Program za web dizajn

Član
Učlanjen(a)
17.08.2009
Poruka
44
E, sad si me zbunio.
Ne znaš šta znači source, pravio si sajt bez gotovih skripti, a ne znaš WEB programiranje.

Znaš da voziš kola, al' samo u prvoj ;)
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
6
dreamweaver druze, nista ti bolje ne treba a imas i hrpu prirucnika na webu... koristi dw 8 za pocetak, malo je prostiji od cs serija... pozz
 
Član
Učlanjen(a)
27.04.2010
Poruka
2
Mogao je da odrzava sajt, samo ako je koristio dreamweaver i ako se radi o html kodu i sajtu napravljenom pomocu tabela :) To je bar jasno, ali ako to zadovoljava coveka, i zavrsava mu posao moze da radi tako. Da li si probao da pogledas kako su pozicionirani elementi tvog sajta u Internet Exploreru 6,7 i 8, mozilli, chrome-u i ostalim browser-ima. CSS i HTML nisu toliko teski za ucenje, i ako ih naucish lakse ces vrsiti promene na sajtu ... Dreamweaver je ipak najbolje resenje za tebe (ja koristim pspad i top style lite), ali do verzije CS3, posle se pojavljuje Live View i dosta je teze raditi sa CSS sablonima ako ih dobro ne poznajes :)
 
Član
Učlanjen(a)
14.02.2010
Poruka
156
Sve u svemu, najbolji program za web dizajn jeste neoborivi Notepad ++.
Uz pomoć Firebug-a (ekstenzija za FF) ili recimo Google Chrome Javascript Konzole iliti "inspect element" opcije iz kontekst menija, ništa više nije potrebno.
Sajt koji se radi u DW po meni je totalno sranje, malo dete moze tako napraviti...uzmes n++ i kucas kodove i tako naucis i html,css,javascript,xml,php...jel treba nesto vise :)
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
6
Adobe Dreamweave, preporuka broj jedan, ja koristim i pravim stranice a bio sam pocetnik kao i ti, a dosta i tutorijala mozes naci...
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
21
Posto nemas iskustva sa tim gore navedenim stvarima kao sto su HTML PHP itd. najbolje bi bilo da koristis neki od programa koji rade na principu sto vidis to i dobijes tj. radis u programu vizuelno i ne treba da pises nikakve kodove jer on sam automatski obradjuje.
Najbolji program sto sam dosad radio u njemu je SERIF WEBPLUS X4 jer ima mnostvo dodataka koji ti pomazu da sajt koji pravis bude i izgledan i funkcionalan u njemu mozes da ubacujes i FLASH dodatke a i veoma je lak za koristenje ima i malo slabija verzija SERIF WEBPLUS X2 pa na koji prvo naletis skini i pocni u njemu da radis. To ti je moj savjet dok ne naucis da radis u HTML-u i nekim slicnim.
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2010
Poruka
75
Aman ljudi, ja pojma nemam ni HTML ni CSS ni... i bas me briga za te zajeb....je,pre 1god. sam imao postavljen sajt, (tekst,fotografije,video klipovi sa sajta Youtube)koji sam napravio uz pomoc knjige Web dizajn za pocetnike, uz knjigu ide i CD, sajt je radjen u Dreamweaver-u,ako uz njenu pomoc ne napravite sajt, e onda... treba samo eksperimentisati (knjiga daje dobru osnovu)sve ostalo je na vama, da li cete ostati na pocetku, ili... (sada pravim novi muzicki sajt).
Pozdrav.
Moj predlog ti je da ti na nekom hostu instaliram wordpress... Veoma je prosto odrzavanje, imas svoj administratorski panel, vesti i strane se lako kreiraju, na tebi je samo tekst i slike da ubacujes... Sve vrlo prosto i ne moras nista novo da ucis... zz
 

7AF

Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
664
Sajt koji se radi u DW po meni je totalno sranje, malo dete moze tako napraviti...uzmes n++ i kucas kodove i tako naucis i html,css,javascript,xml,php...jel treba nesto vise :)

Ne vidim razliku ako code kucaš u Notepad++ ili u DW. Prednost DW je samo što ako uzmeš split opciju vidiš odmah kako će to da ti izgleda. Naravno, podrazumeva se da znaš html, css.....
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2
ja koristim dw vec duze vreme i BUKVALNO sve sam naucio od thenewbostona on ima ssvoj chanel na youtubu
slazem se sa svima to je jedan od najboljih programa ako ocete da pravite sajt a da ne koristite templait
 
Natrag
Top