Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pravoslavne crkve su nacionalne.

Milo Đukanović: Crnoj Gori je potrebno da ima SVOJU crkvu

Crnoj Gori je potrebno da ima sopstvenu pravoslavnu crkvu kako bi učvrstila svoj nacionalni identitet i suprotstavila se mešanju iz Srbije, rekao je u intervjuu za Frans pres predsednik Crne Gore Milo Đukanović.

Mondo
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pravoslavne crkve su nacionalne.

Milo Đukanović: Crnoj Gori je potrebno da ima SVOJU crkvu

Crnoj Gori je potrebno da ima sopstvenu pravoslavnu crkvu kako bi učvrstila svoj nacionalni identitet i suprotstavila se mešanju iz Srbije, rekao je u intervjuu za Frans pres predsednik Crne Gore Milo Đukanović.

Mondo

Slazem se da u pogledu tradicionalnih crkava koje se nalaze u razlicitim nezavisnim drzavama, svaka takva crkva koja se nalazi u odredjenoj drzavi treba da bude nezavisna u odnosu na drugu crkvu koja se nalazi u drugoj drzavi.

Tako postoji Srpska Pravoslavna crkva, Ruska, Bugarska, Rumunska, itd... pa tako bi i Crna gora kao nezavisna drzava trebala da ima svoju nezavisnu crkvu od Srpske, posebno ako Crnogorci odbijaju da odlaze u Srpsku crkvu, onda je tu problem ocigledan.

Naravno, imovina nad crkvama je drugo pitanje.

Smatram da ako je odredjena imovina, u ovom slucaju crkve - bila vlasnistvo jednog naroda u drugoj drzavi, da to treba i da ostane.

Ako Crna gora hoce nezavisnu crkvu, onda treba da podignu nove hramove za svoj narod.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
lazem se da u pogledu tradicionalnih crkava koje se nalaze u razlicitim nezavisnim drzavama, svaka takva crkva koja se nalazi u odredjenoj drzavi treba da bude nezavisna u odnosu na drugu crkvu koja se nalazi u drugoj drzavi.

Nije to u pitanju nego postovjećivanje vere i nacije. To je nedopustivo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Naravno jer mi imamo istinu
Vidimo kako propovedate ti prvi ne smes da odes u kinu da propovedas!

Kakvo ste vi svetlo Kinezima, isti ste kao i oni jedete svinjetinu
Ako smo isti i jedemo isto smece zasto njih kaznjava a nas ne?

Teologija ti je nula!

Pa i tako se propoveda.

Na kom jeziku? Gde si kinezima rekao da grese sto jedu miseve? A gde su im tvoji adventisti rekli? NIGDE!

Zasto te tvoj bog nije obdario darom jezika da im propovedas?

Cime je tebe obdario, poganim ustima?

Osim toga, ne propoveda se evandjelje preko interneta nego licno, jer to jedino i ima efekta, kao i apostoli sto su, primerom i delima pokazivali!

Pa to i radi HAC.

Otkad je izbila epidemija ni jedno saopstenje HAC nije izdato povodom miseva! Ne lazi! Sedite u nekoj zabiti i cekate da prodje epidemija, tako i ti! Obicne kukavice!

Naravno da trebaju umreti koji jedu smeće. Hoćeš reći da nisu bili osvedočeni da ne trebaju da jedu miševe.

Cime su bili osvedoceni? Dokazi da su znali da ne smeju jesti miseve?

Osudjujes ljude koji pojma nemaju da cine greh! Ti bi ih sve pobio ni za sta!


Po delima ukorava vas i Kineze, vama će da uzme vaše idole (hramove i ikone) a njima njihove (miševe, mačke itd.)

Jesi li siguran? Smes li da obecas da ce da pocrkaju? Nesto ti je bog omanuo, epidemija se ipak stisava :)

Uzece im miseve i macke? Ajd i to da vidim, evo epidemija se smiruje, nista od tvog prorocanstva!

A tako je to kada stavljas Bogu reci u usta, a nemas nikakvu vezu sa njim! Lazni prorok si kao i Laodikeja!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ako smo isti i jedemo isto smece zasto njih kaznjava a nas ne?

Ponavljaš besmislene arg. na koje sam dao odg.

Teologija ti je nula!

Znam da ti je Biblija 0.

Na kom jeziku? Gde si kinezima rekao da grese sto jedu miseve? A gde su im tvoji adventisti rekli? NIGDE!

