Pravoslavlje

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Bolje niste imali ni pre 800 godina ni pre 500, ni sada. Ni pre 150 godina.

Idemo u crkvu, Hrišćani se zovemo,
Al' Hristove reči ništa ne volemo,

(Ljubomir Nenadovic)

Ljubomir Nenadović, kojega citira "drug tripo", polovicom 19. stoljeća ovako piše o "reformiranim Njemcima":

“Svuda vidite sretnu i zadovoljnu čeljad. Nigde ne vidite pakosti i zavisti. Svak se raduje tuđem dobru, svak sažaljeva tuđu nesreću. Nemačka društva tako su uređena i udešena da vam se čini da svaki živi samo na korist i na zadovoljstvo svojega bližnjeg. Ovo je zemlja gde se brinu da i stoka oseti blagodati pitome civilizacije. Svaki čovek obavezan je da čovečno i sa svojom stokom postupa.”
------------------------------------------------
Stotinjak godina kasnije, polovicom 20. stoljeća, "reformirani Njemci" deklarirat će ovako:

Adolf Hitler je novi Mesija poslan na zemlju kako bi spasio svijet od Židova.

Hitlerova borba i Lutherova poduka su najbolja obrana njemačkog naroda.

Svastika na našim prsima i križ u našim srcima
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sve što pravoslavci obožavaju Bog im uzme, teritorije (Kosovo), hramove, ikone itd.

Da im dokaže da ono što oni obožavaju nije Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sapunica razvoda pravos. crkava se nastavlja.

Crkva Grčke priznala Crkvu Ukrajine

Blic
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Svestenici i leviti su sebe smatrali intelektualnom elitom Jevrejske nacije.

Samarjani su za njih bile neznalice, krivoverci, i otpadnici.

Ipak, mi u ovoj prici vidimo da je jedino Samarjanin imao Bozja dela dobrote i ljubavi.

Tako smo i mi za vas Samarjani, neznalice, krivoverci i otpadnici! Prost narod, a vi ste intelektualci sa kravatama i razumete svu teologiju ovog sveta..

Kada dodjemo tamo, pokazace se ko je imao vise dobrote milosti i ljubavi..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako smo i mi za vas Samarjani, neznalice, krivoverci i otpadnici! Prost narod, a vi ste intelektualci sa kravatama i razumete svu teologiju ovog sveta..

To sto pricas su gluposti.

Upravo je suprotno, jer vi Adventiste smatrate sektasima, a nemate ni jedan dokaz protiv ucenja Adventisticke crkve.

Bog je taj koji odredjuje ko je njegov a ko nije, a ne ljudi, ili merila vecine.

Mada je tu sve jasno kada se pogleda ucenje reci, ko ga poseduje a ko ne.

Kada dodjemo tamo, pokazace se ko je imao vise dobrote milosti i ljubavi..

Ja je imam u Gospodu, i ceznem za susretom sa Gospodom, cesto placem kada vidim ljudsku bedu i nesrecu. i nepravdu prema ljudima koja im se cini.

Koliko volimo ljude, toliko ce mo uciniti da se zrtvujemo za njih u teznji da ih povedemo pravim putem spasenja, da ih nahranimo i odenemo..

Nije dovoljno samo dati coveku hleb i izaci pred Boga hvaleci se time, potrebno je dati i duhovni hleb, jer Isus je rekao "NE ZIVI COVEK O SAMOME HLEBU VEC O SVAKOJ RECI KOJA IZLAZI IZ USTA BOZJIh"
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To sto pricas su gluposti.

Upravo je suprotno, jer vi Adventiste smatrate sektasima, a nemate ni jedan dokaz protiv ucenja Adventisticke crkve.

Bog je taj koji odredjuje ko je njegov a ko nije, a ne ljudi, ili merila vecine.

Mada je tu sve jasno kada se pogleda ucenje reci, ko ga poseduje a ko ne.



Ja je imam u Gospodu, i ceznem za susretom sa Gospodom, cesto placem kada vidim ljudsku bedu i nesrecu. i nepravdu prema ljudima koja im se cini.

Koliko volimo ljude, toliko ce mo uciniti da se zrtvujemo za njih u teznji da ih povedemo pravim putem spasenja, da ih nahranimo i odenemo..

Nije dovoljno samo dati coveku hleb i izaci pred Boga hvaleci se time, potrebno je dati i duhovni hleb, jer Isus je rekao "NE ZIVI COVEK O SAMOME HLEBU VEC O SVAKOJ RECI KOJA IZLAZI IZ USTA BOZJIh"
Projekcija...
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Jer Bog ne posla sina svojega na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spase kroza nj.
Koji njega vjeruje ne sudi mu se, a koji ne vjeruje već je osuđen, jer ne vjerova u ime jedinorodnoga sina Božijega.
Jovan 3
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zamisli državna i nacionalna religija, medijski pomognuta i opet je dala rod 0 bodova, što ljudi kažu.

Šta bi bilo da su "sekta" kao mi.

Ateizam od njih dao bolji rod. Bolji je rod bio od 45. do 91. nego sada.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Došla Stanija (starleta) u Ostrog i odmah se masa ljudi htela fotografisati sa njom, uglavnom klinaca, tinejdžera i mladih.
 
Natrag
Top