Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ljudi ne mogu činiti ništa sami od sebe - pa je ovaj oganj proizvod sotone, koji cini cuda u cilju prevare covecanstva.

Blagodatni oganj je proizvod Sotone?! :oops:
Uff, Laodikeja, tvoja je sreća ako ovo ne pročita ni jedan pravoslavac jer stvarno je ružno tako govoriti. Vrijeđa.
A ako slučajno tko pročita i odgovori ti što te ide, onda ćeš se opet osjećati uvrijeđen i reći da svi napadaju jadne adventiste?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nisam nikoga napao.
Ja sam prvo dao biblijski temelj iz otkrivenja, a potom sam samo ukazao na ono sto se desava u Jerusalimu.

Meni je zao sto neko ne zeli otkrivenje pisma, i nije spreman da se suoci sa njegovim otlrivenjima ma koliko ona bolela.

A istina oslobadja
.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ja nisam nikoga napao.
Ja sam prvo dao biblijski temelj iz otkrivenja, a potom sam samo ukazao na ono sto se desava u Jerusalimu.

Meni je zao sto neko ne zeli otkrivenje pisma, i nije spreman da se suoci sa njegovim otlrivenjima ma koliko ona bolela.

A istina oslobadja
.

Da, Istina oslobađa. ali shvati, ovo što si ti napisao, tj. dao biblijski temelj iz Otkrivenja, to je tvoje subjektivno tumačenje koje si ti primjenio na blagodatni oganj. Svakom pravoslavcu će to biti uvreda jer Pravoslavna crkva ne tumači tako Otkrivenje.

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako je biblija merilo sto bi mi usvajali ljudska tumacenja bilo cega, kada biblija razotkriva pojave koje se desavaju oko nas.
Osim ako nam nisu milije crkve, ljudi, i njihovi pogledi, od samog Gospoda
.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Uff, Laodikeja, tvoja je sreća ako ovo ne pročita ni jedan pravoslavac jer stvarno je ružno tako govoriti. Vrijeđa.
A ako slučajno tko pročita i odgovori ti što te ide, onda ćeš se opet osjećati uvrijeđen i reći da svi napadaju jadne adventiste?

Koji bi mu to brat pravoslavac i odgovorio kako i treba da mu odgovori, kada su svi oterani odavde? Što ne proba da svoju nakaradu, sotonsko baljezganje u glavu udarene gatare iz Maine-a širi, i to posebno na takav način na pouke.org? Prvo bi ga moderatori naprašili, a onda i ostali članovi foruma...

Jadne adventiste???!! Oni jesu jadni, ali samo zbog jednog i jedinog razloga, jer se klanjaju u glavu udarenoj prevarantkinji i njenim sotonskim budalaštinama.

Blagodatni oganj od sotone?!!?? Euharistija mu je kanibalizam, mi smo ljudožderi i vampiri.


Da, Istina oslobađa. ali shvati, ovo što si ti napisao, tj. dao biblijski temelj iz Otkrivenja, to je tvoje subjektivno tumačenje koje si ti primjenio na blagodatni oganj. Svakom pravoslavcu će to biti uvreda jer Pravoslavna crkva tako ne tumači Otkrivenje.

Koja istina? PItam ponovo koja istina?

Ako je kako oni arogantno i bezobrazno tvrde u Pismima Istina, zašto ih nakota Lutherovog ima 50.000? Zašto to isto što on arogantno i bezobrazno tvrdi, ne tvrde i ostali protestanti?

Pobogu, zar ima 50.000 istina?

Ima li 50.000 istina?

NEMA.
Shodno tome, čim neko počne da pljuje po drugima i za to se poziva na Bibliju, treba odmah znati da se radi o kultisti, sledbeniku Mileritskog nakota.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ucenje o ognju nije od Ellen White, jer ona o tome nije ni pisala.

Koliko znam nije ni Adventisticko.

Ono dolazi iz biblije, i sagledavase u istorijskom kontekstu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
U otkrivenju 13 poglavlju precizno je objasnjeno sta je taj oganj koji se katkad spusta u Jerusalimu na Isusovom grobu - sto dovodi do njegove identifikacije, i sta to spustanje ognja sa neba treba da proizvede, odnosno - sta je njegova svrha i cilj.

