Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
До тога да нас неки зову секташима, отпадницима, Зилотима (тако он зове све који критикују екуменизам и покорност папи), параноицима, фундаметалистима итд.

Као што рекох, не правимо раскол ми, него твој поглавар и његови језуитски послушници. Нама раскол не треба поред свих недаћа за све ове векове. Прво пљачкање Византије (потпуно) од стране Крсташа, Османлијско разарање, три агресије и разарања, и сада екуменизам који треба да направи коначан пад православља под шапу најјаче економско-политичко-религиозне институције у комплетној људској историји.


Циљ? Једна влада, једна религија, један владар. Доказ?

Patrijarh: Svet treba da se ujedini



A zbog čega se toliko protiviti ovoj ideji kad to mora doći kad tad. Evo ja ga podržavam u tome ali bez mog učešća. I želim što pre da se ujedine pod patronat Pape kao duhovnog vođe celog sveta. :dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Не можемо бити заједничари ако је јерес у питању.

6. Нико да вас не вара празним речима; јер ових ради иде гнев Божји на синове непокорности.
7. Не бивајте дакле заједничари њихови.
8. Јер бејасте некада тама, а сад сте видело у Господу: као деца видела живите;
9. Јер је род духовни у свакој доброти и правди и истини.
10. Истражујте шта је Богу угодно.
11. И не пристајте на безродна дела таме, него још карајте.
12. Јер је срамно и говорити шта они тајно чине.
13. А све за шта се кара, видело објављује; јер све што се објављује, видело је;
14. Зато говори: Устани ти који спаваш и васкрсни из мртвих, и обасјаће те Христос.
15. Гледајте дакле да уредно живите не као немудри, него као мудри;
16. Пазите на време, јер су дани зли,
17. Тога ради не будите неразумни, него познајте шта је воља Божија. (Ефесцима 5)

Исус није мислио да сви буду једно, него сви хришћани да буду једно. То је злоупотребљена реченица само за оне који не знају Писмо - замка ђавоља. Како може неправедник бити једно са праведником, како лаж са истином, како
јеретик и безбожник са хришћанином? То што ти подржаваш светско уједињење и да твој поглавар буде и мој поглавар, не значи да ја морам да се сложим са тим.


"Argumente na stol! Nemaš ih, sve je u tvojoj glavi."

Ако почнем, опет ћемо имати случај да мрзим католике. Ја нити мрзим твога папу, нити патријарха Иринеја (ако Бог да, па да се отргне од те идеје), али презирем превару и лаж, манипулацију и издају. То су дела, нису личности. Са аргументима сам већ почео давно, нећу на овој теми да износим све оно што је већ мање-више речено око папства.

Imam dojam da si pao pod utjecaj adventista...haha, i njihovih tumačenja posljednjih vremena. Jer sve to: novi svjetski poredak, New Age, masoneriju...povezati s ekumenizmom, zavjerom protiv SPC? wacko2

Ако мислиш да свим Србима можеш да кажеш да нисмо доживели ужасе од папе, онда си у толикој заблуди да је тешко да могу нешто да исправим. Мада, Срби су већ два пута заборавили на себе, можда ће још једном када се појави опет неки харизматични вођа. Само што овај вођа неће бити само за ове просторе, већ глобални вођа. Али, отом-потом. Видим да многи гласају за ове покрете, чак се и смејете за очигледне ствари.

"Gdje, kada i kako Papa vrši utjecaj na Pravoslavnu crkvu? Pa, vi ne slušate ni svoga poglavara."

Он не слуша народ, то је проблем. А није папа крив, он је савршена милост и љубав, непогрешиви поглавар светске религије, нећемо ништа лоше о њему. Он је оличење скромности, а WC шоља у купатилу му је од злата. Немој, више је очигледно да је Ватикан најбогатија...држава?...град на седам гора?...религијска и политичка институција?...економска велесила? Не може се чак ни проценити колико богатство има та наказа од државе, а овамо просипа приче о скромности, милостињи гладнима и остале лажи и обмане за вас који имате маглу пред очима. Због њега и те институције се цео хришћански свет назива убицама, јер величанствени су његови судови, мучења и касапљења људи у Европи, Азији, Африци и свуда где се вршило језуитско "просвећивање".

