Promašaji Adventne crkve

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko:
Nije posteno da ti govoris o MOME odnosu prema drugim verskim zajednicama, vidis da si ogromno pogresio. Ja volim sve ljude i sve religije, nikoga ne mrzim.
Bilo bi mnogo bolje da nam ti kazes kakav je tvoj odnos prema drugim veroisposvestima?

Mire:
Sve sekte (ne mislim tim imenom da vredjam ikoga) odvajkada "parazitiraju" na vecinskim religijama od kojih su se odvojile. Na taj nacin one "razlog svog postojanja" zasnivaju na "suprotstavljanju vecinskoj" - nudeci sebe kao "alternativu".[/QUOTE]

Postovanje Mire, svidja mi se tvoj komentar.
Pa posto sam vec pokazao da se Hriscanstvo odvojilo od Judajizma, sta mislis, da li je ono i danas SEKTA?


Mire:
Ja znam da ces ti meni reci: "adventizam nije nastao odvajanjem, i stoga ne moze biti sekta" - ali to nije tacno, jer vi svoju dogmu temeljite "na knjizi" ciji je "vlasnik vecinska religija", pa se samim tim svrstavate u suprotstavljenu frakciju "buneci se" protiv vecinske, i nazivajuci sebe "protestantima" > a to su odlike sekte..

Mire, zao mi je, ali u tome ne mogu se sloziti sa tobom. Evo zasto.
Prvo, sve Crkve usvajaju Stari zavet kao osnovu svoga verovanja, a toga nije vlasnik nijedna Crkva negu Judajizam. Ako ti kazes da je vecinska Crkva vlasnik Biblije, onda svakako to ne moze biti tvoja Crkva, jer je Katolicka najveca. Prihavatas li ti onda tu tvoju tvrdnju da je vlasnik Biblija Katolicka crkva? Ako je tako, onda ni vi nemate Bibliju!


S druge strane si u pravu, iako je ta kako je ti zoves "vecinska crkva" uzela ucesca u prihavtanju svih JEVREJSKIH SPISA Starog i Novog zaveta, jer svi pisci Starog i Novog zaveta su bili Jevreji, i svi poticu iz Judajizma.
Sve sto je dobro, korisno i pravedno, bez obzira ko je u tom ucestvovao i ko je to sacuvao do danas, mi to prihvatamo. Medjutim, ne mozes dokazati da je ijedna Crkva vlasnik Buiblije, ako je iko vlasnik, onda to su Jevreji.

Mire:
Svako ko se buni protiv vecinske je "protivnik - protestant"(sektas),

Marko:
A sta je onaj koji pripada "vecini" a vecina ide sirokim putem, tako je izjavio Hristos, da li je onda i ta vecina koja se buni protiv manjine, SEKTA? Iz tvoga komentara tako bi proizaslo da je svaki koji se buni protiv drugoga sektass.

Verovatno to znas, da su Jevreji prve hriscane upravo tako nazvali.
Evo kako su fariseji Pavla nazvali: "Jer nadjosmo ovoga coveka da je KUGA, i podize BUNU protiv svih Jevreja po vasionom svetu." Dela 24,5.

A Pavle nije dizao nikakvu bunu, nego im je propovedao Hrtistovo Jevadjelje.[/QUOTE

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Marko1932 je napisao(la):
Nije posteno da ti govoris o MOME odnosu prema drugim verskim zajednicama, vidis da si ogromno pogresio. Ja volim sve ljude i sve religije, nikoga ne mrzim.
Bilo bi mnogo bolje da nam ti kazes kakav je tvoj odnos prema drugim veroisposvestima?

Mire:
Sve sekte (ne mislim tim imenom da vredjam ikoga) odvajkada "parazitiraju" na vecinskim religijama od kojih su se odvojile. Na taj nacin one "razlog svog postojanja" zasnivaju na "suprotstavljanju vecinskoj" - nudeci sebe kao "alternativu".

Postovanje Mire, svidja mi se tvoj komentar.
Pa posto sam vec pokazao da se Hriscanstvo odvojilo od Judajizma, sta mislis, da li je ono i danas SEKTA?


Mire:
Ja znam da ces ti meni reci: "adventizam nije nastao odvajanjem, i stoga ne moze biti sekta" - ali to nije tacno, jer vi svoju dogmu temeljite "na knjizi" ciji je "vlasnik vecinska religija", pa se samim tim svrstavate u suprotstavljenu frakciju "buneci se" protiv vecinske, i nazivajuci sebe "protestantima" > a to su odlike sekte..

