Propovedanje Duhovima u tamnici

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
U Bibliji pise da je Isus propovedao duhovima u tamnici pa da vidimo ko su oni?

Da li su ti duhovi u tamnici ljudi ili andjeli?i da li su to zivi ili mrtvi ?

1.Petrovoj 3:18-20 (DK)
18 Jer i Hristos jedanput za grehe naše postrada, pravednik za nepravednike, da nas privede k Bogu, ubijen, istina, bivši telom, no oživevši Duhom;
19 Kojim sišavši propoveda i duhovima koji su u tamnici,
20 Koji nekad ne hteše da slušaju kad ih očekivaše Božije trpljenje u vreme Nojevo, kad se građaše kovčeg, u kome malo, to jeste osam duša, ostade od vode.


Poslanica apostola Jude 6 stih objasnjava:
6 I anđele koji ne držaše svoje starešinstvo nego ostaviše svoj stan čuva u večnim okovima pod mrakom za sud velikog dana.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
U Bibliji pise da je Isus propovedao duhovima u tamnici pa da vidimo ko su oni?

Da li su ti duhovi u tamnici ljudi ili andjeli?i da li su to zivi ili mrtvi ?

1.Petrovoj 3:18-20 (DK)
18 Jer i Hristos jedanput za grehe naše postrada, pravednik za nepravednike, da nas privede k Bogu, ubijen, istina, bivši telom, no oživevši Duhom;
19 Kojim sišavši propoveda i duhovima koji su u tamnici,
20 Koji nekad ne hteše da slušaju kad ih očekivaše Božije trpljenje u vreme Nojevo, kad se građaše kovčeg, u kome malo, to jeste osam duša, ostade od vode.


Poslanica apostola Jude 6 stih objasnjava:
6 I anđele koji ne držaše svoje starešinstvo nego ostaviše svoj stan čuva u večnim okovima pod mrakom za sud velikog dana.
Na prethodnim postovima na drugoj temi sam rekao da su se u tamnici do vaskrsenja nalazile duse i demoni, obe tvrdnje su tacne, u tamnici se nalaze i duse ljudi i duse demona kojima je Hristos doneo zakon ljubavi po svom vaskrsenju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
A šta je tamnica?

Pa grijeh.

Da otvoris oci slepcima, da izvedes suznje iz ZATVORA i iz TAMNICE koji sede u TAMI.
Isaija 42,7.
STA JE POSTAO VAVILON:
I povika jakijem glasom govoreci: pade pade vavilon veliki, i posta stan djavolima i TAMNICA (Zatvor) svakome duhu necistome i TAMNICA (zatvor) sviju ptica necistih i mrskijeh jer otrovnijem vinom kurvarstva svojega napoji sve narode.
Otkrivenje 18,2.

Dakle nije propvijedano bukvalno mrtvim ljudima nego onima u grijehu.

I kad se svrsi 1000 godina pustice se sotona iz TAMNICE svoje.
Otkrivenje 20,7.
Tamnica je ocigledno ova gresna zemlja,



Tamnica je i ova grešna Zemlja.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
A šta je tamnica?

Pa grijeh.

Da otvoris oci slepcima, da izvedes suznje iz ZATVORA i iz TAMNICE koji sede u TAMI.
Isaija 42,7.
STA JE POSTAO VAVILON:
I povika jakijem glasom govoreci: pade pade vavilon veliki, i posta stan djavolima i TAMNICA (Zatvor) svakome duhu necistome i TAMNICA (zatvor) sviju ptica necistih i mrskijeh jer otrovnijem vinom kurvarstva svojega napoji sve narode.
Otkrivenje 18,2.

Dakle nije propvijedano bukvalno mrtvim ljudima nego onima u grijehu.

I kad se svrsi 1000 godina pustice se sotona iz TAMNICE svoje.
Otkrivenje 20,7.
Tamnica je ocigledno ova gresna zemlja,



Tamnica je i ova grešna Zemlja.
Ne moze tamnica biti greha, jasno bi se rec greh upotrebljavala , a ne tamica da je greh u pitanju.Tamnica greha za ptice?
Molim te.........
Tamnica nije greh vec skupa dusa(pakao) gde se satana muci, satana je bio gresan pre pada na zemlju, a ti kazes da je padom on bio u tamnici, kako to ako je greh tamnica, a on je u greh pao pre no sto je zbacen na zemlju?
Jednostavno tamnica nije greh.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ne moze tamnica biti greha,

Može.

