Rapidshare bez cekanja

Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
1
Ljudi kod mene menja ip adresu kad pritisnem dugme chage ip, i to je menjam puno puta, medjutim kad stavim da mi nesto skida tada nece da funkcionise vec pise da je rekonekcija neuspesna. Da li neko zna u cemu je problem?
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.354
Probajte ovo!!!

Želite li da skidate sa Rapidshare i drugih sličnih sajtova bez čekanja. Pa naravno da želite, to nam je svima "san". Uz pomoć Firefox dodatka koji ću opisati ovo je konačno moguće.

SkipScreen je veoma koristan Firefox dodatak koji će da preskoči nepotrebne stranice pre nego što počnete da preuzimate bilo šta sa Interneta. Kada je instaliran uz Firefox, Skipscreen će preskočiti one dosadne stranice kada pokušavate da preuzmete fajlove sa sajtova kao što su Mediafire, RapidShare, zShare, iMegaupload.

Da biste počeli da ga koristite, otiđite na zvaničan sajt i instalirajte dodatak u vaš Firefox.

skipscreen.jpg


Tako da, sledeći put kada kliknete na link za preuzimanje sa sajta Rapidshare, čekaćete samo određeno vreme za početak preuzimanja, umesto kliktanja kroz stranice da bi došli do samog linka za preuzimanje.

SkipScreen radi savršeno na sajtovima kao što su Mediafire, RapidShare, zShare, Mediafire, Sendspace, DepositFiles, Linkbucks, Link-protector i Sharebee.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Za sve one koji nemaju ipchanger za rutere isto vazi....
Pokusajte da napravite rekonekcionu skriptu(ako je nema u Jdownloaderu )...na Cryptoload sajtu....

Kod:
http://cryptload.info/clr/

Skripte za rekonekciju tamo napravljene funkcionisu bez problema i u JDownloaderu.....a samo pravljenje ide korak po korak i objasnjeno je u tutorijalu o Cryptloadu ovde na forumu......a takodje i na Wiki cryptload.....

Kod:
http://cryptload.info/wiki_en/wiki/Recording_a_reconnection
 
Član
Učlanjen(a)
04.11.2009
Poruka
10
kako da saznam user i pasword za moj kablovski modem motorola sb5100e?
 
Član
Učlanjen(a)
20.11.2009
Poruka
3
Posto startovali JDownloader prva i osnovna stvar je da u program ucitamo skriptu za svoj ruter koja ima funkciju da posle skinutog dela na raznim serverima odakle downloadujemo,diskonektuje i ponovo konektuje nas ruter,sam tim cinom promeni nasu IP adresu i tim postupkom izbegne cekanje konkretno ako pominjemo rapidshare od 15 minuta....Kliknite misem na Setting......broj 1





Ucitavanje skripte cemo obaviti u delu settinga pod imenom Reconnection...broj 2.U Ovom prozoru programa prvo sto trebamo uraditi je da upisemo IP adresu naseg rutera u mom slucaju 192.168.1.1 (u pitanju je Telekomov ruter Huawei MT882 te ako je povezan usb kablom na racunar upisacete 192.168.1.2 a ako je povezan LAN kablom 192.168.1.1).






Za ostale rutere mozemo proveriti IP adresu tako sto cemo kliknuti na Start a zatim i Run...





te u Run prozoru upisati cmd i kliknuti na OK........




Otvorice se comand prompt prozor gde cemo upisati ipconfig i kliknuti na tastatuti na dugme Enter....





Sada mozemo videti IP adresu naseg rutera.....(koja je u velikoj vecini slucaja 192.168.1.1)

Proveru mozemo jednostavno obaviti tako sto u nas browser upisemo ip adresu rutera (u mom slucaju 192.168.1.1)te kliknemo na Enter.......Ako je sve uredu zatrazice nam da upisemo user name i pasword da bismo mogli uci u ruter .....




Naime username i pasword rutera moramo znati jer ga takodje upisujemo u setting programa JDownloder a ako neznamo moramo se raspitati ili proguglati malo da saznamo tu informaciju (u vecini slucaja bude Username - admin Pasword - admin).....Posto znamo user i pasword rutera upisemo ih .....te kliknemo na OK.......I eto nas u ruteru.........





