Pravoslavni o sebi samima! veoma zanimljivo!

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
rekoh ti,sve ces odgovore dobiti KAD kazes u kojoj si sekti..kad se usudis da stavis svoja uverenja na proveru a ne samo ovako da dajes "svoja" tumacenja...sto se izgleda nikad neces usuditi...nema sta...bas si u "istini"....
dzeremajo ja mislio dok si bio odsutan da si malo razbistrio glavu,patio forume i NAUCIO kao se diskutuje ,ali vidim slaba vajda iako sam po opredeljenju veliki optimista.Znaci KADA te NEKO pita PRVO odgovris ili kazes ne zelim da odgovrim PA TEK ONDA MOZES da trazis da ti drugi odgovori.Urednik je napravio temu zbog digresije,koja je pravljena i NIKADA NIJEDNOM NISI dao odgovr na ono sto si pitan PRVI.Dakle vise,necu obracati paznju na tvoje pisanje,jer NISI vredan diskusije,jer ne postujes sagovrnika a to trazis za uzvrat.NISI smeo da odgovris i tu je jedna velika TACKA.
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
dzeremajo ja mislio dok si bio odsutan da si malo razbistrio glavu,patio forume i NAUCIO kao se diskutuje ,ali vidim slaba vajda iako sam po opredeljenju veliki optimista.Znaci KADA te NEKO pita PRVO odgovris ili kazes ne zelim da odgovrim PA TEK ONDA MOZES da trazis da ti drugi odgovori.Urednik je napravio temu zbog digresije,koja je pravljena i NIKADA NIJEDNOM NISI dao odgovr na ono sto si pitan PRVI.Dakle vise,necu obracati paznju na tvoje pisanje,jer NISI vredan diskusije,jer ne postujes sagovrnika a to trazis za uzvrat.NISI smeo da odgovris i tu je jedna velika TACKA.

TI GOVORIS O POSTOVANJU SAGOVORNIKA?!:fool: sve vreme kao zmija noge krijes u kojoj si sekti a ocekujes da se TEBI odgovara na neka tvoja pitanja?!...druze,uzivo ne bi ni ovoliko razgovarali koliko smo do sada sa takvim tvojim stavom...tako da sto se mene tice moze tacka...
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Ja vam samo mogu reci da ide strasno vreme nece biti mozda ni nas a ni ovog foruma.Imamo jos tri godine da se ovako prepucavamo i onda gledaj te gde ce ko bezati.Za Srbe Pravoslavce je najvaznije ako hoce da ostanu uz Gospoda da ne prime nova dokumenta i da ne idu u savez sa ekumenistima.Izdrzite jos 3 godine dok se ovo sve ne resi da ostanete u veri.Ovo vam je moj bratski savet pa ko hoce neka poslusa ko nece to je njegova volja ja nikog necu terati da ostane u veri.Ako nekome nije jasno o cemu govorim evo napisacu detaljan redosled dogadjaja pa se sami uverite.

Molio bih urednika Jurivaku da ovo ne brise ovo nije politika ona me ne zanima u opste,ovo je sve na verskoj bazi.Ali ako on smatra da ovo treba obrisati neka obrise.

1.Izrael priprema sveopsti napad na Iran
2.Turska u tome vidi priliku i napada Grcku
3.Rusija ce se umjesati u sukob
5.Pet mjeseci ce nebo gorjeti od raketa
6.Narod ce bezati u pecine i traziti izvore vode da prezive.

A sto se tice Srbije:

1.Desice se ubistvo u skupstini Srbije
2.Pocinje gradjanski rat
3.Jovanacka reka ce krvava teci
4.Vojvodina,sandzak nisu vise u sastavu Srbije
5.Beograd vise nije glavni grad
6.Nato trupe patroliraju Srbijom
7.Pet vladika se odvaja i osniva pravu Srpsku Pravoslavnu crkvu u mestu Bosnjani pored Krusevca.
8.Srbija se nalazi u granicama u kojima je bila za vreme Karadjordja.
10.Ruski car dovodi Srpskog cara iz Rusije potomak loze Nemanjica sa majcine strane i krunise ga u Krusevcu.Tek tada Srbija krece napred i vraca izgubljene teritorije.


Crna gora:

1.U crnoj gori izbija gradjanski rat izmedju pristalica Mila Djukanovica i pravih Srba Crnogoraca.
2.Crnogorci ubijaju Mila Djukanovica
3.Albanci i siptari napadaju Crnu goru mnogo krvi ce se proliti.
4.Na kraju posle mnogo zrtava pobednici izlaze Srbi i Crnogorci.
5.Ljudi iz Srbije mire zavadjenu bracu Crnogorce i Crna gora ulazi u sastav Srbije.


Sve ovo sto sam napisao fino prepisite na papir i gledajte razvoj dogadjaja za tri godine.

Cudo jedno kako vreme leti.
Slucajno mi palo na pamet da pogledam da li je proslo tri godine.
Evo prodjose.
Kota ko zna gde je, ali eto videli smo kako se ostvarilo jedno lazno prorocanstvo.
Forum i mi smo jos uvek ovde,mogli bi da pricamo malo o ovom prorocanstvu.
Izgleda da sam ja bolje prorekao :)
Ne smemo da dozvolimo ovakve stvari.
I onda kada ih je Kota postavio sam isto mislio kao i danas.
Sve prevarante i lazne proroke treba raskrinkavati bez obzira za koga se izdaju.
Lazov je lazov , na zalost imamo ih za izvoz samo sto nikome ne trebaju jer imaju svojih evropskih kvalitetnijih lazova.

Druze Kota ako te put navede na ovaj forum razmisli malo o tome sto si pisao.
I ne zameri, znas da nije zlonamerno.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
A keje je vere bio kota73,JS-ok,Advent,baptist,pentakost ili? posto oni vole da prorokuju.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Pa, šta si mislio, Gera, da čudaka nema i među pravoslavnim Srbima? Ima ih itekako, približno u istom procentu kao što ih ima i u svim drugim vjerskim zajednicama.
Nisam mislio a znam jurka!barem si ti svedok da sam se i sa svojima raspravljao na PR:tum 5,onaj sto ima nik nekog srpskog kralja,na temi crkva jel se secas?pa onda na temi dali treba postovati ikone itd.

Cudnih ljudi ima u svakoj veri to je istina ali ovog clana kota 73 nisam poznavao zato i pitam,ko je i staje da znam ako se pojavi kako da vodim debatu s njim.
Ja jesam pravoslavac ali onaj koji slusa popove ali ne ide za njima Matvej 23g,Isus nam je tako kazao,slusaj te ih ali ne cinite to sto oni cine.Uzmi na primer Laodikeju kozu da mu deres nece da prizna ni jednu jeres u svojoj crkvi,jer nesme!dok mi mozemo i imamo pravo da ukazemo nasem svesteniku ako se zanima nekom jeresu,mozemo da kazemo javno i svestenik nesme da mi zabrani da udjem u crkvu ili da me iakljuci iz pravoslavlja.
A probaj nesto da kazes kod JS-ka,adventista.baptista itd?odmah letis napolje i budes proglasen za otpad!u njihovoj crkvi.

Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top