ПРИЗНАЈЕМ: ПОСТОЈИ БОГ! др Ентони Флу

Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
Koje činjenice? I to još neoborive. Svaku takvu činjenicu koju postaviš neće imati mogućnost da bude ignorirana.
Do tada, priznajem bog nepostoji.
Do tada su vaša maštanja(vjernička) do te mjere izmanipulirana tako da ignoriranje bi bilo bezsmisleno. Zašto Crkva ne dijeli sudbinu svog osiromašenog naroda. Bijedni socijalni status i nacionalni identitet štiti crkva.
Mogao bih vjerovati u neke paranormalne, nemoralne, nemoguće scene koje crkva predstavlja. Sve to i ko zna što još, da nije fascinantno kako njena zemaljska lakomost i biznis , nadmašuju njenu prvobitno namijenjenu ulogu.

PS: Samo da podsjetim kako isus krist nije iza sebe ostavio ni jednu jedinu pisanu riječ. Činjenica. Svi ostali pisci i stvoritelji pisanih crkvenih riječi izvrću riječi možebitno izrečenog isusa.

Bog postoji, samo što ljudi ne veruju u Njega, i ne klanjaju Mu se, i zato je toliko boli i patnje na svetu. Covek je slozeno biće. Ni kada se rodi, on nije tabula raza, vec je i tada slozen jer u sebi ima kolektivno nesvesno, prenatalno nesvesno, familijarno nesvesno… Ta slozenost dolazi do izrazaja jer samo kajanje se sastoji iz tri dela - pokajanja, kajanja i raskajanja. Hriscanstvo je misticko telo Hristovo. Svima danas smeta Crkva, pa i nije nije cudno sto su crkve kod nas i u Evropi ili prazne ili poluprazne. To je posledica losih stvari koje su neki pripadnici Crkve radili i dalje rade. A sto se tice tvoraca biblije, samo si me podstakao da uskoro napisem temu o Ivan Nikolayevitsh Panin-u. Domine, conserva nos in pace, pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Obrni, okreni svaka diskusija svede se na postojanje ili nepostojanje Svevišnjeg.
Nije ovde, po meni, reč o tome, nego da je naslov ove teme takav kakav jeste. Potencira se na reči "naučnik", vodeći ateista itd. I sve bi to bilo u redu da nije reč o nečemu što se svodi na primer čiste upotrebe informacija i izvrtanja u korist neke svoje ideje. I sad se postupa po onoj Hegelovoj "ako su činjenice protivne mojoj teoriji, utoliko gore po činjenice."
Moramo razlikovati naučnika od filozofa i filozofa od teologa. Moguće kako jedan pojedinac bude sve to, i to je o.k. Ali naučnik je neko ko barata sa određenim egzatnim činjenicama, postoji odredjena metoditka kojom se dolazi do nekog saznanja ili proveraju neke činjenice i sl. U teoriji se čak i društevenim naukama osporava da su nauke.
Filozofija može i ne mora koristiti naučna otkrića ili se pozivati na nauku u situaciji kad se donose određene teorije ili zauzimaju stavovi. Filozofski stavovi su podložni korekcijama i promenama, često filozofi zauzmu potpuno drugačiji stav od onog koji su imali ranije. Dakle, ona je spekulativna.
Teologija, sa druge strane se bavi datostima, nečim što se mora prihvatiti bez provere, bez sumnje i bez odustupanja. Na izvestan način teološki, religiozni stavovi su okamenjeni.
Kad se upotrebi termin da je "naučnik" uradio to i to, onda se stvara svest kako je nešto provereno i dokazano. I sad neko ko osporava nauku, poziva se na naučnika i nauku.
Nek iznese šta je to naučnik dokazao, proverio eksperimentom... Ne mora biti ovo što je tema, postojanje Boga.
Ali, kad je reč o filozofu on može po definiciji da promeni stav i da zauzme teološki stav.
Upravo je to ono što smeta u ovoj maloj diskusiji, koja počinje od podmetanja titule, osnovne premise i čitava stvar se kreće u smeru da dokazuje nešto što nije dokazano.
Zaključak: to što je Kurta promenio mišljenje i odlučio da postane Fata, sa njegovog i stanovišta njegovih prijatelja, radikalno je, ali je njegova privatna stvar i potpuno je nebitna za širu zajednicu.
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Trucanje u prazno,svaki razgovor o veri obicno zastrani i ode na pogresnu stranu.Svi bi da nesto dokazu na ustrb drugih.Ceo forum religije sveo se na citiranje raznih religioznih knjiga i prepucavanja,niko da kaze nesto pametno iz svoje glave koju nosi na ramenima....
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Mnogo zahtevno. Misliti svojom glavom. Bolje je pozivati se na "mudre starce" koji su metanisali i došli do spoznaje da...Nije bitno šta, a onda to mumlajući tiho u svoju bradu promrmljaju drhtućoj pastvi, umesto da zapišu, što ne mogu jer su nepismeni, poštos u bežali od koza u manastir...
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Kojom činjenicom ?, da na ona pitanja za koje još uvek nema odgovora nauka ne želi da prihvati teze koje nisu dokazane - smešno.
Znači nauka bi po tome na sva sledeća pitanja po Entoniju trebala da odgovori - sledećim odgovorom.
Šta stoji iza zakona gravitacije - Božija volja
Sta je iza Arhimedovog zakona - Božija volja
Šta stoji iza FAradejevog zakona - Božja volja
Dokle bi stiglo saznanje da je nauka na početku svog postojanja dopuštala ovakve odgovore.
Koje činjenice? I to još neoborive. Svaku takvu činjenicu koju postaviš neće imati mogućnost da bude ignorirana.
Do tada, priznajem bog nepostoji.
Do tada su vaša maštanja(vjernička) do te mjere izmanipulirana tako da ignoriranje bi bilo bezsmisleno. Zašto Crkva ne dijeli sudbinu svog osiromašenog naroda. Bijedni socijalni status i nacionalni identitet štiti crkva.
Mogao bih vjerovati u neke paranormalne, nemoralne, nemoguće scene koje crkva predstavlja. Sve to i ko zna što još, da nije fascinantno kako njena zemaljska lakomost i biznis , nadmašuju njenu prvobitno namijenjenu ulogu.

