Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dobro jesi ti pri sebi? I onda kazes nemoj da me vredjas? Pa ti mene vredjas ovim praveci me blesavim. Ja sam, a i Slap je postavljao reference i linkove. Sta smo mi to izmislili? Pa sve to imas u istoriji!

Ja ti kažem da to nisu dokazi.

E ljudi moji s kim ja razgovaram!

Odg. po onome što tebi treba, jer sam već dao opširne istorijske dokaze koji osporavaju tvoju i Slapovu nauku, tako da nemam potrebe da to opet dajem, jer vama to ne vredi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ja ti kažem da to nisu dokazi

Znaci ono sto su pisali protestantski istoricari o Luteru i navodili njegove izjave, to nije tacno? Sto pisu o vasem proterivanju katolika i paljenju hramova u nemackoj, to sad nije istina? A dosad si ih hvalio. Sad kad ti vise ne odgovara sta kazu, sad tvrdis da protestanti lazu? Blago tebi!

Uzmi ti Veliku Borbu to je prava i istinita istorija!

Odg. po onome što tebi treba, jer sam već dao opširne istorijske dokaze koji osporavaju tvoju i Slapovu nauku, tako da nemam potrebe da to opet dajem, jer vama to ne vredi.

Nisi ti dao nikakve istorijske dokaze nikada! Ti nijednom nisi oborio ono sto sam ja dao o vasem proterivanju katolika, o paljenju i rusenju hramova, o ratovima koje ste vodili i o Luterovim izjavama da treba pobiti i proterati katolike anabaptiste i jevreje. Nista ti nisi dao! Samo si obecavao da ces to uciniti!

A to su sve istorijske cinjenice i u engleskoj ste proterivali katolike, svedoci istorija.. Zato si i ostao nem, zato i sada cutis, jer znas da je sve to istina.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Znaci ono sto su pisali protestantski istoricari o Luteru i navodili njegove izjave, to nije tacno?

To što si ti dao nije tačno, a od njih je.

Sto pisu o vasem proterivanju katolika i paljenju hramova u nemackoj, to sad nije istina? A dosad si ih hvalio. Sad kad ti vise ne odgovara sta kazu, sad tvrdis da protestanti lazu? Blago tebi!

Slušaj uopšte me ne shvataš, namjerno neću da ti objasnim. Jer nisi zaslužio. Nismo u istom ment. sklopu načinu razmišlj. to što ti daješ iz kog motiva i način ja sam to davno prevazišao.

Uzmi ti Veliku Borbu to je prava i istinita istorija!

Već sam je čitao.

Nisi ti dao nikakve istorijske dokaze nikada!

E baš zato te namjerno ostavljam u zabludi, jer i da ti dam to svakako ne bi prihvatio.

Ti nijednom nisi oborio ono sto sam ja dao o vasem proterivanju katolika, o paljenju i rusenju hramova, o ratovima koje ste vodili i o Luterovim izjavama da treba pobiti i proterati katolike anabaptiste i jevreje. Nista ti nisi dao! Samo si obecavao da ces to uciniti!

Baš me briga šta ćeš misliti.

A to su sve istorijske cinjenice i u engleskoj ste proterivali katolike, svedoci istorija.. Zato si i ostao nem, zato i sada cutis, jer znas da je sve to istina.

Evo koliko sam nem, govoriš neistinu. Neistinu.

Neću da ti dam šire objašnjenje, iako sam u pravu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
E baš zato te namjerno ostavljam u zabludi, jer i da ti dam to svakako ne bi prihvatio.
To si rekao i prvi put kad sam izneo istorijske dokaze da neces da mi das "namerno" jer kao ne zasluzijem. A to pricas jer nemas cime to da oboris.

Naravno da bi prihvatio, svako bi prihvatio, kad bi dokazali da niste to radili i da ste nevini, sto ne bi prihvatio? Nego ti ne mozes dokazati da vi niste proterivali , palili , ubijali i rusili hramove katolika i da je vas Luter to sve zakuvao, jer je zapovedao.

