Razlike izmedu pravoslavne i katolicke crkve i šta smo to zaboravili?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Crkva
"Crkva je zajednica vernika koji priznaju Isusa Hrista za Gospoda i Spasitelja.

A Ellen White je svoju adventističku sektu sagradila na vjerovanju i propovijedanju kako je Isus 22.10.1844. prestao spašavati grešnike.

S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, jel ti to gatas u pasulj? Nisi ti to nikada nasao u mojim komentarima. Zato manite se gluposti.
Marko, izjavio si da je Bog pacifista, a ja ti dokazujem i biblijom, logikom i iz sveta prirode da nije, a ti se zafrkavas neozbiljno i pominjes nekakvo gatanje u pasulj?

Ja nisam tebe optuzivao da si ti rekao nesto sto nisi, ali ako Bog nije stvorio komarca onda ga je stvorio ili sotona ili se dogodila 'evolucija', a po vama evolucija (makro evolucija) ne postoji! Takodje je nemoguce da se dogodi tolika fizioloska promena kod zivotinja sama od sebe! To je prosto nemoguce!

Dakle, Bog je to stvorio, stvorio je i komarca, sto znaci da on nije "pacifista" - kako si ti tvrdio!

Dokazao sam to i stihom iz biblije, gde u knjizi o Jovu pise da 'Bog lavovima lovi lov i orlovima daje hranu a oni jedu meso'.

To je bila poenta mog odgovora a ne nekakvo 'gatanje u pasulj' i tvoje neozbiljnosti!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko, izjavio si da je Bog pacifista, a ja ti dokazujem i biblijom, logikom i iz sveta prirode da nije,

Mire, zao mi je ali ja nikad nisam upotrebio rec pcicista.
Ako i dallje tvrdis da jesa upotrebio taj izraz, daj postiraj tekst u kom sam to napisao.


Ja nisam tebe optuzivao da si ti rekao nesto sto nisi, ali ako Bog nije stvorio komarca onda ga je stvorio ili sotona!

Mire, ja nisam izjavo da Bog nije stvori komarce.
Vidis, ti das pogresnu izjavu i na njoj zidas svoju ideju, a sto to nema veza sa mojim izjavam ti to zanemarujes.


Dakle, Bog je to stvorio, stvorio je i komarca, sto znaci da on nije "pacifista" - kako si ti tvrdio!

Potpuno pogrersan zakljucak.Bog je stvorio coveka po svojoj slici, a kad razmisljas o hiljadam ubijenih u velikim gradovima, otkuda to?
Greh je izopaci i ljude i zivotinje. sta se to desil od stvaranja do danas.
Sve sto je Bog stvorio bilo je "dobro veoma".
21. Mpjsijeva 1,31.

Dokazao sam to i stihom iz biblije, gde u knjizi o Jovu pise da 'Bog lavovima lovi lov i orlovima daje hranu a oni jedu meso'.

Pa i Jovje verovao da ga Bog kaznjava zbog greha za koji on nije znao.. Jov nije bio Izrailjac nego mnogobozac. ja mu se divim da je u tako zagadjeno okoli i toliko znao da zakljuc. Zato ako uzimas doktrinarna pitanja iz Knjige o Jovu, mozes lako da pogresis, kao sto je i on gresio..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ja nisam tebe optuzivao da si ti rekao nesto sto nisi, ali ako Bog nije stvorio komarca onda ga je stvorio ili sotona ili se dogodila 'evolucija', a po vama evolucija (makro evolucija) ne postoji! Takodje je nemoguce da se dogodi tolika fizioloska promena kod zivotinja sama od sebe! To je prosto nemoguce!

Brate, nemoj se mučiti u pojašnjavanju. Oni zaista veruju da sotona ima moć stvaranja, iako tu moć, a Pisma to svedoče, nema ni jedan anđeo, niko do Boga samog. Upravo je ta moć, moć stvaranja ono na šta je sotona i njegovi sledbenici - pali anđeli ljubomoran, upravo je to ono za čim je posegnuo. Ali NE MOŽE JE IMATI. Stvaranje je ISKLJUČIVI PREROGATIV BOGA.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"DarthShone, post: 3135041, member: 68","
Oni zaista veruju da sotona ima moć stvaranja, [/QUOTE] L A Z !

Darth, da li si ti toliko glup pa ne mozes drganije da se ponasas, ili si toliko bezobrazan da svake gluposti pripisujes adventistima? Ako ti verujes da sotona moze da stvara, budi siguran da ja u takve gluposti ne verujem.

