budalastinama!

Da, prvo mora da se svima objhavi evanđelje, da to evanđelje bude prihvaćeno, da se onda dogodi otpad od evanđelja (bilo voljni, bilo zato što će nekoga zavesti lažni proroci) a tek nakon što otpad naraste do neba, kreće Dies Irae.

I ti, kao što i treba to lpo pojašnjavaš, ali brate zaboravljaš da imaš posla sa milenijaristima , materijalistima, i bukvalistima. Onima koji od samog početka svog postojanja kao "crkve" histerišu o kraju sveta koji samo što nije, i kako će Bog "kazniti" sve koji ne poslušaju njihovo "evanđelje".

Tako da, ni Laodokeja ni Tripo u suštini ne propovedaju ništa što je u suprotnosti sa samom doktrinom Adventizma Sedmog Dana.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Marko, Bog kaznjava gresnike na kraju - ali to ne ide pre objave evandjelja, jer bi u suprotnom kaznio nevine!

Znači nije bila kazna u Sodomi?

Uhapšen sveštenik, građani se okupili na liturgiji

Budvanska policija je danas uhapsila svešteno lice zbog kršenja privremene mjere Ministarstva zdravlja o sprječavanju širenja korona virusa.

RTCG

Kao i svi pagani mora se obaviti ritual uprkos situaciji.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire, hvala na tako dobrom komentaru.
Konacno unuistenje grega i gresnika bice na kraju.
Medjutim, Bog je prepotopni svet unisti mnogo pre kraja.
Takodje unistio je i Sodom i Gomoro, a gde je kraj?
To znaci da Bog moze u svako vreme da dozvoli da zlo dodje na nepokajane ljude.
To sto ti kazes, sad se propoveda Jevandjelje i za to Bog nece dopustiti nikakvu kaznu na gresnike.
Jevandjelje se ptopoveda 2000 godina, a zla se jedanako desavaju na nasoj Zemlji. Recimo: poplave, pozari, zemljotresi, ratovi, krvoprolica, smrtonosne bolesti i zaraze itd.

Kompleks stradanja na nasoj Planeti je mnogo koplikovaniji nego sto neklo misle.

Samo jos jedno pitanje za tebe: Prilikom izlaska Izrilja iz Egupta ko je putio nevolje na Faraona?

Bog je rekao: "Ali ja znam da vam nece dozvoliti car Misirski da izadjete bez ruke krepke. Ali cu pruziti ruku svoju i udaricu Mistir, svim cudecima svojim." 2. Mojsijeva 3, 19.20.

A postoje nevolje koje dolaze na svet sotonskim delovanjem. Sotona je uzrocnik stradanja na zemlji, a nije Bog.
Zato bih vam predlozio da se cuvate u samovoljnog odredjivanju sta je od Boga a sta od sotone.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire:
Ti ovde gubis vreme na Slapa i Shonea, dok ti u redovima sede otpadnici..
Vaznije je da se pozabavis time, nego budalastinama!

Mire, u pravu si! Mi se cesto bavimo glupostima umesto istine koja spasava.
Medjutim, ne zaboreavi, da ja samo odgovaram na "budelestine" koje postavljaju neprestano tvoja braca Darth i Slape.
Reci njima da prestano sa glupostima i problem ce biti resen.
Darth jos nijedan komentar nije napisao da ne izlaze nesto o Adventistickoj crkvi. On uvek iste gluposti ponavlja kao pokvarena ploca. Zato na njihove gluposti ja ne miogu odgovoriti drugaceje nego sto odgovaram. Preseci izvor, potok ce sam presahnuti.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Žarišta najopasnijih zaraza su u ljudskim glavama. Zato se neki vesele i slave ljudska stradanja i umiranja.

Upravo tako, jer nema opasnije zaraze od duhovne zaraze, niti opasnijeg otrova od onog koji truje duh.
A iste ćemo prepoznati po radovanju ljudskim stradanjima i umiranjima, i po nametanju otrova kao leka za ljudske patnje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Virus korona se ukazao u Međugorju: Časna sestra izazvala žarište zaraze

Sputnik
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Znači nije bila kazna u Sodomi?
Kakve veze ima sodom sa nasim vremenom? I apostoli su hteli da puste oganj na gradove koji su Hrista odbacili pa im je Bog rekao 'ne znate kakvog ste duha, Sin Covecji nije dosao da pogubi nego da spasi izgubljene'! A to kaze i tebi, tvoja crkva govori, ali tebe bas briga za evandjelje, vec hoces da osudis druge!

