Problem sa grafickom Ati HD Radeon 3870

Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Mnogo ljudi se zalilo na slican problem i kazu da su ga resili tako sto su instalirali stari Catalyst 11.4. Takodje sudeci po njihovom iskustvu neophodno je izvrsiti update i CCC i samih drajvera ovom verzijom. Kazu - sve odmah proradi kako treba. Ne igram igrice da bih mogao da govorim iz licnog iskustva.
 
Učlanjen(a)
13.01.2010
Poruka
345
Cekaj jel ovo neka fora da pokupis zahvale od naivnih s ovim slikama (gde se pa ovo doseti)ili ti treba pomoc,jel si instalirao druge drajvere ko sto rekosmo malopre,ako slucajno imas neku stariju karticu ,ubaci je pa probaj sa njom,na zalost ovo je vrhunac koji moze da ocekujes na forumu,znaci savet sa draverima je osnova kad dobijes plavi ekran smrti ili ti nedostaju osnovni drajveri za maticnu koji obicno idu prvi.Serviser je naravno najgora opcija,ali pod ovim okolnostima mozda i ne tako los izbor.Ako ti je to napajanje recimo dotrajalo ,pa ne daje dovoljno snage ,moze da se desi i da stvarno nesto ode(sto kosta vise od 3 zahvale).
Kakve crne zahvale.Imam problem, trazim pomoc. Videces da sam dosta aktivan u poslednje vreme u temi MEDIA CENTRI ( KODI/XBMC).Predlazem, dajem savete,trudim se da pomognem. Stvarno imam problem. Ne verujem da je do drivera jer sam zbog toga oborio win 8.1 i vratio win 7. Jer na tim istim driverima sam igrao igre bez problema. U Device Manageru sve je ok ne fale driveri.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Instaliraj WhoCrashed Free Home Edition 5.03

Kod:
http://www.majorgeeks.com/mg/get/whocrashed_free_home_edition,1.html

Kad ga instaliraš klikni na Analyze i scrolluj na dno programa. Pisaće ti izvještaj i iskopiraj ga u poruku....

picture1.png
 
Učlanjen(a)
13.01.2010
Poruka
345
Mrzi me da ulazim dublje u pricu .
Ati drajveri prave problem 99%.
Probaj bez njih .
Poznat je taj problem sa Ati drajverima i karticama o tome se na netu pisalo mesecima.
Takodje kolko god mislis da nema veze ima veze kako su ti u podesavanjima namesteni podeseni playeri i 3D u njima.
Da je napajanje u pitanuu restartovao bi ti se komp malo malo, cim napon padne ispod 12.
A ima slucajeva ,moze da se desi i da ti problem pravi kuler na grafickoj.

Problem je bio na win 8.1 , iako je 6 mes sve radio bez problema. Mada imao sam problem sa kulerom od graficke pre 3 meseca (grebanje, krckanje). Problem se sam nekako resio. Moguce da graficka polako otkazuje. Ne verujem da je do drivera. Isti problem i u Win 7 koji sam juce instalirao.
 
¯™¯
MODERATOR
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
28.451
Mnogo ljudi se zalilo na slican problem i kazu da su ga resili tako sto su instalirali stari Catalyst 11.4. Takodje sudeci po njihovom iskustvu neophodno je izvrsiti update i CCC i samih drajvera ovom verzijom. Kazu - sve odmah proradi kako treba. Ne igram igrice da bih mogao da govorim iz licnog iskustva.

Ovo gore je to sto se mesecima vodila polemika oko tog.


A da nisi slucajno sa drajverima u paketu instalirao i ASUS gamer OSD.
 
