Recycle Bin izgubljen

Član
Učlanjen(a)
11.10.2010
Poruka
16
RECYCLER ti je sistemski folder koji se nalazi na svakom disku, i predstavlja kantu za otpatke, a Recycle Bin je precica koja objedinuje sve te foldere u jedno. Svako ga ima na kompu. Mislio sam da ti je mozda preimenovano u nesto drugo, pa da ga vratis na staro ime (RECYCLER). Tako sam procitao na Google :D . Ne treba nista tu ako je ime RECYCLER.

Ovo s My computer odčekirao sam ovo hide ali ne vidim nigde korpu da je ispraznim gde na prvoj strani nisam razumeo.
Dao sam ti i sliku...

Idi u My Computer > u meniju odaberi Tools > Folder Options > kartica View > odcekiraj Hide protected operating system files (Recommended) > kad se pojavi upozorenje idi na Yes. Vidi na prvoj strani u prozoru My Computer pojavila kanta. Obrisi fajlove koji se nalaze u njoj. Vrati joj staro ime.). Prevuci je levim tasterom misa na Desktop. To ce biti precica do kante. Nemas neke mogucnosti kao sa starom ikonm (npr. desni klik i Properties ce ti otvoriti podesavanja precice, ali kada udjes u kantu i Properties dobijas ispravna podesavanja.
Recycle Bin.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.08.2009
Poruka
85
Ma šalio sam se Boki koristim Google Crome ima i prevod odma ali da se malo opustim toliko sam napet da ne znam šta više da joj radim na ovu korpu.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

svi ovi postovi koji su postavljeni ni jedan neće a ne znam zašto, ili ne funkcioniše ili dođem do pola i zapnem pa ni makac dalje

Dodato posle 57 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Hvala svima koji su se potrudili da mi pomognu pokušaću sve još jednom kad se budem malo smirio.Pozz. za sve!!!
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ma šalio sam se Boki koristim Google Crome ima i prevod odma ali da se malo opustim toliko sam napet da ne znam šta više da joj radim na ovu korpu.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

svi ovi postovi koji su postavljeni ni jedan neće a ne znam zašto, ili ne funkcioniše ili dođem do pola i zapnem pa ni makac dalje

Dodato posle 57 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Hvala svima koji su se potrudili da mi pomognu pokušaću sve još jednom kad se budem malo smirio.Pozz. za sve!!!

posle svih ovih pokusaja na 4 strane teme morala bi defaultno biti vracena korpa bilo da nije ili jeste skrivena......ja ti predlazem da iskeniras racunar jer je moguce da je zahvatio virus i u slucaju njegovog pronalazenja i brisanja.....te posle restartovanja racunara ona ce se sama pojaviti......Trenutno drugih ideja nemam ali mi je malo nelogicno da je bilo sta drugo ako je uredno podeseno njeno defaultno postavljanje a nije skrivena posto ti postupio po koleginom upustvu i mom da postavis Dword na 0 sto je otprilike nesto slicno samo drugaciji postupak rada.....

Oladi malo pa polako jedno po jedno isprobaj.......mozda ce neko u medjuvremenu dobiti neku ideju.....
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Probaj repair sistema; možda upali. Htio sam ti savjetovati reinstalaciju (100%), ali ne znam šta i kakve podatke imaš u komp-u.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2009
Poruka
85
Probaj repair sistema; možda upali. Htio sam ti savjetovati reinstalaciju (100%), ali ne znam šta i kakve podatke imaš u komp-u.
Mislim da će ovo poslednje da bude pravo:Reinstalacija.Pre toga da rezimiram šta sate mi predlagali aja da li sam to dobro ili nisam uradio kako treba prosudite sami,dajoš jedan pokušaj učinim pre nego li ode na operacioni sto kod čika doktora.Prvo što sam uradio išao sam na Sistem Restorenakon toga sam na desni klik na desktop/propretles/customize desktop/ikonicu/ Restore deaftul/ok/, ali ne vredi,zatim odlazim u Control Panel:http://img696.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img696/1305/unledia.png&via=mupload# ni tu ne nalazim korpu onda sam i išao na Run/regedit i dobio ovo: http://img24.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img24/7278/unledd.png&via=mupload# to isto važi i za HKEY_CURRENT_USSER..... i za HKEY_LOCAL_MACHINE i na kraju sam sa NOD32 sve odraddio ali nije ni to pomoglo.Još jednom hvala svima koji su se potrudili da mi pomogli oko ovaj slučaj.

Dodato posle 15 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Kole, bio si u pravu našao sam i uključivao i disable i nor raport ne vredi pa ne vredi,izgubljen sam slučaj.Hvala ti puno komšija ako si 017.Pozz.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.10.2010
Poruka
16
A sta bi sa prevlacenjem kante iz My Computer na Desktop? Imas sliku gore.
Ukoliko je nema, pokusaj da u Registry Editor (Start > Run >regedit) pronadjes HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace pa desni klik na to pa New pa Key i ukucas {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}. Vidi ima li je kanta u My Computer. A mozda da odes i do ovo {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} pa sa desne strane nadji (Default) i dvoklik na njega i pod Value data postavi Recycle Bin. Ovo ti je boki predlagao, samo nije naveo da trebas novi kljuc da napravis. Slike (nedostaje ona kad pravis kljuc): http://serbianforum.org/pitanja-i-odgovori/205658-recycle-bin-izgubljen-3.html#post728175
CILJ ovog koraka je, ne zaboravi, bio da postavis Recycle Bin u My Computer pa da je odatle prevuces na Desktop...

Menjao si ime kante? Ajde odi u regedit do HKEY_CLASSES_ROOT/CLSID/{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} i vrati staro ime u desnom panelu pa pokusaj neke korake :D .

Ne zaboravi restart :) .
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
A da pa fali ti ceo kljuc u registru predvidjen za kantu..{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}..u delu Name speace......
uporedi pa ces videti.......moras ga napraviti....



Desni klik na Name speace.....pravi kljuc.......i daj mu ime {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}

63127846.jpg


Zatim Kada ga napravis sa desne strane u Value data upisi Recycle Bin

20757131.jpg
 
Poslednja izmena:
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Nema potrebe da komplikujete stvar! Nađi nekoga sa team wiverom, instaliraj ga i ti....i neka ta osoba napravi kopiju svoga recycle bina, i samo ti to pošalje preko team wivera i riješena stvar u minuti, Tako sam i ja vratio kantu svoje prijateljce.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2009
Poruka
85
Nema potrebe da komplikujete stvar! Nađi nekoga sa team wiverom, instaliraj ga i ti....i neka ta osoba napravi kopiju svoga recycle bina, i samo ti to pošalje preko team wivera i riješena stvar u minuti, Tako sam i ja vratio kantu svoje prijateljce.
Probao sam to TeamViewer s Boki 71 ali nije uspeo da uđe u moj komp,pokazivao je grešku kod mene.

Dodato posle 11 Sati 13 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

A da pa fali ti ceo kljuc u registru predvidjen za kantu..{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}..u delu Name speace......
uporedi pa ces videti.......moras ga napraviti....



Desni klik na Name speace.....pravi kljuc.......i daj mu ime {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}

63127846.jpg


Zatim Kada ga napravis sa desne strane u Value data upisi Recycle Bin

20757131.jpg
content_round.php

jel sad dobro??? ali nažalost nema je pa je nema kao da je u zemlju propala.
Iovo sam probao:HKEY_CLASSES_ROOT_CLSID i tu sam promenio ime u Recycle Bin pošto je bilo zamenjeno u "KANTA ZA OTPAD
content_round.php
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top