Mire, zao mi je, ali u tome ne mogu se sloziti sa tobom. Evo zasto.
Prvo, sve Crkve usvajaju Stari zavet kao osnovu svoga verovanja, a toga nije vlasnik nijedna Crkva negu Judajizam. Ako ti kazes da je vecinska Crkva vlasnik Biblije, onda svakako to ne moze biti tvoja Crkva, jer je Katolicka najveca. Prihavatas li ti onda tu tvoju tvrdnju da je vlasnik Biblija Katolicka crkva? Ako je tako, onda ni vi nemate Bibliju!


S druge strane si u pravu, iako je ta kako je ti zoves "vecinska crkva" uzela ucesca u prihavtanju svih JEVREJSKIH SPISA Starog i Novog zaveta, jer svi pisci Starog i Novog zaveta su bili Jevreji, i svi poticu iz Judajizma.
Sve sto je dobro, korisno i pravedno, bez obzira ko je u tom ucestvovao i ko je to sacuvao do danas, mi to prihvatamo. Medjutim, ne mozes dokazati da je ijedna Crkva vlasnik Buiblije, ako je iko vlasnik, onda to su Jevreji.

Mire:
Svako ko se buni protiv vecinske je "protivnik - protestant"(sektas),

Marko:
A sta je onaj koji pripada "vecini" a vecina ide sirokim putem, tako je izjavio Hristos, da li je onda i ta vecina koja se buni protiv manjine, SEKTA? Iz tvoga komentara tako bi proizaslo da je svaki koji se buni protiv drugoga sektass.

Verovatno to znas, da su Jevreji prve hriscane upravo tako nazvali.
Evo kako su fariseji Pavla nazvali: "Jer nadjosmo ovoga coveka da je KUGA, i podize BUNU protiv svih Jevreja po vasionom svetu." Dela 24,5.

A Pavle nije dizao nikakvu bunu, nego im je propovedao Hrtistovo Jevadjelje.

Sve najbolje

Izvrnuo si sve sto sam rekao, i citirao samo one delove na kojima mozes da "levitiras", to znamo oboje.

Glupo bi bilo da te ja sad citiram i odgovaram, jer je vec odgovoreno u postu, u delovima koje si ti namerno zanemario..

Zasto se stidite priznati da ste "sekta"(stranka)? U tome nema niceg sramnog, kao sto sam rekao da je i Hriscanstvo u pocetku bilo sekta. Pa zasto je to onda sramno???

Moj odgovor je jasan!

Adventisti jesu sekta po zvanicnom tumacenju tog termina, jer ste "pozivali ljude da napuste maticne zajednice"(od kojih je jedna i katolicka) i pridruze se vasoj - a ko god poziva na odvajanje od glavne religije a preuzima njene ideje i teoloske stavove te ih modifikuje, jeste sekta.. Tako kaze definicija.

Tvoja definicija, nikog ne zanima, vec ona zvanicna. A po toj definiciji vi ste sekta..

Sekta vremenom moze prerasti (i prerasta) u "religiju", ali vi to jos niste postigli, a mi jesmo.

Stoga ti ne mozes odgovarati kontranapadom, jer nemas realne osnove za to..

Dalje sam rekao, da je taj termin "sekta" danas poprilicno negativan i da zato trebamo koristiti drugi , umereniji naziv...

Znaci moj post i odgovor tebi je u stvari dobronameran, i zelja da malo rasteretis svoj um, otvoris ga i pocnes racionalno razmisljati a ne uvek po "nahodjenju" zajednice..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, mi nikada ne možemo doći do rezultata, niti se ikada složiti u vezi ovog pitanja sekti, jer se nalazimo na različitim stranama, ili nivoima svesti, i vučemo na različite strane.

Ti podržavaš LJUDSKU ideju šta je sekta, i šta ona treba da predstavlja, a to je tradicionalna teorija "da sve druge crkve koje su se odvojile od velikih državno priznatih Rimokatoličke i Pravoslavne - predstavljaju sektu"

Mi pak imamo sasvim drugačije gledište, a pojašnjenje ću dole napisati, i ono ima isključivo duhovne konotacije.

Dakle, stvar je u tome, da bi se neko nazvao "sekta" ili nešto što se odvojilo - mora postojati objekat iz koga proizilazi subjekat, odnosno - u ovom slučaju mora postojati matična Hristova organizacija koju je on stvorio, i koju Bog priznaje kao svoju ( ne ljudi, već živi Bog ), iz koje se potom odvajaju grupe ili pojedinci, koji u tom slučaju predstavljaju sektu.