Zasto te tvoj bog nije obdario darom jezika da im propovedas?

Krše Božji propis o hranu i sada ih je 500 miliona u karantinu.

Opet uzimaš moje arg. pa pišeš malim bog za mog Boga.

Cime je tebe obdario, poganim ustima?

Evo dokaza da se lažno za mene moliš. Dakle opet popljuvavanjem i lažno uzimanje Božjeg imena u usta kada se "moliš" za mene.

Osim toga, ne propoveda se evandjelje preko interneta nego licno, jer to jedino i ima efekta, kao i apostoli sto su, primerom i delima pokazivali!

Ti misliš da ne može. Za sebe možeš to da tvrdiš jer samo vređaš.

Otkad je izbila epidemija ni jedno saopstenje HAC nije izdato povodom miseva!

Jeste. Dakle lažeš.


Ne lazi! Sedite u nekoj zabiti i cekate da prodje epidemija, tako i ti! Obicne kukavice!

Baš ti smeta nauka HAC, pokazala se baš na Kini da je isoravna a i na vama koji punite bolnice zbog srčanog udara.

Cime su bili osvedoceni? Dokazi da su znali da ne smeju jesti miseve?

Već visok nivo frustracije.

Osudjujes ljude koji pojma nemaju da cine greh! Ti bi ih sve pobio ni za sta!

Zar sam im ja rekao da jedu miševe i svinjetinu? Jesam im ja stavio karantin ili su sami sebi svojim načinom života.

Jesi li siguran? Smes li da obecas da ce da pocrkaju?

Tvoj način izražavanja dokazuje mržnju pre svega prema Bibliji. Neće svi kao ni kada je kuga bila, ali biće dosta mrtvih, a ti si raduješ tome.

Nije tebi stalo do ljudi nego ti je krivo zbog toga što PC nema odgovor na ono što se dešava u svetu, nego se bave svojim problemima koje nikako da reše.

A mrziš što HAC ima odg. i što je svetlo u tami karantina kojeg ima Kina.

Uzece im miseve i macke?

Uzima im i živote.

Ajd i to da vidim, evo epidemija se smiruje, nista od tvog prorocanstva!

Netačno pre 3 dana 242 mrtva i 15.000 zaraženih, prekjuče 5000 zaraženih i 120 mrtvih.

Dakle ne jenjava. A još nije vrhunac. A vas će Bog ukinuti jer niste nikakvo svetlo sadašnjem vremenu.

A tako je to kada stavljas Bogu reci u usta, a nemas nikakvu vezu sa njim! Lazni prorok si kao i Laodikeja!

Zato se vi raspadate, a ovi su u karantinu 500 miliona ljudi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Ponavljaš besmislene arg. na koje sam dao odg
I ponavljacu do besvesti da te oteram sa foruma! Tvoji su komentari besmisleni, dve reci na svaki moj navod dajes, boris se nadglasavanjem!

Znam da ti je Biblija 0.
Tebi je nula, ti kad ti ne odgovara biblija onda je zaobilazis i dajes istoriju! Ignorantu!

Krše Božji propis o hranu i sada ih je 500 miliona u karantinu.

Ma jel, a zasto nas nije kaznio pa i mi jedemo necistu hranu! Nego bas kineze?

Eno se situacija smiruje, nesto ti omanuo bog!

pišeš malim bog za mog Boga.
Naravno d pisem malim tvog boga koji je satana! Ti satanu proslavljas, imas demona! Legion je u tebi!

Evo dokaza da se lažno za mene moliš.
Blagoslovio te Trojedini - Bog Otac Bog Sin i Bog Sveti Duh, i isterao ti besove!

Ti misliš da ne može.
A gde si ti propovedao kinezima a gde tvoja crkva? Ni reci jedne o misevima ni upozorenja dali niste!

Pored toga situacija se alsmiruje, izgleda ti je bog opet omanuo! Lazni proroku!

Jeste. Dakle lažeš.
Pa gde je HAC izjavila da bog kaznjava kinze zbog miseva, daj da vidimo?

Ni jedno jedino saopstenje nakon epidemije, ni jedno jedino upozorenje, samo ti lamprdas ovde da ih kaznjava jer jedu miseve, i to nama govoris umesto njima, ne postupas po onom sto ucis i ne propovedas licno, jer si kukavica!

