Problem pri citanju bootable diska??? PLS POMOGNITE... HITNO!!!

Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
6
E, ovako drustvo... Imam disk (xp sp3)- butabilan je, ali sada je problem kad ga ubacim u PC ono ga ucita, ali kad restartujem komp, da krenem da instaliram OS, ono nece... nece da ga ucita, nego odma podigne sistem i izadje Windows xp...
Evo jos malo da porazjasnim: nedavno sam kupio jos jedan DVD citac... ali prethodni DVD citac nisam uklonio zato sto cita samo CD, pa reko nek ostane, znaci predhodni ne cita DVD, zeznuo se...
E sad moj Disk je DVD, i stavim ga u ovi noviji citac, ali ga boot ne ucita(ne vidi) pri startovanju windowsa?
Ja sam ranije koristio ovaj prvi pri podizanju sistema kad mi treba, ali sada ne mogu, posto mi ne cita DVD, a ovo je DVD disk (2,9GB)...
Sta treba da namestim da bi mi radilo? Moj predhodni citac je NEC, a ovaj drugi(noviji) je LG... i kad odem u bios(ono kad pritiskas brzo DELETE), ono mi nudi samo NEC,Hard,i flopy... a meni umesto NEC-a treba mi LG... :dntknw:
Evo vam ova slikica, da pogledate da nije nesta do toga? ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
2v0bq8l.jpg

Ako vam treba jos neka slika, ili nesta drugo slobodno mi kazite da vam olaksam, a i vi posle da mi olaksate i da odradim poso kako treba ;)
Hvala unapred, i Pozdrav!


Sta se patis covece? Uudjes u bios i namestis da ti boot ocitava sa dvd prijatelju moj. To je sve. Jednostavno.
 
Član
Učlanjen(a)
18.07.2009
Poruka
15
Meni je lakse da po restartovanju kliknem na F8,odmah ponudi boot opcije,kliknem na DVDRAM i gotovo.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ja sam imao istu nezgodaciju sa kombinovanjem IDE hard diska i SATA dvd čitača/rezača.
Znači, imao sam samo dva uređaja u tom računaru i svaki je bio sam na kablu ( uslučaju dvd uređaja - sasvim očekivano :) ), nije bilo problema sa džamperima.
BIOS nije hteo da mi prepozna dvd čitač.
IDE kabl hard diska je bio na IDE 1 konektoru na ploči, a SATA kabl dvd uređaja je bio na SATA 1 konektoru.
Posle malo petljanja, stvar je rešilo to, što sam sata kabl prebacio na SATA 2 konektor. Sve je proradilo.
Nadam se da će ti ovo moje iskustvo pomoći.

Upravo ovaj post ce ti resiti problem , tvog DVD citaca iz razloga sto je SATA 2 prikljucak na ploci Secundary, odnosno manjeg prioriteta i nije namenjen za boot sistema sa HDD, sto upravo tebi i treba, dakle samo premesti kabel sa SATA 1, na SATA 2 i resio si problem.
 
Natrag
Top