Religija (Crkve), ratovi i politika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kada je Luter pred svoju smrt napisao dekrete protiv Jevreja, sami njemački knezovi su ih poništili i primili mnoštvo Jevreja koji su bili progonjeni u katoličkom svijetu.

Duh reformacije je već prosvjećivao karakter protestanata.

Katolici su bili rasisti i antisemiti i prije nacizma i u priličnoj mjeri su i danas, a protestanti su se odrekli svog vjerovanja decenijama prije pojave nacizma. Svo vrijeme protestantizma, od XV veka do tridesetih godina XX veka, protestantski narodi su imali tolerantan duh prema Jevrejima, a i poslje nacizma.

Ne lupetaj, molim te. Katolici rasisti i antisemiti.. pravoslavci su vam nacionalisti i etnofiletisti, izazivači ratova, samo su protestanti nevinašca! Kako da nije. Sreća pa ovi naši prostori nisu imali tu priliku da osete Puritanstvo, ili Kalvinizam na kub, islamski teror bi im bio godišnji odmor. Još kada počnete da se pozivate na Jevreje i njihove patnje.. Navedi mi barem jednog pastora, jednog Sola Scriptura "Hrišćanina" koji ima orden Pravednika Među Narodima. A ja ću na to tvoje prozivanje Katolika da ti odgovorim ovim :

Ioanes XXIII, papa Rimski, je imao taj orden.


HTML:
https://www.wikiwand.com/en/Pope_John_XXIII

Toliko o Rasistima, Antisemitima, krvoločnim papistima.
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Navedi mi barem jednog pastora, jednog Sola Scriptura "Hrišćanina" koji ima orden Pravednika Među Narodima. A ja ću na to tvoje prozivanje Katolika da ti odgovorim ovim :

Ioanes XXIII, papa Rimski, je imao taj orden..

Hrišćanima nije cilj da primaju pohvale i ordenje zemaljskih vlasti, već da objavljuju jevanđelje i u miru i ratu.
Ordenje nije nikakav dokaz ispravnosti, a to se često pokazalo u istoriji.

Evo šta kaže reč Božja u pogledu svedočenja reči Božje ljudima na zemlji.

"И који живе на земљи, обрадоваће се и развеселиће се за њих, и слаће даре један другоме, јер ова два пророка мучише оне што живе на земљи" ( Otkrivenje 11. 10 ).
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To ono dolazis u sili Ilijinoj?

Eno ti EGW koja je isto tvrdila za sebe, a za Martina Lutera da je Bozji covek.

Pa zasto se ti stidis da ga svrstas u svetitelje? Bas je bio fin.

Ko je bio fin? Luter? Da nije možda bio i Arije fin čovek? Ili gomila gnostika? Ili Jan Hus, ili Viklif? Ili Kalvin? Ili Cvingli? Sveli su Boga na štampana slova, od ONOG KOJI JESTE, VEČNOG I NEPROMENLJIVOG napravili su osobu promenljivog mišljenja, koji prvo apostolima kaže jedno, pa onda šapuće gnosticima drugo, pa Arijasncima i ostalim rekne treće, onda se predomisli, pa šalje depešu trgovcu kamilama, pa piše mejlove sasvim druge sadržine patarenima, bogumilima, katarima, ovima i onima, da bi posle Lutera išao od kuće do kuće, onako slučajno i poručivao dijametralno suprotne stvari.
Naravno, očekujem argument tipa: "Moje misli nisu vaše misli, moji putevi nisu vaši putevi". Ali, iz priloženog se vidi da su ovo baš ljudski putevi i ljudske misli. Jer čovek tako radi. Bog ne.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Neumesno je govoriti o finoći, a zatvoriti oči pred srednjevekovnim progonstvom Hrišćana, pa i običnih ljudi, navodnih veštica, ljudi koji su se bavili naukom, od strane Rimokatoličke inkvizicije.

Martin Luter jeste bio Božji čovek, ali ne samo on, već i svi drugi reformatori.
Da nije bilo njih, ovaj svet bi i dalje bio u dobu mraka, neznanja, i verske isključivosti.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Martin Luter jeste čovek, ali ne samo on, već i svi drugi reformatori.
Da nije bilo njih, ovaj svet bi i dalje bio u dobu mraka, neznanja, i verske isključivosti.

