Propast svijeta

Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Nakon velikog praska doslo je do sirenja materijala onim prostorom kojeg mi nazivamo Svemirom.
Svemir se jos siri, jos je u ekspanziji.
Sta se moze dogoditi s njim?
Jedno je da nastavi da se siri dok se tijela ne udalje i ohlade: Kraj.

Druga je mogucnost da se sirenje zaustavi i da krene obrnut proces: sazimanje.

Proces koji bi nastao sazimanjem i ono sto ce se dogadjati opisuje Kur'an.

Postoji jos jedan ajet koji govori o Bogu: Gospodar dva istoka i dva zapada.

Pitao sam religijske ucenjake ali nisu mi dali logican odgovor, odgovor je bio u smisli jedan istok i zapad su ovi koje poznajemo, strane naseg svijeta, a drugi istok i zapad je valjda svemirski.

Odgovor je dosao od vodeceg svjetskog strucnjaka za turbulencije (prof.dr. kemal Hanjalic) koji je vodio jedan eksperiment (mislim Latvija) u kojem je izimitirana Zemlja. Eksperiment je pokazao da ce Zemlja u jednom nepoznatom momentu okrenuti smjer obrtanja, dakle tada ce biti drugi istok i drugi zapad, istok i zapad ce zamijeniti mjesta!

Kur'an kaze: kada vidis da sunce izlazi na zapadu znaj da je Sudnji dan blizu.

Kada ce biti, ne zna niko do Gospodara Sudnjeg dana, Allaha Uzvisenog!
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Nakon velikog praska doslo je do sirenja materijala onim prostorom kojeg mi nazivamo Svemirom.
Svemir se jos siri, jos je u ekspanziji.
Sta se moze dogoditi s njim?
Jedno je da nastavi da se siri dok se tijela ne udalje i ohlade: Kraj.

Druga je mogucnost da se sirenje zaustavi i da krene obrnut proces: sazimanje.

Proces koji bi nastao sazimanjem i ono sto ce se dogadjati opisuje Kur'an.

Postoji jos jedan ajet koji govori o Bogu: Gospodar dva istoka i dva zapada.

Pitao sam religijske ucenjake ali nisu mi dali logican odgovor, odgovor je bio u smisli jedan istok i zapad su ovi koje poznajemo, strane naseg svijeta, a drugi istok i zapad je valjda svemirski.

Odgovor je dosao od vodeceg svjetskog strucnjaka za turbulencije (prof.dr. kemal Hanjalic) koji je vodio jedan eksperiment (mislim Latvija) u kojem je izimitirana Zemlja. Eksperiment je pokazao da ce Zemlja u jednom nepoznatom momentu okrenuti smjer obrtanja, dakle tada ce biti drugi istok i drugi zapad, istok i zapad ce zamijeniti mjesta!

Kur'an kaze: kada vidis da sunce izlazi na zapadu znaj da je Sudnji dan blizu.

Kada ce biti, ne zna niko do Gospodara Sudnjeg dana, Allaha Uzvisenog!

Ne bih se nesto posebno brinuo sta kuran ili bilo koja skripta ima da kaze o buducnosti i proslosti svemira. Od sazimanja nema nista, svemir nastavlja da se siri i ubrzava sa sirenjem. Ukoliko razumes engleski imas jako dobro predavanje jednog poznatog fizicara.

"A Universe From Nothing" - Lawrence Krauss, Richard Dawkins - YouTube
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Nista protiv!
ako iko postuje nauku ovdje, ja sam medju njima!

Samo:

Ljudi se sluze predpostavkama a predpostavke ne pomazu istini. - Kur'an
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Odgovor je dosao od vodeceg svjetskog strucnjaka za turbulencije (prof.dr. kemal Hanjalic) koji je vodio jedan eksperiment (mislim Latvija) u kojem je izimitirana Zemlja. Eksperiment je pokazao da ce Zemlja u jednom nepoznatom momentu okrenuti smjer obrtanja, dakle tada ce biti drugi istok i drugi zapad, istok i zapad ce zamijeniti mjesta!
Za ovako nešto nauka ne zna, niti, koliko ja znam, postoje bilo kakve naučne teorije koje predviđaju obrnuti smjer obrtanja Zemlje. Postoje teorije koje predviđaju poremećaje kontinuiteta zemljinog obrtanja, kao i ugla nagiba zemljine osi, koji takođe mogu biti razlogom propasti svijeta. Isto tako, postoji naučna teorija o promjeni magnenih polova Zemlje. Smatra se da se to u prošlosti dešavalo - što je možda bilo razlogom ledenog doba. I to je takođe ozbiljna prijetnja Zemlji i životu na njoj.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ja sam citao slicne naucne dokaze samo sto ce da se polovi okrenu znacu juzni ce da bude gore a severni dole, po nekim statistikama to se uvekiko desava sad, polako ali sigurno, caak su i avioni imali probleme zato sto im vise nisu iste koordinate za aerodrom
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Ako je provervas i testiras, mozes videti da li pomaze istini.

Predpostavka moze da bude laz a moze da bude i istina.
Ako je laz, istina ostaje kada se dokaze da je predpostavka lazna, i zaista ne koristi istini.
Ako je predpostavka tacna, onda se poklapa sa istinom, ali joj takodje ne pomaze, samo sebe (ne) dokazuje.

Istina je trajna kategorija koja se ne moze nicim ostetiti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Za ovako nešto nauka ne zna, niti, koliko ja znam, postoje bilo kakve naučne teorije koje predviđaju obrnuti smjer obrtanja Zemlje. Postoje teorije koje predviđaju poremećaje kontinuiteta zemljinog obrtanja, kao i ugla nagiba zemljine osi, koji takođe mogu biti razlogom propasti svijeta. Isto tako, postoji naučna teorija o promjeni magnenih polova Zemlje. Smatra se da se to u prošlosti dešavalo - što je možda bilo razlogom ledenog doba. I to je takođe ozbiljna prijetnja Zemlji i životu na njoj.

Slusao sam predavanje prtof.dr. Kamala Hanjalica, najveceg strucnjaka za turbulencije i mehaniku fluida na svijetu.
Vodio je eksperimenr u Vilnisu mislim, mozda se moze naci na google), simulacija planete zemlje, i oni su u tom eksperimnetu jasno utvrdilida ce zemlja u jednom nepoznatom vremenu promijeniti smjer obrtanja - sunce ce izlaziti na zaapadu.

On naravno nije govorio o ajetu iz Kur'ana, ali meni je tada postalo jasno znacenje "Godpodar sva istoka i dva zapada".
 
Natrag
Top