Problem pri citanju bootable diska??? PLS POMOGNITE... HITNO!!!

Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
35
Koja je MB,(da li je dvd SATA(a jeste),Iz boot screen-a se nevidi podrska za SATA).Na SATA diskovima nema jumpera.
Ipak jeftino zezanje,misliš da su ovde svi budale-od Pirot pametnjakjovic:blum3:.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2010
Poruka
147
Koja je MB,(da li je dvd SATA(a jeste),Iz boot screen-a se nevidi podrska za SATA).Na SATA diskovima nema jumpera.
Ipak jeftino zezanje,misliš da su ovde svi budale-od Pirot pametnjakjovic:blum3:.

Maticna mi je ASUS K8U-X ... Jel treba jos neka informacija, da stinem do resenja?
Probao sam i onu varijantu da stavim Ide master na cd-rom, a ne na auto ... ali ponovo nece... ne mogu da nadjem nigde LG, samo je NEC, kao da ne vidi bios citac LG ...
Daj jel ima neko neku ideju ili nesta kako da resim ovaj problem, da ne nosim sada kompjuter kod majstora... Eto vam slikao sam sta vam je sve trebalo, pa jel znate sad mozda kako treba, da vam dam jos neku informaciju ili sliku, bilo sta samo da se komp sredi, tj citaci...

Dodato posle 1 34 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

E drustvo promenio sam na ATA citacu, imali su jumperi, i bilo je stavljeno na master, posle sam ga stavio na slave... Ali ponovo nista, ne cita ponovo nov citac...
Imao sam jos jednu opciju, neznam kako se zvase tacno "cs..." tako nesta valjda... ali neznam sta je to...
E gledao sam i na SATA citacu, ali iza ima samo prilljucak za napajanje i jos jedan prikljucak, tu nema JUMPERi, tako da nemogu da ga stavim na master njega...
Da ne treba nesta u BIOSU da podesim, da aktiviram ovaj LG citac (SATA sto je)... a, sta mislite?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
35
:roll:
Maticna mi je ASUS K8U-X ... Jel treba jos neka informacija, da stinem do resenja?
Probao sam i onu varijantu da stavim Ide master na cd-rom, a ne na auto ... ali ponovo nece... ne mogu da nadjem nigde LG, samo je NEC, kao da ne vidi bios citac LG ...
Daj jel ima neko neku ideju ili nesta kako da resim ovaj problem, da ne nosim sada kompjuter kod majstora... Eto vam slikao sam sta vam je sve trebalo, pa jel znate sad mozda kako treba, da vam dam jos neku informaciju ili sliku, bilo sta samo da se komp sredi, tj citaci...

Dodato posle 1 34 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

E drustvo promenio sam na ATA citacu, imali su jumperi, i bilo je stavljeno na master, posle sam ga stavio na slave... Ali ponovo nista, ne cita ponovo nov citac...
Imao sam jos jednu opciju, neznam kako se zvase tacno "cs..." tako nesta valjda... ali neznam sta je to...
E gledao sam i na SATA citacu, ali iza ima samo prilljucak za napajanje i jos jedan prikljucak, tu nema JUMPERi, tako da nemogu da ga stavim na master njega...
Da ne treba nesta u BIOSU da podesim, da aktiviram ovaj LG citac (SATA sto je)... a, sta mislite?
Duvaj manje:DI Leba ti nemoj više da zajebavaš.SATA i JUMPERI to ide u tvoju neku školu(ima li to u Pirot?
 
Član
Učlanjen(a)
08.11.2009
Poruka
167
cs je cabel select. kad se disk sam konfigurira. tebi se sata uopce nevidi. i da nije nista pirkljuceno na njega trebalo bi da se vidi sata port0, port 1.otidi u BIOS pa na Advanced pa Drive configuration. gledaj na desnoj strani sta ti pise kad ides stelicom po stavkama. sata treba biti omuogucen. postavljeno na enhaced ili nesto slicno kod tebe.
 

Sky

Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
1.647
Ubaci Windows Xp u komp....restartuj racunaj....ti stiskaj F12..i izaberi CD ROM i to je to...
 

