Pravoslavlje

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tako je! Moze izbiti gradjanski rat. Jer se velik broj ljudi, ako ne i vise od polovine crnogoraca oseca pravoslavnima, i oseca se srbima, te smatra otimanje imovina i svetinja Srpske Pravoslavne Crkve ravno zlocinu i skrnavljenju! Sta vise smatraju to napadom na Bozju instituciju!

I sta sad hoces? Da likujes?

Naravno da "kradljivac" identiteta hoće da likuje, jer bi time kao i svi sektaški nasrtljivci mogao da pokazuje kako je navodno "tradicionalno" Hrišćanstvo izvor svih zala a sleđenje nekakve "Biblije" po umotvorinama udarene u glavu put "prosperiteta" i "progresa".

Drugo, ovaj nakaradni zakon nema za cilj samo otimanje imovine Crkve, nego i kontrolu iste. Naime ako se dozvoli da ovo masonsko-libertardno čudo od zakona stupi na snagu (a isti se budimo sigurni sprema i u Srbiji, na radost sekštake bulumente) svaki sveštenik, svaki arhijerej će morati da zadovolji sledeće uslove:

1. Da je građanin te države (u ovom slučaju CG)

2. Njegovo postavljanje mora da potvrdi vlada (u ovom slučaju CG)

Naravno, ovo se odnosi samo i isključivo samo na najveće verske zajednice.

One koje kupuju status "crkve" zadovoljavaju kriterijume zakona, i ovaj zakon nasrtljivcima i ide na ruku.


Zar bi vi adventisti cutali da vama neko otima imovinu, da vas proglasava opasnim po drzavu i deli vasu imovinu nekoj izmisljenoj novoj crkvi?

Znaci od sada kada odemo u Crnu Goru, molicemo se u drzavnoj crkvi Mila Djukanovica, u kojoj ce stojati i njegova slika, a on ce biti proglasen za svetaca?

Ne bi oni ćutali nego bi urlali, ali njima niko nigde ne otima imovinu, tako da se zaključak sam nameće.


Ja se u takvoj crkvi necu moliti, u crkvi koju je osnovala americka agentura, koja je unistila i jugoslaviju, napravila haos posvadjala sve narode balkana i uzrokovala ratove mrznju i podele medju nama!

Vatikan i sam Papa, takodje nece priznati nikakvu crnogorsku ili ukrajinsku crkvu. A hvala mu sto cuva i stiti Hriscanstvo i nas je prijatelj.

To i nije crkva, nego protestanstko masonska sinagoga.

Mire, zašto bi papa i priznavao takvu "crkvu" kada je i Katolička Crkva na udaru ovog zakona, što su i Barski i Kotorski biskupi decidno i izjavljivali povodom ovog zakona. Zamisli šta će se desiti kada ova masonsko skriptulatorska nakarada od zakona stupi na snagu. Pa biskupi će morati da budu Crnogorci i da ih potvrđuje vlada.

Ponoviću još jednom, kao Katolik i kao Hrišćanin sam protiv ovog zakona jer ne samo da je usmeren protiv imovine, nego i zato što favorizuje sektaške nasrtljivce. Naime oni mogu da osnivaju "crkve", ne moraju da traže od vlade nikakvu potvrdu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Sa tim otkrivaju da obožavaju hramove, isto kao i otpali Jevreji pre 2000 godina.

Jevreji su branili hram, zato sto su verovali u Boga a ne u gradjevinu! Izvrces sve namerno! Gde pise da su obozavali hram u bibliji?

Naravno da mi je drago da barem neki shvate da hram nije Bog, građevina.

Bas nas briga sto ti mislis da mi obozavamo gradjevinu! Mi obozavamo Boga! A hram je posvecen, i predmeti u njemu su osveceni njegovim prisustvom. Ne mozes dopustiti nekome da to skrnavi!

