Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Oni što javno, što prikriveno, veruju da su naslednici nekakvih "ebionita," - "nazarena", te da su zaista posednici svetih mesta. Otuda i laprdanje o nekakvoj okupaciji.
Nazarena, kažeš.., kao onaj Australac koji je rođen bez ruku i nogu, njegovi su porijeklom iz Srbije i bili su nazareni. Fascinantno je za vidjeti njegov životni optimizam.

Nije jedini. Većina subotara tako misle (ako išta mrze to je nacionalna pripadnost, koje se gnušaju - osim ako im treba kao dokaz o pripadnosti židovstvu ili da zavedu žrtve)

A tako? Kod njih ne vrijedi ona: "Srbin je mio koje vere bio!"
To sam pročitala u komentarima videa o vlč. Aleksandru Ninkoviću.

Ili Hram....to im je "vlažni san"....

Misliš na obnovu jeruzalemskog hrama? To je jedan od znakova posljednjih vremena prema njihovim predviđanjima, ne?
S protestantima se nikad ne zna što će novo otkriti u Pismima i plasirati na tržište, haha... Ali, ima ih i dobrih, kvalitetnih i razboritih ljudi. Negdje si to i sam rekao. Slušala sam jednog pastora Justina Petersa koji govori o štetnosti i prijevarama protestanskih sekti. I još jedan Paul Wacher.

Vezano uz temu protestanata u Svetoj zemlji. Jako me iznenadilo kad sam vidjela mormonski centar, ogroman je i onako baš dominira jednim dijelom Maslinske gore. I sad pitanje, što mormoni imaju sa Svetom zemljom?

centar mormona.jpeg


A znaš li da su neki protestanti otkrili novu lokaciju Isusovog groba, naravno u inat katolicima i pravoslavcima koji su, eto, "okupirali" sveta mjesta? I dugo vremena su ga propagirali kao autentično mjesto isusovog uskrsnuća dok ih Židovi nisu poklopili i rekli da taj vrt s nekim grobom, za kojeg su tvrdili da je Isusov, nije iz prvog stoljeća, već kasniji.

Ovo ti je poznato? Ovaj natpis stoji na ulazu u Getemani.

natpis.jpg
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nazarena, kažeš.., kao onaj Australac koji je rođen bez ruku i nogu, njegovi su porijeklom iz Srbije i bili su nazareni. Fascinantno je za vidjeti njegov životni optimizam.

Da nazarena. Problem sa istima je da oni i ne postoje sve do kraja XVIII početka XIX stoleća, kada se stvara protestantska denominacija koja sebe naziva Nazarenima (što potiče od pogrešnog tumačenja termina Nazarećanin, koji su ovi kao što to kod protestanata često biva, povezali sa hebrejskim izrazom nazor (nazorei) ili "posvećeni". No, taj se izraz, na njihovu žalost, u hebrejskom upotrebljavao kojih 1000 godina pre Krista, te je naravno nemoguće da su ga u apostolska vremena upotrebljavavali. Isusa su zvali Nazarećanin, po mestu Nazareth, a Njegove sledbenike Nazarećanima)

A tako? Kod njih ne vrijedi ona: "Srbin je mio koje vere bio!"
To sam pročitala u komentarima videa o vlč. Aleksandru Ninkoviću.

Ne, kod njih to ne vredi, kao što ne vredi ni pripadnost naciji. Spremni su da se nacije sete samo i isključivo samo ako se radi o naciji koja je manje ili više etnofiletistička, kada maskiraju svoju nakaradu od vere uvijajući je u nacionalnost.

Preziru svoj nacion, isto kao što je to činila i osnivačica im, koja je "prorokovala" da će građanski rat u SAD završiti tako što će Britanija povratiti svoje kolonije.

Uostalom, kako Kainos piše o svojoj naciji? Brani li je od nasrtaja "braće" po Ellen Gould Harmon White? Ne.

Samo, isključivo samo ih činjenica da je Katolička Crkva multinacionalna, te da su hrvati manje etnofiletistički nastrojeni od srba, sprečava da infiltritiraju nekog Hrvatskog Miroljuba kučkog koji bi zabludelim hrvatima prodavao "Biblijsko Katoličanstvo"....

Misliš na obnovu jeruzalemskog hrama? To je jedan od znakova posljednjih vremena prema njihovim predviđanjima, ne?

Da, mislim upravo na to. Oni bi najviše voleli da do toga dođe. No, sve dokle god postoji islam, židovima takva blasfemija (da radi se o blasfemiji, isuviše vremena bi trebalo da objasnim zašto, no objasniću nekom drugom prilikom) na pamet ne pada.