Molim lepo, ne mozes oboriti ovo!

I onda me jos zoves "lazovom", a ja nista slagao nisam nego sam dao ono sto istoricari kazu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To si rekao i prvi put kad sam izneo istorijske dokaze da neces da mi das "namerno" jer kao ne zasluzijem. A to pricas jer nemas cime to da oboris.

Naravno da bi prihvatio, svako bi prihvatio, kad bi dokazao da niste to radili, sto ne bi prihvatio? Nego ti ne mozes dokazati da vi niste proterivali , palili , ubijali i rusili hramove katolika i da je vas Luter to sve zakuvao, jer je zapovedao.

Molim lepo, ne mozes oboriti ovo!

Problem je u tome što nema šta da se prihvati. Protestanti jesu činili zla. Jesu ubijali. Sve to su činili. Tridesetogodišnji rat se ne može izbristati. Pokolji Katolika u Engleskoj takođe. To se nije zaustavilo samo na tome. Duboko su inspirisali i "prosvetiteljstvo", tačnije infiltrirali se u njega, te ga okrenuli protiv Hrišćanstva. Svojom etikom su doprineli pojavi Marksizma (Marks je imao reči hvale za Lutera), sa namerom su ubijali severnoameričke domoroce, stvarali koncentracione logore za crne afrikance (nije se znalo ko je prema Zuluima gori, da li Kalvinistički Buri, ili Anglikanski Englezi). Huškali su države Katolika i Pravoslavaca jedne na druge (Rusija i Poljska, Rusija i Austrougarska). Njihov sistem - kapitalizam nametan je u državama srednje i južne Amerike do tog nivoa da je korpucija postala pravilo a siromaštvo endemsko.

Da ne govorim o Kinsiju (Metodisti) autoru, tačnije ocu modernog nemorala, ili sinu "pastora" Plimutskog Bratstva Krouliju. Alfredu Rozenbergu, čoveku koji je stvorio Hitlera i mnogim drugim protestantima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Problem je u tome što nema šta da se prihvati. Protestanti jesu činili zla. Jesu ubijali. Sve to su činili. Tridesetogodišnji rat se ne može izbristati. Pokolji Katolika u Engleskoj takođe. To se nije zaustavilo samo na tome. Duboko su inspirisali i "prosvetiteljstvo", tačnije infiltrirali se u njega, te ga okrenuli protiv Hrišćanstva. Svojom etikom su doprineli pojavi Marksizma (Marks je imao reči hvale za Lutera), sa namerom su ubijali severnoameričke domoroce, stvarali koncentracione logore za crne afrikance (nije se znalo ko je prema Zuluima gori, da li Kalvinistički Buri, ili Anglikanski Englezi). Huškali su države Katolika i Pravoslavaca jedne na druge (Rusija i Poljska, Rusija i Austrougarska). Njihov sistem - kapitalizam nametan je u državama srednje i južne Amerike do tog nivoa da je korpucija postala pravilo a siromaštvo endemsko.

Da ne govorim o Kinsiju (Metodisti) autoru, tačnije ocu modernog nemorala, ili sinu "pastora" Plimutskog Bratstva Krouliju. Alfredu Rozenbergu, čoveku koji je stvorio Hitlera i mnogim drugim protestantima.

Nemam sta da dodam sve sto si rekao je istinito i na mestu. Ali da ne bude kako "mi necemo da prihvatimo istinu" i kako smo je "nedostojni"..

Evo neka to obori, da konacno vidimo zasto nas je nazvao lazovima? Ako to nije istina, i ako protestanti nisu cinili zlocine i Luter nije to zapovedao, ako nije postojala protestantska inkvizicija, neka to dokaze, ja sam spreman da stanem ispred ogledala i pljunem sam sebe ako ovo receno nije tacno!

Nego problem je sto on to ne moze..