Sud ce doci, ali ne moze preko reda, prvo ide objava evandjelja! Ne mozes ti grmeti o sudu pre vremena kad smo jos u vremenu milosti!

Tako je EGW grmela o "zatvorenim vratima", da nema spasenja onima koji su odbacili adventnu poruku, pa je onda otvarala i zatvarala vrata, nebrojeno puta! Vas vodi isti duh!

Medjutim, Bog je prepotopni svet unistio mnogo pre kraja.

Kakve to veze ima sa novozavetnom porukom milosti? To su vremena kada se Bog direktno mesao u dogadjaje na zemlji zbog svojih slugu. Njih je morao zastiti, jer je kroz njih trebalo doci seme Isusa Hrista!

sotona je hteo da onecisti genetski kod jevreja i to neprirodnim vezama sa pagankama, pa su im bile cak zabranjene zene iz drugih naroda, a kriva religija je pretila da zarazi i njih kao i okolni nemoral!

Zato je Bog pobio te ljude i uzrokovao potop, da svojim nemoralom ne zaraze njegov narod i da im ne budu zamka i opasnost na zemlji! Stitio je svoje insterese.

Tako je kasnije uklonio druge narode ispred Izraela, jer je znao da ce hvatati veru sa njima!

U novom zavetu je Isus ispunio svoju misiju, i polozio jr svoj zivot za grehe sveta! Zato nema vise potrebe za takvim akcijama!

Mi smo u periodu milosti!

Zar ti porices ono sto je Hristos rekao, da je "dosao da oglasi godinu milosti Gospodnje, i da otpusti suznje"?

Zar ti tvrdis da je dosao da osudi i kazni?

Takodje unistio je i Sodom i Gomoro, a gde je kraj? To znaci da Bog moze u svako vreme da dozvoli da zlo dodje na nepokajane ljude.
Rekao sam, unistio je sodom i gomor jer su bili zamka jevrejima, postojala je opasnost da i oni krenu istim putem nemorala..

Kaznio je kasnije egipcane, ali ih nije potpuno unistio jer nije njegova namera bila pobiti ljude nego zastititi svoj narod. Zato ih je ostavio u zivotu!

Neke narode je kasnije postedeo kad se nisu sukobili sa Izrelom. Sve je to cinio zbog jevreja, jer nije njegova namera bila da kazni te narode, vec da zastiti jevreje od njih!

Zasto bi danas kaznjavao bilo koju drzavu ili naciju, kada je sve nacije pozvao na spasenje? Pavle kaze 'nema tu vise Grka ni Jevrejina', 'i vas koji ste nekad bili udaljeni od lica Bozjeg, pozvao je, da budete zajednicari i sunaslednici.. ' kaze Pavle! Ne pravi Bog vise razliku medju nacijama i drzavama, jer nema fizicki narod na zemlji koji bi trebalo da stiti!

Zato nije zastitio ni Hriscane kada su bacani lavovima i ubijani od rimljana! Jer je i rimljane pozvao, svi su oni njegov narod!

A Tripo propoveda nacionalisticku teologiju, da Bog kaznjava neposlusne katolicke drzave a miluje protestantske!

Idiotizam, kada moram tako da se izrazim, oprosti mi!

To sto ti kazes, sad se propoveda Jevandjelje i za to Bog nece dopustiti nikakvu kaznu na gresnike.
Jevandjelje se ptopoveda 2000 godina, a zla se jedanako desavaju na nasoj Zemlji. Recimo: poplave, pozari, zemljotresi, ratovi, krvoprolica, smrtonosne bolesti i zaraze itd.
O cemu ti Marko?

Isus je govorio o "globalnom propovedanju evandjelja", a ne o sporadicnom!

Evandjelje se tokom vekova itekako propovedalo, ali nikada nije obuhvatilo citav svet!

Isus je rekao: "I propovedace se ovo evandjelje po celom svetu i tada ce doci kraj!"

To znaci Marko, da kraj nastupa onda kada svi ljudi budu culi evandjelje a ne pre toga! O tome govori i otkrivenje. Prvo sledi objava trostruke andjeoske vesti, pa tek onda Bog pusta poslednjih sedam zala! Zar to nisi vec citao?