Da otvoris oci slepcima, da izvedes suznje iz ZATVORA i iz TAMNICE koji sede u TAMI.
Isaija 42,7.

Koliko znam Isus nije došao da oslobađa zatvorenike iz bukvalnog zatvora.

gde se satana muci, satana je bio gresan pre pada na zemlju, a ti kazes da je padom on bio u tamnici,

nečasno izvrćeš moje riječi. Satana je zatvoren u tamnici. I Zemlja je tamnica.

I kad se svrsi 1000 godina pustice se sotona iz TAMNICE svoje.
Otkrivenje 20,7.

STA JE POSTAO VAVILON:
I povika jakijem glasom govoreci: pade pade vavilon veliki, i posta stan djavolima i TAMNICA (Zatvor) svakome duhu necistome i TAMNICA (zatvor) sviju ptica necistih i mrskijeh jer otrovnijem vinom kurvarstva svojega napoji sve narode.
Otkrivenje 18,2.

Ovdje se misli na ljude i demone.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Da otvoris oci slepcima, da izvedes suznje iz ZATVORA i iz TAMNICE koji sede u TAMI.
Isaija 42,7.

Koliko znam Isus nije došao da oslobađa zatvorenike iz bukvalnog zatvora.
Opet ova tamnica nema veze sa onom u Petrovoj poslanici.Naravno da HRistos nije dosao nikoga da izbavi iz zatvora vec iz greha i smrti, a oni koji su poverovali(oni u tamnici tj. adu) su se spasili.
nečasno izvrćeš moje riječi. Satana je zatvoren u tamnici. I Zemlja je tamnica.
Kako je sad zemlja tamnica, a malo pre je bio greh?

Nije Tamnica uvek Ad.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Tamnica je ocigledno ova gresna zemlja,


Tamnica je i ova grešna Zemlja.

Nije očigledno, nije ni blizu.
Inače bi SVI stanovnici zemlje bili u tamnici ceo život to je ludost.
Takvim učenjem dolazimo do komične situacije ako zemlju gledamo kao tamnicu jer Bog stvori u tamnici raj i ponovo će nas sve utamničiti večno i biće satana sa nama koji (gle ironije)se kaje po veštici a kad sepusti odmah opkoljava zemlju da napadne Jerusalim pokajani vešticin lider....strašno.

Zemlja neće biti pusta niti će satana korzirati njome u milenijumu jer Bog šalje anđel kojiga VEŽE-UMOTAVA u veliki lanac i baca DOLE u veliku šupljinu u zemlji kilometrima ispod i tamo imaju dva moćna stražara koja čuvaju ulaz gde ćebiti bačen na 1000god. po blagodati Božjoj moje oči to videše pre oko 28 god. ja svedočim za to i životsamspreman položiti za to jer tamo duhom bijah odveden.
Ma šta god ko rekao ja ZNAM da je 20 gl.Otk. doslovna a varalice izmišljaju i podmeću izvrćući Božju svetu reč.

Prvo sam leteo čim legnem odlazio bih i obilazio prostranstva iza mene bi brzo ostajalo sve i potom zemlja i kroz kosmos sam brzo prolaziosve dok nisam stigao tamo gde NIŠTA NEMA drugim rečima nevidi se ništa ni jedna zvezda baš ništa ali sesvuda oseća takva milina i spokoj da sam poželeo da tu budem večno kao beba u krilu majke.

Drugi put padam kroz neki tunel i padam i to traje baš dugoda sam se usnu zapitao hoću li jednom stići dole a to je velika brzina padanjai gledam kako promiče tama dubine ispred očiju sve dok jednom kao u liftu odjednom se ne prizemljih ispred mene pod pravim uglom stoji poluokrugli otvor pravilnog oblika širok i vidim kao hodnik visine nekoliko metara i slične širine išao sam hodnikom jer je tamo bilo osvetljenje ali žižcima ne sijalicama i ispred sebe sa leve strane videh jedan polukrug bar tri metra u prečniku sa velikim vratima koja taj prostor zatvaraju i stadoh ispred njih gldajući dvojicu stražara koji su mnogo višlji od mene maju koplja u ruci a mislim i mačeve o pojasu svaki.

