Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Branili su svog idola zato je Bog dozvolio uništenje hrama. Naravno da će za tebe Jevreji biti dobri jer ste idolopoklonici kao i oni koji su odbacili Isusa.
Ti ces da kazes sta su branili bez ikakvog dokaza! Bole nas uvo sta ti mislis!

Nije Biblija pisana za formalni nivo razm. ili za one koji obožavaju idole
Znaci nemas dokaz iz biblije da su obozavali hram! Znaci tvoje misljenje je tebi Bog!

Zato imate nevolju i u njoj se pokazujete veoma slabi.
Vi nemate nevolju i niste progonjeni zato sto niste od Boga!

To kažu i džihadisti.
To i vi kazete da obozavate Boga, pa vam je Isus rodjen (stvoren) a drugima nije! Samo formalno govorite da je Trojstvo, to ste prihvatili da vas ne zovu kultom! I ti si se krstio samo formalno govoreci da verujes Trojstvo a lagao si!

Da je vaš hram svet sa svetom službom i predmetima onda bi Bog ubio Mila kao i cara Valtazara iz vremena Danila.

Ne stize kazna uvek odma pise Solomun!
Svakako ce dobiti na ovom ili na onom svetu!

Ajde uzmi ikonu i oskrnavi je, da potvrdis sebi da ti nece nista biti! Nesmes kukavica si!

ste gori od njih u globalu, ali tu ste negde blizu. Ne puno
Ti ces da kazes, tebe cemo da slusamo, glumac psihoanaliticar!

Što ih onda ne kazni? Što nije kaznio Albance na Kosovu?

Zato sto od vremena Hrista svi narodi zive u Bozjoj milosti!

Tvoje pitanje je kao kad bi ja rekao, sto Bog nije kaznio rimljane koji su pobili na milione Hriscana?

Blage veze sa teologijom nemas!

Naravno da shvatite da Bog nije hram. Barem neko da shvati.

Eto konacno si potvrdio da se radujes rusenju hramova..

Da shvatimo? Pa to samo formalno kazes!

Netačno stradali su zbog idola, malo ih je zbog Isusa. Što se i vidi po kukanju na stradanje.

Od vasih nije stradao NIKO!

A kukanje vidimo kad vam razbijaju prozore na crkvi i slicno onda kukate vlastima i ulazete prigovor sto policija ne reaguje, umesto da podnosite i radujete se!

koji ti nosiš krst, svi oko tebe odobravaju tvoje ponašanje.

Kome si ti trn u oku? Nikome.

Svi se smeju religioznima, bilo koje da su vere, ja i kolega smo jedini religiozni na poslu i svi se smeju i izazivaju na nemoral!

Naravno, pe nema lepše stvari, a to ćete vi nama raditi kao što ste radili drugima kroz istoriju.

Znaci nismo vas progonili, niste nikada bili progonjeni a pricas da bi podneli radosno! A ovamo se zalite zbog jednog razbijenog prozora policiji! Ma sta mi naprica!

Opet svoje zablude pripisuješ nama. Pa vi ste prihvatili ponašanje radi odobravanja sveta i okoline.

Dela, dela svedoče d ami ne prihvatamo odobravanje vas.

Ma sta mi naprica, mi javno radimo, a tvoji adventisti tajno sve rade, jedu prasetinu, piju, idu na zurke..

Veci ste licemeri od sviju!

Ajde bre bezi!

Mi smo već pokazali kroz istoriju. I sada mnogi gde su stradali.

Ma gde ste vi i kada stradali? Ne lazi tu!

Da je formalno onda ne bi pokazali najduži život u proseku

Haha, i fariseji prali ruke, a ubili Hrista!
Tako i vi perete se i cistite iznutra i spolja a ubijate nerodjenu decu! Isti ste fariseji!

Tako su isto govorili Isusu i apostolima jer im istina nije odgovarala.

To mogu i ja reci za vas uzmes bibliju u svojoj egomaniji pa je prmenjujes na sebe!

Naravno, da se ko spase i da se pokaže vaše pravo lice, a ovako mi je žao što će mnogi stradati.

Nije tebi zao, to samo formalno govoris, a u stvari ti srce poskakuje i lujjes nad tudjom nesrecom!

Vi ste i likovali i sada likujete nad onim što se dešava u islamskom svetu i u katoličkom. Zato sam dao kritiku Miroljuba P. iako je hvalio knjigu Velika borba.

Ma ti ces da kazes ko likuje a ko ne? Ti koji svoje grehe projektujes na druge? Bezi bre!

Znaš šta je rekao urednik za one koji se bave nečijom ličnošću, pa više on ima svetla Božjeg od vas, a kaže da je ateista.

