Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Pa mi to nismo imali.

Niste imali? Ako ti porices cinjenice i kako je Martin Luter naredjivao da se progone jevreji, katolici i anabaptisti, da se ubijaju, pa sta su vasi radili u nemackoj po njegovom nalogu, i kako su spaljivali crkve rusili ih i progonili katolike sto sve istorija belezi, i da ste imali inkviziciju.. Onda mi stvarno vise nemamo o cemu pricati! To je nista drugo do "zatvaranje ociju"! Ja za razliku od tebe to ne radim, ja posmatram i sta ste vi radili i sta smo mi u tom periodu i trazim opravdanje i za jedne i za druge ako ga uopste ima..

Ne znaš istoriju. Pa nisi učio pravu.

Ucio sam vasu protestantsku, koja je netacna. Pobednici pisu istoriju a vi ste sebe predstavili u najlepsem mogucem svetlu a nas naruzili. Dok prava istorija nije nimalo crno - bela. Istorija cak ni "paganizam" nije belezila pre 15. veka.

Sad sta vredi da ti odgovaram na sve ostalo kad ti porices da ste vi radili isto sto i mi. To je izbegavanje istine. Ja toliko neposten nisam da zatvorim oci i da kazem "ma jeste protestanti su bili sveci"!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
RKC je progonila i ubijala sve redom koji nisu prihvatali njen autorite, Hriscane, naucnike, pisce, izvrtala cinjenice, lagala, izmisljala, krivotvorila.

Hristos tako nesto tako nije ustanovio u svojoj crkvi, vec je upravo predvideo takav sled dogadjaa.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ucio sam vasu protestantsku, koja je netacna. Pobednici pisu istoriju a vi ste sebe predstavili u najlepsem mogucem svetlu a nas naruzili. Dok prava istorija nije nimalo crno - bela. Istorija ni "paganizam" nije belezila pre 15. veka.

Sad sta vredi da ti odgovaram na sve ostalo kad ti porices da ste vi radili isto sto i mi. To je izbegavanje istine. Ja toliko neposten nisam da zatvorim oci i da kazem "ma jeste protestanti su bili sveci"!

Ja za razliku od tebe imam izvore, a ti nemaš. Samo svoju riječ.

Zato si morao da pređeš na rezervnu liniju odbrane, pa nije to do reformacije.

Niste imali? Ako ti porices cinjenice i kako je Martin Luter naredjivao da se progone jevreji, katolici i anabaptisti, da se ubijaju, pa sta su vasi radili u nemackoj po njegovom nalogu, i kako su spaljivali crkve rusili ih i progonili katolike sto sve istorija belezi, i da ste imali inkviziciju.

Pa to nisu činjenice, nego tvoje riječi.

Čista laž.

Sad sta vredi da ti odgovaram na sve ostalo kad ti porices da ste vi radili isto sto i mi. To je izbegavanje istine. Ja toliko neposten nisam da zatvorim oci i da kazem "ma jeste protestanti su bili sveci"!

Ma da ti si prihvatio ono što sam ja rekao još iz izvora.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ucio sam vasu protestantsku, koja je netacna. Pobednici pisu istoriju a vi ste sebe predstavili u najlepsem mogucem svetlu a nas naruzili. Dok prava istorija nije nimalo crno - bela. Istorija cak ni "paganizam" nije belezila pre 15. veka.

Sad sta vredi da ti odgovaram na sve ostalo kad ti porices da ste vi radili isto sto i mi. To je izbegavanje istine. Ja toliko neposten nisam da zatvorim oci i da kazem "ma jeste protestanti su bili sveci"!

MIre, ni sam nisi svestan koliko si u pravu. Istorija koju smo svi učili, bila je u skladu sa "prosvetiteljstvom", shvaćenim na način jednog od produkata "protestantizama" (da, verovali ili ne, ne postoji samo jedan protestantizam) komunizma - marksizma. Ta i takva istorija je bila i ostala puna predrasuda, predubeđenja i crno bela, usmerena na to da Hrišćanstvo, ono pravo ocrni, protestantizme predstavi kao nekakav očekivani i ispravni odgovor na "zlodela Crkve".

Ali, kao i u svemu, činjenice su ostale, i svako ko je imao, ili ima "malo soli" u glavi, malo kritičkog uma, mogao je da vidi da sve to što Klio po ključu govori ne pije vodu, tačnije nema baš čvrstu argumentaciju. Prepuno je predrasuda, predubeđenja i ocrnjivanja protivnika.

Reći ću samo jedan primer. Komunisti, kao"zakleti ateisti" (pod navodnicima jer su na vođe partije gledali kao na bogove.) nisu na isti način tretirali Katolike i Pravoslavce, koji su bili pod stalnim prismotrom obaveštajno bezbednosnih službi, i recimo protestante, posebno one iz neo protestantskog kruga. Prvi su bili maltene progonjeni, što recimo Kinezi i dan danas rade, dok su protestantske zajednice bile povlaštene. Jednostavno, komunisti ih nisu smatrali smetnjom, te su imale slobodnu delovanja. Javnog delovanja. Uzgred, status "crkve" koji adventisti ovde koriste da imenuju svoju "zajednicu" dobijen je u vreme kada su ovim prostorima vladali komunisti. Da ne govorim o tome da je Zagreb (da, Zagreb, u kome je pod komunistima bilo sumnjivo otići na misu) bio centar delovanja obe Mileritske sekte.

