Prodaja oproštajnica

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Ovo je tema o oprostajnicama.

OK, vratimo se oproštajnicama.

Tecel je posao crkvenog torbara toliko dobro obavljao da je i saksonski knez Fridrih Mudri u svoj dvorac u Vitenbergu doneo jednu indulgenciju. Bila je namenjena za donatore koji pomognu izgradnju mosta u Torgau.

Marin Luther, Briefe aus Homberg, Luthers Werke II, Jena, 215: „Kao što ne mogu otkotrljati brda, letjeti s pticama i zaustaviti moje sranje i kurvanje, zamračiti sunce, stvarati nove zvijezde, odgristi si nos, tako se ne mogu ostaviti razvratnosti.“
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Dakle, nije Martin Luther Crkvu napustio zbog oproštajnica, nego zbog nečeg drugog. Katolička crkva bi skupljenim novcem čak i mostove gradila, a Lutheru je novac trebao za "njegova sranja, kurvanja i razvratnosti".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
OK, vratimo se oproštajnicama.

Marin Luther, Briefe aus Homberg, Luthers Werke II, Jena, 215: „Kao što ne mogu otkotrljati brda, letjeti s pticama i zaustaviti moje sranje i kurvanje, zamračiti sunce, stvarati nove zvijezde, odgristi si nos, tako se ne mogu ostaviti razvratnosti.“
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Dakle, nije Martin Luther Crkvu napustio zbog oproštajnica, nego zbog nečeg drugog. Katolička crkva bi skupljenim novcem čak i mostove gradila, a Lutheru je novac trebao za "njegova sranja, kurvanja i razvratnosti".

Nije tema o Luteru vec o oprostajnicama.

Nije lepo svoje i grehe svoje crkve pripisivati drugima.

RKC je od pocetka bila puna sekaualnih intriga, i papa i kardinala kurvara, pedofila, i homoseksualaca.

Za vise informacija preporucujem knjigu "ljubavni zivot Rimskih papa" Najdjel Kotorn
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I što onda? Osim toga, bi li ti htio točno odrediti što ja smijem pisati? :)

Ti na svakoj temi pises o Adventistima, Ellen White, i Luteru.

Naravno kada nemas o nicemu drugm, jer tebe religija i ne zanima osim u slucaju da mozes nekog da oblatis.

To ije moja stvar sta pises, vec stvar urednistva.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Ti na svakoj temi pises o Adventistima, Ellen White, i Luteru.

1. Luther kaže: „Kao što ne mogu otkotrljati brda, letjeti s pticama i zaustaviti moje sranje i kurvanje, zamračiti sunce, stvarati nove zvijezde, odgristi si nos, tako se ne mogu ostaviti razvratnosti.“

2. Ellen White za ovakvog Luthera kaže: Martin Luther je Božji sveti čovjek.


3. A Adventisti sedmog dana se klanjaju "proročici" Jeleni.
----------------------------------------------------------------------------------------
Kako sve ovo prešutjeti i ne pisati o ovome? :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisi naveo samo izvor ove izjave, kao i kontekst, kada i u kom vremenskom periodu, i gde je on ovo izjavio.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A jesu li pape homoseksualci, kurvari i pedofili bili sveti ljudi?

Vi ih nazivate svetim Ocima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
A jesu li pape homoseksualci, kurvari i pedofili bili sveti ljudi?

Vi ih nazivate svetim Ocima.

Koji je papa izjavio ono što je izjavio Martin Luther - „Kao što ne mogu otkotrljati brda, letjeti s pticama i zaustaviti moje sranje i kurvanje, zamračiti sunce, stvarati nove zvijezde, odgristi si nos, tako se ne mogu ostaviti razvratnosti.“ ?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ovde se ne radi o prilozima za gradjenje hrama, ili za siromasne, vec o prodaji dokumenta kojim se za novac kupovalo spasenje, ili izbavljenje iz pakla.

Nije tacno, radi se o sakupljanju priloga, a onom ko pomogne crkvu na taj nacin obecan je oprostaj greha, normalno je da oprostis grehe onome koji pomogne crkvu (valjda se takav covek kaje) , s tim sto su neki svestenici to i zloupotrebili za svoje bogacenje! Odatle vam i one priznanice!

S druge strane, vi vas desetak (harac) naplavujete KAO OBAVEZAN dok ovo kod nas NIJE BILO OBAVEZNO!

I ako su ljudi u katolickoj crkvi "kupovali spasenje", sta vi onda kupujete vasim desetkom?

Nemoj mi samo reci da vi kad dajete desetak ne ocekujete nista zauzvrat, jer cak i u vasoj literaturi pise "da onaj koji daje destetak moze ocekivati Bozje blagoslove"!

Dakle, mozemo i mi, kao i vi, biti bezobrazni, pa reci da - "vi desetkom ljudima prodajete oprostaj"!

To je samo bila maska za bogacenje svestenstva.

Kao i desetak sto je maska za bogacenje, jer nigde nikom nije zapovedjen desetak u NZ.

Svako nek sagleda cinjenice pa neka sam zakljuci.

Svako nek sagleda cinjenice!

Ako je opravdano traziti desetak obecavajuci Bozje blagoslove onom koji dragovoljno daje, zasto je pogresno dati oprostaj onome koji pomogne katolicku crkvu?

To je isto!

Samo sto vi morate ovo da izvrnete da bi ljudima zgadili crkvu!

A to sto su neki svestenici zloupotrebljavali ovo i time se bogatili, pa i vi radite isto sa desetkom!

Dakle, zloupotreba ima, ali zloupotreba nije dokaz nebiblijske prakse!
 
Natrag
Top