Ako bi dozvolili skrnavljenje bili bi jednako krivi kao i pocinioci. A ako i ne odbranimo Bog ce ih svakako kazniti.

Pa pravi hrišćani su se mirili sa tim da im se uzmu životi. Dakle kod vas je klasično idolopoklonstvo.

Ne lazi ovde! Koliko je samo pravoslavnih stradalo zbog vere, i dan danas stradaju!
Nasa vera je bas nosenje krsta, kako je Hristos i zapovedio!

A vi se mirite sa stradanjem?
Koji si ti lazljivac!

Pa vi ste i Trojstvo prihvatili samo zato da vas ne bi zvali kultom kao Jehovine Svedoke, i samo se zalite i kukate i ovde na forumu kad vas neko nazove sektom, i kad izadjete u novinama, ili kad vas kamenuju onda se zalite policiji sto vas drugi napadaju!

Sta lazes da se radujete? Vi ste kukavice teske! Vi samo formalno govorite da se radujete!

Formalno sve religije zagovaraju mir, a istinski truje svoje vernike.

Mislis isto kao sto tvoja crkva samo formalno zagovara zdravlje i postovanje zivota a sa druge strane ubija nerodjenu decu!

To je istinsko trovanje!

Već sam o tome davao da ne ide iz istog izvora i gorko i slatko

Pa bas vidimo to tvom primeru, zaista ne ide gorko i slatko iz istog! Iz tvojih usta samo gorko izlazi!

Ja za razliku od tebe tačno sam predvideo da će biti donesen zakon, sada neće odmah uzeti hramove dok se ne smiri situacija. Onda verovarno hoće.

Uh, a ti jedva cekas da se to desi, likujes nad tim! Vidi se teska pokvarenost kod tebe!

Sta bi ti rekao da ja likujem kada vase crkve kamenuju i razbijaju i nazivam to sudom Bozjim? Rekao bi da sam pokvaren!

E, ala si pokvaren covek, strahota jedna!

To i jeste, njima je Bog dozvolio da vide jedan deo istine o SPC, ali oni su ostali zatrovani u mržnji.

Odlicno, nasa ckva sluzi "velikosrpskim interesima"! (iako to nije tacno)..

A ja kazem da tvoja adventisticka sluzi "americkom imperijalizmu" i rastakanju nacionalnog identiteta i promovisanju tkz. sloboda i demokratije kao podloge razvoju satanizma i urusavanju drustva! Kao i sve sekte nastale u americkim kukuruzistima!

Naravno da jeste opasna, bila je i po druge narode i biće pred dolazak prema istinskim vernicima.

Tvoja sekta je opasna, ona sluzi razbijanju crkava, rusenju drzava i promovisanju americkog imperijalizma!

To se vidi i iz tvoje demagogije, gde se ti radujes rusenju crkava, gasenju nacionalnog identiteta i cak podstices americke imperijaliste koji bombarduju zarad tkz. demokratije avionima "miloardni andjeo"!

U Ukrajini je pokazao da ima. Kako nema kada je on i dao samostalnost SPC pre 800

Sta lupets tu, srpska crkva i sve balkanske crkve u to vreme su bile pod direktnom jurisdikcijom Patrijarha u carigradu tj. vaseljenskog Patrijarha i on je po kanonu imao pravo da nasoj crkvi da autokefalnost. Mi smo mogli traziti i direktno od Ohridske crkve, ali buduci da je Ohridska i sama bila pod jurisdikcijom Patrijarha u carigradu, Sava je to zaobisao i otisao je direkrno Patrijarhu..

Dakle u nasem slucaju procedura je ispostovana.

Danas, Carigrad vise nema jurisdikciju ni nad jednom crkvom, osim nad Svetom Gorom, grckom i pojedinih turskih!

To sto je on umislio da ima, to je njegova stvar!

Jedino SPC moze dati autokefalnost i proglasiti nastanak crnogorske crkve, a ne moze to Vaseljenski Patrijarh, jer nema vise jurisdikciju nad Srpskom crkvom! Niti to moze uciniti u vezi ukrajinske!