Sta sedis ovde idi na kineske religiozne forume da im tamo objavis evandjelje o misevima! Nemas dela, nemas nista a pored toga si lazni prorok!

Zar sam im ja rekao da jedu miševe i svinjetinu? Jesam im ja stavio karantin ili su sami sebi svojim načinom života.
Oni ne znaju da je to greh, niko ih nije upozorio, i ni sada kad je epidemija izbila! A ti ne radis nista da ih upozoris i spases od smrti kao ni tvoja crkva! Lamprdas ovde nama, umesto da ides na kineski forum da im svedocis! Nemas dela!

Cuj bog kaznjava one koji i ne znaju da grese? To je Tripova teologija!

Tvoj način izražavanja dokazuje mržnju pre svega prema Bibliji.
Moj nacin izrazavanja je u skladu sa sagivornikovim, a ja nikog ne psujem, vec kazem da se na tebe primenjuju svi uvredljivi nazivi iz biblije kojim se opisuju licemeri! Imas problem s tim, smeta ti sto te biblija naziva pogrdnim imenima???

Uzima im i živote

Pa vidim kako im uzima zivote, eno se situacija smiruje! Opet je tvoj bog omanuo a ti si ispao lazni prorok!

Netačno pre 3 dana 242 mrtva i 15.000 zaraženih, prekjuče 5000 zaraženih i 120 mrtvih.
Nemas tacne informacije, nije 242 nego vise od 1000 zarazenih i u kini se situacija smiruje!

A vas će Bog ukinuti jer niste nikakvo svetlo sadašnjem vremenu.
Ma sta mi naprica, nas ce ukinuti a vama ce dati novac! Bas to dokazuje da ste djavolovi sinovi!

Zato se vi raspadate
Vi se raspali na 50 000 sekti, imas projekciju!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
I ponavljacu do besvesti da te oteram sa foruma!

e džabe ćeš ponavljati.

Tebi je nula, ti kad ti ne odgovara biblija onda je zaobilazis i dajes istoriju! Ignorantu!

toliko vas ignorišem da sam uzeo vaše koment. i kopirao pa sigurno 10 stranica A4 formata.

Ma jel, a zasto nas nije kaznio pa i mi jedemo necistu hranu! Nego bas kineze?

rekao sam da jeste i vas i njih. A njima je još poslao tuču (grad) led na Vuhan.

Pa gde je HAC izjavila da bog kaznjava kinze zbog miseva, daj da vidimo?

zar smo mi pisali Isaiju.

Ni jedno jedino saopstenje nakon epidemije, ni jedno jedino upozorenje, samo ti lamprdas ovde da ih kaznjava jer jedu miseve, i to nama govoris umesto njima, ne postupas po onom sto ucis i ne propovedas licno, jer si kukavica!

izmišljaš.

A ti ne radis nista da ih upozoris i spases od smrti kao ni tvoja crkva! Lamprdas ovde nama, umesto da ides na kineski forum da im svedocis! Nemas dela!

pa mi ih i upozoravamo, a vi ne niste nikakvo svetlo. Koga vi šta upozoravate? Nikoga ni sebe a kamoli druge.

Oni ne znaju da je to greh, niko ih nije upozorio, i ni sada kad je epidemija izbila! A ti ne radis nista da ih upozoris i spases od smrti kao ni tvoja crkva! Lamprdas ovde nama, umesto da ides na kineski forum da im svedocis! Nemas dela!

Cuj bog kaznjava one koji i ne znaju da grese? To je Tripova teologija!

da ne znaju ne bi dobili kaznu, tačnije opomenu.

Pa vidim kako im uzima zivote, eno se situacija smiruje! Opet je tvoj bog omanuo a ti si ispao lazni prorok!

Baš se smiruje.

Nemas tacne informacije, nije 242 nego vise od 1000 zarazenih i u kini se situacija smiruje!

Ono što sam izneo je još umanjeno i zvanično od kineskih vlasti.

Opasno lažeš.

Ma sta mi naprica, nas ce ukinuti a vama ce dati novac!

Evo sada kažem uzeće se hramovi (idoli) Srbima u CG.

a vama ce dati novac!

Milo će uzeti novac. Ne mi nismo mi lakomi kao vaša braća sa kojima ratujete.

Bas to dokazuje da ste djavolovi sinovi!

To ste vi zato se vama uzimaju idoli. Samo vama u CG. Neće čak ni katolicima.