U realnosti onako kako Bog gleda na stvari, u ovom svetu ne postoji objekat iz koga proizilazi Subjekat.

Postoji samo čovečanstvo kao takvo, koje je nažalost u sukobu sa Bogom, i postoji crkva Hristova kao skup vernih, koja je uvek bila prisutna na zemlji od prvog veka do danas.

Ne postoji kod Boga Rimokatolička i Pravoslavna crkva, postoji samo jedina istinita prava crkva čija obeležja su opisana u bibliji, i vremena u kojima on kroz nju deluje na spasenje sveta.

Rimska lokalna crkva koja je doživela otpad sredinom 2 veka, koja je bila deo te prve Jerusalimske zajednice sa sedištem u Jerusalimu ( od koje su nastale Rimokatolička i Pravoslavna ), više nije bila deo te prve Hristove crkve, i nikakve zgrade, organizacija, ljudstvo, ili broj vernika to ne popravlja.
To su bili u Božjim očima samo obični ljudi koji su ga napustili, i napistili istinu u kojoj su bili pre otpada.

Tako i danas.
Nikakva organizacija, velelepni hramovi, broj vernika, itd, itd, ne čini od tih skupova crkvu, i Bog ih tako ne gleda i ne smatra.
Za njega su to samo pojedinci kojima treba odneti vest jevanđelja, da bi upoznali istinu i bili spaseni.

Uzmimo recimo primer "tabula rasa" prazne ploče.
Na njoj se ne nalazi ništa drugo osim, tu je SVET kao takav, i tu je CRKVA HRISTOVA koja svetu objavljuje jevanđelje.

Sve drugo je ljudsko, i nema veze sa Bogom, i njegovim gledanjem na realnost.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
2. Sve o čoveku bezakonja

Čovek bezakonja je antihrist koji se pojavljuje na kraju istorije.Mnogi antihristi su sejavljali ali oni nisu nazvani bezakonici niti su se oni predstavljali da su Bog kao što će činiti zadnji.Idemo sad čuti šta sve imamo o čoveku bezakonja da bi sumirali i akcentovali glavne elemente zadnjeg antihrista.

Danilo ,, 7:25 I govoriće reči na Višnjeg, i potiraće svece Višnjeg, i pomišljaće da promeni vremena i zakone; i daće mu se u ruke za vreme i za vremena i za po vremena.,, Govoriće protiv Boga,ubijaće verujuće,menjaće tri i po godine Hrišćanski kalendar i Božje zapovesti po svom šerijatskom zakonu. IISol. ,,2:3 Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,
2:4 Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sesti u crkvi Božjoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog.,,

Hristovom dolasku predhodi pojava otpadništa među Hrišćanima i Jevrejima zatim nastupa čovek bezakonja.On će se uzdizati iznad svih predstavljajući se Bogom sednuvši u Jerusalimski Hram.(U originalu ne piše crkva već Hram.) Danilo ,,11:36 I taj će car činiti šta hoće, i podignuće se i uzvisiće se iznad svakog boga, i čudno će govoriti na Boga nad bogovima, i biće srećan dokle se ne svrši gnev, jer će se izvršiti šta je određeno.
11:37 Neće mariti ni za bogove svojih otaca ni za ljubav žensku, niti će za kog boga mariti, nego će se uzvišavati nada sve.
11:38 I na mesto Boga Najsilnijeg slaviće boga kog oci njegovi ne znaše, slaviće zlatom i srebrom i dragim kamenjem i zakladama.
11:39 I učiniće da gradovi Boga Najsilnijeg budu boga tuđeg; koje pozna umnožiće im slavu i učiniće ih gospodarima nad mnogima i razdeliće zemlju mesto plate.,,

Odavde ćemo pomenutisamo ono što već ne rekosmo o bezakoniku a to je da neće mariti za ljubav ženskušto je kod jednog dela Muslimana ,normalno, jer su sodomistički nastrojeni. U originalu kaže da će SLAVITI BOGA TVRĐAVA a tog je i tvrđava Vavilon slavila.Učiniće Izraelove gradove da budu mesta Islama sa njihovom znacima zvezde I mladog meseca.On će slaviti onog koga njegovi pretci nisu znali jer su oni Avraamovi potomci I do pojave Muhameda tajBog tvrđava nije bio poznat.Koji pristanu sa njim deliće im otetu zemlju od Jevreja.

