Real Madrid C.F. ~ Los Galácticos

Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
1.228
Real je najbolji, sjajne zvezde u timu plus Žoze da vidim sad onu glupu Barselonu sa onim glupim Gvardijolom!
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Murinjo: Gvardiola je savršen trener za Barselonu

Trener Reala Žoze Murinjo počeo je sa analizom drugih timova i kolega iz Primere, kao što je to radio i u Seriji A.
67346_murinj201-afp-lluis-gene_f.jpg


Specijalni se u intervjuu za El Pais osvrnuo na život u Madridu, ambicije sa Realom i snagu konkurenata u prvenstvu.
"Meč sa Barselonom i 'obračun' sa Gvardiolom će biti ideal, savršenstvo fudbala. Pep je pravi izbor za Barsu. Katalonac je, rođen je tamo, i navijači ga mnogo vole. Kada mu je novi predsednik Sandro Roselj ponudio novi šestogodišnji ugovor, iznenadio sam se. Ja bih mu ponudio desetogodišnji!", rekao je Murinjo.
Portugalac je zatim dodao i da navijači Reala neće imati priliku da gledaju defanzivan fudbal, jer ga on ne voli. Takođe je izrazio sumnju da će mu fudbal ikada dosaditi.
"Zašto se bavim ovim poslom? Zato što se u fudbalu najbolje osećam. Želim da pišem nove stranice istorije ovog sporta. Za pedeset godina, nalaziću se u istoriji Porta, Čelsija i Intera. Nikad neću prestati da se bavim fudbalom", naglasio je Murinjo.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Murinjo: Hteo sam Kolarova, ali ni Real ne može protiv Sitija

Žoze Murinjo je priznao da je Mančester siti najdominantniji klub na fudbalskom tržištu, jer Real nije uspeo da ih pobedi u borbi za potpisom Aleksandra Kolarova.
68053_murinjo401reuterfrancoislenoir_f.jpg

Srpski defanzivac je prošlog meseca potpisao za "građane" posle transfera vrednog 16 miliona funti, iako je dugo bio meta novog trenera Reala.
"Ako neko pokuša da se bori sa njima, mora da zna da će biti jako teško. Oni dominiraju na tržištu. Igra koga oni žele, ubrzo postaje njihov igrač", rekao je Murinjo.
Portugalac je rekao da bi Siti mogao i do titule.
"Kada sam došao ovde želeo sam da kupim Kolarova, ali nisam mogao protiv njih. Oni su otišli negde gde nisam mogao da ih pratim. Ako imaju novca, mogu, ako imaju ambicije da osvoje Premijer ligu, mogu i to. Verujem da su Siti, Čelsi i Junajted spremni za borbu za trofej. Što se Liverpula tiče, biće teško Roju Hodžsonu, oni su iz godine u godinu bili sve gori. Zato će njemu biti potrebno vreme", rekao je Murinjo, koji očigledno ne veruje u veliku četvorku i šanse Liverpula i Arsenala.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Kristijano Ronaldo: Možemo da osvojimo sve!

Kristijano Ronaldo veruje da bi Real pod vođstvom Žozea Murinja mogao da osvoji sva takmičenja u ovoj sezoni.
30265_kristijano-ronaldoo01-afp-jorge-guerrero_f.jpg


Madriđani su ovog leta doveli Portugalca kao najveće pojačanje, sa namerom da konačno prekinu dominaciju Barselone u Španiji, ali i da krenu u pohod ka peharu Lige šampiona. Ronaldo veruje da je tim sposoban da uradi isto ono što su večiti rivali uradili 2009. godine.
"Dokaz Murinjovih sposobnosti je način na koji je osvojio Ligu šampiona sa Interom. On je bio ključ njihovog trijumfa. Verujem da svi zajedno, igrači, treneri i navijači, možemo da osvojimo sve trofeje ove sezone. Murinjo je to već uradio sa Interom i Portom, a imaće odlične rezultate i ovde", rekao je CR7.

Ronaldo se osvrnuo i na veoma zanimljiv žreb za grupnu fazu Lige šampiona, koji je Real smestio u grupu sa Milanom, Ajaksom i Okserom.

