Priče Solomonove 8

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ево где Јеховини сведоци могу да упореде да ли говоре исто као муслимани. Зато и не схватају, јер Реч Божију (Мудрост Божију) унижавају. Духа Истине унижавају, а Он треба да их научи мудрости и разуму. Како онда да им буде јасно? Не може никако!

Као када немаш глас (одбациш), а хоћеш да певаш. Како када ноге одсечеш, а хоћеш да трчиш.
Као да пуцаш себи у прса, а хоћеш да живиш.


 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Price Solomunove 8 glava jeste nesto veoma poucno za sve nas.
Prvo da vidimo,sta smo razumeli?
Da li to mudrost govori?Da to nije Bozji kvartet ?,cetvrta osoba u Bogu?,sta mislite kako ta cetvrta osoba lepo prica i cemu nas uci?
Kako je to moguce da nesto nezivo moze da govori?Jel to bajka ,basna,kakva je svrha ovog poglavlja.
Sta vam se svidelo,a sta vam se nijesvidelo.

Meni se svidelo sve.
Naprimer ovo
27 Kad je uređivao nebesa, onde bejah; kad je razmeravao krug nad bezdanom.
Ovde se misli na zemljin oblik,i ovo je vec trece mesto u Bibliji gde se za oblik zemlje uzima krug ili kugla.
Kako je to moguce kad je crkva skoro do juce,govorila da je zemlja ravna ploca?

Takodje ovo poglavlje asocira i na Bozjeg sina.
22 Gospod me je imao u početku puta svog, pre dela svojih, pre svakog vremena.
23 Pre vekova postavljena sam, pre početka, pre postanja zemlje.
CRO Proverbs 8:22 Jahve me stvori kao pocelo svoga djela, kao najraniji od svojih טina, u pradoba; (Pro 8:22 CRO),
A sta vi mislite da li je ovde mudrost personifikacija,ili asocijacija na Isusa Hrista ,ili mesovito,ili nesto cetvrto?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Jahve me stvori kao pocelo svoga djela


Како може Бог створити Мудост? Ви чак и не видите какве вам глупости и изманипулисане "преводе" потурају ови из Куле стражара. Пише: ПОСЕДОВАО, ИМАО. Чиме се само служе ови ваши "изабрани" из Бруклина...

Solomon 8 22.jpg

Strong's Concordance
qanah: to get, acquire
Original Word: קָנָה
Part of Speech: Verb
Transliteration: qanah
Phonetic Spelling: (kaw-naw')
Short Definition: buy
NAS Exhaustive Concordance

Word Origin
a prim. root
Definition
to get, acquire
NASB Translation
acquire (6), acquired (1), acquires (2), bought (20), buy (23), buyer (4), buying (2), buys (1), formed (1), gain acquisition (1), gained (1), get (3), gets (1), gotten (1), owner (1), possessed (1), possessor (2), purchased (3), purchaser (3), recover (1), redeemed (1), sold (1), surely buy (2).

Strong's Exhaustive Concordance
attain, buyer, teach to keep cattle, get, provoke to jealousy, possessor, purchase


Љубоморно поседовање, кратко појашњено.

25. Пре него се горе основаше, пре хумова ја сам се родила;
26. Још не беше начинио земље ни поља ни почетка праху васиљенском;


2. Пре него се горе родише и сазда се земља и васиљена, и од века довека, Ти си Бог. (Псалам 2)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Jahve me stvori kao pocelo svoga djela


Како може Бог створити Мудост? Ви чак и не видите какве вам глупости и изманипулисане "преводе" потурају ови из Куле стражара. Пише: ПОСЕДОВАО, ИМАО. Чиме се само служе ови ваши "изабрани" из Бруклина...

Pogledajte prilog 49397

Strong's Concordance
qanah: to get, acquire
Original Word: קָנָה
Part of Speech: Verb
Transliteration: qanah
Phonetic Spelling: (kaw-naw')
Short Definition: buy
NAS Exhaustive Concordance

Word Origin
a prim. root
Definition
to get, acquire
NASB Translation
acquire (6), acquired (1), acquires (2), bought (20), buy (23), buyer (4), buying (2), buys (1), formed (1), gain acquisition (1), gained (1), get (3), gets (1), gotten (1), owner (1), possessed (1), possessor (2), purchased (3), purchaser (3), recover (1), redeemed (1), sold (1), surely buy (2).

Strong's Exhaustive Concordance
attain, buyer, teach to keep cattle, get, provoke to jealousy, possessor, purchase


Љубоморно поседовање, кратко појашњено.

25. Пре него се горе основаше, пре хумова ја сам се родила;
26. Још не беше начинио земље ни поља ни почетка праху васиљенском;


2. Пре него се горе родише и сазда се земља и васиљена, и од века довека, Ти си Бог. (Псалам 2)

Da bi bolje razumeo procitaj ovaj stih,ne citas kontekst!
22 Gospod me je imao u početku puta svog, pre dela svojih, pre svakog vremena.
WTT Proverbs 8:22 יְֽהוָ֗ה קָ֭נָנִי רֵאשִׁ֣ית דַּרְכּ֑וֹ קֶ֖דֶם מִפְעָלָ֣יו מֵאָֽז׃
(Pro 8:22 WTT)
CRO Proverbs 8:22 Jahve me stvori kao poטelo svoga djela, kao najraniji od svojih טina, u pradoba; (Pro 8:22 CRO)
Sta mislis koga je Jahve ili Jehova stvorio ?

Kako ne razumes da se ovde govori o personifikaciji???
Sta je pisac hteo da kaze nama ljudima,znas li?
Kolko vidim ti bezuspesno hoces da dokazes da je Isus ta mudrost i da je on ustvari Jehova ,cim navodis i pravis paralelu izmedju stihova
25 Pre nego se gore osnovaše, pre humova ja sam se rodila;
Sta hoces da kazes da se mudrost rodila,ili da se Isus rodio???
i da taj stih uporedis sa Пре него се горе родише и сазда се земља и васиљена, и од века довека, Ти си Бог .??
Da li zapazas u ovom drugom stihu da nema nigde rec rodio,ili slicno???
Koji je tvoj cilj?
sta ti hoces da dokazes sa tim stihovima?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Рисе, Мудрост се родила. Господ је имао у почетку: "У почетку беше Реч". Кроз Мудрост Божију све је створено, није КРОЗ анђела.
 
Natrag
Top