Vi se raspali na 50 000 sekti, imas projekciju!

Vi raspadate u sukobu, mi smo se mirno razišli jer smo kulturni za raliku od vas. A vi se prebijate, policija vas mora razdvajati.

E uzeće vam Milo idole i jedva čekam.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
e džabe ćeš ponavljati.
Hocu do besvesti, svaki dan po ceo dan, dok ne poludis! Kao sto ti nama radis i ja cu tebi!

toliko vas ignorišem da sam uzeo vaše koment. i kopirao pa sigurno 10 stranica A4 formata.
Uh evo, bas sam se uznemirio!
Kazes da su nam argumenti smesni i postavljas ih u grupi na fb, a ne smes da nas pozoves u grupu!? Zasto? Znaci da su nam argumenti superiorniji od tvojih!

rekao sam da jeste i vas i njih. A njima je još poslao tuču (grad) led na Vuhan.
Jel bogati, strasn taj tvoj bog neki cak i led salje s neba! A na nas srbe nista!

zar smo mi pisali Isaiju.
Pa gde je HAC izjavila da bog kaznjava kinze zbog miseva, daj da vidimo?

Ni jedno jedino saopstenje nakon epidemije, ni jedno jedino upozorenje, samo ti lamprdas ovde da ih kaznjava jer jedu miseve, i to nama govoris umesto njima, ne postupas po onom sto ucis i ne propovedas licno, jer si kukavica!

Navedi saopstenje kad kazes da izmisljam?

pa mi ih i upozoravamo, a vi ne niste nikakvo svetlo. Koga vi šta upozoravate? Nikoga ni sebe a kamoli druge.

Daj mi saopstenje tvoje crkve, gde su rekli da kinezi stradaju jer jedu miseve???

Sta izmisljas tu, ni jednom recju niste ljude pokusali da spasete!!!

da ne znaju ne bi dobili kaznu, tačnije opomenu.
Kako znaju? Dokazi da znaju da ne smeju jesti miseve i da ih jedu u inat tvom bogu??? Znaci lazes! Ljudi pojma nemaju zasto stradaju zbog toga, pravis Boga nepravednim!

Baš se smiruje.
Rekoh da se smiruje i uskroro ce prestati a ti umisljaj i izigravaj laznog proroka, sad ti i grad sipa s neba!

Ono što sam izneo je još umanjeno i zvanično od kineskih vlasti.

Opasno lažeš.

Od pre skoro mesec dana, hahah :)

Evo sada kažem uzeće se hramovi (idoli) Srbima u CG.
Ma jel! Pazi sta si rekao, pamtim :)

Milo će uzeti novac. Ne mi nismo mi lakomi kao vaša braća sa kojima ratujete.
Uuuu, vi obozavate novac, vi volite da vas vas bog zasipa novcem, to vam je teologija da bog cascava svoje sluge, vi ste i stvorili kapitalizam izrabljivanje i ropstvo!

To ste vi zato se vama uzimaju idoli. Samo vama u CG. Neće čak ni katolicima.
Jaha, bas. A kad bude bilo suprotno pripremi se jer cu ja ovo da kopiram! Lazni proroku!

Vi raspadate u sukobu, mi smo se mirno razišli jer smo kulturni za raliku od vas. A vi se prebijate, policija vas mora razdvajati.
U africi vam se pastori tuku za vlast, ti si dobio po nosu od adventiste u crkvi! Bas ste mirni :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Hocu do besvesti, svaki dan po ceo dan,

Džabe.

svaki dan po ceo dan, dok ne poludis!

Jel ti to projektuješ sebe ili...?

Kao sto ti nama radis i ja cu tebi!

Inat znači. Ja se ne inatim nego ću da dajem vaše izjave sa Biblijom, ali da vas ne citiram.

Uh evo, bas sam se uznemirio!

Gore si priznao da jesi.

Kazes da su nam argumenti smesni i postavljas ih u grupi na fb, a ne smes da nas pozoves u grupu!?

Ospori moje navode ovde ako možeš.

Da možeš ovde onda bi i tamo, ali ne možeš zato ću ja i ovde i tamo.

Navedi saopstenje kad kazes da izmisljam?

svejedno ne bi verovao.

Daj mi saopstenje tvoje crkve, gde su rekli da kinezi stradaju jer jedu miseve???

Sta izmisljas tu, ni jednom recju niste ljude pokusali da spasete!!!