To je obicna tvoja laz. Od tebe trazimo da podneses dokaz za to, a ako ga nemas, ostajes zauvek lazov!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Oni, (katolici)zaista veruju da sotona ima moć stvaranja," izjavio je katolik DarathShone!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Brate, nemoj se mučiti u pojašnjavanju. Ddarth zaista veruju da sotona ima moć stvaranja.

Za razliku od Dartha, ovako ADVENTISTI veruju u stvarabhe:


6. Stvaranje
Bog je tvorac svega, koji je u Svetom pismu otkrio verodostojan izveštaj o svojoj stvaralačkoj delatnosti. Za šest dana Gospod je stvorio “nebo i zemlju”, sva bića na Zemlji i odmorio sedmog dana te prve sedmice. Na taj način On je uspostavio Subotu kao večnu uspomenu na svoje završeno stvaralačko delo. Prvi čovek i žena stvoreni su po Božijem obličju kao kruna stvaralačkog dela. Čoveku je data vlast nad svetom, ali i odgovornost da se brine o njemu. Kada je stvaranje sveta bilo završeno, svet je bio “veoma dobar” spreman da objavljuje Božju slavu.
(1. Mojsijeva 1,2; 2. Mojsijeva 20,8-11; Psalam 19,1-6; 33,6.9; 104; Jevrejima 11,3) Adventistyicki hriscani veruju
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, zao mi je ali ja nikad nisam upotrebio rec pcicista.
Ako i dallje tvrdis da jesa upotrebio taj izraz, daj postiraj tekst u kom sam to napisao.

Nisi upotrebio izraz "pacifista" ali si to branio! Dakle, ja nista ne izmisljam..

Potpuno pogrersan zakljucak.Bog je stvorio coveka po svojoj slici, a kad razmisljas o hiljadam ubijenih u velikim gradovima, otkuda to?
Greh je izopaci i ljude i zivotinje. sta se to desil od stvaranja do danas.
Sve sto je Bog stvorio bilo je "dobro veoma".
21. Mpjsijeva 1,31

Greh ne moze toliko da izopaci ziva bica da pocnu da im rastu rogovi i kopita, i da im iz usiju suklja dim a iz usta bljuju vatru!

Jesi li svestan kolika bi to 'evolucija' bila? A upravo ti tvrdis da se to dogodilo!

Za ove fizioloske promene, ne moze biti odgovoran greh, jer su te osobenosti zivotinja - savrseni mehanizmi napada i mehanizmi odbrane , za koje je nemoguce da nastanu sami od sebe!

Ispada po tebi da 'greh' poseduje neku vrstu "inteligencije" i sposobnost dizajniranja, tj. da je u stanju da kreira "nove vrste"!

To ne moze da se dogodi ni za milion godina, jer greh uzrokuje "degradaciju" a ovde se ne radi o degradaciji vec o "inteligentnom dizajnu" i to savrsenom dizajnu!

To znaci, da je komarca, skorpiju, otrovnog pauka, zmiju, bubu koja ispaljuje vatru, lava i druge agresivne vrste sa savrsenim mehanizmima zastite - "dizajnirao" sam Bog!

Greh znaci - nema sposobnost da stvara "savrsene mehanizme" odnosno 'nove vrste', jer bi onda greh bio "bog" tj. "inteligentna licnost"!

Pa i Jovje verovao da ga Bog kaznjava zbog greha za koji on nije znao.. Jov nije bio Izrailjac nego mnogobozac. ja mu se divim da je u tako zagadjeno okoli i toliko znao da zakljuc. Zato ako uzimas doktrinarna pitanja iz Knjige o Jovu, mozes lako da pogresis, kao sto je i on gresio..

O cemu ti pricas? Ovo nije Jov izjavio da bi ti rekao da je pogresio, vec mu sam Bog govori kako on licno "hrani lavove i orlove" a koje su inace agresivne vrste i jedu meso!

Znaci da Bog nije pacifista, jer da jeste ne bi vrsio agresiju i ubijao druge vrste da nahrani lavove! Upotrebio bi neki drugi mehanizam!

Inace kad je Bog prokleo zmiju, automatski je nacinio novu vrstu od nje, koja "ujeda za petu" i "jede prah", a misli se zapravo da joj je stvorio mehanizam (savrseni mehanizam) kojim ubija i preradjuje hranu!

