Prijateljstvo

Član
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruka
343
Danas, u ovo doba je tezko imati pravog prijatelja. Ali ja mislim kada nam bude u zivotu najgore, pa ti neko pomogne, onda se tek vidi ko je prijatelj. Ja sam to saznala kada mi je umro tata.

Na muci se prepoznaju junaci, prijatelji....Padaju maske tek tako, a oni se jos ubijaju da je stave nazad gdje je bila...
Znam kako je to...Kad mi se je otac ozbiljno razboleo, nije bilo nijednoga "prijatelja" da barem upita "kako si"...
A istim tim svojim "prijateljima" valjao je mnogo u nekim ozbiljnim, kriticnim trenutcima u zivotu....
 
Član
Učlanjen(a)
13.03.2011
Poruka
63
Drugarstvo je zlatna zica
Pokidat se lako moze
Zavezat se opet daje
Ali cvor ostaje....
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Prijatelj će se prema tebi ponašati potpuno isto kad si siromašan i kad si bogat.
Ako od siromaha postaneš bogat i vidiš da se tvoji prijatelji odjednom menjaju onda imaj u vidu da ti to nisu prijatelji.

Kad si niko i ništa niko te ne primećuje, kad postaneš neko i nešto tvoji "prijatelji" niču kao pečurke posle kiše.

Pravi prijatelj je onaj koji će ostati sa tobom u kontaktu i pored svih porodičnih/poslovnih obaveza.
Za prave prijatelja može jednog nedeljno da se izdvoji 5 minuta da se nazovu i pitaju kako su.
Daljina za pravog prijatelja nije bitna. Bio on u Kini ili Americi sa njim možeš da ostaneš u kontaktu na ovaj ili onaj način.

Prijateljima se dolazi u kuću i onda kada za to nema razloga a ne samo kad ti treba neka korist od njega.
Prijatelj ti nikad neće okrenuti leđa ili te prodati za šaku para.
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Prijatelj će se prema tebi ponašati potpuno isto kad si siromašan i kad si bogat.
Ako od siromaha postaneš bogat i vidiš da se tvoji prijatelji odjednom menjaju onda imaj u vidu da ti to nisu prijatelji.

Kad si niko i ništa niko te ne primećuje, kad postaneš neko i nešto tvoji "prijatelji" niču kao pečurke posle kiše.

Pravi prijatelj je onaj koji će ostati sa tobom u kontaktu i pored svih porodičnih/poslovnih obaveza.
Za prave prijatelja može jednog nedeljno da se izdvoji 5 minuta da se nazovu i pitaju kako su.
Daljina za pravog prijatelja nije bitna. Bio on u Kini ili Americi sa njim možeš da ostaneš u kontaktu na ovaj ili onaj način.

Prijateljima se dolazi u kuću i onda kada za to nema razloga a ne samo kad ti treba neka korist od njega.
Prijatelj ti nikad neće okrenuti leđa ili te prodati za šaku para.

Lepo rečeno San! yes3
Takođe, prijatelj je i onaj koji se raduje tvojoj sreći!;)
 
Član
Učlanjen(a)
24.06.2009
Poruka
98
Pravi prijatelji su oni koji su ti spremni pomoći u nevolji.Malo je danas takvih.
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Prijateljstvo je čudna biljka. Uvene na najboljoj zemlji.
A nikne tamo gdje nikada ne bi rekao da može niknuti. :dtyste:
 
Natrag
Top