On hoće ako se stvar promeni, nebitno da li je to zavera Amerikanaca ili nekog drugog, on samo konstatuje stvar na terenu.

On nema pravo da se mesa!
Da je SPC dala crnogorskoj autokefalnost tek onda on moze da potvrdi nastajanje nove crkve, drugacije ne sme da se mesa, i to je po kanonu zabranjeno sto je uradio!

To mi je poznato, reci mi nešto što ne znam.

Da, ti si doktor psihologije, filozofije a vidimo i pravoslavlja, pa znas sve.. A u stvari si neobrazovani djetic!

Nebitna stvar da li se neko meša ili ne, to je dokaz da vas Hrist uopšte ne objedinjuje

A vi se podelili na dve koliko ja znam licno, a ti si u 3. arijanskoj adventistickoj crkvi! Delite se i mnozite ko macici.

Eto dokaz da vas Hrist uopste ne objedinjuje!

Ali se bavi politikom.

Pa vasi se bave politikom isto!

Eno vas vernik kandidovao se za predsednika amerike nedavno, a u crkvi vam stoje zastave, oragnizovali ste mu da vam drzi politicki govor u crkvi! A tvoj rodjak Velimir se takodje bavi politikom i u bosni je ucestvovao u mirovnim pregovorima!

Koji si ti covek bezobrazan, da optuzujes nas za ono sto sami radite! Ne mozes ti svoje opravdati pljujuci nas , ne mozes, jer sve i da hoces podmetnuti, time ces samo razotkriti vase grehe! Pa nastavi, najveci neprijatelj adventizma si ovde ti! Ali nemas ti 'kapacitet' to da shvatis..

Dokaz da se ne oslanjate na Boga nego na polit. silu.

Uh, ma ko mi kaze! A protestanti se u proslosti oslanjali na KRALJA, i trazili da ih sakriva po dvorovima, da im finanaira predavanja i stampa knjige, letke i pomazu im u sirenju propagande!

Za to surovanje sa vlastima, ja vas mogu optuziti jos vise! Sama istorija vas optuzuje!

Ti ces namanda kazes da smo mi 'bludnica' a vi ste se kurvali sa kraljevima!

Stam te bilo Milose Bogdanovicu!

Ako nas i iz kuće proteraju otićemo u šumu, ako i o tamo ond au planinu, tamo gde ih ima i u pećine i kolibe i u kanjone itd.

Hahaha, ma nemoj molim te, a kad su vam skoro u mom gradu kamenovali crkvu, onda ste pozvali policiju da vas brani? :)

Uh ala vi volite stradati za Hrista cudo jedno!

Nebitna stvar u koju ćeš PC ići nijedna nema silu Božju.

Nebitno u koju ces ti adventisticku ici, da li u reformnu adventisticku u HAC ili u arijansku adventisticku! Sve su vam od sotone!

Naime oni mogu da osnivaju "crkve", ne moraju da traže od vlade nikakvu potvrdu.
Pa kako njih smeju i dirati kad oni sluze njihovom interesu tj. 'americkom imperijalizmu'? Naravno da njih nece dirati a nas hoce!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Jevreji su branili hram, zato sto su verovali u Boga a ne u gradjevinu!

Branili su svog idola zato je Bog dozvolio uništenje hrama. Naravno da će za tebe Jevreji biti dobri jer ste idolopoklonici kao i oni koji su odbacili Isusa.

Gde pise da su obozavali hram u bibliji?

Nije Biblija pisana za formalni nivo razm. ili za one koji obožavaju idole.

Bas nas briga sto ti mislis da mi obozavamo gradjevinu!

Zato imate nevolju i u njoj se pokazujete veoma slabi.

Mi obozavamo Boga!

To kažu i džihadisti.