Samo jos jedno pitanje za tebe: Prilikom izlaska Izrilja iz Egupta ko je putio nevolje na Faraona?
Nevolje je pustio Bog da spasi svoj narod, a ne zato da bi egipcane kaznio za nemoral! On je to uradio zato da bi zastitio Hrista, koji je bio takoreci jos u utrobi jevrejskog naroda! Zato on Izrael i naziva "SVOJIM SINOM" - "IZ EGIPTA DOZVAH SINA SVOJEGA"!

Sve ovo ima mnogo veci i dublji smisao od onog koji ti vidis! Ne kaznjava Bog nikoga zato da bi ga kaznio! Pavle kaze da je 'Bog u proslim vremenima pustio sve narode da idu svojim putevima, a sada preko Hrista zapoveda svima da se svi svuda pokaju!'

Dakle on je i egipcane pomilovao, ostavio ih je u zivotu! A mogao je lako sve da ih pobije!

А vama je Bog sudija!? Ne, nije on sudija, on je milostiv i zalostiv, spor na gnev, i pravda nas kroz Isusa Hrista i nudi milost! Kako u vreme Izraela, tako i danas!

Bog je rekao: "Ali ja znam da vam nece dozvoliti car Misirski da izadjete bez ruke krepke. Ali cu pruziti ruku svoju i udaricu Mistir, svim cudecima svojim." 2. Mojsijeva 3, 19.20.

Lepo ti kaze da je kaznio egipcane zato sto nisu hteli pustiti njegov narod, a ne zbog njihovog idolopoklonstva, greha ili sta ti ja znam!

A koga danas da kazni? Kazi mi Marko, koga? Koju je on naciju ili drzavu izabrao za svoju a koju treba da kazni? Zar nije sve nacije i drzave pozvao na pokajanje? Zar on nije svima ponudio milost preko Gospoda Isusa Hrista?

Pa zar se njegova milost ne odnosi i na katolike i na jevreje i na muslimane i na hinduse i na budiste i na pagane, na sve one koji jedu i miseve?

Pa sto ih onda kaznjava?

Ispada da katolicke zemlje kaznjava a protestantske miluje?

Ovo je Marko idiotizam od teologije! Zar ti ne vidis da je to u suprotnosti sa Hristovim evandjeljem?

A postoje nevolje koje dolaze na svet sotonskim delovanjem. Sotona je uzrocnik stradanja na zemlji, a nije Bog.

Bog intervenise u jako retkim slucajevima, ali nikada da bi ubio! I one koje je morao ukloniti zbog visih ciljeva, sudice u poslednji dan i opravdati nevine! A to su neki kaznjeni su zbog viseg cilja su kanjeni!

Danas nema ama bas nikakvih razloga da Bog intervenise, jer nema svoj narod kao naciju!

Bog je trebao po vama pobiti i Rimljane koji su mucili i ubijali njegov narod, ali nije!

Sta mislis zasto?

Shvati Marko, to nije Bozji nacin, jer njegov narod danas obuhvata ceo svet, bilo da su to katolici, pagani, kurve, prosjaci.. Sve ih je pozvao i sve ih voli! Radi se o duhovnoj naciji kako je Pavle i pisao o "Izraelu Bozjem" i to u prenosnom a ne doslovnom smislu!

Vi ko da niste citali bibliju?

Nema bas nikakve logike da Bog kaznjava Italijane jer su katolici, kineze jer jedu miseve i muslimane jer su druge vere.. Bog prihvata ljude iz svih nacija! Zar da ih gadja bombama, i uzrokuje im bolesti? A ovamo ih poziva na pokajanje?

Pa zamisli Hrista da je umesto da leci ubijao ljude? Jel Hristos nekoga ubio?

To sto Tripo propoveda je 'antievandjelje'!

Reci njima da prestano sa glupostima i problem ce biti resen.

Njihova glupost je zbog vase gluposti!

Ne pravdam ja njih, oni su trebali da se koncentrisu na evandjelje, i da ga objavljuju svakome ko nije cuo, ali se bave razmiricama unutar Hriscanstva kao i vi. A te razmirice ste podstakli vi, upravo podrzavajuci ovakve gluposti koje Tripo i Laodikeja propovedaju!

Ali i ja sam kriv sto se bavim vama umesto vaznijim stvarima.. Da ne bude da ja nekog osudjujem ili da sam ja bolji od drugih..

Preseci izvor, potok ce sam presahnuti.

A sta je izvor, Darth Shone, ili je to Tripo i Laodikeja? Pitanje za milion dolara!
 
Natrag
Top