Све то нема везе са тобом, увек постоји могућност да ћеш схватити и увидети оно што је заиста јеванђеоска улога хришћанска. Ми смо мали људи, а велике се ствари одигравају. Једино што нам преостаје је нада да ће нам Господ дати мудрости да не дозволимо да се поклонимо звери и примимо њен жиг. Сети се, сви ће својевољно примити жиг звери. Зар не видиш колика је еуфорија око овог "мира" који се најављује? Али да не испаднем опет фанатик и залуђеник, нећу говорити на овој теми о томе.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Тако је, све си у праву...лепо тумачиш, баш како и они.

По систему: нисам га ја убио, само сам замахнуо ножем, а он се нашао на путањи ножа. Дакле, ја нисам убица. Тако звучи када се направи да нешто буде разматрано из угла философа. Стварно нема смисла да залазим у разматрања овако јасних ствари. Као што рекох, имаш коме да се обратиш, па ћеш добити одговоре.

po sistemu nisam ga ja ubio sam sam narucio njegovo ubistvo hahahahahhahhaha
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
@Adriane,

Razmišljala sam malo kako da odgovorim na tvoj post a da se ne spustim na tvoju razinu (Papina “ zlatna” WC školjka)
Ti nisi odgovorio na moja pitanja, nisi priložio barem jedan argument, jednostavno, tebi je Papa za sve kriv.
Neka ti bude, misli što hoćeš, ali ne vidim korist od daljnjeg razgovora.

Ipak, dozvoli da ti nešto kažem. U hrvatskom ili srpskom jeziku koristimo riječi v(j)era i nev(j)era.
U drugim jezicima je slično: fidelidad – infidelidad, fede – infedelta itd.
U hebrejskom jeziku nevjera znači i strah. Dakle, vjera - strah.

Adriane, po tvojim postovima se to može išćitati. Ti se bojiš: Pape, ekumenizma, onoga što bi budućnost mogla donijeti, strahuješ da li će Patrijarh opet “prekršiti” neki kanon, da će iskriviti pravoslavlje, jednom rječju: gledaš druge ne bi li ih ulovio u nekoj pogreški da bi ih tada mogao ispravljati i na taj način pokazati svoju revnost i gorljivost za Krista. Dosita misliš da ti ej tu ulogu Bog dodjelio ili je sam prisvajaš za sebe?
Kao nekakav “elitni” pripadnik crkve, hmm… “elitni” nije daleko od sektaša.

Koliko puta je Isus u Evanđelju rekao: “Ne boj se”…u značenju: Imaj vjeru!

Vjeruj svom Bogu. To je sve što ti imam reći.
Ništa se ne događa bez Božje volje ili dopuštenja. I sve što se događa za našu je svetost, ako iskoristimo priliku. Ovo što ti sada zadaje strah i muku, vjerojato se nikada neće dogoditi. Ne muči se uzalud.



Adrian: Informirao sam se odlično, čak sam čitao baš na vatikanskim stranicama (službenim) i odatle konkretno izvlačio ono što je bitno.

Samo jedan klik i svi mogu provjeriti što piše na službenim stranicama Vatikana. Drugim riječima, Adriane, sve si izmislio. Postaješ paranoičan, a ako se dovedeš u to stanje, postaćeš i agresivan, najprije verbalno, a poslije…ne daj, Bože.

Adrian: Ako učestvuješ u apostasiji, ti si dio apostasije.

Ako sam iz ljubavi prema Bogu molila s muslimanima i Židovima, pravoslavcima iz Ukrajine i Rumunjske, protestantima iz raznih zemalja, mirna sam i zadovoljna. To je najmanje što sam mogla učiniti. Pokazati dobru volju da svi zajedno stanemo pred Lice Božje već ovdje na zemlji i posvjedočimo svoju vjeru u istog Boga.
Slavila sam židovsku Pashalnu večeru, ponekad odem u pravoslavnu crkvu, rado i često razgovaram s jednim ateistom, ne bježim od razgovora s jednom grešnicom (prostitutkom)…i ne strepim da sam prekršila koji kanon. Ne brinu me kanoni...Pa, Isus je kršio Zakon da bi iskazao ljubav prema čovjeku. I moja preokupacija ide za tim kako da ispunim najveću Isusovu zapovijed - ljubav prema Bogu i bližnjemu.

А Господ је Дух: а где је Дух онде је слобода.

