Rapidshare,Cryptload,US Downloader i rad sa njima

Član
Učlanjen(a)
30.11.2009
Poruka
18
Isprobao sam detaljno sva tri programa i pridrzavao se striktno uputstva do najsitnijeg detalja i opet nece! Stvarno neznam sta se desava sa mojim racunarom. Ranije sa starim windowsom je sve bilo ok, a sad sa ovim novim nista! Probao sam da obrisem NOD i Terminator misleci da oni ne blokiraju neki od portova, medjutim opet nista. Na 192.168.1.1 nisam nista cackao od podesavanja osim onog resetovanja da bih snimio clr fajl po uputstvu. Cak sam isprobavao i sa razlicitim verzijama jave, zatim NET Framewok 2 i 3.5 i opet ista stvar. Izludeo me komp definitivno, olupacu ga o pod :( wacko2
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Isprobao sam detaljno sva tri programa i pridrzavao se striktno uputstva do najsitnijeg detalja i opet nece! Stvarno neznam sta se desava sa mojim racunarom. Ranije sa starim windowsom je sve bilo ok, a sad sa ovim novim nista! Probao sam da obrisem NOD i Terminator misleci da oni ne blokiraju neki od portova, medjutim opet nista. Na 192.168.1.1 nisam nista cackao od podesavanja osim onog resetovanja da bih snimio clr fajl po uputstvu. Cak sam isprobavao i sa razlicitim verzijama jave, zatim NET Framewok 2 i 3.5 i opet ista stvar. Izludeo me komp definitivno, olupacu ga o pod :( wacko2

Jeli ti se instalira program......to za .crl fajl je prevazidjena metoda.......Sada trenutno odlicno radi dosta skripti za rutere u JDownloaderu...ili IPchanger fail ako imas za svoj ruter a njega mozes koristiti u sva tri programa,tako sto jednostavno napravis precicu za rekonekciju ka tom fajlu...Ako bi jos rekao ime rutera pa da pokusamo srediti.....sta se da srediti......
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.11.2009
Poruka
18
Ruter je Huawei SmartAX MT882. Programi se instaliraju bez problema i kada ih pokrenem i podesim i ubacim fajl sa rapida onda kao da ceka link i nikako da uspostavi vezu. Za promenu IP adrese koristim IPCHANGER-ETH fajl koji radi fantasticno. Za par sekundi promeni adresu.

Kod:
http://rapidshare.com/files/316311014/IPCHANGER-ETH.zip.html
Secam se da je ranije USD odmah nakon ubacivanja linka za kratko vreme uspostavio vezu i onda krece download. Kada zavrsi skidanje tog fajla pokrene IP changer, promeni IP, saceka malo dok ne uspostavi vezu i opet krene download. I to je sve lepo radilo dok neki djavo nije umesao prste i sad nece. Prvo sam pomislio da RAPID opet nesto zeza sa free korisnicima, pa sam saznao da ometa free korisnike od prilike u intervalu od 17h do 24h. Ok nije problem da u tom periodu nista ne skidam, ali me iritira sto u drugim terminima nece. Uopste mi nije jasno kako kod drugih r\programi rade a kod mene nece. Podesim program po uputstvu i ono opet zeza. :(
Ranije sam za reset rutera koristio ovaj fajl:

Kod:
http://rapidshare.com/files/316314065/IPchanger.rar.html

I sa njim je USD sasvim kompatibilan, samo sto mu je za uspostavljanje veze trebalo nekih 2-3 min.
Ostao sam bez ideja sta valja ciniti :dntknw:
 