Vi ste došli u fazu da vam se uzme 1 dinar. I uzima vam se jer ga niste umnožili.

Bog će ukinuti PC jer nema svrhe da postoji, kao ni KC. Samo polako da izvuče još koga i onda kraj.

Dakle nema svrhe da postoji religija koja ne uči o skorom dolasku Isusa, moralni zakon, Jevanđelje i propise o hrani.

Da se ne prizivaju mrtvi itd.

Kako znaju? Dokazi da znaju da ne smeju jesti miseve i da ih jedu u inat tvom bogu??? Znaci lazes! Ljudi pojma nemaju zasto stradaju zbog toga, pravis Boga nepravednim!

Nakon bolesti došao je grad na Vuhan. Kao na faraona.

Rekoh da se smiruje i uskroro ce prestati a ti umisljaj i izigravaj laznog proroka, sad ti i grad sipa s neba!

Samo maštaj, to i jeste Pravoslavlje.

Rekoh da se smiruje

ajd se malo ti smiri.

Ma jel! Pazi sta si rekao, pamtim

Nećeš ti ni tada priznati, al ajd. E to vam ne rade advent. nego vaši. Podiće Bog opasne ljude kao i vi.

Na gordost ide poniženje od gordosti drugih.

Uuuu, vi obozavate novac, vi volite da vas vas bog zasipa novcem, to vam je teologija da bog cascava svoje sluge, vi ste i stvorili kapitalizam izrabljivanje i ropstvo!

da obožavamo onda bi nam uzeo Bog makar pomalo.

Jaha, bas. A kad bude bilo suprotno pripremi se jer cu ja ovo da kopiram! Lazni proroku!

ja ću samo da kopiram a ne ti.

Kako će vam uzeti idole i treba. Milo samo šuti i čeka, a vi samo pričate i šetate.

U africi vam se pastori tuku za vlast,

Naguravanje nije tuča. A kod vas još monasi. Dva badnjaka na Cetinje gde su sve svetinje.

ti si dobio po nosu od adventiste u crkvi!

ko to kaže ne izmišljaj.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Bogom-blagosloven današnji Sretenjski praznik!

Ovo pročitah i svidelo mi se!

"Ko su oni koji imaju izgled pobožnosti, a sile njene su se odrekli?
I ko su one koje se svagda uče, i nikad ne mogu da dođu do poznanja istine (2.Tim.3,5-7)?

Prvi su oni koji drže sve spoljašnje poretke u kojima se inače ispoljava blagočastivi život,
ali koji nemaju dovoljno jaku volju da bi i unutrašnja svoja raspoloženja držali u saglasnosti sa istinskim blagočašćem.
Oni rado idu u hram i u njemu rado odstoje. Međutim, ne čine napor da i umom svojim odstoje pred Bogom neodstupno i da se priljubljuju uz Njega,
nego, pomolivši se malo, ispuštaju kormilo uma, te on, lebdeći, obilazi čitav svet.
I ispada da su oni po svom spoljašnjem položaju u hramu, dok ih, po unutrašnjem stanju, u hramu nema:
kod njih je ostao samo izgled pobožnosti, ali ne i njena sila. Tako treba razumeti i druge slučajeve.

One druge, pak, stupivši u oblast vere, samo iznalaze pitanja: Šta je to, a kako ovo, zašto ono i zbog čega ovo?
U njima je strast prazne ljubopitljivosti. Njih ne zanima istina, nego bi jedino da zapitkuju.
Našavši rešenje, ne ostaju dugo pri njemu, nego uskoro osećaju potrebu da pitaju za drugo.
I tako dan za danom, pitajući i pitajući, nikada se u potpunosti ne zadovoljavajući već saznatim.

Jedni, tako, jure za zadovoljstvima, a one za zadovoljenjem svoje ljubopitljivosti."

I ako smem da dodam na ove divne reči sv. Teofana Zatvornika, primećujem u svom okruženju
i one koji sve što znaju koriste kako bi drugima prigovarali, spočitavali, "tumačili", nipodaštavali...
Kao da su na staru "odeću" svadjalačkog karaktera dodali "novu zakrpu" samoproklamovanog
"sveznanja" i to šta rade ... samo sebi štetu pričinjavaju.

Da me Gospod Bog sačuva od mene samoga, pa tek onda i od bližnjih koji Njega prestadoše da vole!

brat Toma
 
Natrag
Top