Otk. ,,11:7 I kad svrše svedočanstvo svoje, onda će zver što izlazi iz bezdana učiniti s njima rat, i pobediće ih i ubiće ih.
11:8 I telesa njihova ostaviće na ulici grada velikog, koji se duhovno zove Sodom i Misir, gde i Gospod naš razapet bi.,, Bezakonik će se sukobiti sa Ilijom i Mojsijem kao dvojicom proroka Božjih i daće da se ubiju.(Mnoge verske organizacije kao što su Svedoci,Čekaoci sedmog milenijuma,Branhamovci su imali svoje lidere koji su tvrdili da su oni zadnji proroci a mi vidimo da nisu jer će se na kraju pojaviti BOŽJI PROROCI koji će dokazati da su pomenuti bili laže dok mi koji verujemo reči to sad vidimo.) Kako završava čovek bezakonja čujmo: Otk, ,, 19:19 I videh zver i careve zemaljske i vojnike njihove skupljene da se pobiju s Onim što sedi na konju i s vojskama Njegovim.
19:20 I bi uhvaćena zver, i s njom lažni prorok koji učini pred njom znake kojima prevari one koji primiše žig zverin i koji se poklanjaju ikoni njenoj: živi biše bačeni oboje u jezero ognjeno, koje gori sumporom.,,

Možemo zaključiti da čovek bezakonja stiže sa teritorije koja je i navedena u početku 13-te gl.Otk. i da je on u neku vrstu glasnogovornik svoje vere te će on imlementirati njihov zakon u svetski kao jedini ispravan tražeći da se isti bezuslovno poštuje. Ta osoba će pozvati narod u borbu protiv Gospoda i Njegove nebeske vojske ali će biti živ uhvaćen i bačen u lavu zajedno sa njegovim prijateljem lažnim prorokom. Sve tvrdnje da Rim menja veru i kalendar i Boga su neistinite jer to čini onaj koji negira Oca i Sina a dolazi sa navedene teritorije (lava,risa,medveda) tako da je on predstavnik vere koja opija lažnom naukom ceo svet nudeći nauku koja je u suprotnosti sa Biblijom i koja se nameće kao obaveza svima.Po svim pokazateljima ta osoba je Kalif kao vrhovni verski vođa.

3.Sve o lažnom proroku

Otk. 13:11 I videh drugu zver gde izlazi iz zemlje, i imaše dva roga kao u jagnjeta; i govoraše kao aždaha.
13:12 I svu vlast prve zveri činjaše pred njom; i učini da zemlja i koji žive na njoj pokloni se prvoj zveri kojoj se isceli rana smrtna.
13:13 I učini čudesa velika, i učini da i oganj silazi s neba na zemlju pred ljudima.
13:14 I vara one koji žive na zemlji znacima, koji joj biše dani da čini pred zveri, govoreći onima što žive na zemlji da načine ikonu zveri koja imade ranu smrtnu i osta živa.
13:15 I bi joj dano da dade duh ikoni zverinoj, da progovori ikona zverina, i da učini da se pobiju koji se god ne poklone ikoni zverinoj.
13:16 I učini sve, male i velike, bogate i siromašne, slobodnjake i robove, te im dade žig na desnoj ruci njihovoj ili na čelima njihovim,
13:17 Da niko ne može ni kupiti ni prodati, osim ko ima žig, ili ime zveri, ili broj imena njenog.,,

Lažni prorok stiže sa teritorije na zemlji a to je Izrael-Palestina podeljeno carstvo.Po svemu sudeći je Jevrejin koji će prihvatiti Islam.On će imati silu od satane da čini LAŽNE ZNAKE i čuda pa će imitirati sadašnji blagodatni oganj da prevari i Jevreje i Hrišćane.Ta teritorija se predstavlja nevino i poslušno ali će progovoriti kao aždaja jer će u njoj da se pojavi veliki otpadzato će ih Bog predati u ruke neprijateljima da ih zatiru i oplene.Lažni prorok nagovara narod da prime žig zveri i njen broj kako bi mogli trgovati.Ista osoba daje duha prevare u lik zveri koji će progovoriti a potom će zahtevati da se pobiju svi koji ne saviju kolena pred likom zveri zvanim ikona. Ta osoba će završiti zajedno sa bezakonikom u lavi što smo iznad pročitali kod citata o bezakoniku kako završava.