Što oper ove armagedonom posednute ne sprečava da sanjaju obnovu hrama. Što opet pokazuje koliko su posednuti judejštinom.


S protestantima se nikad ne zna što će novo otkriti u Pismima i plasirati na tržište, haha...

Da nije opasno, bilo bi smješno.. No, opasno je, Veoma opasno. Protestantizam, onaj američki, sektaški, izrodio je veoma opasne kultove i pravi je rasadnik kontra znanja.

Ako te zanima, potraži nešto o takvim opskurnim kultovima kao što su Black Hebrew Israelites, Brtish Israelites i tome slično, koji svoje postojanje zasnivaju na mitu o izgubljenim plemenima Israela....

A članovi tih kultova, osnivači tih kultova su svi od reda osobe koje nemaju ni kap židovske krvi u sebi. NI KAPI.


Vezano uz temu protestanata u Svetoj zemlji. Jako me iznenadilo kad sam vidjela mormonski centar, ogroman je i onako baš dominira jednim dijelom Maslinske gore. I sad pitanje, što mormoni imaju sa Svetom zemljom?

Kakve veze imaju Mormoni s Svetom Zemljom? Nikakve, osim činjenice da su i oni kult nastao na Protestantskom posednutošću židovstvom.

Israel dozvoljava gradnje tih centara jer sve te sekte i kultovi dobro plaćaju, i možda najvažnije, dolaze iz zemlje koja štiti interese Izraela. Jednostavno, židovi koriste SAD, a zauzvrat im, dopuštaju da iživljavaju svoju cionističku posednutost.

A znaš li da su neki protestanti otkrili novu lokaciju Isusovog groba, naravno u inat katolicima i pravoslavcima koji su, eto, "okupirali" sveta mjesta? I dugo vremena su ga propagirali kao autentično mjesto isusovog uskrsnuća dok ih Židovi nisu poklopili i rekli da taj vrt s nekim grobom, za kojeg su tvrdili da je Isusov, nije iz prvog stoljeća, već kasniji.

Kako ne bih znao. Čak su pojedini i finansirali arheološko istraživanje koje je dovelo do "otkrića" osarija sa navodnim Isusovim kostima... da bi se na kraju, zahvaljujući židovskim arheolozima, lingivistima i antropolozima razotkrilo da se radi o prevari, klasičnom falsifikatu.

Ovo ti je poznato? Ovaj natpis stoji na ulazu u Getemani.

natpis.jpg

Kako m nije poznato. Vidio sam ga svojim očima (ne tako davne 2008-e)
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Isabeleta.
Nisu tradicionalne crkve naslednice bilo cega, jer ne moze mnogobozacka Vavilonska religija ciji je naslednik bio Rim da naslede prvu crkvu. To je hula na Boga.

Tradicionalna crkva Rikokatolicizma je prekrsteno Vavilonsko mnogobostvo koje je nasledila od Rimskog mnogobozackog carstva nakon polovine 2 veka, a Pravoslavna crkva je njen ogranak.

Sveta mesta u Jerusalimu je Rimska Vavilonska crkva preotela od sveta, i na njima izgradila svoja paganska svetilista.

Što si rekao?!

sta si reko (2).gif
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pocni da se posvecujes Hristu, i njegovom recju.

Izadji iz Vavilonske mnogobozacke religije obucene u Hriscansko ruho.

Ne veruj vukovima u ovcjoj kozi koji se prikazuju kao oni zastupaju Hrista.

Veruj Isusu i za sve pitaj njega.

Molicu se za tebe da shvatis ovu istinu
.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Molicu se za tebe...

Hvala ti, brate. :)
Svima nam treba milost Božja, a molitva su vrata po kojima nam dolaze milosti Božje.
I ja se za tebe/ i druge pomolim da nam ovo vrijeme koje provedemo na forumu ne bude izgubljeno vrijeme.
Što se tiče razlika među nama koja proizlaze iz pripadnosti različitim crkvama, ja ostajem pri svom stavu, a ti si slobodan ostati u svom uvjerenju.
Ti si uvjeren da je Katolička crkva nasljednica mnogobožačke religije, a ja vjerujem da je to Crkva koju je sam Krist ustanovio. Ti misliš da je je adventiski pokret izabrani ostatak, a ja mislim da je ljudska tvorevina s mnogo zabluda.
Ja tebe ne želim uvjeravati odnosno razuvjeravati, nemoj ni ti mene. Računajmo s tim. Možda ima nešto što nam je zajedničko i o čemu možemo razgovarati, ako nema - onda ništa.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dobro si to formulisala kroz nasa razlicita gledista.