Neko je bio pored mene i zbog njega nisu obraćali pažnju na mene već su samo ćutali.Krenuo sam rukom da pritisnem veliku kvaku ali se vrata sama otvoriše neznam ko ih otvori ona su debela i to baš debela nebih ni mogao otvoriti.
Ulazim i vrata se zatvoriše zamnom i tamo žišci po zidu a dole kao makadami to strm i vlažan i vodi blago udesno na dole spustajući se odjednom se neko malo stvorenje pojavilomeni iznad levog ramena i šapnulo da idem i vidim Boga (ličilo je na majmunče to stvorenje mislim da je to đavo)i onomireče: ,,idi i videćeš Boga,,
ja ushićen krenuh par korakaa to stvorenje se udalji nazad od mene i sam sam trebao nastaviti (jer me ono pratilo tek od kad sam prošao debelavratadole) i još koji korak napravih i ugledah veliki krug a u njemu velika tama iosetih u duhu (tad još nisam čitao Bibliju niti išta znao) da ako dođem u tu tamu više neću moći izaći a unutra je bio neko umotan nije se mogao videti ogromna tama.

Meni dođe neviđeni strah zbog toga u tami i iz mojih usta čuh reči koje ja nisam znao i dugovremena sam se čudio otkud mi te reči dok nisam kasnije čitao u Bibliji ishvatio ko je iz mene govorio i kome dovrata pratio.
,,Bog ne živi u tami Bog je svetlost,, to samviknuo svom mogućom snagom u meni i istog trena sam bio vraćen prošavši ceo isti put.

Ko je u tami kao crna tama bio umotan u krug oko 3 metra sad znam i ko je iz mene izrekao reči sad znam i ko je dole bio i ko je čuvao ulaz i izlaz a ko me dopratio i vratio.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nije očigledno, nije ni blizu.
Inače bi SVI stanovnici zemlje bili u tamnici ceo život to je ludost.

Pa i jesu. svi sagrešiše i izgubiše slavu Božju.

Takvim učenjem dolazimo do komične situacije ako zemlju gledamo kao tamnicu jer Bogstvori u tamnici raj i ponovo će nas sve utamničiti večno i biće satanasa nama koji (gle ironije)se kaje po veštici a kad sepusti odmah opkoljava zemlju da napadne Jerusalim pokajani vešticin lider....strašno.

grešna Zemlja je tamnica, a ne obnovljena.

Zemlja neće biti pusta

Hoće, tako piše u Bibliji.

u milenijumu jer Bog šalje anđel kojiga VEŽE-UMOTAVA u veliki lanac i baca DOLE u veliku šupljinu u zemlji kilometrima ispod i tamo imaju dva moćna stražara koja čuvaju ulaz gde ćebiti bačen na 1000god.

Nije bukvalno u lancima nego ne može nigdje sa zemlje.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Pa i jesu. svi sagrešiše i izgubiše slavu Božju.
Zar i Hristos?
I On je bio na zemlji znas.
grešna Zemlja je tamnica, a ne obnovljena.
Znaci satana nije bio gresan dok nije bio bacen na zemlju?
Hoće, tako piše u Bibliji.
kako ti tumacis, a ne ostali.
Nije bukvalno u lancima nego ne može nigdje sa zemlje.
Nije ni bukvalno u zemlji vec je to fantazija duhovnog sveta koja se ne mzoe drugacije opisati sem u materijalnim terminima.Satana ne moze da dela dalje od zemlje i to jos od pre pada Adama i Eve.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Neću tražiti stih jer znam svaki koji je veca istrgnula iz konteksta i upakovala usvoju kulicu kao istinuza ono vreme.
Uzmi cele glave pre tog stihai svakog ponuđenog stiha i prati idobićeš Navuhodonosora i Vavilonsko carstvo kao severno koje porobi ioupusti zemlju IZRAILJEVU i KARMIL gora u Izrailju opusti a neSVET. Svaki stih isprati od ranije i budi otvoreng uma baci vecu nemoj kontaminirati Božju svetu reč tim zlom.

Postoje 23 tačke-mesta ubibliji koja kažu da će KUGLA biti nastanjena u milnijumu.
Zašto ste lenji pa ne proverite ozbiljno već više verujete ženskom Koreju?
 
Natrag
Top