4.Sve o zadnjoj zveri

Kod Danila čusmo kako će zadnje carstvo biti sastavljeno od deset prstiju i negde će biti jako a negde slabo.Kod Jovana čujemo da ima sedam careva-carstava a da je osmo carstvo zadnje i zaista je carstvo prikazano kao deset prstiju zadnje jer će stena-Hrist lično satrti to carstvo. Prateći opis toga zadnjeg carstva kao zveri mi čujemo kod Jovana u 13-oj glavi da je to carstvo lav,medved i ris što govori da se pojavljuje na teritorijama bivših carstava koja su pala.Zadnje Otomansko carstvo je imalo pomenute oblasti i ono je imalo istu religiju antihrista.Turska kao lider na arapsko azijskom prostoru će biti deo zveri novog carstva i sa njom još devet država kojima će se na kraju pridružiti još deset teritorija da bi bili na jedno vreme sa zveri a potom se okrenuli protiv iste.Nemamo u Bibliji znak koji su to deset rogova-oblasti koje će na jedno vreme (jednu godinu) pristupiti zveri (zadnjem carstvu) te će uništiti Vavilon veliki.Nagađanje nije zahvalno zato prepustamo vremenu da se pokaže kad za to bude vreme.Ono što vidimo iz opisa zadnjeg carstva po više tačaka jeste lokacija kao i broj država i još vidimo da sa tih prostora stiže bezakonik sa drugom verom i zakonom.Time se eliminiše učenje da je (Moskva,Rim i Njujork) Vaviloni kao što se do sad moglo čuti iz raznih crkvi.Čuli smo i o bogatstvu Vavilonaali i načinu žaljenja od onih koji tuda prolaze i trguju a sve to pokazuje na arapsko-azujski teren zaključno sa pustinjom na kojoj se nalazi i teritorijama koje se pominju da ih gospod gazi.

5. Sveo žiguzveri

Otk.13:16Iučinisve, maleivelike, bogateisiromašne, slobodnjakeirobove, teimdade žignadesnojrucinjihovojilina čelimanjihovim,
13:17Danikonemoženikupitiniprodati, osimkoima žig, iliimezveri, ilibrojimenanjenog.,, Čitamo da će SVI i deca i odrasli kako bogati tako i siromašni morati imati NA ČELU ili DESNOJ RUCI utisnut žig koji će biti u trgovinama prepoznatljiv-čitljiv znak pomoću koje će se vršiti trgovina (kupovina-prodaja)a ko nema utisnut žig neće biti u sistemu trgovine.Dalje čujemo da to forsira lažni prorok u vreme bezakonika.Ime zveri je zapravo njen broj:15:2Ividehkaostaklenomoresmešanosognjem, ione štopobedišezveriikonunjenu, i žignjen, ibrojimenanjenog,gdestojenamorustaklenomiimajugusleBožije;

Znači,ime zveri je njen broj a njen broj je zbirno 666. Ne daje žig bezakonik već lažni prorok nagovara narod na dve stvari: 1.Da se klanjaju ikoni zveri 2.Da prime žig zveri ili njen broj kako bi bili u trgovačkom sistemu. U trgovinama ne rade anđeli koji duhovno vide već ljudi a da bi ljudi znali ko ima žig moraju ga očitati da vide ima li žig da njime može primati ili plaćati rodu ako ga nema onda ništa od trgovine.Mikročip je sredstvo koje se postavlja na čelo ili ruku da bi bio očitan i na njemu se nalazi bankovni broj sa iznosom koji se može uvećati prebacivanjem sa tuđeg čipa ili umanjiti sa njegovog na tuđi jer je u svrsi trgovine.Postoji i broj 666 koji je takođe uslov za trgovinu i on se nalazi u savremenim bankovnim karticama koje mogu plaćati robu elektronski.Sad se trebamo zapitati kako žig zveri postoji a bezakonik kao ni lažni prorok se još nisu pojavili?

Cionisti-Jevreji su poznati bankari sveta i oni su redom masoni.Oni vladaju svetskim novcem i upravljaju načinom trgovine.Njihov čovek lažni prorok će za njih završiti posao poklonjenja novcu i onome ko daje svo blago sveta svojim poklonicima.Tako sa jedne strane se nameće drugi bog i zakon dok sa druge klanjanje zmiji zbog novca koji tad neće biti u upotrebi. Sad je test za OTPAD po pitanju poklonjenja novcu i lažnoj religiji a kasnije će to biti na svetskom nivou kao obaveza.Kao što masonerija upražnjava okultizam i nije u službi Bogu tako ni istočnjačke religije nisu na Božjoj strani ali sem njih u tradicionalnim crkvama jedan deo sveštenstva je masonski element tako i u protestantizmu veliki deo je u masoneriji i masoni su osnovali veliki broj protestantskih zajednica,ali to ne znači da je sav narod koji tamo odlazi ono što su njihovi lideri jer će svako za sebe dati odgovor.Dakle,žig je mikročip koji se ubacuje u ruku ili na čelo i služi za kupovinu i prodaju.Broj zveri je 666 i njega nalazimo u karticama za elktronsko prebacivanje (kupovinu-prodaju). 6.Sve o ikoni zverinoj

