Raskol i jedna, sveta, saborna i apostolska Crkva

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Dobro jutro Slape i Darth,

Zog cega nam makar nekad vi katolici ne biste dali ovako lepu poruku, nego samo proklinjete i pljujete po drugima?
Ja se pita, da li ste vi zaista katolici?

Ne bi li ti Marko ipak trebao više brinuti o spasenju vas Adventista sedmog dana nego nas katolika? I vas Adventista, koji "proklinjete i pljujete po drugima", ovdje je ohoho. I na koncu, ona izreka - "ispred svog kućnog praga" - također te na to upućuje i obvezuje.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne bi li ti Marko ipak trebao više brinuti o spasenju vas Adventista sedmog dana nego nas katolika? I vas Adventista, koji "proklinjete i pljujete po drugima", ovdje je ohoho. I na koncu, ona izreka - "ispred svog kućnog praga" - također te na to upućuje i obvezuje.

Ne Slape, ne bi on trebao da to radi, iako se nama tako čini. Oni, tj. adventisti moraju, kao i kolevka im, u svakoj čorbi biti mirođija, Tačnije "brinuti" za "spasenje" i stanje drugih, i naravno, što je i uzrok svega, nametati svoju "veru" kao "istinsko" sredstvo spasenja. (jedan od razloga je i lukrativne prirode, ali o tome je već mnogo stvari rečeno)

Da su im samo mete Katolici ili Pravoslavci pa da se začudimo, nego su to i ostalih 49.999 "Biblijom posednutih", u čije "tanjire" takođe zabijaju nos, i koriste svaku priliku da ih spopadaju nudeći im sebe kao "spasitelje"

@Marko1932

Neznam o kakvom je pljuvanju reč. Ako iko ovde koga pljuje to je Tripo koji se predstavlja kao adventista, dok ostala vaša braća po "veri" malo malo pa se obruse na Crkvu (kako Katoličku, tako i Pravoslavnu) i vernike iste.

Možda vama ne bi predstavljali problem mlaki Katolici i Pravoslavci, oni koji o svojoj veri znaju tek toliko da odu na misu-liturgiju, i kojima je svako ko pominje Isusa potencijalni brat. Ili te poželjne katolike i pravoslavce sačinjavaju oni koji na sva usta ogovaraju svoju braću, glumeći nekakve moralne gromade.(oni kojima smeta što župnik nosi skuplja odela, ili oni kojima je misa dosadna jer nema gitara i bubnjeva, a hor peva dosadne himne koje nisu "Biblijske")?

Ili bi ste, ako ima trunke iskrenosti u vama, možda voleli da se umesto iznošenja prljavog veša i u najmanju ruku dubioznih verovanja vaše "crkve" razgovara o Augustinu, Tomi Akvinskom, Franji Asiškom, Franji Saleškom i njihovim teološkim spisima?

Pa vidite, možda bi se i tako moglo da nije jedne planine spoticanja. A to je potreba adventista da napadaju svakoga koristeći svoje tumačenje Svetoga Pisma, kao i potreba da se nameću kao "jedini pravoverni promicatelji izvornoga Hrišćanstva" (kako vi sebe predstvljate, - "vernog ostatka")

I to bi vam predstavljanje i nametanje možda i uspevalo, da nije onih Katolika i Pravoslavaca koji dobro poznaju svoju veru i Crkvu kojoj pripadaju, kojima istorija nije sklop wishfull thinkinga, i kojima ne pada na pamet da dozvole da se izmišljotine predstavljaju kao istina.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ja nisam u niti jednoj COZ

Danas ne postoji niti jedna poznata COZ
koja je u 100% istini.

SVE skrenuše!

Čak i one COZ koje imaju 99% istine
i 1% LAŽI spadaju pod ono:
1% OTROVA u 99% zdrave hrane je OTROV!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ne Slape, ne bi on trebao da to radi, iako se nama tako čini. Oni, tj. adventisti moraju, kao i kolevka im, u svakoj čorbi biti mirođija, Tačnije "brinuti" za "spasenje" i stanje drugih, i naravno, što je i uzrok svega, nametati svoju "veru" kao "istinsko" sredstvo spasenja. (jedan od razloga je i lukrativne prirode, ali o tome je već mnogo stvari rečeno)
Dobro jutro Darth,
Prilozio sam tako lep i dobar tekst iz Katlickog katekizma, a ti kao da si ogluveo i zanemi, pa nemas bas nista da kazes u prilog toga.
Jos od tebe nismo culi ni procitali nijedan poucan, dobar i koristan tekst, negto samo lazi, izvrtanje i klevete.
Nekoko da te i razumemo da se suprotis istini Biblije, ali zar nemas nijednu rec da kazes za ono sot je zaista dobro i poucno sto tvoja crkva veruje i uci.