A hram je posvecen, i predmeti u njemu su osveceni njegovim prisustvom. Ne mozes dopustiti nekome da to skrnavi!

Po toj logici Bog bi trebao da ubije Mila, ali nije jer vi obožavate hramove. Čak je Milo bliži Bogu od vas. On nesvesno ispunjava Njegovu volju, ali kako radi iz mržnje onda to radi po nalogu demona.

Da je vaš hram svet sa svetom službom i predmetima onda bi Bog ubio Mila kao i cara Valtazara iz vremena Danila.

Ako bi dozvolili skrnavljenje bili bi jednako krivi kao i pocinioci.

Vi ste gori od njih u globalu, ali tu ste negde blizu. Ne puno.

Oni hoće te idole isto pa da ih oni obožavaju umesto vas. Dakle pagani i jedni i drugi.

A ako i ne odbranimo Bog ce ih svakako kazniti.

Što ih onda ne kazni? Što nije kaznio Albance na Kosovu?

Uh, a ti jedva cekas da se to desi, likujes nad tim!

Naravno da shvatite da Bog nije hram. Barem neko da shvati.

Ne lazi ovde! Koliko je samo pravoslavnih stradalo zbog vere, i dan danas stradaju!

Netačno stradali su zbog idola, malo ih je zbog Isusa. Što se i vidi po kukanju na stradanje.

Nasa vera je bas nosenje krsta, kako je Hristos i zapovedio!

Netačno nego baš ugodnost, većina vas je gde pravosl. okolina, baš su drugi nosili krst zbog vas. koji ti nosiš krst, svi oko tebe odobravaju tvoje ponašanje.

Kome si ti trn u oku? Nikome.

A vi se mirite sa stradanjem?
Koji si ti lazljivac!

Naravno, pe nema lepše stvari, a to ćete vi nama raditi kao što ste radili drugima kroz istoriju.

Pa vi ste i Trojstvo prihvatili samo zato da vas ne bi zvali kultom kao Jehovine Svedoke, i samo se zalite i kukate i ovde na forumu kad vas neko nazove sektom, i kad izadjete u novinama, ili kad vas kamenuju onda se zalite policiji sto vas drugi napadaju!

Opet svoje zablude pripisuješ nama. Pa vi ste prihvatili ponašanje radi odobravanja sveta i okoline.

Dela, dela svedoče d ami ne prihvatamo odobravanje vas.

Sta lazes da se radujete? Vi ste kukavice teske! Vi samo formalno govorite da se radujete!

Mi smo već pokazali kroz istoriju. I sada mnogi gde su stradali. Neki su doduše otpali. Zato dolazi nevolja da se pokaže pravo stanje u čoveku.

Mislis isto kao sto tvoja crkva samo formalno zagovara zdravlje i postovanje zivota a sa druge strane ubija nerodjenu decu!

Da je formalno onda ne bi pokazali najduži život u proseku.

Pa bas vidimo to tvom primeru, zaista ne ide gorko i slatko iz istog! Iz tvojih usta samo gorko izlazi!

Tako su isto govorili Isusu i apostolima jer im istina nije odgovarala.

Uh, a ti jedva cekas da se to desi, likujes nad tim! Vidi se teska pokvarenost kod tebe!

Naravno, da se ko spase i da se pokaže vaše pravo lice, a ovako mi je žao što će mnogi stradati.

Sta bi ti rekao da ja likujem kada vase crkve kamenuju i razbijaju i nazivam to sudom Bozjim?

Vi ste i likovali i sada likujete nad onim što se dešava u islamskom svetu i u katoličkom. Zato sam dao kritiku Miroljuba P. iako je hvalio knjigu Velika borba.

E, ala si pokvaren covek, strahota jedna!

Znaš šta je rekao urednik za one koji se bave nečijom ličnošću, pa više on ima svetla Božjeg od vas, a kaže da je ateista.

Odlicno, nasa ckva sluzi "velikosrpskim interesima"! (iako to nije tacno)..