Bar ovo za zmiju je izvesno! I zato ne mozes tvrditi da je Bog "pacifista", a jesi to tvrdio, i to potvrdjujes kasnijim komentarima! Zato nemoj da me pravis blesavim, kao da ja ne znam sta si ti rekao. Ja nisam neozbiljan sagovornik da se samnom tako zafrkavas!

Darth, da li si ti toliko glup pa ne mozes drganije da se ponasas, ili si toliko bezobrazan da svake gluposti pripisujes adventistima?
I zasto ga sad vredjas, a hoces da diskutujete normalno? Nije cudo sto te je blokirao. Daj se Marko upristoji malo, pa nisi ti takav..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire sead:

Greh ne moze toliko da izopaci ziva bica da pocnu da im rastu rogovi i kopita, i da im iz usiju suklja dim a iz usta bljuju vatru!

Mire, poceosi i ti da pricas gluposti. Jesi li citao Biblju. Sta se desilo sa Adamom i Evom kada su prestupili Bozju zsapovest.?
Sta se desilo sa zivotinjama koje su do tada slusele njegov glas?

Greh i poroci kojima su se ljudi predali od coveka su napravili robota, hulnika i nasilnika. Te osobone su stecene a nije ih Bog dao prilikom stvaranje. "
Svaki koji cini greh i besakonje cini i greh je bezakonje." 1, Jovanova 3,4.
"Jer kad poznase Boga ne proslavise Ga kao Boga, miti mu zahvalise, nego zaludese u svojim milima, i potamnje nerazumno srce njihova." Rimljanima 1,21.

"Gle nije okraca;a ruka Gospodnja da ne moze spasti, nuiti je otezalo uho njegovo da ne moze cuti, NEGO BEZAKONJA VASA RASTAVISE VAS S Bogon vasim I GRESE VASI ZAKLONISE LICE NJEGOVO OD VAS, DA NE CUJE."
Isaija 59.1-2.
Otpd od Boga, i usvajanje grehovnog nacina zivota koji se suproto Bozjem zakonu, izvrsili su ogromne prome u samom ceveku, a u isto vreme i zivotinjama.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A Ellen White je svoju adventističku sektu sagradila na vjerovanju i propovijedanju kako je Isus 22.10.1844. prestao spašavati grešnike.

S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

U tvojim laznim snovima to sto si napisao je tako.
U realnosti i istorijskom kontekstu nije.

Kao prvo, da napomenem da Ellen White nije sagradila ni jednu crkvu, niti je ona osnivac Adventisticke crkve.

Kao drugo, Adventisticka crkva nije sekta, vec Bozja crkva iz otkrivenja nazvana Laodikeja.

Rimokatolicka crkva je sekta nastala od Vavilonske mnogobozacke religije, koja je samo promenila ime, i uzela Hriscanska obelezja da bi bila prijemcljivija, i ako je ostala stara mnogobozacka religija, sa svim obelezjima i ucenjima mnogobozackih okultnih filozofija.

Sama ova izjava Ellen White koju si citirao potpuno te obelodanjuje kao lazova.

Da vidimo:


S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

Dakle, ovde ona ovde govori o vremenu 1843 - 1844 godine, kada je Baptisticki svestenik Vilijam Miler na osnovu prorocanstva iz knjige proroka Danila 8 i 9 poglavlje propovedao da 1844 Hristos dolazi na zemlju.

Ta poglavlja Danila govore o ociscenju nebeske Svetinje nakon 2300 godina svetske istorije, koje se po Danilu zavrsavaju 1844 godine.

Miler je zakljucio da se ovo ociscenje Svetinje odnosi na zemlju, pa je propovedao da ce Hristos 1844 godine ocistiti zemlju vatrom prilikom svog drugog dolaska.

E o tome pise Ellen White, opisujuci kasnije te dogadjaje, iz pomenutog vremena kada je ona bila devojka od 17 godina, i sa svojim roditeljima, i pripadnicima razlicitih crkava medju kojima su bili i Rimokatolici, verovala da u to vreme prolazi vreme milosti i da Hristos dolazi na zemlju.

Nakon tog perioda - kada je Bog objavio i razjasnio Milerovu pogresku, Ellen White i ostali vise u to nisu verovali, vec su prihvatili istinu o ociscenju nebeske Svetinje, po TIPOLOGIJI ili predslici ociscenja zemaljske Svetinje, jednom godisnje na praznik Jom Kipur.
 
Natrag
Top