REHABILITACIJA Isusa Hrista u Izraelu da li je moguca?

Da li je moguca Rehabilitacija Isusa Hrista u izraelu?

  • Nije moguce,nisu ga ubili,on je ozenio Mariju Magdalenu i otisao u Indiju.

    Votes: 0 0,0%
  • Nije moguce,ako se ponovo vrati,ceka ga gomila kamenja da ga kamenuju

    Votes: 0 0,0%
  • Nije moguce,pa njega su ubili Rimljani i oni treba da ga rehabilituju.

    Votes: 1 25,0%
  • Nije moguce,Bas me briga,za mene je on nebitan

    Votes: 0 0,0%
  • Nije moguce ,On nikada nije ni postojao

    Votes: 1 25,0%
  • Moguce je ,ima ljudi koji shvataju da je ubijen kao nevina osoba koja ne zasluzuje smrt.

    Votes: 2 50,0%
  • Nije moguce jer se on izjasnio kao Sin Bozji,a to je bogohulno !

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    4
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Rise, tvoja tema je dobra, ali mi jako smeta naslov REHABILITACIJA ISUSA HRISTA...
Mi imao rehabilitaciju posle sudara, operacije ili teske bolesti. Zato mislim da taj izraz na Hrista i Jevreje nije pogodan. Mozes li da rec rehabilitacija zamenis nekom drugom recju?

Sto se tice religije i Jevreja, milsim da sam ovde ranije pisao o tome, 80% Jevreja u Izraelu danas su ateisti! Oni ne postuju i judeisticke obreda, a kamo li da prihvate Hrista kao Mesiju.
 
Učlanjen(a)
26.08.2016
Poruka
18
Šta je Izrael nasilno stvoren, a neke druge države nisu?

Sve države su nasilno stvorene. O tome nema ni svrhe raspravljati.

Imali su priliku da se pokaju ,nisu morali oni da ga hapse,da mu sude i da ga osude.


Nego šta da mu rade, da udare po prstima i puste kući?

Isus je bio pretnja zajednici u kojoj je živeo. Morao je biti ubijen, i bio je ubijen na takav način koje će ostalima služiti kao primer i jasna poruka. Da nije ubijen, ne bi ni navodno vaskrsao, i samim tim od njegovog rada i žrtve ne bi bilo ničeg. On je bio nevin iz perspektive hrišćana, za Jevreje je itekako bio kriv.

Priča je morala tako da se odvije. Da su se oni "pokajali" i pustili ga kući, koja bi onda bila svrha čitva priče? Da nije umro, ko bi onda i kako spasio ljude kao što se to njemu pripisuje?

naravno, ako se sve to upošte i desilo....
 
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruka
122
Da tvoje mišljenje je mjerodavno.



Iteakako bitno jer su većinu svojih žrtava sami izazvali.



Ne znaš da svaku državu Bog odobrava.
Pitaj Pilata šta mu je Isus rekao.



Pa gore je smatrati Isusa prorokom i psoalnikom, nego misliti da je sin Marija i Rimljanina. Vojnika.



Pa kako Alah nije pomogao Palestincima.

Parcijalno iz moga posta nasumice izdvajaš rečenice koje suludo komentiraš tako da si slučajno i pogodio da moje mišljenje o tvome bezumnom nerazumjevanju i nije toliko mjerodavno koliko ti sam sebe ovdje svojim napisima razotkrivaš.

O zadanoj temi ništa smisleno ne napišeš već iz konteksta izvlačiš pojedine rečenice koje potom komentiraš bez ikakvoga smisla.

Napiši nešto smisleno o mogućoj tzv. rehabilitaciji Isusa, ako si u stanju. Nemoj paranoično rasčlanjivati tuđe tekstove pokušavajući tako sebe ovdje prikazivati veleumnim jer si tako više nego patetičan.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Parcijalno iz moga posta nasumice izdvajaš rečenice koje suludo komentiraš tako da si slučajno i pogodio da moje mišljenje o tvome bezumnom nerazumjevanju i nije toliko mjerodavno koliko ti sam sebe ovdje svojim napisima razotkrivaš.

O zadanoj temi ništa smisleno ne napišeš već iz konteksta izvlačiš pojedine rečenice koje potom komentiraš bez ikakvoga smisla.

Napiši nešto smisleno o mogućoj tzv. rehabilitaciji Isusa, ako si u stanju. Nemoj paranoično rasčlanjivati tuđe tekstove pokušavajući tako sebe ovdje prikazivati veleumnim jer si tako više nego patetičan.

Ja za razliku od tebe imam dokaz u Bibliji, pitaj Pilata šta mu je Isus rekao i šta je rekao Pavle za vlasti.

