Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Kako ti znaš tko je Stanija, i zašto joj "putove pratiš"? ;)

Vidi kako slap katolik brani pravoslavlje i uvlaci se njima...a sto je bilo za vrijeme drugog svjetskog rata su katolici ubijali i na silu preobracivali pravoslavne u katolicizam...Isto za vrijeme 4 ili 5-og krizarskog pohoda na Jeruazalem, katolici su unistili i opljackali pravoslavni Konstantipol....i sada eto kao braca....
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Vidi kako slap katolik brani pravoslavlje i uvlaci se njima...a sto je bilo za vrijeme drugog svjetskog rata su katolici ubijali i na silu preobracivali pravoslavne u katolicizam...Isto za vrijeme 4 ili 5-og krizarskog pohoda na Jeruazalem, katolici su unistili i opljackali pravoslavni Konstantipol....i sada eto kao braca....

Duhovno đubretarstvo, dijagnosticirao bi ti tvoj brat Miloš Bogdanović. A ja bih dodao - moralno strvinarstvo. ;)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Vidi kako slap katolik brani pravoslavlje i uvlaci se njima...a sto je bilo za vrijeme drugog svjetskog rata su katolici ubijali i na silu preobracivali pravoslavne u katolicizam...Isto za vrijeme 4 ili 5-og krizarskog pohoda na Jeruazalem, katolici su unistili i opljackali pravoslavni Konstantipol....i sada eto kao braca....

Braća su samo onoliko koliko su ujedinjeni u mržnji prema istinama koju iznosi HAC.

Njihov primer vidimo u ujedinjenju fariseja i saudikeja u ujedinjenju Iroda i Pontija Pilata.

Kada se pojavio Isus sa apostolima bili su ujedinjeni u zlu.

Tako su se ujedinili Jevreji koji su odbacili Isusa i Rimljani, kada je to prošlo onda su nastavili sa međusobnim ubijanjem.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ništa puno bolje stanje nije ni u pravosl- državama.

Haos u Ukrajini, zatim u Gruziji.

U Grčkoj štrajkuju već 15 godina.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Bog te sejo i brate vodio - Duhom Svojim Svetim!

"Jedan američki turista je posetio Pravoslavni manastir i tu je sreo starog monaha
i sa divljenjem shvatio da on živi samo u jednoj sobi sa ikonama i knjigama.
Sto i police, to je bio sav njegov nameštaj . . .

- Gdje je tvoj nameštaj? - upitao je turista monaha.
- A tvoj? Zapita ga monah.
- Moj? Ja sam ovde samo u prolazu. Ja sam turista!
- I ja sam takođe, odgovori mu mudro stari monah . . . "

brat Toma
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Ah kad bi nas Hristos samo pomenuo u Carstvu Svome!

Bio sam u Gruziji, voljom Božjom.
Zanimljvio je bilo gledati na Liturgiji Gruzine i Ruse zajedno.

Malo mi je bilo u početku neobično što se u toku Liturgije ... ne mogu reći šetaju,
ali često idu s jednog mesta na drugo. Ali opet, ja sam tamo bio gost i na meni je
da se prilagodjavam (preobražavam?) Bogom-danim okolnostima, a ne obrnuto.

brat Toma
 
Natrag
Top