Protestantizam i njegovi plodovi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svako nek sagleda biblijske dokaze, ono što ja iznosim, i što iznose drugi, i takođe - moja obelodanjivanja laži koje se iznose, pa neka donese svoj sud.

Pogrešan sud može doneti samo krajnje nepošten čovek, jer su dokazi o vašem laganju tako uverljivi, da se vide kao sunce na nebu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ma nemoj kao što si negirao da imaš profil na FB, pa si pitao ko je taj kada sam rekao tvoje ime i prezime.

Dakle uhvaćen direktno u lažima više puta.
Kada si ti mene uhvatio u lazi, zasto izmisljas? Ja nisam uopste negirao profil, vec sam rekao da ga ne koristim, dakle neaktivan je! Kako uopste mislis da sam kontaktirao sa adventistima na istom o cemu sam vise puta pisao na forumu ako ga nemam? Dakle trenutno ga nemam. A svaceg sam se nagledao i naslusao tamo. Ljudi se razocarani distanciraju od vase crkve zbog licemerja. To su mi licno govorili skoro svi adventisti, kao i to da ne veruju vasim pastorima!

Inace, to sto sam ja rekao "ko je taj? ", pa normalno je da necu otkrivati svoj idenitet i govoriti ko sam, kao Laodikeja sto je postavljao svoju licnu sliku. To je nepametno, neko moze da mu se osveti. Zato smo ga svi odgovarali od toga, pa je na kraju izbrisao sliku.

A ti ako si toliko pametan postavi onda svoje licne podatke i fb. umesto sto otkrivas tudje iz ciste zlobe! Znam ja sve o vama, pa ne otkrivam, znam i ko je Marko pa nisam idiot da otkrivam covekov identitet! Ali ti jesi!

I na kraju, nije greh slagati ako time spasavas zivote ili stitis svoje interese, niti je nehriscanski sakriti istinu, ako time stitis Bozje interese. U ljudskom zakonu takodje postoji odredba da "krivicno delo ucinjeno u samoodbrani iskljucuje protivpravnost, a bez protivpravnosti – nema ni krivicnog dela." Dakle cak i ljudski zakon
predvidja da "lazno svedocenje" ako je u pitanju samoodbrana odnosno spasavanje ljudskih zivota, ili je ratno stanje, stitis drzavu - "nije krivicno delo" ! CAK I BOG LAZE! Imas izvestaj u bibliji kako salje svog andjela da "bude lazljivi duh u ustima svih proroka!" I Avram laze pa nije kriv, jer je stitio svoj zivot!

Ali vi ste vi "legalisti" pa se hvatate "slova", misleci kako "ne smete slovo prekrsiti" a ne razumete sustinu zakona!

Dakle, necu ja tebi otkrivati ko sam, da sebe napravim mucenikom, kao sto je Laodikeja pokusavao, ili je bio nepametan! Pogotovo sto se ovde radi o osetljivim stvarima i otkrivanju verskih manipulacija, cime mozes sebe i nepotrebno dovesti u opasnost!

Nemojte se čuditi ako neki haker i vaše ime i prezime razotkrije. Jer ovo što u svojoj narcisoidnosti radite polako počinje da biva cyber nasilje.
Jasno je sta on hoce, ili da pozove druge da me lincuju otkrivajuci moje ime i prezime, ili da izvrsi cyber nasilje, da hakuje itd.. , pa ispituje ko sam. Samo ne zna da i ja dobro znam ko su oni. A ne znaju ni tvoju struku. :)
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jasno je sta on hoce, ili da pozove druge da me lincuju otkrivajuci moje ime i prezime, ili da izvrsi cyber nasilje, da hakuje itd.. , pa ispituje ko sam. Samo ne zna da i ja dobro znam ko su oni. A ne znaju ni tvoju struku. :)

Bože sačuvaj.

Oni koji pozivaju na nasilje su sveti starci po manastirima, kao svojevremeno otac Joil, koji je javno pozivao da se istuku Jehovini svedoci, i to rečima "KADA VAM JEHOVINI SVEDOCI DOĐU NA VRATA NEMOJTE IH UBIT, VEĆ IH DOBRO ISTUCITE"
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Dakle, ovde vidimo još jedan primer Stvarnoslapovog laganja, jer on je napisao da je Ellen White "PILA VINO" a iz priloženog teksta vidimo da je uzimala samo jednu kašiku ujutru zbog slabosti.

Dakle, pila je. :) Pila je "usmrđeli sok", nešto što jednako sadržaju debelog crijeva.

Što se tiče tekstova koji govore o tome "da je Ellen White videla ljude na Jupiteru i Saturnu, problem je u tome što protivnici ne daju ni jedan dokaz da je Ellen White pisala da su te planete bile Jupiter i Saturn jer nisu, već je Bog pokazao neke planete u kosmosu na kojima žive ljudi koji nikada nisu pali u greh.