Kao što je već pokazano više dvostrukoh značenja jedne reči tako se i ovde pojam ZVER prikazuje kao carstvo i kao osoba o tome smo već govorili ali valja ponoviti da se ne zaboravi. Carstvu zveri će se diviti i njegovoj sili ali će se isto tako tražiti poklonjenje antihristu-čoveku bezakonja koji se takođe oslovljava kao zver.Lažni prorok će reći narodu da NAROD NAČINI LIK-SLIKU te osobe zveri i da se klanja istoj inače će biti ubijeni:Otk. ,, 13:14 I vara one koji žive na zemlji znacima, koji joj biše dani da čini pred zveri, govoreći onima što žive na zemlji da načine ikonu zveri koja imade ranu smrtnu i osta živa.
13:15 I bi joj dano da dade duh ikoni zverinoj, da progovori ikona zverina, i da učini da se pobiju koji se god ne poklone ikoni zverinoj.
Čitamo da zver beše i nije i ponovo se pojavljuje a onda čitamo kako je jedna glava na zveri ranjena i iscelila se,pošto je ta glava nosilac hulnog imena a to znači da huli na Boga i ima naopaku religiju i još čujemo da na tom carstvu te zadnje zveri ima puno hulnih imena što znači nosilaca te hulne nauke usudio bih se reći da se tu radi o Kalifima kao verskom lideru kojih je bilo dosta pa su jedno vreme bile mrtve-ukinute da bi ponovo oživeo jedan Kalifat iz kojeg će stići lider u Jerusalim a onda će lažni prorok tražiti da narod načini njegov lik i obožava ga kao Boga u protivnom sledi smrt.» kalif • muškirodZastupnik, naslednik (titulaislamskihvladalacakoji, smatrajućisezakonitimnaslednicimaMuhamedovim, stojena čeluislama; upočetkusukalifebilibiraniistanovalisuuMedini, kasnijeuDamasku, Bagdadu, KairuinaposletkuuCarigradu, gdesusviturskisultanibiliujednoikalife; marta 1919g. kalifatjeukinulanarodnaskupštinauAngori). (tur.) Sad bi valjalo rezime napraviti,broj careva i gora je isti pa se potom govoreći da ih je pet palo i šesti vladadaje do znanja kako je osmi car zver a on će se pojaviti u osmom carstvu predstavljenom kao deset prstiju i to carstvo će Gospod uništiti što čitamo uSZ koje teritorije zatire.Da bi bili sigurni zašto arapsko azijske prostore zatire nalazimo u 13-oj gl.Otk.da zadnja zver kao carstvo se javlja kao medved,ris i lav a to su prostori koje Gospod zatire što je i normalno jer da je Rim zadnji neprijatelj kakve veze bi arapi imali sa tim da njih zatire ili ako su arapi zver zašto biEvropu zatirao? To su tako jednostavne stvari da nedaju drugo tumačenje.Iz tog zadnjeg carstva sa arapskog područja izlazi osoba koja huli mada na toj teritoriji ima puno takvih glava koje hule i ona seda u Jerusalimski Hram i Bogom se predstavlja jer to nije Hrišćanska religija koja zna ko je njen Bog. Ovi će prevariti mnoge Jevreje jer ne poverovaše istini zato im se daje laž u koju će hteti verovati zato će stradati silno od te lažne vere i idolskog naroda. Ispratili smo neka dvojna značenja jer je to neophodno da bi se mogla celina razumeti.Tako imamo opis dve zveri kao različite teritorije jedna stiže kao zadnje carstvo od deset prstiju i iz nje stiže bezakonik dok sa druge zveri kao Izraela i Palestine stiže lažni prorok koji je Jevrejin preobraćen na Islam a verski je lider u svom okruženju kao što je bezakonik na vrhu svoje oblasti verski vođa.Zmija-satana se uvek predstavlja da dolazi u crvenoj boji i da ima deset rogova i sedam glava.Svi rogovi su pod njegovom vlašću i sve glave od njega postavljene jer je on knez ovog sveta. Svi pomenuti carevi su vršili napad na Izrael i stalno žele zatrti Božji narod znajućida ko dira na Izrael dira u Božju zenicu i neprijatelj to namerno čini. Bog će sad ubrzano razdvajati narode kako u Izraelu na obraćenje ili u otpadništvo tako i u celom svetu jer se bliži vreme čoveka bezakonja i obraćenje Izaela tad će stići vest da se nesmeju pokloniti zveri niti ikoni već jedino Bogu JHVH.Zapečatiće se 144000 muških devica Jevreja i tad kreće pokolj otpada i razaranje Izraela sa Božjom dozvolom jer se otpadiše za bogom tvrđava da bi kasnije ostatak svetih sa Gospodom završio posao u Izraelu a Gospod sam izgazio celo carstvo zveri.Nema puno vremena za ulazak pagana u spasenje jer se svakog dana nebo može otvoriti i tad se 144000 Jevreja pečate dok pagani kukaju jer je ušlo pagana u spasenje KOLIKO TREBA.To je priča o mudrim i ludim devojkama koje NISU STRAŽILE (pazile na vreme) jer će iznenada sve biti okončano i mudri će obraćeni čekati svog Boga a većina postradati za veru.Nevernici će klonuti i biće poraženi duhom i telom za večnost.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Mire, nalazimo se na dva različita nivoa svesti, i spoznaje istorije, tako da nema nikakve svrhe diskutovati.
Ti u ovom trenutku nisi spreman da se suočiš sa činjenicama.