Iz tog razloga se slobodno može reći da je sva istorija koju su nas učili, bila pre svega propaganda. Usmerena samo ka jednom cilju, zaglupljivanju masa, i ocrnjivanju Hrišćanstva, onog pravog. Što su naravno "miljenici" i te kako koristili.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Ja za razliku od tebe imam izvore, a ti nemaš. Samo svoju riječ.

Zar nisam postavljao istoricare i izjave vaseg "sveca" Martina Lutera? Sad se ti pravis lud ili sta? I onda kazes kako si ti dobar?

Pa to nisu činjenice, nego tvoje riječi.

Pa da su moje reci ja ne ni citirao, izneo sam dovoljno dokaza sirom celog foruma a ima ih jos. Slap je isto postavljao izjave vaseg "sveca" Martina Lutera gde je pozivao narod na ubijanje katolika!

I sad se ti pretvaras kako su to "moje reci", a vasi protestanti su izvor svega toga oni pisali sta je on govorio i sta ste radili, to su vasi istoricari!!!

Zasto se sad pravis lud?


To je ovo tvoje sto si gore rekao kako ja nemam dokaze, to je "cista laz" da ste vi bili "sveci" i da niste uprljali ruke! Ruke su vam do lakata u krvi!!!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
MIre, ni sam nisi svestan koliko si u pravu. Istorija koju smo svi učili, bila je u skladu sa "prosvetiteljstvom", shvaćenim na način jednog od produkata "protestantizama"
Reci cu ti samo jednu rec "Tartarija". Ukucaj na youtube i pogledaj. To je bilo ogromno carstvo, obuhvatalo je skoro citav tada poznati svet. Nasa istorija uopste ne belezi postojanje tog carstva, zapravo kaze da je rec o nekim nomadskim plemenima na podrucju danasnje Rusije. Postoji naredba Ruskog cara koja glasi nesto tipa - "da im se zatre i pleme i seme i da se vise nikada ne pomenu u istoriji"! Oni su izbrisali njihovo postojanje. Medjutim, ako prokopas po istorijskim analima, nalazis i njihovu zastavu i cara i Tartarski jezik i pdrucje koje je carstvo obuhvatalo na starim mapama. Prevara ide cak dotle da se u istoriji predstavlja kako je Napoleon ratovao protiv Rusije a izgleda su se borili na istoj strani protiv Tartara. Poatoji novac, na kom su zajedno Ruski car i Napoleon i slike koje ih predstavljaju kao borce na istoj strani, kao prijatelje. Kad su zavrsili promenili su istoriju kompletno!

I jos zbog neceg je to zanimljivo, svi znamo da rec "Tartar" u bibliji znaci "pakao"! Kad istrazis videces i zasto ta rec ima to znacenje..

Na kraju, ako su ovako veliku stvar sakrili, sta mislis zar bi im bio problem da izvrnu cinjenice i protestante predstave kao "dobre momke"!?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zar nisam postavljao istoricare i izjave vaseg "sveca" Martina Lutera? Sad se ti pravis lud ili sta? I onda kazes kako si ti dobar?

Ja ti kažem da si izmislio.

Pa da su moje reci ja ne ni citirao, izneo sam dovoljno dokaza sirom celog foruma a ima ih jos. Slap je isto postavljao izjave vaseg "sveca" Martina Lutera gde je pozivao narod na ubijanje katolika!

I on je isto.

I sad se ti pretvaras kako su to "moje reci", a vasi protestanti su izvor svega toga oni pisali sta je on govorio i sta ste radili, to su vasi istoricari!!!

Izmislio si 100%.

Zasto se sad pravis lud?

Ja ti kažem da sve izmišljaš.

To je ovo tvoje sto si gore rekao kako ja nemam dokaze, to je "cista laz" da ste vi bili "sveci" i da niste uprljali ruke! Ruke su vam do lakata u krvi!!!

Naravno da ih nemaš. Ne mogu ponavljati ono što sam iznio na te vaše "dokaze".
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Ja ti kažem da si izmislio.
Izmislio si 100%.
Ja ti kažem da sve izmišljaš.
Dobro jesi ti pri sebi? I onda kazes nemoj da me vredjas? Pa ti mene vredjas ovim praveci me blesavim. Ja sam, a i Slap je postavljao reference i linkove. Sta smo mi to izmislili? Pa sve to imas u istoriji!

E ljudi moji s kim ja razgovaram!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dobro jesi ti pri sebi? I onda kazes nemoj da me vredjas? Pa ti mene vredjas ovim praveci me blesavim. Ja sam, a i Slap je postavljao reference i linkove. Sta smo mi to izmislili? Pa sve to imas u istoriji!

E ljudi moji s kim ja razgovaram!

Pri sebi je. Znam da ti je to teško da prihvatiš, ali on jeste pri sebi. Da nije ono što jeste, tek onda bi mogao da ga pitaš da li je pri sebi. U pitanju je "vera" koju je primio. Uzrok i izvor kako ponašanja, tako i tvrdnji koje iznosi.

Otuda i neprihvatanje činjenica, otuda i optužbe da izmišljamo.

Pitaš se sa kime razgovaraš? Mire, brate u Gospodu Jedinom, razgovaraš sa osobom koja je sebe u toj meri poistovetila sa isrivljenim kultom, eto sa kime.
 
Natrag
Top