Pogledajmo sam tekst:

"И видјех другу звијер гдје излази из земље, и имаше два рога као у јагњета; и говораше као аждаха.
И сву власт прве звијери чињаше пред њом; и учини да земља и који живе на њој поклони се првој звијери којој се исцијели рана смртна.
И учини чудеса велика, и учини да и огањ силази с неба на земљу пред људима.
И вара оне који живе на земљи знацима, који јој бише дани да чини пред звијери, говорећи онима што живе на земљи да начине икону звијери која имаде рану смртну и оста жива.
И би јој дано да даде дух икони звијериној, да проговори икона звијерина, и да учини да се побију који се год не поклоне икони звијериној.
И учини све, мале и велике, богате и сиромашне, слободњаке и робове, те им даде жиг на десној руци њиховој или на челима њиховима,
Да нико не може ни купити ни продати, осим ко има жиг, или име звијери, или број имена њезина" ( otkrivenje 13. 11 - 17 )

Ovde je navedeno 5 ciljeva koje ovakvo spustanje ognja treba da proizvede na zemlji medju ljudima.

1. POKLONJENJE SVETA ZVERI KOJOJ SE ISCELILA RANA SMRTNA

2. DA PREVARI LJUDE NA ZEMLJI NADPRIRODNIM CUDOM DA BI JOJ DALI POVERENJE

3. DA PODSTAKNE SVET DA NACINI IKONU ILI SLIKU ZVERI KOJOJ SE ISCELILA RANA SMRTNA

4. DA NAVEDE LJUDE DA UBIJU ONE KOJI SE NE POKLONE IKONI ZVERINOJ

5. DA NAVEDE LJUDE DA PRIME ZIG ZVERI.

Ovo su ciljevi koje ovo nadprirodno cudo spustanja ognja treba da ostvari na zemlji.

Objasnjenje:

Ovde se radi o čudu koje ima za cilj poziv da se svet i druge crkve i religije ujedine sa Rimom u Ekumenskom savezu i time postanu njegova slika - identični njemu, i da prihvate zakone koji ce proisteci iz ovakvog ujedinjenja, i koji ce podrazumevati sankcije, pa cak i smrt za one koji ovaj zakone ne usvoje.

Ovaj oganj iz citiranog teksta iz 13 poglavlja otkrivenja - predstavlja takozvani "sveti oganj" koji se na praznik vaskrsenja Hristovog spušta u crkvi svetog groba u Jerusalimu iz ruku Pravoslavnog sveštenika, i ovo upravo predstavlja poziv Pravoslavnima - ali i svim ostalim da se ujedine sa Rimom, a pozato je da je novi papa Franja u nekoliko navrata uputio Pravoslavnima, ali i svima drugima poziv na ujedinjenje sa Rimom.

Ljudi ne mogu činiti ništa sami od sebe - pa je ovaj oganj proizvod sotone, koji cini cuda u cilju prevare covecanstva
.

Поздрав за све на форуму, пре свега.


Ти, Драганче, изађе из Суботара? Јер "твоји" говоре да је та друга звер што излази из земље и што спушта ватру пред људима заправо Америка. Небитно да ли се неко слаже са тим или не, битно је да не може бити по потреби и Православље (кад теби треба да пљујеш по њему).
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja na pljujem po nikome.
Ja iznosim ono sto stoji u bibliju.

Tako je.
Adventisti u uzem smislu veruju da je zver sa dva roga Amerika.
U sirem smislu radi se o okultizmu.
Tako da je Amerika ona koja ce putem okultizma prokrciti put ujedinjenju.
A to sve cini sotona, bilo kroz Ameriku, tri necista duha kao zabe, ili licno.
Ovaj oganj je u svakom slucaju okultna manifestacija ujedinjenja sa Rimom
.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Опет ми је нејасно: да ли је Првавославље или Америка? Ако кажеш: Америка, зашто онда сатанизујеш Православље? Мада, и ја питам глупости...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Prav. države su pukle što se vidi po Ukrajini rat, Gruzija bio rat. Grčka korumpirana, kao i Rumunija, Bugarska.

prve po razvodu brakova u svetu su Rusija i Belorusija.
 
Natrag
Top