Svismo mi na nižoj razini svjesti , osim vas Jelenaša

Ako zaista tako veruješ kao što kažeš, preporučujem ti da postaneš Rimokatolik da ne bi po tebi bio sektaš, a sve što pišeš je očigledna posledica nedostatka lične zajednice sa Bogom, i ne traženja od Boga da te povede putem istine.
Po tebi bi trebao da postane kao ti , koji pričaš dasi u zajednici sa Bogom , a tojiko mrziš Rimokatolike , tebi laki ni sam Bog više nemože pomoći , koliko si zagrezao u misijonarenje
Ne postoji kod Boga Rimokatolička i Pravoslavna crkva, postoji samo jedina istinita prava crkva čija obeležja su opisana u bibliji, i vremena u kojima on kroz nju deluje na spasenje sveta.
Na kraju što reći , ništa samo jedno , tebi stvarno nije lako
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Antonija, pišeš usiljeno o nekakvoj mojoj navodnoj mržnji prema Rimokatolicima.

U meni nikakve mržnje prema ljudima nema, i ne gledam ko je kakav, i koje je formalne vere.
Za mene su ljudi samo ljudi kojima treba odneti jevanđelje i upoznati ih sa istinom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Mire, mi nikada ne možemo doći do rezultata, niti se ikada složiti u vezi ovog pitanja sekti, jer se nalazimo na različitim stranama, ili nivoima svesti, i vučemo na različite strane.

Ti podržavaš LJUDSKU ideju šta je sekta, i šta ona treba da predstavlja, a to je tradicionalna teorija "da sve druge crkve koje su se odvojile od velikih državno priznatih Rimokatoličke i Pravoslavne - predstavljaju sektu"

Mi pak imamo sasvim drugačije gledište, a pojašnjenje ću dole napisati, i ono ima isključivo duhovne konotacije.

Dakle, stvar je u tome, da bi se neko nazvao "sekta" ili nešto što se odvojilo - mora postojati objekat iz koga proizilazi subjekat, odnosno - u ovom slučaju mora postojati matična Hristova organizacija koju je on stvorio, i koju Bog priznaje kao svoju ( ne ljudi, već živi Bog ), iz koje se potom odvajaju grupe ili pojedinci, koji u tom slučaju predstavljaju sektu.

U realnosti onako kako Bog gleda na stvari, u ovom svetu ne postoji objekat iz koga proizilazi Subjekat.

Postoji samo čovečanstvo kao takvo, koje je nažalost u sukobu sa Bogom, i postoji crkva Hristova kao skup vernih, koja je uvek bila prisutna na zemlji od prvog veka do danas.

Ne postoji kod Boga Rimokatolička i Pravoslavna crkva, postoji samo jedina istinita prava crkva čija obeležja su opisana u bibliji, i vremena u kojima on kroz nju deluje na spasenje sveta.

Rimska lokalna crkva koja je doživela otpad sredinom 2 veka, koja je bila deo te prve Jerusalimske zajednice sa sedištem u Jerusalimu ( od koje su nastale Rimokatolička i Pravoslavna ), više nije bila deo te prve Hristove crkve, i nikakve zgrade, organizacija, ljudstvo, ili broj vernika to ne popravlja.
To su bili u Božjim očima samo obični ljudi koji su ga napustili, i napistili istinu u kojoj su bili pre otpada.

