Protestantizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Na jednoj drugoj temi se razvila diskusija gdje jedan sudionik zastupa tezu o "poganskom kršćanstvu", točnije, o "katoličkom poganstvu" ili o "katoličko-pravoslavnom" poganstvu. Neće ovdje o detaljima toga, nego "prevrćući" ovih dana o tome, naletjeh na ovo:

Drevni Perzijanci su također ukrašavali zimzeleno stablo zvano SARVE. SARVE ili "leteća smreka" - također poznat kao čempres, jer je bio ravan, uspravan i otporan na hladno vrijeme, bio je poznat kao simbol izdržljivosti, pa je stoga prikladan za slavlje Mitre. Mlađi su svoje "želje" simbolično zamotali u šarenu svilenu tkaninu i vješali ih na stablo zajedno s mnoštvom prinosa za Mitru u nadi da će on uslišiti njihove molitve.

Opet u istoj tradiciji, Luther, poznati njemački reformator, sredinom 16. stoljeća, saznavši za YALDAA SARVE, predstavio je božićno drvce Nijemcima. Kako čempresi nisu bili rasprostranjeni u Njemačkoj, kao i u većem dijelu Europe, odabrano drvo postalo je jedna sorta bora koje je bilo u izobilju u Europi. (Ramona Shashaani, Iranska komora za tradicionalnu 'perzijsku' kulturu i povijest)
-------------------
Pogledajte, protestanti, svjedočite to i na ovome forumu, optužuju za poganštinu nas katolike i pravoslavne, čak i za ono što su oni učinili, a ne mi. To vam je kao da ubojica koji je ubio stotinu ljjudi, osudi na robiju pošalje ubojicu koji je ubio jednog čovjeka.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Drevni Perzijanci su također ukrašavali zimzeleno stablo zvano SARVE. SARVE ili "leteća smreka" - također poznat kao čempres, jer je bio ravan, uspravan i otporan na hladno vrijeme, bio je poznat kao simbol izdržljivosti, pa je stoga prikladan za slavlje Mitre. Mlađi su svoje "želje" simbolično zamotali u šarenu svilenu tkaninu i vješali ih na stablo zajedno s mnoštvom prinosa za Mitru u nadi da će on uslišiti njihove molitve.

Da, ali ne za rimskog Mitru, nego Perzijskog Mitru....

Pogledajte, protestanti, svjedočite to i na ovome forumu, optužuju za poganštinu nas katolike i pravoslavne, čak i za ono što su oni učinili, a ne mi. To vam je kao da ubojica koji je ubio stotinu ljjudi, osudi na robiju pošalje ubojicu koji je ubio jednog čovjeka.

Protestanti pojma nemaju, arogantni su i licemerni. Da nisu, znali bi za židovski odnos prema hrastu Mamre, pod kojim se nalazio jedan od najstarijih zabeleženih (po tradiciji) bethEl-a (po tradiciji upravo je na tom mestu ispred tog hrasta Abraham trebao da prinese Isaaca na žrtvu....)

Ponavljam, pojma oni nemaju. A nema ničeg goreg i zlokobnijeg od arogantnog, samozauljebljenog soja koji misli da sve zna.

Ujedno, što misliš, zašto nema "fundamentalista" Katolika ili Pravoslavaca?

Znaš li zašto?

Zato što, kakvi god da smo kao ljudi, koliko god da smo grešni, mi, a to mogu odgovorno da tvrdim, nismo Duha Svetoga odbacili i zamenili ga svojim umovanjem nad ljudskim rukama pisanim tekstovima.

Nama je Krist - Hrist Bog, a ne tumačenje tekstova. Crkva nam je zajednica - Telo Božije. Mi dakle Duha imamo.

Nakot blasfemični, nakot subotnji, nakot "fundamentalistički" Duha Svetog nema...

Koga ima?

Sotonu.

