Pravoslavlje

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ti nikako uhvatiti malo vremena da se pomoliš Bogu za sebe, da shvatiš istinu i napustiš laž.

Problem je što oni i nisu svesni kome upućuju molitve....

Ujedno, ako se uopšte i mole za sebe, mole se busajući se u grudi poput onog Fariseja što je bio u prvim redovima u sinagogi....

Ne budimo naivni. Nije svaki entitet za koga pojedinci veruju da je "bog" zaista Bog. Posebno ako se zna kakvog to "boga" prikazuje i propoveda "verni ostatak"...

Jadnici koji su pali šaka tom kultu misle da se mole Bogu, a u stvari svoje molitve upućuju nekome ko je "Ja sam koji nisam"....

Upravo zbog toga, i mora drugih stvari, nikada ne treba ni pomisliti na to da se neko ko je subotar - adventista moli za nas ili zajedno s nama.

Nazovi me tvrdim, fundamentalistom, ovakvim ili onakvim. Sa apostatama nema zajedničke molitve, niti nam treba njihova molitva.

Ne molimo se istom Bogu.

Ps. Sjeti se Molitve Gospodnje, Oče Naš.

Ona je kako molitva, tako i kletva, kletva na nas same, a oni, subotari, ako je i mole, ne znaju što čine.

"Oče Naš, koji jesi na nebesima, Sveti Se Ime tvoje, Dođi Kraljevstvo Tvoje, Budi Volja tvoja, kako na nebu tako i na zemlji. Kruh naš svagdašnji daj nam danas, i oprosti nam duge naše, kako i mi opraštamo dužnicima našim, i ne uvedi nas u napast nego izbavi nas od zla.

Jer tvoje je Kraljevstvo i slava i moć u vjekove"


Jer ako li ne oprstimo onima koji su nam učinili nažao, gresi naši neće biti oprošteni.

A opraštanje podrazumeva šta? Da se u ovom slučaju prestane s ponavljanjem neosnovanih optužbi i lažnog predstavljanja.

Čine li subotari tako?

NE.

Uostalom, oni nikome i ne opraštaju, nego samo sebi samima.

Zato i mira nemaju, nego ih "ja sam koji nisam" - sotona i tera da nastavljaju sa svojim "delovanjem"... Nisu dugove (kojih i nema) oprostili niti su svoje ponašanje prema drugima promenili.

I onda očekuju mir?

Nema od toga ništa.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tesko onima koji sude drugima lazuci i izvrcuci, a cija sama njihova srca i njihove reci pakosti i mrznje svedoce o njima.

A Bog zna ljudske misli i srca, i njegov sud se nece zasnivati na manipulacijama i lazima drugih prema drugima, vec na njegovom licnom poznavanju ljudskih srca i misli.

Amin!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je upravo bio opis tvog stanja srca, o kome sam govorio i u mojim poslednjim recima:

"lazuci i izvrcuci, a cija sama njihova srca i njihove reci pakosti i mrznje svedoce o njima"

Dakle, moje reci su samo opis tvog stanja pakosti, mrznje, i ponasanja na forumu, kao i tvog brata u veri DarthShonea.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To je upravo bio opis tvog stanja srca, o kome sam govorio i u mojim poslednjim recima:

"lazuci i izvrcuci, a cija sama njihova srca i njihove reci pakosti i mrznje svedoce o njima"

Dakle, moje reci su samo opis tvog stanja pakosti, mrznje, i ponasanja na forumu, kao i tvog brata u veri DarthShonea.

Dušo draga... ja tebe ne mrzim (nikoga i ne mrzim), na pamet mi ne pada da izvrćem bilo šta.

Tebi za tvoje u posednuću izrečene reči praštam, no to ne znači da ću prestati da razotkrivam sotonski kult koji ti i tvoja braća pokušavate da prikažete Hrišćanskim...


Dakle, razmisli malo kome se moliš i koga Bogom držiš, jer ono u šta te je ubedio tvoj ego i prevarantkinja iz Maine-a (njen kult) Bog nije... a sotoni se ne možeš moliti.... on žrtve traži.

PS. Teško onima koji svoju braću nazovu ludacima, idu pravo u pakao.

No, vi i ne verujete u pakao, savest potiskujete, a to vam je sve naredila "proročica"....

Dakle, veruj u šta hoćeš, moli se kome god hoćeš, ali drugima ne prodaj bajke o svojoj izabranosti i tome da je izvor tvog verovanja Bog. Nije, dušo, đavo je... onaj koji po tebi ima "generalštab"...

Ostaj mi zdravo, Smilovao ti se Pravi Bog - Otac - Sin - Duh Sveti, oprostio ti, ako li Mu je volja prave grehe tvoje (ne propuste u suboti i slične izmišljotine "sestre White", i merio ti merama kojima ti druge meriš...

