Pravoslavni o sebi samima! veoma zanimljivo!

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Politiku mrzim iz dna duse ne pripadam ni jednoj politickoj stranci nikada nisam glasao niti cu glasati (moja stranka je Pravoslavlje a predsjednik je Gospod).Sve sto sam napisao je realno stanje sa terena a nemam ama bas nikakvu potrebu da izmisljam niti da nekoga obmanjujem.Samo vi pratite desavanja koja sam naveo a posle cemo komentarisati kada se to bude desilo.Ako tada bude foruma na kom cemo moci polemisati?!
prijatelju Isus Hrist nije umro za Srbe SAMO i nije Bibija skup prorocanstva za Srbe,vec za CEO svet,tako da ta tvoja "prorocanstva"ne piju vodu jer NISU biblijska,nego nam ti jos uvek ne rece odakle ti ova nazovi"prorcanstva"?Da li si ih ti dobio ili neko drugi pa ti prenosis ovde?
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
39
Meni je najgore od svega što ljudi koji misle da će za 3 godine (ili koja li je već cifra), da se desi neki silan smak sveta ili nešto, i što ni kad se to ne desi oni neće prestati da čekaju, ovaj put neku drugu godinu, u kojoj će sada "sigurno" biti smak sveta. Imaće "savršeno" objašnjenje zašto do smaka nije došlo - pretpostavljam da su celu stvar odložili CIA i MI6 da bi što više ljudi pomislilo da je sve gotovo i da je opasnost prošla, a ustvari je to samo zatišje pred buru i dogodine stvarno ima da se zemlja trese - i čekaće se opet neka sledeća godina smaka sveta itd, itd...

Putuj Evropo i poš'lji nam malo peciva.
Nama je dobro - sreća jedna neizreciva.
Putuj planeto, ovde se vrag priziva.
Nama je lepo, slika jedna neopisiva.

Putuj Evropo, nemoj više čekati na nas.
Ne pitaj mnogo, dospećeš i ti na rđav glas.
Putuj planeto, super smo se družili.
Nama je lepo, taman kako smo zaslužili.
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
prijatelju Isus Hrist nije umro za Srbe SAMO i nije Bibija skup prorocanstva za Srbe,vec za CEO svet,tako da ta tvoja "prorocanstva"ne piju vodu jer NISU biblijska,nego nam ti jos uvek ne rece odakle ti ova nazovi"prorcanstva"?Da li si ih ti dobio ili neko drugi pa ti prenosis ovde?

Cobi nisam ti nesto raspolozen da sad mlatimo ovde praznu slamu,procitaj opet sta sam napisao.Naravno da Gospod Isus Hrist nije umro samo za nas Srbe vec za sve gresnike ovoga sveta.I Sveto Pismo nije skup prorocanstava samo za Srbe vec za ceo svet.Prvo sam bio napisao sta ce se desiti sa sveta pa onda sam napisao za srbiju i Crnu goru.Sve ovo sto sam napisao su rekli sveti ljudi a jedan od njih je Sveti Nil mirotocivi,o ovome je govorio Sveti starac Pajsije Svetogorac,Sveti otac Tadej Vitovnicki,monah Gavrilo i mnogi drugi svetitelji.Oni su se bili toliko udostojili pred Gospodom svojim isposnickim zivotom i molitvama da im je Gospod otkrio sta ide.A ja pored ovih njihovih kazivanja gledam i realno stanje na terenu.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Da,da,Isus Hrist im otkiro planove za Srbiju i ceo svet.Kako to ne otkri Apostolima u Svetome Pismu tako detaljno je li?I gde ti vide da su oni sveti?Samo je Bog svet.
Mat 23:9 I ocem ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan Otac koji je na nebesima.
Dakle ti im prepisujes titule koje pripadaju samome Bogu Ocu,zat to nije bogohuljenje u najmanju ruku
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Da,da,Isus Hrist im otkiro planove za Srbiju i ceo svet.Kako to ne otkri Apostolima u Svetome Pismu tako detaljno je li?I gde ti vide da su oni sveti?Samo je Bog svet.
Mat 23:9 I ocem ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan Otac koji je na nebesima.
Dakle ti im prepisujes titule koje pripadaju samome Bogu Ocu,zat to nije bogohuljenje u najmanju ruku

Mateja24.36 A danu tome i o času niko ne zna, ni anđeli nebeski, ni Sin, nego Otac sam
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
cobi63
Da,da,Isus Hrist im otkiro planove za Srbiju i ceo svet.Kako to ne otkri Apostolima u Svetome Pismu tako detaljno je li?I gde ti vide da su oni sveti?Samo je Bog svet.
Mat 23:9 I ocem ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan Otac koji je na nebesima.
Dakle ti im prepisujes titule koje pripadaju samome Bogu Ocu,zat to nije bogohuljenje u najmanju ruku