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
SATANISTICKI RITUAL 9 KRUGA, PAPSKO ORGIJANJE I UBISTVA MALE DECE


Dokazano u masovnim grobnicama dece, pronadjenim u Kanadi, u krugu Katolickih institucija.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nisam odavno pisao na ovoj temi, niti imam želju da odgovaram na prozivke i laprdanja samozvanih "kršćana" - "hrišćana" koji svoju veru sagradiše na produktima američkog "revivala" iz pretrpošlog stoleća, ali se osetih pozvanim da na ovoj temi napišem koju upućenu ne nakotu Mileritskom, jer njima samo Bog može umove i duše očistiti, nego onima koji Boga traže (ili pokušavaju da Ga prihvate).

Naime, a to često i ponavljam u svom svakodnevnom životu, ispravnije i Bogu bliže, čine i veruju, oni koji u svojoj zabludelosti Njega negiraju, nego li oni koji se u "grudi junačke" ubiše da dokažu i sebe prikažu kako su ispravni i pravedni, kako samo oni Boga spoznaju i pravilno Mu služe. A to se posebno odnosi na plodove "Protestantizma", i to pre svega na njegove anglosaksonske, američke produkte, čiji lajavi akoliti, poput lešinara, koristeći svaku krizu, svaki problem, "evangeliziraju" gde god stignu i mogu, reklamirajući, nudeći, plodove bolesnih umova svojih kultova, kao jedine ispravne i pravedne načine da se veruje u Boga.

A kakvog to Boga oni nude, pitat će se mnogi?

Nude li Jednog i jedinog?

Propovedaju li Njega?

Ne.

Nude i propovedaju entitet koji, čak i kada se na isti primeni "Moje misli nisu vaše misli" nikako ne može biti entitet vredan obožavanja.

Nude nekoga ko je navodno tvorac svega, ali je sprečen da se umeša, lično umeša u svoje stvorenje, te šalje posrednike (anđele, proroke), dok on (ono) sedi negde u beskraju kosmosa, mereći (a ni to ne čini lično) ljudima koji su navodno njegova slika (a i ostalom stvorenom) po zakonu datom polunomadskom, skoro pa beduinskom "narodu".

Plodovi "protestantizma", nude Boga koji doslovno, ako bi smo njima, akolitima američkog bezumlja iz XIX stoleća poverovali, od ljudi, iako ih takvima stvorio nije, od ljudi, traži i zahteva da postanu Jevreji.

Isto kao što, navodno, od ljudi, ako bi smo poverovali da se radi o istom entitetu, alah od ljudi traži da svi postanu arapi.....

Navodni gospodar i tvorac svega, od nas zahteva, iako nas takvima stvorio nije, da postanemo nešto što nismo.

Da li je to Bog, svemoćni Bog?

Ne.

Da li u takvog, kakvog ga plodovi protestantizma propovedaju, "Boga" treba verovati?

Ne.

Da rezimiram, ako li Boga tražimo, naći ćemo Ga tamo gde Ga svemoćnim i spremnim na dela ljudskom umu neshvatljivim propovedaju. Naći ćemo Ga tamo gde se najmanje nadamo, gde nam ne traže obrezanja, zakone, mlađake, gde nam On, čije ime znaći "Ja sam koji Jesam" - "Ja jesam", ne traži da budemo "Ja sam koji nisam".
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Katolici prosvjeduju: U skupštini Illinoisa postavili ‘bebu Sotonu’ pored Isusovih jaslica​


Katolici su prosvjedovali zbog postavljanja sotonističke verzije jaslica u zgradi gradske skupštine u američkoj saveznoj državi Illinois u gradu Springfieldu.

Mnogi postavljaju pitanje što se događa u SAD-u i na Zapadu? Bafomet je simbol sotonizma i stavljanje simbola zla pored djetata Isusa, kojega stotine milijuna kršćana u cijelom svijetu štuju kao Spasitelja svijeta javni je čin bogohuljenja. Do jučer je to bilo nepojmljivo i nemoguće, a danas postaje za Zapad javna i normalna stvar. Nije li u pitanju posrnuće i moralni pad civilizacije izrasle baš na kršćanstvu i Kristu?