Amen
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A od biblijske istine ni traga ni glasa.
I ne mozete istinu dokazivati pisnom jer nemate.
Zato vam je i proritet da se protiv drugih borite lazima i izvrtanjima.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Nazovi me tvrdim, fundamentalistom, ovakvim ili onakvim. Sa apostatama nema zajedničke molitve, niti nam treba njihova molitva.
Ne molimo se istom Bogu.

Ponovit ću isto kao neki dan. U principu, slažem se s tobom, ali budući da moja namjera na forumu nije da nešto dokazujem ili nekoga razuvjeravam, nego da razgovaram i to u ležernoj atmosferi. Možeš me pitati: " Zar nemaš pametnijeg posla?" Imam, naravno, ali posao nek čeka. :beee:
Sad mi je takva situacija, vazana sam uz kuću, imam na brizi jednu bolesnicu, a inače ne gledam TV i ne slušam radio. Prije sam igrala jednu odličnu igricu ( Plants vs. Zombies), ali sam je deinstalirala jer sam se jako navukla na nju. Tako da, eto, ovaj forum mi dobro dođe da se "ispucam", haha.


"Oče Naš, koji jesi na nebesima, Sveti Se Ime tvoje, Dođi Kraljevstvo Tvoje, Budi Volja tvoja, kako na nebu tako i na zemlji. Kruh naš svagdašnji daj nam danas, i oprosti nam duge naše, kako i mi opraštamo dužnicima našim, i ne uvedi nas u napast nego izbavi nas od zla.

Da, to je ozbiljna stvar. "Mjerom kojom mjerite i vama će se zauzvrat mjeriti..."
Što se mene tiče, koliko god se preispitivala, nema osobe kojoj nisam oprostila.


A opraštanje podrazumeva šta? Da se u ovom slučaju prestane s ponavljanjem neosnovanih optužbi i lažnog predstavljanja.

Čine li subotari tako?

NE.

Uostalom, oni nikome i ne opraštaju, nego samo sebi samima.

Da, apsolutno si u pravu. To sam upravo pisala Laodikeji, ali kao što vidiš, on je uvjeren da je to istina koja proizlazi iz Sv. Pisma. Pred par godina, na ovom istom forumu, jako me je uzrujavalo kad su pisali o Kat. Crkvi kao o prostitutki, Papi Antikristu itd. onda sam predočila jedan Laodikejin post s citatima iz Biblije uredniku Jurivaki (on se deklarira kao ateist) i pitala ga kako on to razumije. I on mu, naravno, kaže: nikakve veze s katoličkom crkvom, to je, Laodikeja, tvoje subjektivno razmišljanje. Jednom, kad su napadali štovanje svetaca i Bl. Djevice Marije, pitala sam Jurivaku i još jednog starstuff-a, isto je bio ateist) da li bi oni da nisu ateisti već kršćani štovali Majku Onoga za kojeg vjeruju da je Bog. Naravno, rekoše obojica. Htjela sam čuti jedno obično ljudsko razmišljanje, kako funkcionira zdrav razum. Samim tim može se vidjeti kako (ne)funkcionira razum koji je zatvoren u svoje uske okvire i Mariju proziva...ma, znaš već što sve već kažu.

Znam da adventiste svi protestanti ne zovu kršćanskom crkvom, nego sektom, jehovce još manje toleriraju.
Kad bi fundamentalisti mogli ostaviti napada na Crkvu, to bi za njih same bio velik dobitak i napredak za kršćanstvo. Kada bi se kršćani prestali optuživati, dali bismo slavu Bogu i svjedočanstvo pred svijetom. Ali, to može samo Duh Sveti. Do tada, moramo pustiti da korov raste zajedno s pšenicom i nastojati ( mi) omiljeti Bogu u svemu. I uvijek spremni svakom dati odgovor...ja ne vidim druge mogućnosti.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ponovit ću isto kao neki dan. U principu, slažem se s tobom, ali budući da moja namjera na forumu nije da nešto dokazujem ili nekoga razuvjeravam, nego da razgovaram i to u ležernoj atmosferi. Možeš me pitati: "

Sestro, nisam ni ja na forumu da bih nekome (ko je samim svojim ponašanjem pokazao da je nedokazan) dokazivao nešto. No, ako već raspravljamo o veri ( jednoj od meni zanimljivih tema) ne trebamo se ponašati tako da uletimo u raspravu i svima ostalima delimo lekcije o tome kako smo mi odabrani, kako Isus samo što nije "kucnuo" na vratima, ili kako su svi drugi kurvari, bludnici, kanibali, ovakvi i onakvi, pri tome prikazujući sebe kao "katicu za sve", a svoju "veru" jedinom ispravnom, šta više jedinim "pravim" Kršćanstvom, ulazeći u ponižavanje kako pravoslavnih, tako i katolika.

