Real Madrid C.F. ~ Los Galácticos

Član
Učlanjen(a)
22.12.2009
Poruka
448
macko,dobar si decko i sve to...znaci cenim te iako si mladji nekoliko leta od mene,ali moras da skontas realnost...

NIJE SVE U NAJBOLJIM IGRACIMA...znaci,tim treba da ima kontinuitet,nije sve ni do trenera,taj Mourinho bi bolje radio sa Khedirom i Ozilom koji su realno postali "zvezde" tek posle SP-a,nego sa Kakom,Ronaldom itd itd....Bice ovo zajebana sezona,ali,Barca ce opet osvojiti primeru,jer vec nekoliko sezona ne menjaju nista,zamene po jednog,dva igraca i to je to,dok ovi masivno menjaju i to ne valja...:S
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Murinjo: Inijesta i Forlan ne zaslužuju Zlatnu loptu

Žoze Murinjo smatra da Andres Inijesta i Dijego Forlan ne bi trebalo da budu u užoj konkurenciji za "Zlatnu loptu".
63927_morinjo01-afp-dani-pozo_f.jpg

Strelac gola koji je doneo Španiji titulu šampiona sveta i najbolji igrač Mondijala su među glavnim kandidatima za prestižnu nagradu, ali se Portugalac ne slaže sa takvim izborom.
"Ne možete da date Zlatnu loptu Inijesti. On jeste dao najvažniji gol godine, ali je pre toga sve vreme bio povređen. Ne možete da date Zlatnu loptu ni Forlanu jer iako je bio dobar na Svetskom prvenstvu i osvojio Ligu Evrope, ispao je sa Atletikom iz Lige šampiona", rekao je Murinjo.

Trener Reala ima svog favorita, igrača koji je predvodio njegov Inter do istorijska tri trofeja.

"Vesli Snajder zaslužuje nagradu, on je osvojio sve, uvek je bio ključni igrač i odlično je igrao na Svetskom prvenstvu. Iza njega bi trebalo da bude Ćavi", rekao je Murinjo.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Murinjo Švajnštajgeru: Sledeće godine si moj

Trener Reala Žoze Murinjo kupio je već dve Nemačke zvezde u usponu, Mesuta Ozila i Samija Kediru, a sledeće godine planira da im priključi i Bastijana Švajnštajgera, prenosi "Bild".
45749_basti01-reuter-kai-pfaffenbach_f.jpg

Portugalac je nakon prijateljskog meča u čast Franca Bekenbauera, 13. avgusta, otkrio "Švajniju" da ga je želeo prošle sezone u Interu pre nego što je kratko dodao - "sledeće sezone si moj".
Švajnštajgeru ističe ugovor sa Bajernom 2012. godine, pa ukoliko ne dođe do nastavka saradnje, sledećeg leta bi Bavarci morali da prodaju plejmejkera kako bi uspeli da zarade na njemu.
"Najiskrenije, ne mogu da obećam navijačima ostanak u Bajernu jer nisam venčan sa njim. Ne bi bilo fer da lažem upravu i navijače", rekao je Švajnštajger nakon interesovanja Reala tokom prelaznog roka.
Real je Ozila platio 18 miliona evra, dok je za Kediru izdvojeno četiri miliona manje.

blicsport.rs
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Murinjo: Laka pobeda ali želim više golova

Real je pred svojim navijačima sinoć ostvario minimalnu ali zasluženo pobedu nad Osasunom.
73432_murke01-reuter-andrea-comas_f.jpg

Trener Reala Žoze Murinjo istakao je da je rezultat neodgovarajući pokazatelj igre njegovog tima, koja je u veće delu meča bila sasvim dobra. "Ovo je bio lak meč za nas. Iker Kasiljas nijednom nije intervenisao. Nije bila lepa igra. U drugom delu meča je bilo bolje, ali se videlo da se još uigravamo. Najviše sam zadovoljan što smo u potpunosti kontrolisali dešavanja na terenu. Znam da navijači žele više golova, to i ja čekam", rekao je Murinjo.


Mnoge je iznenadilo što se u prvom timu na poziciji krila našao Karim Benzema.
"Bio je riskantan ali uspešan potez, jer na klupi nisam imao više nijednog napadača. Međutim, na ovaj način sam poslao Karimu poruku da je moguće da igra u isto vreme i sa Iguainom i sa Ronaldom", dodao je Murinjo.

blicsport.rs
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Murinjo: Nisam Ibra, ne bih u Milan

Žoze Murinjo je izjavio da ne bi voleo da se pridruži onima koji su branili boje Intera i Milana u svojim karijerama.
75088_purinjo01-afp-javier-soriano_f.jpg

Italijanske novinare je zanimalo da li bi Portugalac pošao stopama svog bivšeg igrača Zlatana Ibrahimovića.
"Nisam Ibra. Previše volim Inter da bih mogao da treniram Milan. U fudbalul je sve moguće i važi pravilo nikad ne reci nikad, ali ne verujem da će se nešto desiti sa Milanom", rekao je Murinjo.




Murinjo odbio ponudu Portugala

Fudbalski trener Žoze Murinjo rekao je danas da od njegovog kluba, Real Madrida, zavisi da li će preuzeti reprezentaciju Portugala.
Šef stručnog štaba Reala Žoze Murinjo neće moći da prihvati ponudu Fudbalske federacije Portugalije da vodi nacionalnu selekciju te zemlje na predstojeće dve utakmice kvalifikacija za prvenstvo Evrope, saopštio je danas "kraljevski klub".
Fudbalska federacija Portugalije prošle sedmice je raskinula ugovor sa selektorom Karlosom Keirošom i ponudila je Murinju da vodi reprezentaciju u duelima protiv Danske 8. oktobra i Islanda četiri dana kasnije.
Na konferenciji za štampu posle današnjeg treninga Reala, Murinjo je rekao da nije mogao da prihvati poziv svoje matične federacije zbog neslaganja čelnika kluba.

"Zbog ponosa i ljubavi prema svojoj zemlji nikada ne bih mogao da kažem ne, ali ne mogu ni da pristanem, jer znam da bi u klubu na to gledali negativno. Da bih mogao da vodim reprezentaciju Portugalje morala bi da postiji saglasnost sve tri strane, a Real ima svako pravo da saopšti to sto je saopštio", rekao je Murinjo.

Keiroš je otpušten nakon što je suspendovan na šest meseci zbog vređanja lekara koji su pre Svetskog kupa od fudbalera uzimali uzorke za doping kontrolu.

Potugal je kvalifikacije za prvenstvo Evrope počela veoma loše i posle dva kola ima samo jedan bod, nakon remija (4:4) na svom terenu protiv Kipra i poraza od 1:0 na gostovanju u Norveškoj.

blicsport.rs
 
Natrag
Top