Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

Prodaja oproštajnica

• Začetnik teme tripo 41
  • Datum pokretanja
tripo 41

tripo 41

Član
A Kršćanska Biblija - Stari + Novi zavjet - pripada jednoj svetoj katoličkoj i apostolskoj Crkvi. :smisi:

Stari zavet je Stari a Novi je Novi.nekima je to isto aili nije.:smisi:

:roll::beee::D:beee::mig::roll:;):bfghb::dance2::beee::mig:

Stvarno su vam arg. za sprdnju iako su realno žalosni, jadni.

"Sola Scriptura" je intelektualno misaoni abortus.

Ovo isto moram dati.

Da se vidi jad i čemer od vaših arg. a to još nešto dokazuje.

mire000

mire000

Član
Ti daj meni novac i ja ti dam potvrdu i u isto vreme oprastaju ti se gresi dosdasnji i buduci i oni kioji su u cistilistu odmah dobivaju slobodu.
Mire, moras priznati da je to zloupotreba, Biblija o tome nista ne tvrdi. Zalosno je da je Crkva to cinila!
Vec sam odgovorio!

Naravno da je bilo zloupotreba od strane pojedinih svestenika ali nije bilo protivno bibliji! Radilo se o sakupljanju priloga za hram, i to su neki zloupotrebili sebi na korist! A isto se i kod vas zloupotrebljava desetak!

M

Marko1932

Vec sam odgovorio!
Ono sto si prilozio nije nikakav dokaz.

Naravno da je bilo zloupotreba od strane pojedinih svestenika ali nije bilo protivno bibliji! Radilo se o sakupljanju priloga za hram, i to su neki zloupotrebili sebi na korist!
[/QUOTE]
Mire, jedno je sto su neki svestenici zloupotrebljavali prodaju oprosnica, a sasvim je drugo sto je to bio papin nalog iz Vatikana, da se prodaju oprosnice greha za novac. Tako svim bogatasima obezbedili ste mestu u Raju, a istovremeno izlazak iz cistilista. To je sramot i hula.

A isto se i kod vas zloupotrebljava desetak![/QUOTE]

To nije istina. Desetak uvek ser upotrebljava u svrhe kojima je nammenjen.

Laodikeja

Laodikeja

VIP
Papa Lav X tokom svoje sluzbe uzivao u raskosnom ziotu, pravljenju gozbi, u lovu, odlaskom u pozoriste i operu, i da je tako potrosio ceo crkveni budjet.
Da bi dosao do novca on je pzajmljivao novac od zelenasa, bogatih Jevreja, i bankara.
Prodavao je i crkveni inventar, biskupske kape i odezde, i titule vitezova Svetog Petra.
Za pozamasne svote vernicima je prodavao oprost greha i obecavao im sigurno mesto raju.

Svom bratu Julijanu 11 marta 1513 je rekao "buduci da nam je Bog dao papinstvo, uzivajmo u njemu"

On je to doslovno i cinio.