Pričaj o tome hiljadama pobijenih samo zato što nisu hteli da se odreknu svoje vere. Pričaj o tome hiljdama pobijenih žena optuženih za veštičarenje od strane Puritanaca, pričaj to hiljdama koji padoše kao žrtve. Ekstremizama i ljudske zloupotrebe vere je bilo i biće svugde, ali ni u jednom slučaju to nije postalo osnova vere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kod Rimokatolika to jeste bio, i danas je osnov vere, jer duh progonstva se nije ugasio, samo se to čini na drugačije načine, prikriveno, i pod okriljem pacifizma.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Neumesno je govoriti o finoći, a zatvoriti oči pred srednjevekovnim progonstvom Hrišćana, pa i običnih ljudi, navodnih veštica, ljudi koji su se bavili naukom, od strane Rimokatoličke inkvizicije.

A sta ces sa Melanhtonom koji je predsedavao protestantskom inkvizicijom? A taj Melanhton je bio desna ruka Lutera!

Evo i DarthShone dokazuje (da zna istoriju), da se zna za sve sta ste radili vi protestanti, samo vi ne znate..

Citali ste veliku borbu, u kojoj je sve iskrivljeno. Pa normalno je da ce vam dati ulepsano!

Niste nimalo nevine zrtve.

Luter je bio buntovnik i ubica, koji je podsticao drzavne aparate da silom namecu njegovu veru, da progone katolike anabaptiste i jevreje!

A tebi je to od Boga?

Znaci da je vas Bog ubica?

A EGW nije nista bolja kad ga naziva svecem odnosno Bozjim covekom!

Martin Luter jeste bio Božji čovek, ali ne samo on, već i svi drugi reformatori.

Ma kako da ne, taj ubica i pobunjenik vam je bio Bozji covek, a ostali reformatori koji su uzgred mrzeli Lutera i jedni druge, su takodje bili pripadnici istog puta i Bozji ljudi.

Pa kako to mrze jedni druge a svi na istoj strani???

Uzas!

Dobro si priznao svog sveca.

Da nije bilo njih, ovaj svet bi i dalje bio u dobu mraka, neznanja, i verske isključivosti.

Lazno predstavljas istoriju!

Crkva nikada nije kocila razvoj nauke, napredak i prosvecenost!

Najveci umetnici, slikari, muzicari i istoricari su sve sami katolici!

Problem je nastao kad ste se pojavili vi!
Kada ste poceli da izazivate bune i nerede, da "protestujete" protiv vlasti i da trazite od kraljeva da macem namecu vasu veru!

Onda se Papa digao u odbranu, sto je najnormalnija stvar.

A to sto kazes "Papa ubijao vestice", zanimljivo je da Papa koga zovete satanistom ubija "svoje vestice"! :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja ne prihvatam izmišljenu istoriju koju su pisali protivnici reformacije i reformatora, jer ja to što pišeš nikada nisam u životu čuo iz nikakve literature, osim iz nekakvih izjava koje si postavljao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ja ne prihvatam izmišljenu istoriju koju su pisali protivnici reformacije i reformatora, jer ja to što pišeš nikada nisam u životu čuo iz nikakve literature, osim iz nekakvih izjava koje si postavljao.

Ako ja izmisljim odakle mi onda citati i dokazi iz istorije? Kako objasnjavas to sto ovo svi znaju, cak i DarthShone to potvrdjuje? To znaju i protestanti, i njih sam ti citirao a oni nisu protivnici reformacije! To pise i u zvanicnoj istoriji, o zlocinima protestanata!

Ti ocigledno nisi istrazio istoriju.

Uzmes Veliku Borbu ili Wikipediju sa izvrnutim podacima. I ja mogu biti pisac Wikipedije.

Velicati Lutera ubicu i progonitelja kao sveca, govoriti o verskoj slobodi a ogranicavati istu, nametati veru macem, a proglasavati se za mirotvorca, proterivati ljude drugih veroispovesti sa ognjista, a govoriti o slobodi veroispovesti, sklapati paktove sa kraljevima, a govoriti o bludnicenju nase crkve sa vladarima , govoriti protiv represije, a sam je sprovoditi, prekrajati i izvrtati istoriju u svoju korist, to je nesto najodvratnije!

Problem je sto ljudi nisu obrazovani dovoljno, pa padaju kao zrtve sekti.

Tebi Laodikeja bi se srusio citav svet kad bi saznao da su te lagali, zato ti nesmes ni da pogledas istoriju!

To je zalosno!
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top