Rekao ti, a dela pokazala da sam u pravu ja.

A ja kazem da tvoja adventisticka sluzi "americkom imperijalizmu" i rastakanju nacionalnog identiteta i promovisanju tkz. sloboda i demokratije kao podloge razvoju satanizma i urusavanju drustva! Kao i sve sekte nastale u americkim kukuruzistima!

Isto su rekli fariseji za apostole samo su rekli da oni služe rimskom imp. a ostalo sve isto, rastakanje jevrejske nacije itd.

Sta lupets tu, srpska crkva i sve balkanske crkve u to vreme su bile pod direktnom jurisdikcijom Patrijarha u carigradu tj. vaseljenskog Patrijarha i on je po kanonu imao pravo da nasoj crkvi da autokefalnost.

A jesam ja rekao nešto drugo?

Mi smo mogli traziti i direktno od Ohridske crkve, ali buduci da je Ohridska i sama bila pod jurisdikcijom Patrijarha u carigradu, Sava je to zaobisao i otisao je direkrno Patrijarhu..

Dakle u nasem slucaju procedura je ispostovana.

Naravno d aće vam to Bog poremetiti jer sami ne poštujete svoje kanone, pa što bi ovaj u Carigradu poštovao svoje i vaše.

Jedino SPC moze dati autokefalnost i proglasiti nastanak crnogorske crkve, a ne moze to Vaseljenski Patrijarh, jer nema vise jurisdikciju nad Srpskom crkvom! Niti to moze uciniti u vezi ukrajinske!

A šta rade vladike, e baš zato će im Bog uzeti i to. Čak su katolici u boljoj poziciji, oni se bar drže svojih kanona, zato nemaju raspad crkve.

On nema pravo da se mesa!

Bog će mu dati da se meša. I već mu je dao za Ukrajinu. I za vas će kada bude dobar dio pravosl. uz CPC. On samo gleda na to.

Tvoja sekta je opasna, ona sluzi razbijanju crkava, rusenju drzava i promovisanju americkog imperijalizma!

Da je to tačno onda bi vi imali ljubav među sobom, ali vidimo da ste vi na nož jedni sa drugima. A nema nigde advent. u toj priči.

Da je SPC dala crnogorskoj autokefalnost tek onda on moze da potvrdi nastajanje nove crkve, drugacije ne sme da se mesa, i to je po kanonu zabranjeno sto je uradio!

Zato će Bog dozvoliti mešanje drugih.

Da, ti si doktor psihologije, filozofije a vidimo i pravoslavlja, pa znas sve.. A u stvari si neobrazovani djetic!

Samo popljuvavanje nečije ličnosti je dokaz da nemaš arg. Vi ste u tolikoj duhovnoj bedi da ste na ivici rata da nije države CG.

Istu imate i u Ukr.

A vi se podelili na dve koliko ja znam licno, a ti si u 3. arijanskoj adventistickoj crkvi! Delite se i mnozite ko macici.

nebitno bitan je duh koji vlada a to je mir i ljubav i moralnost. Zato više ima jedinstva u 1000 protet. crkava nego u jednoj katoličkoj ili 10 pravoslavnih.

Eto dokaz da vas Hrist uopste ne objedinjuje!

Još uvek obedinjuje, što se vidi po još uvek većem moralu. Poštenju.

Pa vasi se bave politikom isto!

U tom rangu i toj meri ne.

Eno vas vernik kandidovao se za predsednika amerike nedavno, a u crkvi vam stoje zastave, oragnizovali ste mu da vam drzi politicki govor u crkvi! A tvoj rodjak Velimir se takodje bavi politikom i u bosni je ucestvovao u mirovnim pregovorima!

Pa šta opet nije prošao i znao je da neće.

A tvoj rodjak Velimir se takodje bavi politikom i u bosni je ucestvovao u mirovnim pregovorima!

Zar je loše učiniti nešto dobro, pa ni svi političari nisu zli.

