Protestantizam i njegovi plodovi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap, pricas gluposti.

To sto ne veruje u Isusovo Bozanstvo ne mora da znaci da odbacuje sve druge istine, da je ateista, vec da drugacije tumaci prirodu Gospoda Isusa.

Ja sam moj stav odavno napisao.

Ja verujem da Isus jeste Bog, ali ne odbacujem one koji veruju suprotno, jer ta tema nije od presudnog znacaja za samo spasenje.

Ono sto je znacajno - to je prihvatiti Isusa kao spasitelja, i njegovu zrtvu na krstu kao otkup za licne grehe, i kao licnog posrednika i njegovu posrednicku sluzbu u nebeskoj Svetinji, kojom nas opravdava od greha, i cini u nama da zivimo u posvecenju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti upravo cinis ono sto je radila tvoja crkva kroz istoriju.
Ona nije kaznjavala smrcu svoje neistomisljenike samo zato sto su verovali drugacije, vec zato sto nisu verovali u ono sto je ona lagala o njima.

Tako ti danas navodis Adventiste da silom prihvate tvoje lazi o njima.

Kazes "VI SE KLANJATE ELLEN WHITE" i ako je mnogo puta demantovana ova laz - ti je ponavljas milion puta, kao da hoces Adventiste silom da navedes da u nju poveruju, Adventiste koji znaju da je to laz.

Paradoksalan si, sarkastican, odvratan u svakom slucaju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Tako ti danas navodis Adventiste da silom prihvate tvoje lazi o njima.

Kazes "VI SE KLANJATE ELLEN WHITE" i ako je mnogo puta demantovana ova laz - ti je ponavljas milion puta, kao da hoces Adventiste silom da navedes da u nju poveruju, Adventiste koji znaju da je to laz.

Ako se ne možete krstiti ako ne prihvaćate vjeru u Ellen White, a ne možete, to onda znači da se njoj klanjate. "Čiča miča gotova je priča".

Paradoksalan si, sarkastican, odvratan u svakom slucaju.

Ja sam tebi i životinja i đavlina bez rogova, sve ja to znam, ali činjenice o subotarskoj sekti ne možeš promijeniti mržnjom i lažima prema meni. Dakle, činjenica je da subotarima Isus može biti jednak đavlini, kao što je subotaru Jovanu, ali Ellen White im je svima subjekt klanjanja - božica.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam se krstio i nisu mi ni pomenuli Ellen white.
I to ne rade nigde.

To su tvoje lazne izmisljene cinjenice, a ne cinjenice o Adventistima.

Sve si slagao do danasnjeg dana.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ako se ne možete krstiti ako ne prihvaćate vjeru u Ellen White, a ne možete, to onda znači da se njoj klanjate. "Čiča miča gotova je priča".



Ja sam tebi i životinja i đavlina bez rogova, sve ja to znam, ali činjenice o subotarskoj sekti ne možeš promijeniti mržnjom i lažima prema meni. Dakle, činjenica je da subotarima Isus može biti jednak đavlini, kao što je subotaru Jovanu, ali Ellen White im je svima subjekt klanjanja - božica.

Khm, khm....

Toliko o poštivanju njihove opsesije - Dekaloga.

1. Ja sam Gospodin Bog tvoj, nemaj drugih bogova uz mene.

1. Ja Sam Adonai tvoj Elohim, nema drugih bogova osim mene.

Svojim klanjanjem smrtnici u glavu udarenoj, pozajmljivačici i ženi koja nije znala šta govori, smatranjem iste i njenih spisa vodičem i tumačem Istine, adventisti sedmog dana krše PRVU ZAPOVEST DEKALOGA.

Mislim, zar zaista veruju da ih sleđenje mantre o svetlećoj zapovesti o suboti (a to im je Ellen Gould Harmon White rekla) pere od kršenja prve zapovesti?

PS. Krše oni i ostale, posebno onu - NE UBIJ.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ja sam se krstio i nisu mi ni pomenuli Ellen white.
I to ne rade nigde.

To su tvoje lazne izmisljene cinjenice, a ne cinjenice o Adventistima.

Sve si slagao do danasnjeg dana.

Ti pojma nemaš ni što su te pitali. Naravno da morate ispovjediti vjeru u Ellen White, kada vam se to nalazi u jednom (osamnaestom) vjerovanju od ukupno 28 adventističkih "temeljnih vjerovanja".

Kao što vidite, Jovan odbacuje jedno temeljno adventističko vjerovanje - da je Isus Bog - ali je i dalje adventist. Kada bi slučajno deklarirao da ne vjeruje u spise Ellen White, dobio bi "novom u g.z.c." i na glavu bi bio izbačen iz sekte. Ne treba previše pameti da se shvati da temelj subotarske sekte nije Isus Krist, nego proročica plagijatorica Ellen White.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nemam pojma sta su me pitali?

Valjda ja znam sta su me pitali na odboru pre krstenja.

Lepo sam ja napisao da ti silom hoces da navedes Adventiste da odbace i svoju veru i iskustvo, samo da bi poverovali tebi i tvojim lazima.

Uostalom i da je tako, a nije - biblija zapoveda "VERUJTE PROROCIMA NJEGOVIM"

Sigurno Hriscani ne treba da veruju papama ubicama, kurvarima i pedofilima, vec Bogu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zašto onda subotari ne vjeruju Bogu, nego bogohulnici i plagijatorici Ellen White. O Isusu možete misliti da je jednak đavlini, kako ovdje tvrdi Jovan, ali nisi subotar ako ne ispovjedaš vjeru u proročicu. Divota od sekte.

Kako bi i mogli poverovati u Boga, kada im se Bog kakvim ga propoveda Crkva NJegova ne sviđa?

Kako poverovati nekome čiji "karakter" ne možeš spoznati spisima, objavma i ličnošću žene kamenom u glavu udarene?

Kako poverovati u nekoga ko nije usukani sudija (ta Jovan mantra o nekakvom krivičnom zakonu), ko nije ćato, i ko doslovno kaže da će doći iznenada, a oni se "jadni ubiše" od kalkulisanja i ostalih zgubidanskih metoda palog serafa...

Ps. Oni, sledbenici kockarske "vesnice" ("proročke karte") nama pripisuju svakojake stvari, no ne sećam se nešto da se kod nas zahteva od katekumena, ali i vernika da ispovedaju veru u papu, patrijarhe...

Dok se kod njih, ipso facto zahteva od "vernika" da veruju u Ellen Gould Harmon White....

Sama ta činjenica, čak i da izuzmemo sve ostalo, je dovoljna da se za njih s punim pravom kaže da su kult. Ne sekta, nego nešto mnogo opasnije, kult.

I naravno, oni to i jesu. Nasrtljivi falsifikatorski, prevarantski kult žene koja nije znala šta govori.
 
Natrag
Top