Tako i danas.
Nikakva organizacija, velelepni hramovi, broj vernika, itd, itd, ne čini od tih skupova crkvu, i Bog ih tako ne gleda i ne smatra.
Za njega su to samo pojedinci kojima treba odneti vest jevanđelja, da bi upoznali istinu i bili spaseni.

Uzmimo recimo primer "tabula rasa" prazne ploče.
Na njoj se ne nalazi ništa drugo osim, tu je SVET kao takav, i tu je CRKVA HRISTOVA koja svetu objavljuje jevanđelje.

Sve drugo je ljudsko, i nema veze sa Bogom, i njegovim gledanjem na realnost.

Ja sam govorio o "zvanicnom terminu reci sekta", i po toj definiciji vi ne mozete biti nista drugo do sekta.

Ako cemo Biblijski..

Bog prihvata svoju crkvu i njemu nije bitno kako se ona naziva, ona njemu nije sekta (kao sto nije ni njenim vernicima) , jer ju je on osnovao..

Tebi tvoja crkva nije sekta.
Ali tebi smo mi sekta.

I mi o ovoj temi ne mozemo drugacije ni diskutovati osim da uvazimo zvanicno tumacenje, jer se u suprotnom necemo nikada ni sloziti, jeste li vi, ili smo mi sekta.

Uopste ne bi trebalo da se tako nazivamo, i ja sam samo ukazao na to, te predlozio da koristimo termin "zajednica".
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, govorim u duhovnom smislu, ne u ljudskom ( zgrade, organizacije, religije..itd ).

Po meni sekta ne postoji.

Postoje samo ljudi odvojeni od Hrista kojima treba odneti jevanđelje.

Ne postoje vere, religije, ustanove, crkve, organizacije, društva, itd..itd.

Postoji samo Hristos u centru i njegova nevesta ili crkva jedna jedinstvena, i ljudi u svetu kojima treba odneti jevanđelje.

Postavi to na Tabula rasu - praznu ploču.
Uzmi papir, i na centru napiši Hristos, ili crkva ( to ne menja stvari ), i okolo bezbroj tačkica koje predstavljaju ljude.. to je realnost, to je čisto biblijsko gledište.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Mire, govorim u duhovnom smislu, ne u ljudskom ( zgrade, organizacije, religije..itd ).

Po meni sekta ne postoji.

Postoje samo ljudi odvojeni od Hrista kojima treba odneti jevanđelje.

Ne postoje vere, religije, ustanove, crkve, organizacije, društva, itd..itd.

Postoji samo Hristos u centru i njegova nevesta ili crkva jedna jedinstvena, i ljudi u svetu kojima treba odneti jevanđelje.

Postavi to na Tabula rasu - praznu ploču.
Uzmi papir, i na centru napiši Hristos, ili crkva ( to ne menja stvari ), i okolo bezbroj tačkica koje predstavljaju ljude.. to je realnost, to je čisto biblijsko gledište.

Postoji Hristova crkva naravno, ali ti ces reci da je vasa prava a mi da je nasa.. Sa takvog stanovista diskusija "ko je sekta", nema smisla jer tebi tvoja nikada nece biti sekta, a ni nama nasa..

Ovo se moze jedino posmatrati u ljudskom smislu. U duhovnom, sekte ne postoje...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Postoji istorijska Činjenica odvajanja lokalne crkve u Rimu od ostatka prvobitnog Hrišćanstva, i to može da se okarakteriše kao odvojenost jedne grupe od druge.
Ali taj čin je bio odvajanje od Hrista, i svrstavanje u ove gore opisdane tačkice, bez obzira da li su ti ljudi sazidali zgradu, oformili organizaciju, itd.. oni samo u Božjim očima predstavljaju ljude koji su se odvojili od njega i njegove crkve.

Tako da u duhovnom smislu oni i svi drugi do današnjeg dana koji nisu deo Božje crkve - predstavljaju samo ljude bez Hrista, koji treba da upoznaju jevanđeosku istinu, i verom prihvate načela Božje reči i sprovedu ih u život, i obrate se Bogu.

U tradicionalno, ljudskom smislu, svi koji nisu deo Božje crkve jesu sekta.

Božja crkva se prepoznaje po učenju iz Božje reči, i po Duhu koji svakog iskrenog čoveka vodi ( ne čovečija lična subjektivnost ), da je prepozna kao Božju.
 
Natrag
Top