Koji si ti covek bezobrazan, da optuzujes nas za ono sto sami radite! Ne mozes ti svoje opravdati pljujuci nas , ne mozes, jer sve i da hoces podmetnuti, time ces samo razotkriti vase grehe! Pa nastavi, najveci neprijatelj adventizma si ovde ti! Ali nemas ti 'kapacitet' to da shvatis..

Vi ste u tolikoj duhovnoj bedi da pljujete i sami sebe, a da ne bi nas. Nama je i drago da nas pljujete, znamo da smo na dobrom putu.

Uh, ma ko mi kaze! A protestanti se u proslosti oslanjali na KRALJA, i trazili da ih sakriva po dvorovima, da im finanaira predavanja i stampa knjige, letke i pomazu im u sirenju propagande!

naravno kada ej to bilo potrebno. Pa Bog je dao vojsku Nemiji, a Jezdri nije. Ti uopšte blage veze nemaš kako Bog deluje.

Uopšte nemaš veze u kakvim okolnostima živiš i šta je potrebno u kom trenutku. Tako Bog deluje nekada da pomoć direktno, a nekada preko vojske.


Za to surovanje sa vlastima, ja vas mogu optuziti jos vise! Sama istorija vas optuzuje!

Naravno jer je tada bilo potrebno. Ma vaze blage nemaš o tome kako Bog deluje. zašto je Bog dozvolio nekim carevima da prinesu žrtvu, a nekima ne.

Ili vođama Izraela. Ma pojma nemaš o tome. Nije dao Saulu, a dao je Isus Navinu. Što je dao Davidu da jede hlebove sa oltara.

Ma pojma nemaš o tome. Zašto je dao carevima oslanjanje na okolne narode, a nekim carevima nije.

Ma ti si 100000000000000000000000000... milijardi svetlosnih godina od Biblije.

Ti ces namanda kazes da smo mi 'bludnica' a vi ste se kurvali sa kraljevima!

Stam te bilo Milose Bogdanovicu!

Vaša dela su sram svetu.

Hahaha, ma nemoj molim te, a kad su vam skoro u mom gradu kamenovali crkvu, onda ste pozvali policiju da vas brani?

Naravno, svaki posao u svom vremenu.

Nebitno u koju ces ti adventisticku ici, da li u reformnu adventisticku u HAC ili u arijansku adventisticku! Sve su vam od sotone!

Da je nebitno onda bi mi imali dela kao i vi. A svi u svim ne samo advent. crkvama nego u svim protest. imamo bollja dela.

Pa kako njih smeju i dirati kad oni sluze njihovom interesu tj. 'americkom imperijalizmu'? Naravno da njih nece dirati a nas hoce!

Ne dirate jer Bog ne da, ali kada vas prepusti sotoni onda ćete pokazati svoje pravo lice. A to vreme će doći.

A jesmo stradali u krajevima poput Ruande i sličnim.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa vi ste i Trojstvo prihvatili samo zato da vas ne bi zvali kultom kao Jehovine Svedoke, i samo se zalite i kukate i ovde na forumu kad vas neko nazove sektom, i kad izadjete u novinama, ili kad vas kamenuju onda se zalite policiji sto vas drugi napadaju!

Ma ko njih uopšte i dira? Da ih diraju ne bi imali svoje "bolnice", "univerzitete" i slične korporativne strukture. Ujedno, jesi li ti ikada video pravoslavca, katolika ili čak Raselovog Svedoka da upada kod njih u "crkve" i deli materijale? Jesi li? Ili da neko od već navedenih upada u kod njih i naziva ih ovakvima i onakvima? Nisi, jer niko to i ne radi, samo EGWisti, a kada zbog svoje nasrtljivosti dođe i do fizičkog razračunavanja (kao što se to dogodilo u Ukrajini i Rusiji) onda ovi nasrtljivci kmeče kako ih neko progoni.