Ako imamo jednostavnost jevandjeoske istine nemamo se cega plasiti, jer ce nam drugo o cemu sada mozda nemamo svest - Bog otkriti ako smo otvoreni.

Molimo se da iskreno primenimo ono sto znamo.
A Bog ce nam dati po iskrenosti srca.

Vidis, ja sam sve manje na forumu, sve manje me tu vodi Bog, jer nema pravih tema za pravu diskusiju u duhu vere.
Ne vidim smisao u tome, jer ko to jos i cita i zeli da ucestvuje u religijskim prepirkama.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ako imamo jednostavnost jevandjeoske istine nemamo se cega plasiti, jer ce nam drugo o cemu sada mozda nemamo svest - Bog otkriti ako smo otvoreni.

Molimo se da iskreno primenimo ono sto znamo.

A Bog ce nam dati po iskrenosti srca.

Vidis, ja sam sve manje na forumu, sve manje me tu vodi Bog, jer nema pravih tema za pravu diskusiju u duhu vere. Ne vidim smisao u tome, jer ko to jos i cita i zeli da ucestvuje u religijskim prepirkam
a.

Lijepo si ovo napisao. I ja tako mislim, kad stanemo pred Lice Božje, Bog nas neće suditi zbog onoga što nismo znali ni shvatili, već po onome što smo razumjeli , a nismo učinili. I upravo to što kažeš: primjenimo ono što znamo: nastojmo živjeti u miru s sobom i s drugima, a to je moguće samo kad smo u iskrenom odnosu s Bogom. Isus nam je dao svoga Duha: " Duh sveti će vas poučiti o svemu..." i to nam je velika utjeha.

Mi smo sad pred blagdanom Pedesetnice, pa ću ti ispričati nešto. Jednom sam pročitala kako su apostoli prije silaska Duha Svetoga bili slabi, plašljivi, ograničeni svojom ljudskom naravi i kako su nakon Pedesetnice postali drugi ljudi. Postali su ono što su trebali biti: neustrašivi apostoli Isusa Krista koji neumorno navještaju Evanđelje na spasenje svih ljudi. To sam najbolje razumjela po jednoj običnoj stvari, a to je pečenje keramike.
Provela sam neko vrijeme s jednom umjetnicom koja je radila slike i ukrasne predmete od keramike. Sam proces rada je vrlo prljav, prašnjav, morali smo nositi maske, jer glina je ljepljiva i prljava, baš ko blato. Kad se predmeti naprave, onda se bojaju, a boje su neutralne i skoro sve su iste, sive boje. Onda se predmeti stavljaju u peći i peku na temperaturi preko 1000 stupnjeva, oko 12 sati, a još 12 sati treba proći da se peći ohlade.
Mene je zadivilo kad smo prvi put otvorile peći i izvadile prekrasne predmete živih boja i svaka boja je imala svoj čar. Glatki, čvrsti i sjajni predmeti. Kakva preobrazba!
To je bilo nešto sasvim novo i drugačije od onog blata koje smo stavili u peći.
Eto, tako vjerujem da su se transformirali apostoli kad ih je oganj Duha Svetoga zahvatio, ali tako se mijenjamo i mi. Ovo je samo slika, ali nadam se da si me razumio.
Duha Svetoga nam svima treba.

Što se tiče foruma, i ja mislim da je vrijeme foruma prošlo. Osim ovoga foruma, ja ne sudjelujem na drugim društvenim mrežama, ne znam kakvo je stanje, ali pretpostavljam da je isto. Mislim da je cijeli svijet postao forum za diskusije i svađe i zapravo malo je ljudi koji su istomišljenici. Svatko ima svoje...nitko se ni sa kim ne može složiti...što možemo, u takvom vremenu živimo, ali pri tom ne zaboravimo na ono najvažnije: " složimo" se s Bogom, neka nam je savjest u skladu s Bogom i imat ćemo mir " koji ovaj svijet ne može dati."
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti nikako uhvatiti malo vremena da se pomoliš Bogu za sebe, da shvatiš istinu i napustiš laž.


Ja u lazi nisam vec ti.

Ja istinu imam iz reci Bozje, i imam iskustvo potpunog osvedocenja u tu istinu.
Imam i druga mnogobrojna iskustva sa Bogom, u dvadesetosmogodisnjem zivotu vere sa njim.

Sto se tice molitve, svakodnevno se molim i citam rec Bozju.

Evo, bas sam danas proveo jedan lep dan u prirodi u molitvi, jedno predivno vreme sa Bogom.

Dakle, tvoji saveti su upuceni tebi, i trebas da ih sam primenis na sebi
.
 
Natrag
Top