Eh da, Tripo neka ti je blagoslovljena subota, provedi je u miru. I ostalim adventistima zelim.. :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Nastaviš li iznositi istinu (povjesne činjenice), koje su za Adventiste pogubne, uskoro ćeš biti "nepopravljivi lažov", a nakon toga vrlo brzo i "zvijer ispunjena legijom demona".
Znam brate, ali ne mogu prestati da govorim istinu..

A ovo jedno ne razumem - diskutovao je samnom lepo sve do sada, a onda iz cista mira kaze -"namerno necu da ti objasnim, ne zasluzujes da ti objasnim, ostavljam te u zabludi"!

Pa sta si diskutovao samnom do sada uopste kad sam "nedostojan"?

Nego, cim nema vise argumenata to mu je izlaz! Zar je tesko priznati gresku?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Evo neka to obori, da konacno vidimo zasto nas je nazvao lazovima? Ako to nije istina, i ako protestanti nisu cinili zlocine i Luter nije to zapovedao, ako nije postojala protestantska inkvizicija, neka to dokaze, ja sam spreman da stanem ispred ogledala i pljunem sam sebe ako ovo receno nije tacno!

Nego problem je sto on to ne moze..

Eh da, Tripo neka ti je blagoslovljena subota, provedi je u miru. I ostalim adventistima zelim.. :)

Nema šanse da to obori, jer dokaza za svoje tvrdje o nevinim "Protestantima" jednostavno nema. Svaki iole kritičniji istoričar će na osnovu dokaza reći da su protestantima ruke krvave do ramena, i da velikim delom nose krivicu za sve ono što im se pripisuje.

Ps. "Blagoslovljeni shabat možeš isključivo hebrejima da poželiš. Oni su obrezani, a shabat ide uz obrezanje.


Nastaviš li iznositi istinu (povjesne činjenice), koje su za Adventiste pogubne, uskoro ćeš biti "nepopravljivi lažov", a nakon toga vrlo brzo i "zvijer ispunjena legijom demona".

Misliš optužiće nas da smo ispunjeni dušama - duhovima poubijanih nephelima, potomaka seksa palih anđela i kćeri Evinih? Barem tako njihova braća po Skriptulatorstvu predstavljaju demone.

Mada, postavlja se pitanje čime je bila ispunjena njihova "apostolka", duhovni ćaća joj Miler, pioneers, kada su govorili blasfemije, urlikali, penili, padali u trans?


Nego, cim nema vise argumenata to mu je izlaz! Zar je tesko priznati gresku?

Oni nikada i slovima nikada nemaju argumente. Doslovno ni za šta. Kada argumentima budu pobijani, kreće arogancija, optužbe, vređanja, prijavljivanje, zavere, kletve... ostalo dodaj po želji.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To si rekao i prvi put kad sam izneo istorijske dokaze da neces da mi das "namerno" jer kao ne zasluzijem. A to pricas jer nemas cime to da oboris.

Ja sam ih već davao. Tako da više ne vrijedi, ne dajem ih više. Itekako osporavaju tvoje navode.

Naravno da bi prihvatio, svako bi prihvatio, kad bi dokazali da niste to radili i da ste nevini, sto ne bi prihvatio? Nego ti ne mozes dokazati da vi niste proterivali , palili , ubijali i rusili hramove katolika i da je vas Luter to sve zakuvao, jer je zapovedao.

Ja ti kažem da ti sve iznosiš zablude.

Molim lepo, ne mozes oboriti ovo!

Naravno da mogu i već sam. Samo ti kao i Slap kojem sam to najviše davao nećete to da pogledate.

I onda me jos zoves "lazovom", a ja nista slagao nisam nego sam dao ono sto istoricari kazu.

Naravno da jesi iznio neistine. Neću da objašnjavam šta je sve laž, osim da neko iznese nešto što nije istina.

Malo je to šire nego što ti misliš.
 
Natrag
Top