Poslednja izmena od urednika:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ruter je Huawei SmartAX MT882. Programi se instaliraju bez problema i kada ih pokrenem i podesim i ubacim fajl sa rapida onda kao da ceka link i nikako da uspostavi vezu. Za promenu IP adrese koristim IPCHANGER-ETH fajl koji radi fantasticno. Za par sekundi promeni adresu.
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
Secam se da je ranije USD odmah nakon ubacivanja linka za kratko vreme uspostavio vezu i onda krece download. Kada zavrsi skidanje tog fajla pokrene IP changer, promeni IP, saceka malo dok ne uspostavi vezu i opet krene download. I to je sve lepo radilo dok neki djavo nije umesao prste i sad nece. Prvo sam pomislio da RAPID opet nesto zeza sa free korisnicima, pa sam saznao da ometa free korisnike od prilike u intervalu od 17h do 24h. Ok nije problem da u tom periodu nista ne skidam, ali me iritira sto u drugim terminima nece. Uopste mi nije jasno kako kod drugih r\programi rade a kod mene nece. Podesim program po uputstvu i ono opet zeza. :(
Ranije sam za reset rutera koristio ovaj fajl:
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
I sa njim je USD sasvim kompatibilan, samo sto mu je za uspostavljanje veze trebalo nekih 2-3 min.
Ostao sam bez ideja sta valja ciniti :dntknw:

Ucinicu ti ja..ako se ikada sretnemo.....platices pice,...;)...Jeli ti povezan lanom ili usb......

Ovako.....skini Jdownloader i Timvajer pa cemo sutra srediti to.......
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
2
Oprezno

Jdownloader ili Cryptload jedan od ova dva (a moze i Java) su instalirali spijuna/trojan pod imenom AKV.exe i ODNG.exe koji beleze sta se desava na komputeru i salju fajle pod imenom ODBG.001.....0007.... na sajt gde je veliki hard drive pod necijom sifrom.

Ovi programi se mogu naci ...winnt\system32\28463\ ako ih imate - brisite i ocistite register.

Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
4
Koristim JDowloader 0.9.579 verziju na Window 7. Ranije sam JDowloader koristio na XP platformi i sve je funkcionisalo kako treba.
Na Windows 7 sve on meni lepo odradi dok ne krene sa rekonekcijom. Tad on nece da automatski menja IP adresu. Medjutim kad to ja odradim manuelno (settings-reconnection-change ip) onda nema problema, menja adresu iz svakog pokusaja.
Prepostavljam da sa skriptom nesto nije u redu jer mu ne zadaje restart rutera.
Koristim Aolynk DR814 ADSL 2+ ruter pa ako neko zna foru kako to da namestim bio bi mu veoma zahvalan.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Koristim JDowloader 0.9.579 verziju na Window 7. Ranije sam JDowloader koristio na XP platformi i sve je funkcionisalo kako treba.
Na Windows 7 sve on meni lepo odradi dok ne krene sa rekonekcijom. Tad on nece da automatski menja IP adresu. Medjutim kad to ja odradim manuelno (settings-reconnection-change ip) onda nema problema, menja adresu iz svakog pokusaja.
Prepostavljam da sa skriptom nesto nije u redu jer mu ne zadaje restart rutera.
Koristim Aolynk DR814 ADSL 2+ ruter pa ako neko zna foru kako to da namestim bio bi mu veoma zahvalan.


Po defaultu ti je u Visti i Windows 7 ugasen talnet........

Probaj podesiti.......
Odi u Control Panel a zatim u Programs i nadji Turn Windows features ON or OFF,tamo obelezi Telnet (client i server) i to potvrdi na Ok.....pa probaj jeli funkcionise.....
 
Član
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
4
Sad sam primetio da kad manuelno resetujem ruter na IP Changer u settings-reconnection-LiveHeader/Curl on mi prihvati, dok kad to isto uradim na stupcu External gde mi je uvezena putanja IP Changer-a, ne prihvata.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Sad sam primetio da kad manuelno resetujem ruter na IP Changer u settings-reconnection-LiveHeader/Curl on mi prihvati, dok kad to isto uradim na stupcu External gde mi je uvezena putanja IP Changer-a, ne prihvata.

probaj izbaciti putanju IP Changera..........cemu oba.......i skripta ima ulogu rekonekcije pa se mozda i zbunjuje zbog ipchangera......

probaj izbaciti jedno od ta dva...naizmenicno sa oba pokusaj posebno...
 
Natrag
Top