Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Opet popljuvavanje. Zato si pobegao sa teme u oduši i duhu.
Nije popljuvavanje pitati nekoga cime se bavi! A ti se ocigledno nicim ne bavis (reakcija te odaje), i cim imas toliko vremena da visis po forumima i siris propagandu!

A sa teme ja nisam pobegao. Ako mislis da me dotice tvoje 'popljuvavanje' tamo ili pronalazenje kontradikcije, Milose Bogdanovicu, grdno se varas, ja sam ti na sve vec odgovorio!

Bavljenje necim drugim da bi se zaradilo za svakodnevni zivot ne iskljucuje duhovne aktivnosti propovedanja reci Bozje.

Ako je to bio cilj tvog pitanja
Jeste to je bio cilj mog pitanja, da cujem cime se bavite u zivotu, osim sto filozofirate. Ne mislim posebno na tebe, nego prvenstveno na Milosa, posto on popljuvava srbe kao narod i tvrdi da su srbi 'lenstine' a nista u zivotu ne radi i jos se bavi propagandom, naravno za to kao nezaposlen itekako ima vremena!

Bozja rec naime kaze da 'onaj koji ne radi da i ne jede', Bog lenstine ne voli!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jeste to je bio cilj mog pitanja, da cujem cime se bavite u zivotu, osim sto filozofirate. Ne mislim posebno na tebe, nego prvenstveno na Milosa, posto on popljuvava srbe kao narod i tvrdi da su srbi 'lenstine' a nista u zivotu ne radi i jos se bavi propagandom, naravno za to kao nezaposlen itekako ima vremena!

Bozja rec naime kaze da 'onaj koji ne radi da i ne jede', Bog lenstine ne voli!

Sta je rad to je sad diskutabilno.

Za mene licno rad je obradjivanje njive na selu, gajenje vocnjaka i povrtnjaka..itd.. i ekonomija u smislu prodaje zdravih proizvoda za ishranu, odelo, i ogrev, odnosno stanovanje.

Sve ostalo je lenstarenje, ili narodski "djabalebarenje" ( izvinjavam se na izrazu ).

Postovanje vise pridajem coveku koji prosi na ulici, ili trazi u kontejneru hranu ili sekundarne sirovine da bi prodao na otpadu za hleb, nego nekoga u ustirkanom odelu koji sedi u kancelariji banke, ili bilo koje druge firme, i prima novac za djabalebarenje, i nije spreman da podigne nista vise od olovke i parceta papira.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Sta je rad to je sad diskutabilno.

Za mene licno rad je obradjivanje njive na selu, gajenje vocnjaka i povrtnjaka..itd.. i ekonomija u smislu prodaje zdravih proizvoda za ishranu, odelo, i ogrev, odnosno stanovanje.

Sve ostalo je lenstarenje, ili narodski "djabalebarenje" ( izvinjavam se na izrazu ).

Postovanje vise pridajem coveku koji prosi na ulici, ili trazi u kontejneru hranu ili sekundarne sirovine da bi prodao na otpadu za hleb, nego nekoga u ustirkanom odelu koji sedi u kancelariji banke, ili bilo koje druge firme, i prima novac za djabalebarenje, i nije spreman da podigne nista vise od olovke i parceta papira.
Bitno je samo radite li vi ista (ako radite to cu pohvaliti), ali siguran sam da Tripo - Milos Bogdanovic ni prstom ne mrda, a drugima soli pamet i naziva ih lenjim!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Зашто православни народи имају вишу стопу убистава, развода бракова, абортуса, корупције, употребе дувана и алкохолизма, него секуларни Запад, ако имају најбоље што има људски род?

Зар ово није ласкање гордости од Николаја Велимировића:

"Ни један народ није тако смишљено и нежно украсио празнике Христове нарочитим дирљивим обичајима као србски народ.

Замислите Божић и Богојављење, па Велики Петак и Васкрс, па Вазнесење и Тројичин дан, и Преображење и Крстов дан.

Све је окићено красним обичајима као лепо исткани ћилим. Исто су тако искићени и празници Богородичини.

Никоме у небеском свету нису Срби подигли толико цркава колико Приснодјеви Марији.

Па још како су Срби научили да празнују и воле свеце Божје, нарочито своје крсне славе. Заиста као нико у свету. Души Србиновој небески свет је био од вајкада ближи и приснији од земаљскога. У томе свету он је увек гледао многобројнију родбину него на земљи. Зато се толико и сећа својих умрлих, пали свеће и чини помене. ... Тамо, само тамо где је велика Небеска Србија.

Ај, та Велика Небеска Србија! Она представља већ одавно остварени идеал Велике Србије. Верујемо да је у њој више од сто милиона крштених Срба, који у земаљском веку Христу служише или за Христа страдаше, кроз векове и векове. Верујемо по евангелски, да ће неки народи, далеко већи од србског на земљи, бити мањи у Царству Небеском. ...

А у руским народним причама увек је презрени и ‘’глупи‘’ Иванушка на крају морао спасавати своју браћу, која су се правила паметнија од њега. Тако ће православни Словени са осталим православним народима, као мрзан и презрени Иванушка спасавати обе хемисфере света, исток и запад. ... У својој праволинијности и историјској доследности Срби су надмашили и Русе, да не говоримо о другим православним народима, коњуктуристима у безброј одсудних момената.”

Како да се човек не отрује националном и верском гордошћу после оваквог ласкања?

Да ли где у Библији Бог ласка Јеврејима?


Не, већ им каже:

"Немој да речеш у срцу свом: За правду моју уведе ме Господ у ову земљу да је наследим;
... Не идеш за правду своју ни за чистоту срца својега да наследиш ту земљу; него за неваљалство тих народа Господ Бог твој тера их испред тебе, и да одржи реч за коју се заклео оцима твојим, Авраму, Исаку и Јакову. Знај дакле да ти Господ Бог твој не даје те добре земље за правду твоју да је наследиш, јер си тврдоврат народ." (5.Мој. 9,4-6)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Зашто православни народи имају вишу стопу убистава, развода бракова, абортуса, корупције, употребе дувана и алкохолизма, него секуларни Запад, ако имају најбоље што има људски род?

1572453813118.png

Miloš Bogdanović, Iskušenja savremenog vaspitanja dece, str. 77
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Kako je licemerno da pravosl. pozivaju da se ne slavi Noć veštica, nego sv. Luka koji je sutra, a isti paganski duh slavljenja čoveka je kao i slavljenje satane i demona.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Kako je licemerno da pravosl. pozivaju da se ne slavi Noć veštica, nego sv. Luka koji je sutra, a isti paganski duh slavljenja čoveka je kao i slavljenje satane i demona.
Jeste, sve si u pravu, bas slave coveka a ne Boga! Onda nemoj ni rodjendan da slavis, jer i to je slavljenje coveka! I nemoj slucajno da si pokazao postovanje prema starijem i to je slavljenje coveka!

Veze s vezom nema sta pises, biblija nas bas podstice na nase ucitelje - 'iskazujte postovanje takvima'!
 
Natrag
Top