Pitao sam ga licno da li je mislio na mene nije, vec je govorio o tebi! Tako da mozes samo da fantaziras!

Rekao ti, a dela pokazala da sam u pravu ja

Bas nas briga sta govoris bez dokaza!

Isto su rekli fariseji za apostole samo su rekli da oni služe rimskom imp. a ostalo sve isto, rastakanje jevrejske nacije itd.

A isto su govorili fariseji za narod da su stoka koja ne zna zakona, pa su pre njih usli u carstvo Bozje! Tako i vi!

A jesam ja rekao nešto drugo?

Koga briga sta ti kazes kad si neobrazovan i treba Milos da ti pise elaborat!

Naravno d aće vam to Bog poremetiti jer sami ne poštujete svoje kanone, pa što bi ovaj u Carigradu poštovao svoje i vaše.

Bas se Bog bavi podmetacinama?
Sto ne podmece i drugim Hriscanskim zajednicama i ne razbija ih i druge religije tako da samo vi ostanete?

Koje ti gluposti pises, strahota!

A šta rade vladike, e baš zato će im Bog uzeti i to. Čak su katolici u boljoj poziciji, oni se bar drže svojih kanona, zato nemaju raspad crkve.

Bas nas briga sta ti kazes, nisi obrazovan!

Da je to tačno onda bi vi imali ljubav među sobom, ali vidimo da ste vi na nož jedni sa drugima. A nema nigde advent. u toj priči.

Biblija kaze da ce crkva biti nesavrsena a ti tvrdis da se po ljubavi raspoznajete? Hrista su apostoli izdali, bas su imali ljubav, Pavle i Petar se svadjali bas su imali ljubav, i ostali ucenici, vekovima rivalstvo medju njima u crkvi, mnogi su hteli da smene apostole, razdor od pocetka u crkvi a ti ovde lamprdas!

Neobrazovan si, i nemas pojma o bibliji!

Samo popljuvavanje nečije ličnosti je dokaz da nemaš arg.
A ti kad pljujes nas nema veze? Neprestano pljujes i crkvu i nas vernike licno! A nisam te ja pljuvao, tebi se vrati tvoje popljuvavanje nazad!

nebitno bitan je duh koji vlada a to je mir i ljubav i moralnost. Zato više ima jedinstva u 1000 protet. crkava nego u jednoj katoličkoj ili 10 pravoslavnih.

Bas se vidi ljubav medju vama protestantima kad ste se medjusobno ubijali kroz istoriju, a danas ne mozete ocima da se gledate, podelili se u 50 000 sekti!

Još uvek obedinjuje, što se vidi po još uvek većem moralu. Poštenju

Samo spolja tako izgleda da ste pravedniji! Kao sto su svi iz naroda mislili da su fariseji sveci, a Hristos pokazao da glume!

U tom rangu i toj meri ne.

Zato sto glumite, pa necete da se pokazete!

Pa šta opet nije prošao i znao je da neće

Sta ima veze sto nije prosao, dali ste mu da drzi politicki govpr u crkvi! Znaci bavite se politikom!

Zar je loše učiniti nešto dobro, pa ni svi političari nisu zli.

A ti kod nasih vidis samo zlo. Koji si ti zlurad covek!

Vi ste u tolikoj duhovnoj bedi da pljujete i sami sebe, a da ne bi nas. Nama je i drago da nas pljujete, znamo da smo na dobrom putu.

Ti kad pljunes tebi se vrati nazad! Ne mozes pljuvati a da ti se nikad ne vrati..

Nista mi tebi licno ne radimo, da bi se ovde pravio mucenikom! I to tvoje stanje umisljenosti je za zaliti..

Tako Bog deluje nekada da pomoć direktno, a nekada preko vojske.
Znaci vi mozete da se udruzujete sa vladarima i u redu je i vojskom da idete, a kad mi to radimo onda se 'kurvamo sa vladarima'. Koje licemerstvo!

Ma ti si 100000000000000000000000000... milijardi svetlosnih godina od Biblije.
Uh, kaze mi osoba koja zbog nedostatka argumenata izmislja da je profesor da bi dala tezinu svojim recima!

Vaša dela su sram svetu.

Ti si svo licemerje adventista pokazao svojim ponasanjem! Lagao si da si profesor, crnogorac, da si obrazovan itd..

Naravno, svaki posao u svom vremenu.

Znaci ne radujete se stradanju cim zovete policiju da vas brani, vi ste kukavice!

Da je nebitno onda bi mi imali dela kao i vi. A svi u svim ne samo advent. crkvama nego u svim protest. imamo bollja dela.

A ta bolja dela ste pokazali tako sto ste se ubijali medju sobom kroz istoriju, i podelili na 50 000 zajednica!