Muž joj, James White, piše da je bila na Jupiteru, Saturnu i još jednom planetu. :) Ocinkao ju muž, jednako kao što ju je ocinkao da je pila "usmrđeli sok". :)

Što se tiče tvoje izjave da su Protestanti ili Adventisti ( ne znam na koga si mislio ) doveli Hitlera na vlast, nije lepo lagati

Slike sve govore.


Znaš li tko je ovaj s kojim se Hitler rukuje na tvojoj gornjoj slici? :)

1547212718835.png

Ovo ti je Ludwig Müller. Evo ti ga na još jednoj fotografiji:

1547212765329.png
Bishop Ludwig Müller with members of the Nazi Party. Biskup Ludwig Müller s pripadnicima Nacističke stranke.

Evo ti nekoliko crtica o tvom Ludwigu:

U rujnu 1933. osnovana je tzv. „Reich church“, a evangelički biskup Ludwig Müller postao je njezin prvi biskup.
Müllerova karijera cvjetala je nakon što je Hitler postao kancelar. Dana 4. travnja 1933. imenovan je na mjesto
povjerenika i punomoćnika za sve probleme koji se odnose na protestantsku crkvu. Hitler je želio ukinuti
28 autonomnih regionalnih Crkava i zamijeniti ih s centraliziranom "Reich church". Očekivao je da će nova crkva
poduprijeti njegove doktrine o rasi i nacionalizmu.

Müllera je snažno podržao profesor Ernst Bergmann, koji je 1934. objavio dvadeset i pet točaka njemačke religije.
Među tih 25 točaka bile su i ove:

1. Židovski Stari zavjet, kao i dijelovi Novog zavjeta, nisu prikladni za novu Njemačku.

2. Krist nije bio Židov, nego nordijski mučenik kojeg su Židovi pogubili, ratnik čija je smrt spasila svijet od židovskog utjecaja.

3. Adolf Hitler je novi Mesija poslan na zemlju kako bi spasio svijet od Židova.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
P.S. I najbolje je da je Laodikeja sam ovdje ostavio ove fotografije. Zapravo, i najpoštenije je da sam iskopa grob svojim lažima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Bože sačuvaj.

Oni koji pozivaju na nasilje su sveti starci po manastirima, kao svojevremeno otac Joil, koji je javno pozivao da se istuku Jehovini svedoci, i to rečima "KADA VAM JEHOVINI SVEDOCI DOĐU NA VRATA NEMOJTE IH UBIT, VEĆ IH DOBRO ISTUCITE"

Ma nemoj, a sta mi naprica! A jel to uci crkva? Ne uci nigde! Nasilje provodite vi, to vidimo ovde u diskusiji i pokusaju otkrivanja tudjih podataka, sto mislim da je i pravilnikom foruma zabranjeno! Osim toga filtrirate postove na facebook-u, i banujete ljude, tudje postove izvrnute sherujete bez dozvole autora, provodite cyber nasilje! Intervjue u emisijama namestate, kao pitali gradjane sta misle, a ono se bas potrefilo da je svaki drugi adventista!

A onaj ko bi hteo da ih tuce je Tripo kada su mu dosli na vrata umalo ih nije istukao! Dakle nemoj meni da pricas o licemerju sto osudjujes nas, a njega za njegovo nasilje pravdas! Sramota jedna!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
To je pokušaj da se pobegne iz nebranog grožđa.

Dakle, Bog je prepotopnim ljudima dao još 120 godina života na zemlji do potopa, i nakon toga je pustio potop.

Ne valja ti prijevod Biblije.

Dakle, zaključili smo da Stvarnoslap laže, a da Ellen White piše na osnovu biblije.

Tko to vi?

Adventistička crkva ima biblijski i istorijski kontinuitet u prvoj Hristovoj apostolskoj crkvi čije je sedište bilo u Jerusalimu.

Vaša adventistička sekta je starija od Jeruzalemske crkve. Vi ste nastali u 3. stoljeću prije Krista. :)

I bradonje misle na ne lažu.

EGWisti i Bradonje su braća po svinji i usmrđelom soku.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovo je dokaz da čovjek više ne može kontrolirati ono što radi.

Ne, Slape, on tačno zna šta radi. Ovim proziva Hrvate i Srbe, raspiruje rane, da bi se Hrvati i Srbi ovde posvađali, bili banovani, a onda oni povratili svoj uticaj i nastavili da glume mirotvorce i Hrišćane.

O tome da na forum o religiji postavljaju političke postove da i ne govorim.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Lelele, lele, koliko mržnje, laži, ironije, i zlog duha.

Kao što je u svojevremeno Nikola Tesla izrekao Srbima i Hrvatima "VAŠA MRŽNJA KADA BI SE PRETVORILA U ELEKTRIČNU ENERGIJU, MOGLA BI OSVETLJAVATI CELU PLANETU I TO U PERIODU OD STO GODINA"
 
Natrag
Top