Religija i religiozno iskustvo

Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
80
Zao mi je zbog tih nedaca i problema koji su te zadesili.A zbog cega ih, magijski, povezujes sa krstenjem? Da ne pominjem da zapovesti nisi (mogao) drzati, a nesto, osecam, zenski intuitivno, da Sveto Pismo ni si ni otvorio...;)
Da li je to nekome popustila koncentracija?:acute:Čemu kritika?
Iskustvo lepo ili ružno, moje je. Naravno da sam sam kriv, nema magije, logika je sledeća, ako sam već kršten u Pravoslavnoj veri od koga ili gde bi trebalo da tražim objašnjenje za dešavanja u mom životu, od Alaha?:dntknw:

Jos kako je napisano "uputstvo za upotrebu"!Na svakoj skoro stranici, od Dela Apostolskih (deo Novog ZAveta posle Jovanovog jevandjelja), a da ne pricamo o cistoj logici:zbog cega mislis da ce svet, pod kojim podrazumevam svet koji nije postedeo bezgresnog Boga, koji je dosao (Bog) samo da mu rane blazi, biti milostiviji prema Njegovim ucenicima?
Izvini moja je greška što sam te doveo u zabludu:(. Mislio sam da bi bilo pošteno da ljudi koji propagiraju bilo koju religiju daju upozorenje tipa...

Takodje, ne znam odakle mi ta ideja, ali mi se cini da imas neko vojno iskustvo, onda znas sta je smisao casnog ratovanja...da li je to zadobijanje rana ili...?
Ako misliš na nešto tipa "časna smrt je smisao ratovanja", za tako nešto stvarno nisam imao prilike.


Bio sam blizu kada su vojnici spaljeni,nisam mogao da im pomognem sto mi je zao!!
Znači upoznali smo bes i nemoć. Religija može pružiti mir i utehu, ali čemu onda dalje podele na vernike i nevernike, na nas i njih?:dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Da li je to nekome popustila koncentracija?:acute:Čemu kritika?
Iskustvo lepo ili ružno, moje je. Naravno da sam sam kriv, nema magije, logika je sledeća, ako sam već kršten u Pravoslavnoj veri od koga ili gde bi trebalo da tražim objašnjenje za dešavanja u mom životu, od Alaha?:dntknw:

Koja crna kritika?!Ni slučajno...ma gde bih ja...?Nego, termin "magijsko mišljenje" nema veze sa Hari Poterom, nego je to jedan da izvineš na izrazu, primitivan oblik mišljenja koji znači da se neke pojave koje se javljaju kao posledica nepoznavanja prirodnih zakona povezuju sa odredjenim dogadjajima.To ti je kao ono kada si bio mali i činilo ti se da gde god se ti krećeš, da te Mesec prati...:dance2:
Dakle, naravno da treba da tražiš odgovor od Boga, ali sled neprijatnosti i nesreća u tvom životu nisu proizvod tvog krštenja. Sad, ne bih da budem morbidna, ali šta bi tek bilo s tobom da se nisi krstio...

Izvini moja je greška što sam te doveo u zabludu:(. Mislio sam da bi bilo pošteno da ljudi koji propagiraju bilo koju religiju daju upozorenje tipa...

Jest vala.U pravu si!Oni što su pisali Poslanice i ostale Knjige Svetog Pisma nisu bili ljudi.To su, zacelo bili mali zeleni.Jeste, pisao je o tome Deniken, majke mi!

Znači upoznali smo bes i nemoć. Religija može pružiti mir i utehu, ali čemu onda dalje podele na vernike i nevernike, na nas i njih?:dntknw:

Jer je mi imamo, a oni, jel te, nemaju.Mislim mir i utehu. Istinsku.I koja ne zavisi od spoljašnjih okolnosti.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.661
Malo sam se potrudio da vam i slikom dočaram iskustvo.
[YOUTUBE]UIzO39Kc2gw[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
80
Nego, termin "magijsko mišljenje" nema veze sa Hari Poterom, nego je to jedan da izvineš na izrazu, primitivan oblik mišljenja koji znači da se neke pojave koje se javljaju kao posledica nepoznavanja prirodnih zakona povezuju sa odredjenim dogadjajima.To ti je kao ono kada si bio mali i činilo ti se da gde god se ti krećeš, da te Mesec prati... Dakle, naravno da treba da tražiš odgovor od Boga, ali sled neprijatnosti i nesreća u tvom životu nisu proizvod tvog krštenja. Sad, ne bih da budem morbidna, ali šta bi tek bilo s tobom da se nisi krstio... Jest vala.U pravu si!Oni što su pisali Poslanice i ostale Knjige Svetog Pisma nisu bili ljudi.To su, zacelo bili mali zeleni.Jeste, pisao je o tome Deniken, majke mi! Jer je mi imamo, a oni, jel te, nemaju.Mislim mir i utehu. Istinsku. I koja ne zavisi od spoljašnjih okolnosti.

