PVR IPTV Simple i Live TV u XBMC

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
da, al sta onda instalirati?:)

pa ako imas tu verziju 0.1.1 ....nju instaliraj,mada iskreno nevidim razlog zasto bi uopste to radio ako ti dobro funkcionise 0.1.0..i ako ima novija verzija tog klijenta za osx neverujem da ima nekih bitnijih promena i nadogradnji u njoj....
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2013
Poruka
240
ok, ako imas alpha 7 onda moguce.....nisam jos testirao alpha 7 verzije....kod alpha 6 znam da se lista ne refresa nikako....hvala za info....mozda cu sutra testirat alpha 7 pa javim ako je stvarno tako.....

Nevezano za azuriranje liste kanala, sta mislis o koristenju ovog programa za update XBMC-a: https://code.google.com/p/xbmcupdate/
N
ekoliko puta sam ga koristio, i nisam primjetio probleme sa nekoliko add-on ova koje aktivno koristim. Skriveni folder sa konfiguracijama add-onova ostane isti, mislim da se samo "pregazi" postojeca instalacija. Korist je u tome sto se sve radi automatski.
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Nevezano za azuriranje liste kanala, sta mislis o koristenju ovog programa za update XBMC-a: https://code.google.com/p/xbmcupdate/
N
ekoliko puta sam ga koristio, i nisam primjetio probleme sa nekoliko add-on ova koje aktivno koristim. Skriveni folder sa konfiguracijama add-onova ostane isti, mislim da se samo "pregazi" postojeca instalacija. Korist je u tome sto se sve radi automatski.

to nisam jos koristio....ja zasada radim ovako: sacuvam glavni XBMC folder onda odinstaliram verziju pa instaliram noviju verziju....a zatim vratim onaj XBMC folder tamo de mora biti i to je to....
a sad jos da potvrdim da u Gotham 13 alpha 7 verziji se stvarno lista refresa automatski kad startujem XBMC....ovo se mi jos vise svidja jer nije potrebno da idem u setinze i tamo odabrati komandu za refresh.....;)

primjetio sam nesto novo kod video setings....sta znaci ovo dole poslednje dve postavke?

2824915102.png
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.09.2013
Poruka
2
procitao sam tutorijal i zeleo sam instalirati ovaj divni player ali imam problem pri instalaciji.kad mi instalira xbmc i na kraju kad treba da stikliram run i da kliknem na ok posle ok mi izbaci unable to create GUI.Exiting.moze li mi neko reci sto to izbacuje?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
procitao sam tutorijal i zeleo sam instalirati ovaj divni player ali imam problem pri instalaciji.kad mi instalira xbmc i na kraju kad treba da stikliram run i da kliknem na ok posle ok mi izbaci unable to create GUI.Exiting.moze li mi neko reci sto to izbacuje?
O tom problemu sam negde procito pre par meseci i mislim da ti problem pravi DirectX i da nije omogucen......instaliraj Intel Graphic Media Accelerator driver

Kod:
https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=9033


a zatim restartuj racunar i pokusaj startovati XBMC ....
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2013
Poruka
9
nesto nisi odradio kako treba ocigledno....

pronadji skriven folder pvr.iptvsimple ,ako koristis taj pvr klijent i obrisi ga...

C:\Users\user name\AppData\Roaming\XBMC\addons\pvr.iptvsimple

zatim iz pocetka instaliras pvr klijent i startujes ga,otvoris Live TV opciju....zatim ubacic listu u setingu pvr klijenta...
nema tu neke filozofije..

Ako imas instaliran Teamviewer u windowsu posalji mi brojeve na pp i resicemo problem pod uslovom da vidim xbmc jer mi se desavalo preko timwievera da negde bude mi dostupan ovaj program a negde u nekim racunarima ne, vec samo crni prozor,zasto neznam......


Ne mogu Jos uvek da pijem na pm.Ja hocu to za moju zenu ja ne razumem srpski.Moj racunar je na nemackom,jel ti znam Nemacki?Ako ne Mozes li mi reci Nekog ko zna.MOja zena nema volje non stop da mi prevodi,Ali da gleda zeli :)
Ps.
To StO Treba da instaliram je samo za Laptop ili moze i preko i Apple tv2
Hvala lepo
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ne mogu Jos uvek da pijem na pm.Ja hocu to za moju zenu ja ne razumem srpski.Moj racunar je na nemackom,jel ti znam Nemacki?Ako ne Mozes li mi reci Nekog ko zna.MOja zena nema volje non stop da mi prevodi,Ali da gleda zeli :)
Ps.
To StO Treba da instaliram je samo za Laptop ili moze i preko i Apple tv2
Hvala lepo

Tesko da cemo se onda razumeti.....Tutorijal u ovoj temi ima o tome ali verovatno zbog nepoznavanja jezika nisi razumeo .....

Pa nista,posto ima dosta zabuna,sutra cu napraviti detaljni slikovni tutorijal ,korak po korak kako instalirati Internet TV u XBMC,i postaviti sve potrebne alate...

Neznam kako bih drugacije mogao pomoci osim na taj nacin......
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2013
Poruka
9
Hvala najlepse ja koristim google translate Ali uvek prevede drugacije Nego StO je napisano
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2013
Poruka
2
boki71 uspeo sam instalirati tako sto sam kad je instalirao umesto run i open ja ugasio xbmc pa ga preko start meni pokrenuo i tako je otvorio player xmbc.tebi hvala na na trudu i odgovoru.ako bude opet nekad isto pokazivao znam sta cu raditi
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
kakava su vasa iskustva sa deinterlacing video? Koja je razlika ako je podeseno na iskljuceno, ukljuceno i automatski? Nikako ne mogu skuziti kod sebe dal uopste ima koji utjecaj na kvalitet slike....
 
Natrag
Top