Ovo što ti imaš napisano u potpisu, ja želim živjeti. Sloboda djece Božje. Fantastičan poziv.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ако није проблем, аргументе могу да изнесем на теми: Католичанство. Овде се ради о православљу. Много тога сам већ постовао уназад и постоји на овом форуму, тако да се лако може наћи. Ако ти не видиш да је папа прогласио себе за бога, да је Ватикан најбогатија, најмоћнија економско-политичка држава (град у граду, црква, институција са својом личном банком), онда било који пост на ту тему теби неће помоћи јер би до сада то већ морала да видиш. Имаш документарни филм о историји Ватикана, ако је проблем, наћи ћу и на енглеском:


Ја да се бојим папе и секти, лажних месија и пророка, ја не бих ни проговорио. Само се Господа бојим, и то да негде не сагрешим у своме сведочанству. Имам и узоре:

Sv. Justin mučenik (oko 100-165. g.), istaknuti apologeta
rane crkve i vatreni protivnik gnosticizma, koji obuhvata i
markionizam, nije želeo da prihvati Markionov skraćeni
kanon. On ,,slobodno daje citate iz" četiri kanonska jevanđelja,
Dela apostolskih, Pavlovih poslanica (uključujući Poslanicu
Jevrejima) i Prve Petrove poslanice. Međutim, on ne govori o
kanonu – na primer, on očigledno nije ni bio upoznat sa
prihvatanjem četverojevanđelja kao posebne jedinice.

Sv. Irinej (oko 130-200. g), episkop lionski i veliki borac
protiv jeresi, je bio poslednji pisac koji je koristio usmeno
jevanđelje kao nezavisan izvor. On se u početku borio protiv
jeresi koristeći samo Stari Zavjet i usmeno predanje Crkve.
Međutim, kasnije kako bi se izborio protiv gnosticizma i
markionizma, počeo je da koristi uglavnom Novi Zavjet.


Није добро што се хвалиш богослужењем са јеретицима који се одричу и не признају Сина Божијег, а све то приписујеш љубави. Бог је јасан како се исказује љубав према Њему, а то сигурно није у заједничарењу са јеретицима. Али нема везе, ради како мислиш да треба.

Да не буде да баш ништа нисам хтео да ти помогнем, ево једне корисне књиге. Можеш је проверити. Истаражи мало чему припадаш, немој да срљаш у све што ти говоре да је модерно и напредно.

http://www.
svejepolitika.com/vatikanske-milijarde/
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
@Adriane,

Razmišljala sam malo kako da odgovorim na tvoj post a da se ne spustim na tvoju razinu (Papina “ zlatna” WC školjka)
Ti nisi odgovorio na moja pitanja, nisi priložio barem jedan argument, jednostavno, tebi je Papa za sve kriv.
Neka ti bude, misli što hoćeš, ali ne vidim korist od daljnjeg razgovora.

Ipak, dozvoli da ti nešto kažem. U hrvatskom ili srpskom jeziku koristimo riječi v(j)era i nev(j)era.
U drugim jezicima je slično: fidelidad – infidelidad, fede – infedelta itd.
U hebrejskom jeziku nevjera znači i strah. Dakle, vjera - strah.

Adriane, po tvojim postovima se to može išćitati. Ti se bojiš: Pape, ekumenizma, onoga što bi budućnost mogla donijeti, strahuješ da li će Patrijarh opet “prekršiti” neki kanon, da će iskriviti pravoslavlje, jednom rječju: gledaš druge ne bi li ih ulovio u nekoj pogreški da bi ih tada mogao ispravljati i na taj način pokazati svoju revnost i gorljivost za Krista. Dosita misliš da ti ej tu ulogu Bog dodjelio ili je sam prisvajaš za sebe?
Kao nekakav “elitni” pripadnik crkve, hmm… “elitni” nije daleko od sektaša.

Koliko puta je Isus u Evanđelju rekao: “Ne boj se”…u značenju: Imaj vjeru!

Vjeruj svom Bogu. To je sve što ti imam reći.
Ništa se ne događa bez Božje volje ili dopuštenja. I sve što se događa za našu je svetost, ako iskoristimo priliku. Ovo što ti sada zadaje strah i muku, vjerojato se nikada neće dogoditi. Ne muči se uzalud.





Samo jedan klik i svi mogu provjeriti što piše na službenim stranicama Vatikana. Drugim riječima, Adriane, sve si izmislio. Postaješ paranoičan, a ako se dovedeš u to stanje, postaćeš i agresivan, najprije verbalno, a poslije…ne daj, Bože.