Da, naravno, zanimljivo viđenje mog iskustva.:???:
Možda je proizvod mog krštenja iluzija, nikad se ne zna sa tim 'stvarima'.
Ne znam šta mi bi da pominjem mrtve ljude koji propagiraju religiju.:dntknw:
And who the f*uck is Deniken?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
80
Jeste, stvarno je tako!Nemoj se ljutiti, nista licno, stvarno se tako zove taj oblik misljenja u psihologiji...
Nije iluzija.
C c c c c c... Igramo se doktora?
Nešto me odavno muči. Radi se o odnosu Boga prema muškarcu i odnosu prema ženi, gledajući iz ugla Jevrejskog učenja. Dakle, nakon što su zeznuli prvobitni plan, izbačeni su iz Raja i od tad su počele da se nižu zapovesti. Jedna je od prvih zapovesti je i produženje vrste. Sad, žena dobija ulogu inkubatora, ali će morati da je boli na porođaju (za kaznu, naravnoyes3). O celom fenomenu porođaja (ne samo o boli) i psihijatri su rekli svoje, postoji i izraz postporođajna i posnatalna depresija. Ali, tema..
Ne znam da li živiš u skladu sa ovom zapovesti (ili spadaš u one "ima vremena", ili "sve u svoje vreme"), ali sam siguran da ćeš se snaći.:)
Da li je porođaj kao iskustvo, prečica za spoznaju Boga? Imam utisak da nakon porođaja i kad cela stvar 'legne', žene postanu religioznije. Iako recimo ne idu u Crkvu, ne poste i sve to, nekako se više "plaše" Boga.
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
C c c c c c... Igramo se doktora?
Nešto me odavno muči. Radi se o odnosu Boga prema muškarcu i odnosu prema ženi, gledajući iz ugla Jevrejskog učenja. Dakle, nakon što su zeznuli prvobitni plan, izbačeni su iz Raja i od tad su počele da se nižu zapovesti. Jedna je od prvih zapovesti je i produženje vrste. Sad, žena dobija ulogu inkubatora, ali će morati da je boli na porođaju (za kaznu, naravnoyes3). O celom fenomenu porođaja (ne samo o boli) i psihijatri su rekli svoje, postoji i izraz postporođajna i posnatalna depresija. Ali, tema..
Ne znam da li živiš u skladu sa ovom zapovesti (ili spadaš u one "ima vremena", ili "sve u svoje vreme"), ali sam siguran da ćeš se snaći.:)
Da li je porođaj kao iskustvo, prečica za spoznaju Boga? Imam utisak da nakon porođaja i kad cela stvar 'legne', žene postanu religioznije. Iako recimo ne idu u Crkvu, ne poste i sve to, nekako se više "plaše" Boga.

Ma jok, od kud ti padose sad na pamet doktori?Nego vidi, tema koju si sada pokrenuo je off topic, moras priznati.Jel vazi da je lepo postavis kao nov topik ili je udenes u vec postojecu musko/zenskih odnosa, pa da nastavimo spiku...vazi?:)
Ali, molim te, "ispeci pa reci", Bog ti dobro dao...
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
112
Iskustvo koje se zbog skromnog znanja ne moze razumeti, cesto se tumaci kao religiozno, uostalom lakse je tako prihvatiti neg priznati svoju, neobavestenost bar.
 
Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
80
Iskustvo koje se zbog skromnog znanja ne moze razumeti, cesto se tumaci kao religiozno, uostalom lakse je tako prihvatiti neg priznati svoju, neobavestenost bar.

Kako ovo protumačiti? Religiozna iskustva imaju ljudi "skromnog znanja" i neobavešteni ???:???:
 
Natrag
Top