takvo "ispovedanje" bi se nazvalo-"farisejstvom"...da si u Crkvi-ozbiljnom prelescenoscu......ovako,posto je nepoznato ni u koju crkvu ides ili verujes da je Hristova ,niti ko te krstio i da li je- obicno sektasenje...svecima se nazivaju veliki podviznici i stradalnici za Hrista koje je Bog Otac proslavio zbog tog njihove Vere u Sina...sveti oci Crkve su svi oni ispovednici kroz vekove koji su cuvali Veru i Crkvu...NARAVNO da se time ne misli da su oni neki bogovi,idoli ili ne znam sta vec tripujes....ali da su dostojniji pred Bogom od svih nas koji ovde laprdamo-to budi siguran...pa ih kao takve i gledaj i postuj...ili nemoj-tvoja stvar..ali bar zbog osnovne pristojnosti ako je imas-reci najzad kojoj sekti pripadas.......dokle cu ovde slusati "predavanje" o hriscanstvu od nekoga ko ni tu jednu stvar ne ume da javno kaze??
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
O dzeremajo pa gde si ti nema te:DJa mislio ti seo zagrejao zadnjicu pa pronasao odgovore u Bibliji kojim ces da potvrdsi ovo sto bulaznite ovde.
Mat 23:9 I ocem ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan Otac koji je na nebesima.
Nego sta cemo mi sa ovim Isusovim recima?Ispade po tvome da je lagao ucenike Apostole?E dzeremajo,dzeremajo,draze su ti ljudks izmisljoyine nego reci samog Gopoda Isusa Hrista
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
O dzeremajo pa gde si ti nema te:DJa mislio ti seo zagrejao zadnjicu pa pronasao odgovore u Bibliji kojim ces da potvrdsi ovo sto bulaznite ovde.
Mat 23:9 I ocem ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan Otac koji je na nebesima.
Nego sta cemo mi sa ovim Isusovim recima?Ispade po tvome da je lagao ucenike Apostole?E dzeremajo,dzeremajo,draze su ti ljudks izmisljoyine nego reci samog Gopoda Isusa Hrista

rekoh ti,sve ces odgovore dobiti KAD kazes u kojoj si sekti..kad se usudis da stavis svoja uverenja na proveru a ne samo ovako da dajes "svoja" tumacenja...sto se izgleda nikad neces usuditi...nema sta...bas si u "istini"....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
156
@ kota703


Јован, глава 3
16. Јер Богу тако омиле свет да је и Сина свог Јединородног дао, да ниједан који Га верује не погине, него да има живот вечни.

Zapisao sam(odštampao) ove reči.

I imaću stalno na umu šta je napisano i pratiću razvoj događaja.

Od koga potiču ova proročanstva?

Posle četiri godine ako nebude tako jel treba da nam se smeju kao jehovinim



:lol: ovo si simpatično konstatovao...ma sve što Bog da trpeti se mora...i uvek bude prema snazi našoj...treba svet gledati i sa lepše strane....

svedocima?
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Za Srbe Pravoslavce je najvaznije ako hoce da ostanu uz Gospoda da ne prime nova dokumenta i da ne idu u savez sa ekumenistima.Izdrzite jos 3 godine dok se ovo sve ne resi da ostanete u veri.Ovo vam je moj bratski savet pa ko hoce neka poslusa ko nece to je njegova volja ja nikog necu terati da ostane u veri.Ako nekome nije jasno o cemu govorim evo napisacu detaljan redosled dogadjaja pa se sami uverite.
..................................................................................................................
Sve ovo sto sam napisao su rekli sveti ljudi a jedan od njih je Sveti Nil mirotocivi,o ovome je govorio Sveti starac Pajsije Svetogorac,Sveti otac Tadej Vitovnicki,monah Gavrilo i mnogi drugi svetitelji

kota703, nemoj me krivo shvatiti ali.

Kad si napisao svoja proročanstva, trebao si odmah reći da su to tvoje lične opservacije zasnovane na analizi sadašnjeg stanja i onoga što su nekada rekli Sveti Oci. Zapravo kombinacja vere i analitike je iznedrila jedno takvo predvidjanje.

Ono što nikako nije dobro je što kažeš - ostanite u veri. Da i šta onda.
Biće spašeni, manje će boleti. Nesreća, posebno ako je globalna ne bira žrtve. Valjda je bar to kristalno jasno. Nije li XX vek obeležen sa dva svetska rata i bezbroj lokalnih sukoba. Povlašćenih nije bilo.

Zašto misliti da će se nešto bitno promeniti samim prelaskom u XXI vek. Huka - braćo Srbi je kontra - produktivna. Način na koji si sve ovo izneo nije dobar jer na sličan način i neko drugi poziva na spasenje. Religija daje nadu u spasenje ali Bog dopušta zlo. Ono što mi smrtnici možemo učiniti je da bar u opštem zlu budemo manje zli. Ako je molitva način, neka bude molitva. Ono što jeste bitno je poštovanje i tudjih molitvi. Pravoslavlje nema ekskluzivu, niti ju je ikad imalo. Neko u džambi džubi zemlji ima pravo na božiju milost u potpuno istoj meri kao i ti u Srbiji. Krstio se ili ne. Ako je zaista tvorac, Bog je stvorio i bele i crne i žute. Do nekih je pisana reč stigla, do nekih nije. Da li to može biti razlog njihovog eventualnog stradalništva. Pored svih drugih razloga za zlo, nije uputno tome dodavati i veru.
Poštuj, da bi te poštovali.
 
Natrag
Top