Problem je u tome što za razliku od nas (Katolika i Pravoslavaca) sektaši, ipso facto moraju tako da se ponašaju. Njihova okupacija foruma (oterali su svakog ko se usudio da im se suprtostavi) je skoro pa aposultna, od Mileritskog nakota se ne može na miru ni pročitati nešto iole vredno rasprave i razmnene mišljenja (makar samo zabave radi).

I upravo je to, ta činjenica, mene lično i izazvala da započenm sa argumentovanom odbranom istine. Ne da bih nasrtljivce obratio (to ostavljam Bogu, no bojim se da bi Njemu dosadili sa svojim budalaštinama), nego da bih umanjio dominaciju Mileritskog nakota i sprečio njihovo lažno predstavljanje. Ako već ne mogu to da učnim javno, onda barem tou ovom vritualnom svetu.

Što se mene tiče, koliko god se preispitivala, nema osobe kojoj nisam oprostila.

Vidi, oprostiti moramo, no to možemo učiniti samo osobi. Onome što ju je nateralo, navelo da učini što je učinila, ne smemo niti možemo oprostiti.

To sam upravo pisala Laodikeji, ali kao što vidiš, on je uvjeren da je to istina koja proizlazi iz Sv. Pisma.

Ne, on je uvjeren da je istina ono što mu je o PIsmima rekla u glavu udarena kultistkinja Ellen Gould Harnon White. Pisma su samo i isključivo samo alat kojim je kult zaveo njegov um. Što nas (sve nas) opet vraća na činjenicu da je Sola Scriptura (a ista je i izrodila te kultove i sekte) veoma opasna, za mene doslovno sotonska prevara.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Blagodetni oganj se spušta na Vaskrs samo pravoslavnima. Tako je od davnina.


U otkrivenju 13 poglavlju precizno je objasnjeno sta je taj oganj koji se katkad spusta u Jerusalimu na Isusovom grobu - sto dovodi do njegove identifikacije, i sta to spustanje ognja sa neba treba da proizvede, odnosno - sta je njegova svrha i cilj.

Pogledajmo sam tekst:

"И видјех другу звијер гдје излази из земље, и имаше два рога као у јагњета; и говораше као аждаха.
И сву власт прве звијери чињаше пред њом; и учини да земља и који живе на њој поклони се првој звијери којој се исцијели рана смртна.
И учини чудеса велика, и учини да и огањ силази с неба на земљу пред људима.
И вара оне који живе на земљи знацима, који јој бише дани да чини пред звијери, говорећи онима што живе на земљи да начине икону звијери која имаде рану смртну и оста жива.
И би јој дано да даде дух икони звијериној, да проговори икона звијерина, и да учини да се побију који се год не поклоне икони звијериној.
И учини све, мале и велике, богате и сиромашне, слободњаке и робове, те им даде жиг на десној руци њиховој или на челима њиховима,
Да нико не може ни купити ни продати, осим ко има жиг, или име звијери, или број имена њезина" ( otkrivenje 13. 11 - 17 )

Ovde je navedeno 5 ciljeva koje ovakvo spustanje ognja treba da proizvede na zemlji medju ljudima.

1. POKLONJENJE SVETA ZVERI KOJOJ SE ISCELILA RANA SMRTNA

2. DA PREVARI LJUDE NA ZEMLJI NADPRIRODNIM CUDOM DA BI JOJ DALI POVERENJE

3. DA PODSTAKNE SVET DA NACINI IKONU ILI SLIKU ZVERI KOJOJ SE ISCELILA RANA SMRTNA

4. DA NAVEDE LJUDE DA UBIJU ONE KOJI SE NE POKLONE IKONI ZVERINOJ

5. DA NAVEDE LJUDE DA PRIME ZIG ZVERI.

Ovo su ciljevi koje ovo nadprirodno cudo spustanja ognja treba da ostvari na zemlji.

Objasnjenje:

Ovde se radi o čudu koje ima za cilj poziv da se svet i druge crkve i religije ujedine sa Rimom u Ekumenskom savezu i time postanu njegova slika - identični njemu, i da prihvate zakone koji ce proisteci iz ovakvog ujedinjenja, i koji ce podrazumevati sankcije, pa cak i smrt za one koji ovaj zakone ne usvoje.

Ovaj oganj iz citiranog teksta iz 13 poglavlja otkrivenja - predstavlja takozvani "sveti oganj" koji se na praznik vaskrsenja Hristovog spušta u crkvi svetog groba u Jerusalimu iz ruku Pravoslavnog sveštenika, i ovo upravo predstavlja poziv Pravoslavnima - ali i svim ostalim da se ujedine sa Rimom, a pozato je da je novi papa Franja u nekoliko navrata uputio Pravoslavnima, ali i svima drugima poziv na ujedinjenje sa Rimom.

Ljudi ne mogu činiti ništa sami od sebe - pa je ovaj oganj proizvod sotone, koji cini cuda u cilju prevare covecanstva
.
 
Natrag
Top