Mislis isto kao sto tvoja crkva samo formalno zagovara zdravlje i postovanje zivota a sa druge strane ubija nerodjenu decu!

To je istinsko trovanje!

Crkva??? Mire, to nije Crkva, nego sinagoga palog serafa i njegovog "duha proroštva" Ellen Gould Harmon White. Zato i licemerno igra na kartu obožavanja tela i materijalne "savršenosti" udovoljavajući karnalnim željama palih i zavedenih Evinih kćeri, dozvljavajući im da za novac, na koji su lakomi, vrše ritualna čedomorstva i klanjaju se Molohu (koji je jedna od emanacija samog Satane) i njegovim "pravima žena" na "izbor".

A ja kazem da tvoja adventisticka sluzi "americkom imperijalizmu" i rastakanju nacionalnog identiteta i promovisanju tkz. sloboda i demokratije kao podloge razvoju satanizma i urusavanju drustva! Kao i sve sekte nastale u americkim kukuruzistima!

Upravo tako.

Tvoja sekta je opasna, ona sluzi razbijanju crkava, rusenju drzava i promovisanju americkog imperijalizma!

To se vidi i iz tvoje demagogije, gde se ti radujes rusenju crkava, gasenju nacionalnog identiteta i cak podstices americke imperijaliste koji bombarduju zarad tkz. demokratije avionima "miloardni andjeo"!

Njegova sekta se služi američkim imperijalizmom za svoje ciljeve, a ne obratno.

Da, ti si doktor psihologije, filozofije a vidimo i pravoslavlja, pa znas sve.. A u stvari si neobrazovani djetic!

Doktor čega? Da nije smešno bilo bi žalosno. Niti je on doktor, niti je đetić. Osim ako se u pojedinim trenucima nastavnik OTO iz Cetinja, Pavle Simović ne koristi nalogom, tada jeste đetić.

Iz tog silnog nizanja "titula" vidi se klasična subotarska opsednutost "intelektom", i "obrazovanjem" (prva stvar koju su osnovali je onaj Miki Maus univerzitet Andrews), što samo govori ko su im "duhovni uzori" ( i tu kao i u svemu ostalom nisu dosledni, jer ti "uzori" su verovali kako u pakao, tako i u besmrtnost ljudske duše)

Nebitno u koju ces ti adventisticku ici, da li u reformnu adventisticku u HAC ili u arijansku adventisticku! Sve su vam od sotone!

Nemoj Mire, prijaviće ti post, jer mu "vređaš" "verni ostatak" klanjaoca senke šatora. (To što isti nemaju ni mikron Hebrejske krvi, da bi služili šatoru, to nije bitno, njima je to tako rekla "duh proroštva")

Uh ala vi volite stradati za Hrista cudo jedno!

Ako se pod stradanjem podrazumeva licemerno vršenje službe "opajdare" (hebrejski satan) i ako se pod Hristom podrazmeva senka šatora, onda zaista i vole stradati, tačnije "stradati" za Hrista.


Pa kako njih smeju i dirati kad oni sluze njihovom interesu tj. 'americkom imperijalizmu'? Naravno da njih nece dirati a nas hoce!

Za njih i njma slične je ovaj zakon i napravljen. Shvati, lokalne "konferencije" se osnivaju odozdo, sakupe se dvojica, trojica lokalnih zavedenih, i naprave "crkvu",
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
PC je u rasulu.

Црква, Јермени и раскол: „Украли су нам оно најсветије, а то је вера"

Сукоб који годинама тиња унутар једне од најстаријих хришћанских цркава прети да прерасте у велику кризу, a ББЦ на руском сазнао је да се оптужбе секуларних заједница на рачун архиепископа подударају са кретањима опозиције унутар Јерменске апостолске цркве (ЈАЦ).
Незадовољни лидери секуларних заједница из Русије већ неколико месеци разговарају са побуњеним свештенством.