7AF

Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
664
Kako ne vidiš Jumpere na svom CD-rom?
Evo ti slike...

jumpers.jpg

images

images


Na svakom CD romu piše koji je položaj Jumpera za Master. Uglavnom je to desno do ata konektora.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2010
Poruka
147
:roll:
Duvaj manje:DI Leba ti nemoj više da zajebavaš.SATA i JUMPERI to ide u tvoju neku školu(ima li to u Pirot?

Tek sam sad video, da sata uopste i nema i ne moze da ima JUMPERE, omg... :D
Moja greska, nisam znao, jbg... Nikoga ja ovde ne zezam, nego samo lepo trazim pomoc, i ne razumem se toliko pa sam zato ovde, a ako ti mislis da te ja zezam, ti onda nemoj ni da citas moju temu... Hvala i pozdrav!

cs je cabel select. kad se disk sam konfigurira. tebi se sata uopce nevidi. i da nije nista pirkljuceno na njega trebalo bi da se vidi sata port0, port 1.otidi u BIOS pa na Advanced pa Drive configuration. gledaj na desnoj strani sta ti pise kad ides stelicom po stavkama. sata treba biti omuogucen. postavljeno na enhaced ili nesto slicno kod tebe.

Znaci da ga ne stavljam na CS, jel, ne razumem?
Sad mi je stavljeno na Slave, ali i dalje nece, trazio sam i u biosu, ali nije tako kao sto ti pises... ali tolko se razumem, pa sam trazio sam, i svugde gde pise SATA stavio sam na ENABLE, ali ponovo nista... kao da ne vidi moj SATA citac?
Uhh, stvarno neznam... :(

Ubaci Windows Xp u komp....restartuj racunaj....ti stiskaj F12..i izaberi CD ROM i to je to...

Nema nista kad stiskam F12... stiskam ko lud ali nema nista, podigne sistem (OS)...
Imam mogucnost dole pise da stisnem DEL ili TAB... Pokusao sam samo sa DEL dugmetom, za bios, ali tamo nisam mogo da nadjem nista...

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Kako ne vidiš Jumpere na svom CD-rom?
Evo ti slike...

jumpers.jpg

images

images

Na svakom CD romu piše koji je položaj Jumpera za Master. Uglavnom je to desno do ata konektora.

Ma ne nego sam ja to gledao kad je bio nastimovan citac, pa je bilo tu malo mracno pa nisam mogo da primetim gde je jumper... a posle su mi rekli da imam 100% jumper, pa sam lepo raspakovao komp, tj. izvadio citac... I onda sam video da je bilo na Master, i prebacio sam ga na Slave, ali ponovo nista... Stara prica, ponovo...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.09.2010
Poruka
229
sve ti dobro pise u biosu i odaberi dvd citac i pritisni F10 (save) ok.

Dodato posle 57 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Da ti pojasnim: kad udzes u boot prioriti pod stavkom (1st boot prioriti) pritisni enter i odaberi nec dvd-rw-enter i pritisni F10 (save)ok i izadzi iz biosa.Ali prije toga ti mora biti botabilni cd u dvd rw.I to je to mora ga procitati i ako je na masteru ili na slave dvd rw.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2010
Poruka
147
sve ti dobro pise u biosu i odaberi dvd citac i pritisni F10 (save) ok.

Dodato posle 57 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Da ti pojasnim: kad udzes u boot prioriti pod stavkom (1st boot prioriti) pritisni enter i odaberi nec dvd-rw-enter i pritisni F10 (save)ok i izadzi iz biosa.Ali prije toga ti mora biti botabilni cd u dvd rw.I to je to mora ga procitati i ako je na masteru ili na slave dvd rw.

Nisi citao od pocetka, sve sam lepo napisao...
Imam 2 citaca, NEC(ata) LG(sata)... oba citaju dobro diskove, kada se podigne sistem!... ali sada je problem sto NEC cita boot ali samo CD, a LG ne cita boot nijedan... to je moj problem, a OS je na DVD-u, tako da ne mogu da podignem system...
Namestim sve, samo procitaj predhodne postove i videces da sam skoro sve probao ali da nece, i ne znam gde je problem, da ga resim, pa zato sam ovde pisao...
Poz ;)
 
Natrag
Top