Predolozite mi horore

Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Imam jedno pitanje i nadam se da je ovo pravo mesto za to u suprotnom izvinjavam se.
Naime pre oko dva meseca sam gledao neki horor nesto kao dokumentarac njih dvoje su par i uznemirava ih demon a oni to sve snimaju privatnom kamerom. Film je strava ali sam ja zaboravio naziv a voleo bih ga pogledati jos jednom pa molim svakog ko zna nesto o ovome da napise.
Unapred hvala

Naziv filma ti je Paranormal activiti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
3.291
2ihni82.jpg
 
Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
505
naravno da ih ima
evo ti nekoliko novih :
Drag me to hell
stay alive
the last house on the left
the uninvited(2009)
the horsmen
the unborn
the grudge 3
mum & dad
boogeymen 3
the midnight meat train
all the boys love Mandy Lane
House(2009)
shutter(2008)
one missed call(2008)
the eye (2008)
30 days of night
7eventy 5ive
hostel 1 i 2
28 weeks later
...;)
Od ovih ja ti preporučujem ove boldirane....
P.s. lep izbor filmova
boogeymen 3
one missed call(2008)
30 days of night
the grudge 3
the unborn
the last house on the left
Drag me to hell
 
Član
Učlanjen(a)
07.11.2009
Poruka
0
3amr:To sve sto si nabrojao nisu horori nego jedni te isti glupi americki filmovi gde dva lika idve ribe idu kolima,pukne im guma i bas tu bude jedna kuca u kojoj ce sacekati jutro i nestajati 1 po 1 dok ne ostane ''heroj''!!!
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
za Armag
Horor kao žanr ispunjava sve uslove dramaturgije, ukoliko je dobro odrađen. Ima školske elemente: jedinstvo vremena i prostora (obično se dešava u jednom prostoru sa poklapanjem trajanja glavne radnje na ekranu i realnim vremenom, mada ne mora da bude slučaj) postoji klimaks, antiklimas, katarza, može se podeliti i na činove... To ne važi za sve, pogotovo za tinejdž bljuvotine sa čillidersicama ili nekim od 1000-tih nastavaka i rimejkova Petka 13. U samom hororu ne mora biti niti jedno ubistvo, već postojati napetost. Ne mora abiti ni prosutih creva,, sekira i sl. Ograničava se na određeni broj likova (King ti je idealan primer za to-5-6 izolovanih likova i udri, a Isijavanje i Mizeri solidni primeri horora na pravi način), moguće je da imaš tu dramturgiju i ono što mislim pod katarzom i klimaksom i antiklimaksom u Ajkuli, Noći Veštica (Karpenterov original) ili Keri Brajana de Palme, Kronderbergova Muva...
Naprosto definicija horora ne postoji (koliko teoretičara, toliko definicija) ali je funkcija žanra najidelanija kad se prodene kao potpora nečem drugom. Za to ti je najbolji primer neki od evropskih filmova( česta mešavina SF-Horor, kao prvi Alien ili Skrimersi) a od naših Variola vera i De ža vi , gde imaš dramu u kojoj su potcrtani efekti hororom. Počesto se horor uzima samo kao "začin" u drugom jelu i tad funkcioniše bez problema. Kad je dat sam za sebe, odna je bljak. Imaš Zonu mrtvih i slične gluposti, američki toalet papir, konfekciju sa hektolitirima krvi i crevima koja se motaju na lakat.
 
Natrag
Top