Prosvjed je organizirala katolička organizacija posvećena borbi protiv kulturološkog rata. Prosvjed je usmjeren protiv kipa ‘bebe Bafometa’, odnosno bebe sotone u pelenama. Bafomet, koji je simbol Sotone, smješten je pored jaslica s bebom Isusom. Sotonski kip postavljen je uoči Božića. blagdana koji slavi rođenje Isusa Krista. Postavio ga je ‘Sotonski Hram’ poznat po promoviranju sotonizma.

Video prikazuje prosvjednike kako mole krunicu, pjevaju i drže natpise na kojima piše “Sotona nema prava” i “Bježi Sotono! Marija je smrvila glavu zmiji.” Na prosvjedu je bio i republikanski državni senator Darren Bailey. On je kandidat za guvernera Illinoisa.

Bailey je na svojoj Facebook stranici objavio: “da smo svi bili zgroženi nekim ekstremnim i zlim zakonima Springfielda. Ali baš kad ste pomislili da ne može biti gore… oni su dopustili sotonistički prikaz u vašoj gradskoj skupštini.”
-----------------------------

Prvo što ovdje pomislih - da, tako i Jovan Prezviter na ovom forumu izjednačava po boštvu Isusa i sotonu. Strašno, ali to je činjenica. Antikristi nisu samo "diglu glavu", antikristi ujedaju ko zmije kada izgmižu iz svojih rupa. Kraj im je potpuno izvjestan - poraz i vječni pakao.


Da ne bi ispalo da ja nešto protiv Jovana izmišljam, da mu nešto podmećem, evo njegovih riječi pa pročitajte sami:

već je Isus samo Čovek i Satana samo stvoreno biće. Oni su "bog" u položaju..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Prvo što ovdje pomislih - da, tako i Jovan Prezviter na ovom forumu izjednačava po boštvu Isusa i sotonu. Strašno, ali to je činjenica. Antikristi nisu samo "diglu glavu", antikristi ujedaju ko zmije kada izgmižu iz svojih rupa. Kraj im je potpuno izvjestan - poraz i vječni pakao.

Kada bi oni u pakao i verovali. Ne zaboravi da je upravo američki soj protestantizma i izmislio i propoveda mantru o tome kako navodno, Milosrdni Bog ne može kažnjavati Paklom.
Plodove američkog soja upravo gledamo.



Da ne bi ispalo da ja nešto protiv Jovana izmišljam, da mu nešto podmećem, evo njegovih riječi pa pročitajte sami:

A te njegove reči se i ne mogu razlikovati od ovoga:;

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Novi jezivi slučaj žrtve ‘transrodne agende’ iz SAD-a​

Poplava tzv. ‘promjene spola’ kod djece u SAD-u i Kanadi uzela je maha. Svjetski mediji ovog puta spominju najnoviji slučaj iz SAD-a u kojem otac devetogodišnjeg dječaka moli svoju bivšu suprugu da kemijski ne kastrira njihovog sina za kojeg ona tvrdi da je djevojčica. Prošle godine pojedini su mediji izvještavali o slučaju oca iz Kanade koji je završio u zatvoru jer se javno usprotivio ‘promjeni’ spola svoje kćeri od 11 godina i odbijao ju je zvati muškim zamjenicama.

2021. sudac je njegovoj bivšoj supruzi, inače pedijatrici, dao puno skrbništvo nad djecom, uključujući i medicinsku skrb. No, u presudi je navedeno da se kontrola ne proteže na terapiju blokatorima puberteta ili ‘operaciju spola’. Dopuštenje za bilo koji od tih postupaka mora biti dano od djetetovog oca.

Ipak, kako je otac dječaka otkrio, njegova supruga nedavno se preselila u Kaliforniju u kojoj je s prvim danom 2023. godine na snagu stupio tzv. zakon o utočištu. Naime, time Kalifornija postaje država u kojoj se de facto poništavaju odredbe drugih saveznih država oko tzv. promjene spola za one koji se dosele u Kaliforniju uključujući i djecu.
 
Natrag
Top