Ne dirate jer Bog ne da, ali kada vas prepusti sotoni onda ćete pokazati svoje pravo lice. A to vreme će doći.

Tvoja fantazija i umisljenost!
Niste od Boga vec od sotone, samo on moze da vas brani!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Doktor čega? Da nije smešno bilo bi žalosno. Niti je on doktor, niti je đetić. Osim ako se u pojedinim trenucima nastavnik OTO iz Cetinja, Pavle Simović ne koristi nalogom, tada jeste đetić.

Jeli vama trojici drago zbog toga, pa se ubijate postavljajući na temi o Pravoslavlju ovakve postove? Kakva je i kolika je korist od toga?

Moguce da je on (Pavle Simovic) , jer ovakvo djubre je i kod njega na sajtu ali protiv adventista su dokazi da su otpali.. Ne bi me cudilo da i ovde postavlja protiv nas, i da se radi o 2-4 osobe koje pisu na istom nalogu..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Moguce da je on (Pavle Simovic) , jer ovakvo djubre je i kod njega na sajtu ali protiv adventista su dokazi da su otpali.. Ne bi me cudilo da i ovde postavlja protiv nas, i da se radi o 2-4 osobe koje pisu na istom nalogu..

Nisu 2-4, nego upravo samo tri. Jeličino "trojstvo", tačnije Veithovo "trojstvo"

Otpali? Aha, a od čega? Kulta žene udarene u glavu (doslovno) jer navodno veruju u Trojstvo? Pa čak i tu nastavnik O.T.O (Ordo Templi Orientis) sa Cetinja, nije u pravu, jer EGWisti i ne veruju u Jedno i Jedino biće sa tri ličnosti - ipostasa, nego u trijadu odvojenih bića koja su nekakvo "božanstvo", a tu su i oni kojima Sveti Duh nije ni osoba ni biće....

Pitam se samo šta će oni kao tema ovde na temi o Pravoslavlju?


Mada, zašto se i pitam, kaa su čitav forum zagadili....
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Bog, milošču Svojom, na divne i nemerljive načine!

Danas je u Crkvi izmedju ostalog bilo pročitano i ovo:

Ukida se naime, pređašnja zapovest zato što je bila slaba i beskorisna, jer zakon nije ništa usavršio,
a uvodi se bolja nada kojom se približavamo Bogu. I ukoliko ne biva bez zakletve, - jer su oni drugi postali sveštenici bez zakletve, -
on pak sa zakletvom - posredstvom onoga koji mu govori: "Zakle se Gospod i neće se pokajati: ti si sveštenik doveka",
utoliko je i Isus postao jemac boljeg saveza.
I oni su u velikom broju postali sveštenici zato što im smrt ne dozvoljava da ostanu; ovaj pak ima neprolazno sveštenstvo zato što on ostaje doveka.
Stoga i može sasvim da spase one koji njegovim posredstvom prilaze Bogu, pošto svagda živi - da se moli za njih.
(Jevr. 7, 18--25)

Dopalo mi se ovo, da se uvodi nada kojom se približavamo Bogu!
Mi Mu se nadamo a On i prekoviše naše nade, uzvraća ljubavlju Svojom!


brat Toma
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Gospod i Bog naš! I ne odustaje!

Mi iz hrama Preobraženja Gospodnjeg u Beogradu, na Pašinom (Lekinom) brdu,
skupili smo novac i kupili projektor uz pomoć koga ćemo gledati poBožne filmove,
predavanja, emislije, propovedi.... Kako nam već Bog bude davao.

Sutra, okupljamo se na Večernjoj molitvi od 17h, a posle toga gledamo ruski film "Ostrvo",
posle koga ostajemo da porazgovramo o filmu.

Ulaz je slobodan ali zato izlaz ... je takodje slobodan!
:)

brat Toma
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Bog nam svima na pomoć bio, jer bez Njega ... nema ni nas!

Zanimljiva mi je reakcija Boga i Crkve na zločinjenja.
Setih se primera kada u(s)pokojiše arhidjakona Stefana.

Lepo piše: "Oni koji behu rasejani zbog gonjenja pokrenutog protiv Stefana,
prodjoše sve do Finikije, i Kipra, i Antiohije, ne objavljujući reč nikom drugom nego samo Judejima".

Radosna vest da je Hristos pobedio smrt, greh i djavola, i da smo slobodni u Njemu i sa Njime,
širila se dok su ljudi bežali od gonjenja.
I danas, neki iz Crkve iz svoje slabosti, čak i nehotice, ispovedaju (propovedaju?) svoju
veru i nadu u Gospoda Boga, a neki u svom oduševljenju isto to čine!

Slava Duhu Svetom za sve!

brat Toma
 
Natrag
Top