Darth, dobijamo utisak da ni ti ni Slape, uopste i niste katolicvi, nego muslimani.


Ja nisam u niti jednoj COZ

Danas ne postoji niti jedna poznata COZ
koja je u 100% istini.

SVE skrenuše!

Čak i one COZ koje imaju 99% istine
i 1% LAŽI spadaju pod ono:
1% OTROVA u 99% zdrave hrane je OTROV!
To uopste nije istina, nego to su lazi koje je piramida nucio iz Kukle strazare!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
nametati svoju "veru" kao "istinsko" sredstvo spasenja. (jedan od razloga je i lukrativne prirode, ali o tome je već mnogo stvari rečeno)

To je vaš duh, ko nije htio da bude katolik ili pravoslavac bio je ubijen ili protjeran.

UNA SANCTAM, a onda navede minimalno dvije crkve. :mig:
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nazvao si me nekoliko puta lažovom, sad sam po tebi, što god to tebi značilo, musliman, pa očekujem da me uskoro kao i Laodikeja svrstaš među zvijeri. Samo naprijed Marko, ispuši se na meni. :)

Muslimani????? Slape, ne mogu da razumem da neko njegovih godina takve stvari piše.

Dakle, voleo bih da nam ovde odgovori zašto on misli da nas dvojica nismo katolici. Šta je to što mi ne činimo kao katolici? Po čemu smo mi to muslimani? Da li nas dvojica držimo da je kuran svet? Za tebe ne znam, ali ja ga smatram đavolovom knjigom. Da li je za nas Muhamed prorok? Ne, ja ga smatram lažnim prorokom i sataninim apostolom. Da li smo nas dvojica obrezani? Klanjamo li se pet puta na dan u pravcu crnog kamena? Ne.

Ps. ako se iko može porediti sa muslimanima, to su adventisti. Klanjanje proroku, verska zabrana alkohola, svinjetine.... budalaština oko postojanja "nebeske Biblije" i tome slično. Pa ipak niko se od nas nije usudio da adventiste nazove muslimanima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne bi li ti Marko ipak trebao više brinuti o spasenju vas Adventista sedmog dana nego nas katolika? I vas Adventista, koji "proklinjete i pljujete po drugima", ovdje je ohoho. I na koncu, ona izreka - "ispred svog kućnog praga" - također te na to upućuje i obvezuje.

Ovu izjavu sa svim Stvarnoslapovim komentarima u kojima ne cini nista drugo osim sto napada i pljuje sve oko sebe, posebno Adventiste, treba poslati za rubriku verovali ili ne.

Ovo jasno pokazuje njegov lukavi karakter i lazljivost, da svoje licne grehe i ono sto on cini pripise drugima.

Sada se na neki nacin i kajem sto sam Tripu upucivao ukore, jer gledajuci Stvarnoslapovo pogubno delovanje i ono sto cini, Tripo je za njega sto bi se reklo cvecka.

A ja sam bar Tripa javno ukorio, a niko od onih koji podrzavaju Stvarnoslapa nije njega ukorio za nacin pisanja.

Svako neka ze zapita za sebe.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Ovo jasno pokazuje njegov lukavi karakter i lazljivost, da svoje licne grehe i ono sto on cini pripise drugima.

Desetke puta sam tražio i od tebe i od Marka da navedete samo jednu moju laž. Ni jedan od vas dvojice tu moju laž još nije iznio.

Sada se na neki nacin i kajem sto sam Tripu upucivao ukore, jer gledajuci Stvarnoslapovo pogubno delovanje i ono sto cini, Tripo je za njega sto bi se reklo cvecka.

Prestani se kajati. Ellen White je učila kako kajanje za grijehe uzrokuje psihičke bolesti.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
To uopste nije istina, nego to su lazi koje je piramida nucio iz Kukle strazare!
Ja nisam u niti jednoj COZ

Danas ne postoji niti jedna poznata COZ
koja je u 100% istini.
Tako isto nisu u potpunoj istini niti JS.

SVE skrenuše!

Čak i one COZ koje imaju 99% istine
i 1% LAŽI spadaju pod ono:
1% OTROVA u 99% zdrave hrane je OTROV!

U kojoj SEKTI si ti?
Da ti odmah dokažem tvoje krivo vjerje.
 
Natrag
Top