Posto sada znamo sve bitne podatke kao sto su IP adresa rutera ,Username i Pasword mozemo dalje ici u pravljenje skripte za nas ruter u programu JDownloader.......
Postupak je razumljiv, ali ne mogu naci ip, username, pasword pa ni skriptu za sb5101e-cn (kablovski) ni guglanjem niti sa run po vasoj preporuci.
Ima li spasa za mene?
 
Član
Učlanjen(a)
19.11.2009
Poruka
8
IP Changer

Pozdrav svima.Zna li neko da li ima negdje IP Changer za Pirelli DRG A225G.Hvala
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Za sve one koji nemaju ipchanger za rutere isto vazi....
Pokusajte da napravite rekonekcionu skriptu(ako je nema u Jdownloaderu )...na Cryptoload sajtu....

Kod:
http://cryptload.info/clr/

Skripte za rekonekciju tamo napravljene funkcionisu bez problema i u JDownloaderu.....a samo pravljenje ide korak po korak i objasnjeno je u tutorijalu o Cryptloadu ovde na forumu......a takodje i na Wiki cryptload.....

Kod:
http://cryptload.info/wiki_en/wiki/Recording_a_reconnection

Meni je Cryptload napravio IPchanger,to je Telekomsrbija Hauwei EchoLife HG510.clr.Taj IPchanger sam ubacio i JDownloader.kako si napisao,na spoljni pa na exras,ali i dalje JDownloader nece da se sam rekonektuje kada zavrsi jedan part.Napise mi:Automatsko ponavljanje veze nije uspelo,proveri podesavanja.Ja nista dalje nisam podesavao,u CLR skripte...samo sam ovo ubacio i to je to.Jel to treba jos nesto da se podesi ili u cemu je problem. Ruter je Pirelli DRG A226G.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ne razumemem.......pravio za HG 510 a Ruter Pirreli (to su ovi novi sto daje telekom) ....Kod HG 510 nesto ide malo drugacije ...ruter je zakljucan od strane telekoma i treba se on obiti to jest da mu se iz command promta promeni User i pasword....posto se to uradi ostalo je pesma.....
Obidji malo ove teme po tutorijalima to je u detalje objasnjeno.....
 
Član
Učlanjen(a)
04.11.2009
Poruka
10
e, a za nas koji imamo problema sa kablovskim? samo me zanima kako na win 7 da proverim koji mu je user i password?
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Ne razumemem.......pravio za HG 510 a Ruter Pirreli (to su ovi novi sto daje telekom) ....Kod HG 510 nesto ide malo drugacije ...ruter je zakljucan od strane telekoma i treba se on obiti to jest da mu se iz command promta promeni User i pasword....posto se to uradi ostalo je pesma.....
Obidji malo ove teme po tutorijalima to je u detalje objasnjeno.....

Nisam ja pravio.Gledao sam u tvom postu kako se doteruje JDownloader.Na LiveHeader/curl,pa na "izaberi ruter" moj ruter Pirelli DRG A226G nepostoji,tako da nemam skriptu za njega.Znaci rucno kada upisem,Korisnik:Telekom,Sifra:Telekom.IP adresa:192.168.1.1,fali mi skripta u onom velikom belom polju gde stoji sktipta.Znaci,JDownloader nisam mogao da doteram iz gore navedenih razloga.E,kada sam instalirao CryptLoad,ON mi je sam u fascikli "router" napravio onu clr. datoteku-"Telekomsrbija Huawei EchoLife HG510.clr.Cryptload mi se sam rekonektuje,bez ijedne sekunde cekanja izmedju partova.Tu istu clr. datoteku iz Cryptloada sam prebacio u JDownloader,na spoljni,pa na izaberi,stavio sam tu clr. datoteku i nista dalje nisam podesavao.Znaci "Korisnik","sifra"...nista,samo sam ovo ubacio i JDownloader NECE da se rekonektuje!!!!Ja mislim da sam ti sada sve objasnio,ako mozes i ako hoces POMOZI mi jer se covece ubih od doterivanja vec dva meseca!Hvala unapred.
 
Natrag
Top