Učlanjen(a)
13.01.2010
Poruka
345
Instaliraj WhoCrashed Free Home Edition 5.03

Kod:
http://www.majorgeeks.com/mg/get/whocrashed_free_home_edition,1.html

Kad ga instaliraš klikni na Analyze i scrolluj na dno programa. Pisaće ti izvještaj i iskopiraj ga u poruku....

picture1.png

System Information (local)
computer name: DARKO-PC
windows version: Windows 7 Service Pack 1, 6.1, build: 7601
windows dir: C:\Windows
Hardware: P5QL PRO, , ASUSTeK Computer INC.
CPU: GenuineIntel Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7400 @ 2.80GHz Intel586, level: 6
2 logical processors, active mask: 3
RAM: 4294033408 total

Crash Dump Analysis
Crash dump directory: C:\Windows\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.
On Wed 25-Mar-15 13:58:10 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\032515-29484-01.dmp
This was probably caused by the following module: atikmdag.sys (atikmdag+0x4CDB1)
Bugcheck code: 0xA0000001 (0x5, 0x0, 0x0, 0x0)
Error: CUSTOM_ERROR
file path: C:\Windows\system32\drivers\atikmdag.sys
product: ATI Radeon Family
company: ATI Technologies Inc.
description: ATI Radeon Kernel Mode Driver
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: atikmdag.sys (ATI Radeon Kernel Mode Driver, ATI Technologies Inc.).
Google query: ATI Technologies Inc. CUSTOM_ERROR

Ne kapiram kako moze biti do drivera? Oborio sam win 8.1 zbog toga. Instalirao sam Win 7, znaci isti driver koji sam koristio poslednjih godina.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
System Information (local)
computer name: DARKO-PC
windows version: Windows 7 Service Pack 1, 6.1, build: 7601
windows dir: C:\Windows
Hardware: P5QL PRO, , ASUSTeK Computer INC.
CPU: GenuineIntel Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7400 @ 2.80GHz Intel586, level: 6
2 logical processors, active mask: 3
RAM: 4294033408 total

Crash Dump Analysis
Crash dump directory: C:\Windows\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.
On Wed 25-Mar-15 13:58:10 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\032515-29484-01.dmp
This was probably caused by the following module: atikmdag.sys (atikmdag+0x4CDB1)
Bugcheck code: 0xA0000001 (0x5, 0x0, 0x0, 0x0)
Error: CUSTOM_ERROR
file path: C:\Windows\system32\drivers\atikmdag.sys
product: ATI Radeon Family
company: ATI Technologies Inc.
description: ATI Radeon Kernel Mode Driver
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: atikmdag.sys (ATI Radeon Kernel Mode Driver, ATI Technologies Inc.).
Google query: ATI Technologies Inc. CUSTOM_ERROR

Ne kapiram kako moze biti do drivera? Oborio sam win 8.1 zbog toga. Instalirao sam Win 7, znaci isti driver koji sam koristio poslednjih godina.

Deinstaliraj taj drajver i instaliraj verziju 13.9. Ako ti se desi opet isto znači da je grafička karta na izdisaju.
 
Učlanjen(a)
13.01.2010
Poruka
345
Ovo gore je to sto se mesecima vodila polemika oko tog.


A da nisi slucajno sa drajverima u paketu instalirao i ASUS gamer OSD.
Ne na win 8.1 su bili genericki driveri WDDM 1.1 koji su se instalirali prilikom instalacije sistema. Fino radili cak imao bolje rezultate u igrama nego u win 7. Dok su u win 7 prvo bili genericki driveri pa sam ih apdejtovao u device manageru u driver koji sam koristio poslednjih godina.
 
¯™¯
MODERATOR
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
28.451
Ne kapiram kako moze biti do drivera? Oborio sam win 8.1 zbog toga. Instalirao sam Win 7, znaci isti driver koji sam koristio poslednjih godina.

Meni je godinama na xp-u radila savrseno i kartica i drajveri i prelaskom na win 7 nastao je slican problem i onda je masa ljudi prijavljivala isti problem,slican i bilo je do sukoba drajvera,nisam ti dzabe napisao za pleyere i njihova podesavanja.U pozadini ti rade neki procesi nevidis ih i moze da se desi da ti najnoviji player nebitno recimo KMPlayer ili Daum Potplayer ili Kodi ,zbog ukljucenih podesavanja u njemu izaziva ovaj problem, ranije nije pravio problem jer pleyer nije komunicirao sa serverom a sad pola ovih novih komunicira tiho sa serverima raznim .
Meni se pre slicno desavalo i u podesavanjima za XBMC je bio problem,bio ukljucen akcelerator neki i iskljucivanjem istog nikad vise .A pravio problem sa Aero i 3 D i malo malo plavi ekran i onda sam se nacitao tih problema sa drajverima i sukobom .
 
Natrag
Top