Ako sam iz ljubavi prema Bogu molila s muslimanima i Židovima, pravoslavcima iz Ukrajine i Rumunjske, protestantima iz raznih zemalja, mirna sam i zadovoljna. To je najmanje što sam mogla učiniti. Pokazati dobru volju da svi zajedno stanemo pred Lice Božje već ovdje na zemlji i posvjedočimo svoju vjeru u istog Boga.
Slavila sam židovsku Pashalnu večeru, ponekad odem u pravoslavnu crkvu, rado i često razgovaram s jednim ateistom, ne bježim od razgovora s jednom grešnicom (prostitutkom)…i ne strepim da sam prekršila koji kanon. Ne brinu me kanoni...Pa, Isus je kršio Zakon da bi iskazao ljubav prema čovjeku. I moja preokupacija ide za tim kako da ispunim najveću Isusovu zapovijed - ljubav prema Bogu i bližnjemu.

А Господ је Дух: а где је Дух онде је слобода.

Ovo što ti imaš napisano u potpisu, ja želim živjeti. Sloboda djece Božje. Fantastičan poziv.

Potrazi film na istinitim dogadjajima:BORDZIJA serija o spanskom papi.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ако није проблем, аргументе могу да изнесем на теми: Католичанство. Овде се ради о православљу. Много тога сам већ постовао уназад и постоји на овом форуму, тако да се лако може наћи. Ако ти не видиш да је папа прогласио себе за бога, да је Ватикан најбогатија, најмоћнија економско-политичка држава (град у граду, црква, институција са својом личном банком), онда било који пост на ту тему теби неће помоћи јер би до сада то већ морала да видиш. Имаш документарни филм о историји Ватикана, ако је проблем, наћи ћу и на енглеском:


Ја да се бојим папе и секти, лажних месија и пророка, ја не бих ни проговорио. Само се Господа бојим, и то да негде не сагрешим у своме сведочанству. Имам и узоре:

Sv. Justin mučenik (oko 100-165. g.), istaknuti apologeta
rane crkve i vatreni protivnik gnosticizma, koji obuhvata i
markionizam, nije želeo da prihvati Markionov skraćeni
kanon. On ,,slobodno daje citate iz" četiri kanonska jevanđelja,
Dela apostolskih, Pavlovih poslanica (uključujući Poslanicu
Jevrejima) i Prve Petrove poslanice. Međutim, on ne govori o
kanonu – na primer, on očigledno nije ni bio upoznat sa
prihvatanjem četverojevanđelja kao posebne jedinice.

Sv. Irinej (oko 130-200. g), episkop lionski i veliki borac
protiv jeresi, je bio poslednji pisac koji je koristio usmeno
jevanđelje kao nezavisan izvor. On se u početku borio protiv
jeresi koristeći samo Stari Zavjet i usmeno predanje Crkve.
Međutim, kasnije kako bi se izborio protiv gnosticizma i
markionizma, počeo je da koristi uglavnom Novi Zavjet.


Није добро што се хвалиш богослужењем са јеретицима који се одричу и не признају Сина Божијег, а све то приписујеш љубави. Бог је јасан како се исказује љубав према Њему, а то сигурно није у заједничарењу са јеретицима. Али нема везе, ради како мислиш да треба.

Да не буде да баш ништа нисам хтео да ти помогнем, ево једне корисне књиге. Можеш је проверити. Истаражи мало чему припадаш, немој да срљаш у све што ти говоре да је модерно и напредно.

http://www.
svejepolitika.com/vatikanske-milijarde/

Interesantno je da oni svi stite svoje crkve ma kakve da su,samo ja ti i Sarrdy napadamo sve sto nije biblijski???ah da pa naravno mi smo izasli iz vavilona velikog da!

Kada ce te shvatiti da vam mi otvaramo oci,braco i sestre?zaludeo vas vavilon veliki,i njegove slasti zemaljske.


Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Sve sekte tvrde to isto.

Ja nisam sekta,a nikad nisam ni bio,ako je crkva koja je 2012g sekta onda si u pravu,mada se u poslednje vreme ne slazem snjom zbog korupcije,ekomunizma.Ali to neznaci da nisam u kanonskoj crkvi,koja potice od prvih apostola!a oni neka kazu odakle ikad su to postali crkve i u kom veku, kanonski priznane da su jedina i prava crkva?
Moja crkva je Biblija! i svaka se drzi svoje biblije-prevoda ja sam se ubio trazeci istine i nasao sam je u bibliji,tebi jurka to nikad nece biti jasno kako.
Ako smatras da jedan ili dva coveka mogu biti sekta onda OK!



Ako ja nisam dovoljno opisao u sta verujem,pa cak i forumasi kazu da sam iskren,a jesam, a mozda i nisam samo Bog zna!sta da ti kazem drugo.

Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top