Za rehabilitaciju sam već dao mišljenje, pa JS imaju isru sliku o Isusu kao i Jevreji koji ga odbacuju. Tako da nije moguća rehabilitacija. Samo je tema krajnje glupo postavljena, pošto sama riječ se odnosi na pravni status kao rehabilitacija Draže npr. što se nikada neće desiti tamo u Izraelu i da se raspravlja o tome. To je dokaz duhovnog siromaštva onih koji se bave ovim temama.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Šta to vrijedi ako nemaš dokaza iz Biblije.

A ja ih imam. Ali smatram da ti ih ne treba dati.
 
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruka
122
Šta to vrijedi ako nemaš dokaza iz Biblije.

A ja ih imam. Ali smatram da ti ih ne treba dati.
Ako u Bibliji postoje dokazi onda ih imam na pretek jer posjedujem više primjeraka Biblije, opet nerazgovjetno iznosiš svoja nesuvislo kontradiktorna razmišljanja čime samo ponovo dokazuješ da ima Božje pravde u tome što ti nije omogućeno pravilno razumjevanje pogotovo vjerovanja jer bi ga s obzirom na tvoje izrazito asocijalne karakterne osobine koje ovdje nedvojbeno stalno potvrđuješ, religijski sigurno zloupotrijebio, pa je zato prava sreeće što si nerazuman i samim time neozbiljno prihvaćen od svoje okoline ma gdje god se našao ...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ako u Bibliji postoje dokazi onda ih imam na pretek jer posjedujem više primjeraka Biblije, opet nerazgovjetno iznosiš svoja nesuvislo kontradiktorna razmišljanja čime samo ponovo dokazuješ da ima Božje pravde u tome što ti nije omogućeno pravilno razumjevanje pogotovo vjerovanja jer bi ga s obzirom na tvoje izrazito asocijalne karakterne osobine koje ovdje nedvojbeno stalno potvrđuješ, religijski sigurno zloupotrijebio, pa je zato prava sreeće što si nerazuman i samim time neozbiljno prihvaćen od svoje okoline ma gdje god se našao ...

Da ih imaš, pružio bi ih. Ja ih imam, ali ću ih na drugoj temi dati.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Rise, tvoja tema je dobra, ali mi jako smeta naslov REHABILITACIJA ISUSA HRISTA...
Mi imao rehabilitaciju posle sudara, operacije ili teske bolesti. Zato mislim da taj izraz na Hrista i Jevreje nije pogodan. Mozes li da rec rehabilitacija zamenis nekom drugom recju?

Sto se tice religije i Jevreja, milsim da sam ovde ranije pisao o tome, 80% Jevreja u Izraelu danas su ateisti! Oni ne postuju i judeisticke obreda, a kamo li da prihvate Hrista kao Mesiju.

Rec Rehabilitacija je uobicajena kod nas u Srrbiji.
Skoro su gospoda iz pravosudja Rehabilitovali cetnicki pokret Draze Mihajlovica i njega licno i time zapoceli citav niz rehabilitacija svega i svakoga i svacega.
Ako su gospoda iz srpskog pravosudja Odlucili da Rehabilituju takvu osobu i takav pokert cije su ruke prepune krvi,a povela se i rehabilitacija Milana Nedica....Ocekujem jos malo da ce se podici postupak za rehabilitaciju i Ante pavelica i samog Adolfa Hitlera.
Zar je Draza Mihajlovic i njegov cetnicki pokret Veci i bolji od Isusa Hrista?
Zasto se uopste povela rasprava o rehabilitaciji te osobe i tog pokreta ,a ne vodi niko racuna o nevino ubijenom Isusu Hristu

Zasto se takvi postupci ne bi povele i u Izraelu???
U cemu je problem da se resi i politicko i versko pitanje?
Da se donese sud javnosti o tome zasto su Rimljani ubili Isusa Hrista?
Jevreji ne priznaju svoju krivicu.Sta vise obasuce vas fasistickom mrznjom,i uvredama kako optuzujete ceo jevrejski narod,a to nije istina.

Mi volimo Izrael i Jevrejski narod,ali zelimo da znamo sta sami Jevreji misle o Isusu.Da li je zaista bio nevino ubijen,ili je zasluzio smrt???Takodje zelimo da znamo da li Jevreji znaju sta su ucinile njihove verske vodje radi hvatanja i sudjenja samog isusa Hrista?Vecina njih negira bilo kakvu umesanost svojih verskih vodja.
Takodje zelimo da znamo zasto Jevreji govore za sve grcke hriscanske knjige da su falsifikati prepuni lazi,sva 4 jevandjelja i poslanice....Koji su to njihovi dokazi da su lazne hriscanske novozavetne knjige?
 
Natrag
Top