PS: Samo da podsjetim kako isus krist nije iza sebe ostavio ni jednu jedinu pisanu riječ. Činjenica. Svi ostali pisci i stvoritelji pisanih crkvenih riječi izvrću riječi možebitno izrečenog isusa.
Pa vi kao i da niste citali temu. Evo neka ta cinjenica bude najobicnija bakterija! Mene, kao i ovog religioznog naucnika, zanima ko je dao bakteriji sve te informacije? Samo budite ozbiljni, nemojte ono ''pa nastalo slucajno....silom prilika.'' ...jer jedan kompjuter je smesno porediti sa bakterijom, a znamo ko je kompjuteru dao sve te informacije.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Pa vi kao i da niste citali temu. Evo neka ta cinjenica bude najobicnija bakterija! Mene, kao i ovog religioznog naucnika, zanima ko je dao bakteriji sve te informacije? Samo budite ozbiljni, nemojte ono ''pa nastalo slucajno....silom prilika.'' ...jer jedan kompjuter je smesno porediti sa bakterijom, a znamo ko je kompjuteru dao sve te informacije.
Pročitaj ovo , možda će ti biti jasnije; Abiogeneza
I ovo ; http://www.teorijaevolucije.com/kompleksnost.html
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.10.2010
Poruka
30
Pa vi kao i da niste citali temu. Evo neka ta cinjenica bude najobicnija bakterija! Mene, kao i ovog religioznog naucnika, zanima ko je dao bakteriji sve te informacije? Samo budite ozbiljni, nemojte ono ''pa nastalo slucajno....silom prilika.'' ...jer jedan kompjuter je smesno porediti sa bakterijom, a znamo ko je kompjuteru dao sve te informacije.

Možda sam čitao, možda nisam. Ni sam neznam otkud sam ovdje. Ali kad sam već tu. Mogu ti dati mišljenje (odgovor)koje dao informacije ne samo bakterijama. Mada tvoje navlačenje od kuda su je očigledno. Tema ja religija i promijenjeno mišljenjje jednog nazovimo naučnika. Zato i pišem onako kako to ja logikom(do sada poznatom) razmišljam. I uvijek kažem vrlo jednostavno : bog nepostoji. Vrlo logično i vrlo jasno. Jedna od varijanti tog mog shvatanja a usko vezano za ovu temu je: Da bog postoji i da je svemogući predvidio bi ovaj razvoj nauke i naučnika. Njihovu nedoumicu i vjernika i nevjernika i ostalih bi riješio jednostavno.

Kako? Ostavio bi jedan link,,,, ili hiperlink,,,,ili ,,,,, tako da bi mi sada bez nagađanja i nadgornjavanja čitali bez zagonetki, što je mislio , želio itd. Jer taj vaš tzv svemogući ne postoji ili nije znao da ćemo mi prevazići njegovu moć. A tek naučna otkrića koja slijede. Mi ih još neznamo. On zna? Zar ti neizgleda malo smiješno vjerovanje u postojanje boga. A tek ovoga Flu-a i njegove razloge. Malo je reći smiješno. Al ajd neka bude samo smiješno. Hvala tebi.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Pa vi kao i da niste citali temu. Evo neka ta cinjenica bude najobicnija bakterija! Mene, kao i ovog religioznog naucnika, zanima ko je dao bakteriji sve te informacije? Samo budite ozbiljni, nemojte ono ''pa nastalo slucajno....silom prilika.'' ...jer jedan kompjuter je smesno porediti sa bakterijom, a znamo ko je kompjuteru dao sve te informacije.
Jednu stvar sam zaborvavio da "rečem" . Videli smo da je gospodin Venter od nežive prirode napravio ćeliju (bakteriju). To je dokaz da od nežive prirode može da se stvori život. E sad ko je na zemlji stvorio život , zasad ima tri popularna odgovora .
1. Bog lično i personalno
2. Vanzemaljci
3. Specifične okolnosti (hemijski procesi)
Ne tvrdim da to nije bog uradio , samo tvrdim da za to nema dokaza (i da nauka zbog toga ne sme to da prihvati). A Entoniovo priznanje ništa tu ne menja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2009
Poruka
148
Pitanje je.... odakle dolaze ti zakoni? I zasto imaju taj oblik koji imaju?... zasto su prirodni zakoni ovakvi kakvi su. Da li je to naucno pitanje ili nije? ili najednostavnije, niko to ne zna....

Ako uzmemo bar na cas teoriju, da su fizicki zakoni, ma kakav slucajan skup pravila, zivot gotovo izvesno ne bi postojao.

Naucnici to objasnjavaju tako sto uvode hipotezu o postojanju vise univerzuma ili multiverzuma. Ovaj nas univerzum ima takve zakone i tako podesene prirodne konstante da u njemu moze da nastane zivot, dok u nekim drugim univerzumima zakoni su drugaciji pa tamo nema zivota ili ima sa nekim alternativnim stvarnostima. Ali to je opet samo jedna pretpostavka.
Ili Bog ili multiverzumi inace kako da se drugacije objasni takva fina podesenost zakona i konstanti koje sada vidimo.
 
Natrag
Top