Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

Protestantizam i njegovi plodovi

• Začetnik teme stvarnoslap
  • Datum pokretanja
mire000

mire000

Član
Walther Kohler, evangelički teolog: U Lutherovom slučaju nemoguće je govoriti o slobodi savjesti ili vjerskoj slobodismrtna kazna za krivovjerje počiva na najvišem Lutherovom autoritetu … gledišta drugih reformatora na progonstva i privođenje pravdi krivovjeraca su bili ništa više nego mladica Lutherovog plana; oni nisu donijeli ništa novo.

Njemački filozof i psihijatar Karl Jaspers (1883.-1969.): Što je Hitler činio, to je Luther nalagao s iznimkom izravnog usmrćivanja u plinskim komorama.“

Dean Inge: „Ako želimo pronaci žrtvenog jarca na čija ramena možemo položiti jade koje je Njemačka donijela svijetu, ja sam sve više i više uvjeren da je najgori genij zla te zemlje, ne Hitler ili Bizmark ili Frederik Veliki, nego Martin Luther.“

Adolf Hitler: „Luther je bio veliki čovjek, div. S jednim zamahom probio je sumrak, vidio Židova kako ga mi tek danas počinjemo gledati“.

Adolf Hitler: Luteransko kršćanstvo jeste i ostaje najveće Božje otkrivenje na njemačkom jeziku.“

Georgia Harkness: Malo je bilo političke slobode pod Calvinovim režimom, a još manje vjerske slobode. Njegov praktički utjecaj bio je na strani autokratske države i potpunog pokoravanja individualca postavljenoj vlasti.

Harkness: U zagovoru kamenovanja lažnih proroka, Calvin drži: Otac ne bi trebao poštedjeti svog sina … niti muž vlastitu ženu. Ako ima nekog prijatelja koji mu je drag kao vlastiti život, neka ga ubije.

Protestantski teolog Meyfart: 'Lukavi Španjolac i prepredeni Talijan prestravili bi se od tih bestijalnosti i brutalnosti, i u Rimu nije običaj podjarmiti ubojicu … rodoskvrnitelja, ili preljubnika mučenju na više od sat vremena'; ali u Njemačkoj … tortura bi trajala cjeli dan, danju i noću, dva danačak po četiri dana … nakon čega je ponovno počinjala … 'Postoje takvi izvještaji tako strašni i odbojni da ih ni jedan pošten čovjek ne može čuti bez da protrne od jeze.'
Velicaju zlocince, prave ih svecima. I onda ja kao plasiram laznu istoriju! Pa njihova istorija je obicna propaganda, izvrtanje i skrivanje cinjenica! Optuzbe protiv crkve su sve na njihovu zalost izmisljene...

S

stvarnoslap

Velicaju zlocince, prave ih svecima. I onda ja kao plasiram laznu istoriju! Pa njihova istorija je obicna propaganda, izvrtanje i skrivanje cinjenica! Optuzbe protiv crkve su sve na njihovu zalost izmisljene...
Evo u jednom kratkom videu nekoliko odgovora upravo na protestantsko falsificiranje povijesnih činjenica.

Laodikeja

Laodikeja

VIP
Na srecu nije tako, jer se sve to uci u skolama, i narod nije bas toliko glup da padne na ovakve pokusaje manipulacije istorijom koje se ovde cine.

A sto se tice svetaca zlocinaca, protestanti nemaju kult svetaca, vec tradicionalne crkve, a vecina od tih navodnih svetaca su bili zlocinci, koji su se borili iskljucivo za svetovnu vlast, i cesto zbog nje ratovali i ubijali i sopstvenu bracu, roditelje, decu, pravili razlicite kompromise..itd..

DarthShone

DarthShone

Evo u jednom kratkom videu nekoliko odgovora upravo na protestantsko falsificiranje povijesnih činjenica.
Odlično, mada ima još takvih video klipova, dokumenata. Uostalom, istorija se ne uči, ili saznaje iz Hislopizama, Riverizama, EGWizama, Bogdanovićevizama, Simovićevizama, Petrovićevizama, ili Den Braunizama...