Preporčujem knjigu ,udžbenik , emisiju , film

Član
Učlanjen(a)
20.12.2010
Poruka
892
Rešavao sam dva na srpskom jeziku - belci vs crnci i strejt vs gej, a prijavio sam se i na engleski i dobio random o preferenciji proizvoda u odnosu na to ko ih preporučuje (ja sam dobio preporuku vodećeg hemičara o prašku za rublje:) )

Ja sam rod-karijera (iznenađujuće :what:), rod-znanost i rasu (bzvz su im one sličice).
 
Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Pročitajte Peti sporazim....jako zanimljiva knjiga toltečkih mudrosti,svrstavaju je u knjige moderne psihologije.
Autori knjige su Don Hoze Ruis i Don Miguel Ruis.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Testirajte svoje predrasude Testom implicitnih asocijacija. Mogli biste se iznenaditi. :dtyste:

Test se oslanja na automatske i kontrolirane procese obrade stereotipa i ispituje brzinu reakcije na sukladne i nesukladne kategorizacije. Ukoliko se trudite ne pokazati stereotipe (a imate ih), za to će vam trebati više vremena.

https://implicit.harvard.edu/implicit/

Probajte. :yea:

Super su testovi...
Nisam iznenađen rezultatima mada su one sličice mogli malo bolje da urade.

Blaga automastka preferencija za ljude svetle boje kože u poređenju sa ljudima tamne boje kože
Umerena automatska preferencija za strejt ljude u poređenju sa gej ljudima
Snažna automatska preferencija za Srbiju u poređenju sa Sjedinjenim Američkim Državama

Nego, odavno link stoji sigurno je još ljudi radilo pa izgleda da su rezultati zaista iznenađujući :lol:
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Prozac nation (2001)

prozac_nation.jpg


Drama kroz koju se provlači tema graničnog poremećaja ličnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014

Kakav film, da se ne povjeruje da je moguće na šta su sve ljudi spremni. Ovo posebno preporučujem psiholozima kojih imamo na forumu, jer se i radi o naučnom, psihološkom opitu.


igra_smrti.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Tačno tako, samo pogledaj film pa da vidiš kako je dobar. Ja danima nisam mogla da dođem sebi od šoka. I ljudi pričaju o nacizmu i logorima, a ovo su ljudi radili na dobrovoljnoj osnovi u smislu kviza, profil ličnositi-obični ljudi, bez kriminalne prošlosti, nevjerovatno.
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Da, poslušnost autoritetima i mene fascinira. Jedan deo mog diplomskog pokrivao je i tu temu mada u malo široj perspektivi.

Na prvi pogled neverovatno ali kada se malo porazmisli o razvoju ljudske vrste, a pogotovo o razvoju pojedinaca u okviru porodice, onda ovakve stvari uopšte nisu neverovatne.

Nemojmo zaboraviti da se svaki roditelj najviše ponosi kada mu učiteljica kaže da njegovo dete uvek sluša - i upravo je ta poslušnost koju smo videli u eksperimentima, logorima i Abu Graifu, u stvari, samo prirodni nastavak onoga što smo dete naučili kada je bilo malo. Uvek slušati starije u detinjstvu uglavnom prerasta u uvek slušati autoritete u odraslom dobu.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Ma nema teorije da bih ono uradila ni za bilo koje pare. Puštati struju na čovjeka i slušati krike i slušati slijepo kao ovca- nema šanse. Ali su bili glupi, kada su im rekli da je 480 W , koliko su bili izdresirani, nisu ni ukapirali da bi čovjek bio spržen. Ipak razum malog đeteta i volja i razum odrasloga se umnogome razlikuju. Za jednu ženu sam pomislila, majko mila, kako će se vratiti kući svojoj porodici, potencijalni ubica. I ona se pojela živa od srama kada je shvatila šta je radila. I žene ispadoše krvoločnije kučke od muškaraca, što i jeste tačno.
 
Natrag
Top