"Svi u Ligi šampiona su komplikovani protivnici, ali mi treba da vodimo računa samo o tome da vredno radimo kako bismo mogli da za to budemo nagrađeni na kraju sezone. Mi smo Real, poštujemo sve protivnike, ali se nikog ne plašimo", rekao je Ronaldo.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Murinjo: Daleko smo još od prave forme

Portugalski stručnjak Žoze Murinjo izašao je nasmejan pred novinare posle nerešenog ishoda (0:0) u prvom kolu Primere sa Majorkom.
69631_muri01-reuter-sergio-perez_f.jpg


Murinjo je istakao da nije zabrinut zbog remija jer su sve linije njegovog tima, a naročito odbrana, funkcionisale odlično, a pobeda nije došla isključivo zbog nepreciznosti napadača. "Imali smo pet stoprocentnih prilika koje smo morali da realizujemo. Najbolje su bile u finišu meča, kada je napadačima i najteže da postignu gol jer znaju da vreme ističe. Odbrana je bila najbolji deo tima. Zalaganje defanzivaca je za svaku pohvalu ako se zna da je bilo puno prostora za kontranapade protivnika. Daleko je Real od prave forme, ali prvenstvo je tek počelo", rekao je Murinjo za AS.


Portugalac je naglasio da mu više smeta što se prvenstvo sada prekida kako bi igrale reprezentacije.
"Igrači su u svojim nacionalnim timovima sad. Kad se vrate, Osasuna dolazi a dva dana posle nje i meč sa Ajaksom. Nema dovoljno vremena za dobar rad i postoji rizik gubljenja bodova. Zato sam razočaran što nismo protiv Majorke postigli makar jedan gol, ali nisam od onih trenera koji će kriviti igrače za to, ako vidi da su se trudili", istakao je Murinjo.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
ode glupa barcelona na plus dva , a jos imamo zagarantovanih sest protiv reala. udario smorinjo na tvrdo.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Murinjo: Ja sam idealni trener za Real

Novi trener Reala Žoze Murinjo tvrdi da zna kako da se izbori sa velikim pritiskom na klupi "kraljevskog" kluba.
69631_muri01-reuter-sergio-perez_f.jpg


Portugalac insistira na tome da je ovo potpuno nova situacija za Real jer u slučaju neuspeha, on neće morati da brine za angažman u nekom drugom velikom klubu.
"Moj trenerski profil je drugačiji od onih koje su Madriđani imali sve ove godine. Ukoliko stvari ne krenu pravim putem i dođe vreme za odlazak, već sledećeg dana ću biti u novom klubu. Pritom, ne mislim na neki tim u domovini ili rodnom gradu, već u nekom od evropskih velikana", rekao je Murinjo.

"Specijalni" tvrdi da je on upravo zbog te ogromne doze samopouzdanja idealni trener za Real.

"Ta moja lična stabilnost je ono zbog čega mogu sa sigurnošću da kažem da sam idealan trener za Real jer se ne plašim neuspeha. 'Kraljevićima' je potrebna konstantnost i ja sam zato tu, a moji rezultati govore za mene. Naš zajednički projekat je još uvek u konstrukcionoj fazi", rekao je Murinjo.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Real izgubio 70 miliona evra na Holanđanima

Nakon što je Rafael Van der Vart prešao u Totenhem, a Rojston Drente završio u Herkulesu, Real je ostao bez ijednog Holanđanina u timu, a 2008. godine ih je bilo čak šestorica.
31602_robensnajder01-reuter-andrea-comas_f.jpg

Pored pomenutog dueta, u klubu su bili Rud van Nistelroj, Vesli Snajder, Arjen Roben i Jan Klas Huntelar, a za njihove usluge je ukupno izdvojeno 127,5 miliona evra.
Holandska kolonija se raspršila za simboličnih 59 miliona, što znači da je neuspešni eksperiment ostavio Florentina Pereza u gubitku od čak 68,5 miliona evra - bez bonusa i njihovih plata.
Predsednik Reala nikad nije cenio nijednog od Holanđanina i drago mu je što ih se konačno oslobodio, a olakšanje nakon odlaska pokazale su i "lale".
Snajder i Roben su prošle godine nakon odlaska vodili Inter, odnosno Bajern, do finala Lige šampiona.
 
Natrag
Top