Raj ili pakao?

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
mozda po dualizmu koji su plasirali Platonovci,a u danasnje vreme preko istocnjackog verovanja,ali verovanje u pako i raj je hriscanska tradicija,tako da sagledavanje iz drugog religijskog konteksta je ne spojivo.NIGDE u Bibliji nema Raja i pakla kao neka mesta koja sada postoje,takodje i nema dobrog i loseg kao savrsene celine.Samo je Bog savrsen.Po tome ako mi je lepo sada(eto pravim 5.rodjendan cerkici),trebalo bi da me recimo lupi auto da bi to bila savrsena celina.To je potpuno OFF:(
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Biblija kaze:duh zalostan susi kosti,a sce veselo pomaze kao lek.:)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Izgleda da je sve na ovome svijetu zasnovano na binarnom kodu. Svaka pojava ima svoju negaciju, ili svoju suprotnost. Dobro - zlo, sreća - nesreća, ljubav - mržnja, noć - dan, anđeo - đavo, vjera - nevjera, život - smrt... U to se svakako uklapa i raj i pakao.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Veselo je meni srce Cobi nego me danas zadesi ženski problem:);)
Tog dela u bibliji nema:(
Ima,ima,kako da nema.Kaze kada zena ima tecenje da se odovoji od muza i da bude necista dok to ne prestane.Tako da se Bog brinuo o svemu.Inace kopriva ti je zakon i macina dusica,a takodje i sveden biter,u velikojmeri olaksavaju i smnjuju probleme kod ciklusa.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ima,ima,kako da nema.Kaze kada zena ima tecenje da se odovoji od muza i da bude necista dok to ne prestane.Tako da se Bog brinuo o svemu.Inace kopriva ti je zakon i macina dusica,a takodje i sveden biter,u velikojmeri olaksavaju i smnjuju probleme kod ciklusa.

A, reci mi ima li u Bibliji i ova "odredba", parafraziram: Neka žena nikada ne bude nebo a čovjek zemlja!
 
Natrag
Top