Punjaci za baterije

Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.259
@Fanuc ima i modela koji su sa mikro kontrolerima a ipak imaju i termo senzor, u zavisnosti od nacina realizacije punjaca kako ga je neko zamislio.
HTML:
http://www.elektronika.ba/795/pametni-tester-i-punjac-baterija/
Pre nekoliko godina kolega je napravio sebi ovaj punjac sa PIC16F88, hteo sam i ja i poceo sam da skupljam elemente ali sam onda dobio na poklon Vartin punjac iz Konrada kostao je oko 45e pa reko ajde verovatno je i bolji, jos i fabricki uredjaj, lepa kutija na sve strane svetli ko novogodisnja jelka. Na kraju ispade nikakva zazlika izmedju njih rade i jedan i drugi fino pune i jedan i drugi, jedino sto sam postedeo sebe meltretiranja oko pravljenja i ugradnje u kutiju a i poklonu se ne gleda u zube.
@deki295 Mislim da oko izbora ne treba da se mnogo opterecujes. Srednje kvalitetne bateije i srednje kvalitetan punjac uz normalno koriscenje, da ih ne punis i praznis svaki dan (primer razne decije igracke) ima solidno i da traju.
 
Učlanjen(a)
16.01.2017
Poruka
5
Na ovaj sam se nameračio,nije skup a čini mi se da nije los. Mislim da moze i da izmeri i pravi kapacitet napunjenosti baterije i pise da ima inteligentno punjenje
35654075611f878a99b1782458d258fe.jpg
a06d5d13e45deb8f50b184c7c2df6f98.jpg

Nemam pojma ima tu jos svasta nesto nemoze covek da se odluci. Ovaj konkretno kosta 13.63€

s mobilnog telefona
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
@Fanuc ima i modela koji su sa mikro kontrolerima a ipak imaju i termo senzor, u zavisnosti od nacina realizacije punjaca kako ga je neko zamislio.
HTML:
http://www.elektronika.ba/795/pametni-tester-i-punjac-baterija/
Pre nekoliko godina kolega je napravio sebi ovaj punjac sa PIC16F88, hteo sam i ja i poceo sam da skupljam elemente ali sam onda dobio na poklon Vartin punjac iz Konrada kostao je oko 45e pa reko ajde verovatno je i bolji, jos i fabricki uredjaj, lepa kutija na sve strane svetli ko novogodisnja jelka. Na kraju ispade nikakva zazlika izmedju njih rade i jedan i drugi fino pune i jedan i drugi, jedino sto sam postedeo sebe meltretiranja oko pravljenja i ugradnje u kutiju a i poklonu se ne gleda u zube.
@deki295 Mislim da oko izbora ne treba da se mnogo opterecujes. Srednje kvalitetne bateije i srednje kvalitetan punjac uz normalno koriscenje, da ih ne punis i praznis svaki dan (primer razne decije igracke) ima solidno i da traju.
Znam da je sve moguce, da i sa mikrokontrolerom moze biti sa termo senzorom i ogradio sam se od tvrdnje da je 100% ako je mikrokontroler da je sa detekcijom pada napona. Zato sam rekao da se provere specifikacije na Internetu. Ovaj model koji je @deki295 prikazao je dobar, ima inteligentno nadziranje punjenja i ima i praznjenje baterija. Predvidjen za sve tipove baterija i nije ni skup.
 
Natrag
Top