У Сибиру, Поволожју и на Уралу лидери јерменских заједница криве Руску епархију ЈАЦ за отимање, похлепу, ауторитарни начин управљања и покушаје да завади дијаспору. Из цркве кажу да иза тих оптужби стоји неукост и сујета.
У исто време део свештенства ЈАЦ отворено говори да поступци рођеног брата, Руског архиепископа Езраса католикоса и патријарха свих Јермена, Гарегина Другог могу довести до нарушавања црквених канона и појаве јереси.
Уколико се те две опозиционе струје уједине, може да дође до стварања паралелних парохија и до раскола унутар цркве.
Ипак, у цркви овај конфликт или не примећују или га игноришу. На сва ББЦ питања, прес служба владике Езраса одговорила је у три реченице које се своде на то да "у парохијском животу Руске и Новонахичеванске епархије ЈАЦ нема никаквих проблема".
BBC na srpskom
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
PC je u rasulu.

Црква, Јермени и раскол: „Украли су нам оно најсветије, а то је вера"

Сукоб који годинама тиња унутар једне од најстаријих хришћанских цркава прети да прерасте у велику кризу, a ББЦ на руском сазнао је да се оптужбе секуларних заједница на рачун архиепископа подударају са кретањима опозиције унутар Јерменске апостолске цркве (ЈАЦ).
Незадовољни лидери секуларних заједница из Русије већ неколико месеци разговарају са побуњеним свештенством.

У Сибиру, Поволожју и на Уралу лидери јерменских заједница криве Руску епархију ЈАЦ за отимање, похлепу, ауторитарни начин управљања и покушаје да завади дијаспору. Из цркве кажу да иза тих оптужби стоји неукост и сујета.
У исто време део свештенства ЈАЦ отворено говори да поступци рођеног брата, Руског архиепископа Езраса католикоса и патријарха свих Јермена, Гарегина Другог могу довести до нарушавања црквених канона и појаве јереси.
Уколико се те две опозиционе струје уједине, може да дође до стварања паралелних парохија и до раскола унутар цркве.
Ипак, у цркви овај конфликт или не примећују или га игноришу. На сва ББЦ питања, прес служба владике Езраса одговорила је у три реченице које се своде на то да "у парохијском животу Руске и Новонахичеванске епархије ЈАЦ нема никаквих проблема".
BBC na srpskom

Jeli vama trojici drago zbog toga, pa se ubijate postavljajući na temi o Pravoslavlju ovakve postove? Kakva je i kolika je korist od toga?

Da se možda ne radi o narcisoidima tako čestom duhovnom đubretarstvu?


Ovo je Pravoslavlje:


A ne ono što o istom pišu sektaški akoliti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ovo je Pravoslavlje:

Da je samo to onda bi iznosili samo čisto Jevanđelje, ti bi voleo da je samo to ali nije.

Nego je ratnohuškački govori Nikodima, Amfilohija i drugih.

Jeli vama trojici drago zbog toga,

Naravno da makar neki shvate da hram nije idol.

Nijednu molitvu im Bog neće uslišiti, eno je već Milo potpisao zakon.

postavljajući na temi o Pravoslavlju ovakve postove? Kakva je i kolika je korist od toga?

Pa to su dešavanja kod vas.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070

Ovo je pravoslavlje, a ne ono što pojedini postavljaju

A takvih "pojedinaca" ima na desetine hiljada, skoro da čovek pomisli da im je pravo ime Legion.

A primer za to bi recimo mogao da bude i ovaj kanal na youtube-u:

Kod:
https://www.youtube.com/channel/UC5QKYig51RiXR-rpGhf6e-Q
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nijednu jedinu molitvu Bog nije uslišio PC, sa molebana.

Nijednu, molitva za prestanak kiše i poplava i nije prestala.

Molitva da se ne donese zakon o verama u CG i donesen je.

Ma nijednu jedinu neće ispuniti.
 
Natrag
Top